PDA

View Full Version : Как сатанизмът привлича последователи?



Nam3less3
09-12-2008, 00:23
Веднъж попаднах на сайта на българска сатанинска ограрнизация, и ми направи впечатление начинът по който искат да привлекат хората.
Опитват се да представят сатаната и неговите демони като добри същества, които за разлика от другите богове помагат на хората.
Пъвро самият сайт беше демоничен, което лично за мене беше отблъскващо, червени цветове и неприятни форми. Второ, те ти предлагат да сключил "сделка с дявола", все едно да си "продадеш душата на дявола", заради материална облага. Трето, сред основни правила на сатанизма са качества, коите те правят горд, жесток и зъл. Какво мислите за тия сатанински ограрнизаций?

Kman
09-12-2008, 00:39
Пъвро:Хахахаххахааххах

второ:"начинът по който искат да привлекат хората."използват същия начин който използва и църквата.

трето:Имаш много грешна представа за сатанизма и ако си попаднала на някакъв сайт на избягли от лудницата фанатици е възможно така да ти се е сторило че сатанизма е секта,каквато не е.И все пак ще се радвам да споделиш този сайт за който говориш.

четвърто:"Пъвро самият сайт беше демоничен, което лично за мене беше отблъскващо, червени цветове и неприятни форми."Е то неможе всичко да е бяло и закръглено я....червения цвят е цвета на любовта и страста.

пето:"Второ, те ти предлагат...." Щом предлажат разни подобни глупости значи този сайт е чиста подигравка със същинския санатизъм.

шесто:Цитати от уикипедия- "Въпреки това последователите на Църквата на Сатаната, най-известната и организирана сатанистка група, отхвърлят тази разпространена асоциация, като подчертават, че не вярват в съществуването на съществото Сатана, а използват неговото име единствено като символ на материалистични и индивидуалистични ценности."

"Последователите на църквата на Ла Вей в действителност не боготворят Сатана или някое друго божество, нито следват принципите на злото. Този аспект от вярванията им често е обект на неразбиране поради наличието на теистични сатанисти, които почитат Сатаната като истинно свръхестествено създание."

"Сатанизмът може да бъде религиозно, полурелигиозно или философско движение. "

Седмо:изводи-най-общо казано сатанизма е признаване на личностната свобода като единственно нещо което трябва да се цени най-много,а не божества и самата дума сатанизъм е прокарана защото означава "притовопоставящ се".И най-важното нещо което истинските сатанисти следват,а аз лично познавам такива сатанисти е да не се приобщават към никакви обединения,събирания в групи и прочие.Наблягат най-вече на индивидуалното,но все пак това е което аз знам,съм чел и смятам за същински сатанизъм,т.е. лично мнение.

Nam3less3
09-12-2008, 00:44
Значи се обособяват три дефиниций за сатанисти:
1.философия на индивидуализъм
2.духовни сатанисти(сключващи "сделки с дявола" и т.н)
3.вещери, магьосници, фанатици и сектанти

Kman
09-12-2008, 01:27
това третото за вещици влиза към второ,а третото е нещо като полувярващи,като човек който казава "абе вярвам че има няква сила"

Antisocial_
09-12-2008, 14:56
Към автора: Какво разбираш под "добри същества", или под това да си "зъл". Потърси значенията на думите добро и зло и ако не ги откриеш черно на бяло не се изказвай кое какво е :?

Kman
09-12-2008, 15:05
Оф подяволите.....няма добро и зло в статично форми...има само и единственнио вредно и полезно,като едно нещо може да е едновременно и полезно и вредно и зависи кое повече преобладва,то се определя като предимно полезно или предимно вредно....Ето защо има израза "Избрах по малкото зло" или "да пребориш злото с друго зло" и т.н.
Но на неймлесс мисленето е прекалено ограничено за да проумее този факт че добро и зло не съществуват,а са измислени от хората за да слагат всичко в рамки,типична характеристика на човешкото същество!

Antisocial_
09-12-2008, 15:44
Лелееее ... въпреки че не питах теб, благодаря за отговора. Никой, досега не ми е отговарял толкова кръсноречиво.Респект!

Nam3less3
09-12-2008, 15:50
Тука ви е грешката. Всичко във вселената е добро или зло, границата между тях е тънка.
За някой нещо може да е добро, за други то да е зло, има и неутрални, и зависими от гледната точка и ситуацията.

Antisocial_
09-12-2008, 16:54
^ И след като за един "злото" е добро, за друг "доброто"- зло за кой се помисли ти че да казваш, че примерно демоните са зли?!? Отвори си очите! Помисли трезво, или по- точно ако искаш го направи, но не говори кое какво е!

AutumnTears
09-12-2008, 18:51
mnogo gi razbirate oba4e :lol:
ne znam za koi p1t ve4e da kaja 4e ve6terite nqmat ni6to ob6to s1s satanizma i sektanstvoto

Kman
09-12-2008, 20:15
"добро и зло не съществуват,а са измислени от хората за да слагат всичко в рамки,типична характеристика на човешкото същество!"
Ако погледнеп извън тези рамки ще проумееш че едно нещо може да е едновременно и полезно и вредно и неможе да бъде определено нито като добро нито като зло,а и това същото нещо едни го определят катодобро други като зло....защото примерно лекарствата,на едни помагат а на други могат да вредят в едни и същи малки количества....

lsd43
09-12-2008, 22:56
Чрез интернет, най-вече се използват чисто психологични похвати за привличане на хора с по-лабилна психика(също както и в повечето секти),червените изображения на пентаграми и петолъчки цифри и подобни,които са поставени на тъмен фон,са направени с цел набиването на подсъзнателно ниво на информация за дадената секта(горе долу бачка като при 25-тият кадър),смисъл човек може да не обърне никакво внимание,но подсъзнанието му го запечатва като информация за нещо важно.Ползват се и прости методи,като опити за разгневяване на хората срещу Бог-в частност ,внушаването за липса на справедливост в света.На жертвата се казва ,че е уникален като характер,че е готов да открие истинският път към свободата и Дяволът му е приятел ,който ще му помага,в други случаи изказванията са по-атеистични,на даденият човек се казва ,че той сам управлява съдбата си и не трябва да вярва в каквото и да е друго ,освен себе си.Сатанастките убеждения са толкова много,колкото и хората ,които се водят по тях.Основните два вида сатанизъм са ритуален-дяволопоклоничество и атеистичен -Егоцентризъм и отричане на всичко свързано с Бог.

Nam3less3
09-13-2008, 02:52
"добро и зло не съществуват,а са измислени от хората за да слагат всичко в рамки,типична характеристика на човешкото същество!"
Ако погледнеп извън тези рамки ще проумееш че едно нещо може да е едновременно и полезно и вредно и неможе да бъде определено нито като добро нито като зло,а и това същото нещо едни го определят катодобро други като зло....защото примерно лекарствата,на едни помагат а на други могат да вредят в едни и същи малки количества....Действията на човек могат да бъдат за добро или зло.
То за теб може и да е полезно да убиеш няколко човека за да ги ограбиш, това е зло.

Kman
09-13-2008, 11:25
То може да е "зло" да убиеп 5 човека(примерно),но ако с това спасяваш 100....Няма зло бе човек...злото е единственно рамка на възприятието....може да излъжеш някой твой приятел за нещо,но ако това ще му помогне то не е "зло",а ако се опиташ д аму направиш "добро" и му кажеш нещата таквиа каквито са,после той може да се самоубие....еееее направил ли си нещо добро....ами ако решип онези пет човека да не гу убиеш и те после убият или ограбят тези 100....еее направил ли си "добро"!?Ти обаче продължаваш да мислиш с нещо друго,но не и с главата си!

Nam3less3
09-13-2008, 15:04
То може да е "зло" да убиеп 5 човека(примерно),но ако с това спасяваш 100....Няма зло бе човек...злото е единственно рамка на възприятието....може да излъжеш някой твой приятел за нещо,но ако това ще му помогне то не е "зло",а ако се опиташ д аму направиш "добро" и му кажеш нещата таквиа каквито са,после той може да се самоубие....еееее направил ли си нещо добро....ами ако решип онези пет човека да не гу убиеш и те после убият или ограбят тези 100....еее направил ли си "добро"!?Ти обаче продължаваш да мислиш с нещо друго,но не и с главата си!Зависи от много неща, но основно от начина ти на мислене и на целите ти. Аз всяко действие в живота си мога да го определя като или добро или зло.

Kman
09-13-2008, 17:51
Зе тебе така изглежда,но много от нещата които си сметнал за добри може да са се оказали лоши за други,а и ограниченото ти мислене поставя всичко в рамки....когато се оттърсиш от мисълта че трябва да слагаш всичко в рамки ще видиш колко двусмислено е всичко и как всичко може да едновременно добро и зло....Ще видиш че най-голямото добро може всъщност да се окаже невероятно вредно за много хора и ти толкова сугирен че е добро да навредиш на много хора около теб...
В моя живот всичко което правя,върша,решавам и мисля е едновременно или полезно за мен,но вредно за някой друг или вредно за мен,но полезно за някой друг....

Nam3less3
09-13-2008, 18:48
Зе тебе така изглежда,но много от нещата които си сметнал за добри може да са се оказали лоши за други,а и ограниченото ти мислене поставя всичко в рамки....когато се оттърсиш от мисълта че трябва да слагаш всичко в рамки ще видиш колко двусмислено е всичко и как всичко може да едновременно добро и зло....Ще видиш че най-голямото добро може всъщност да се окаже невероятно вредно за много хора и ти толкова сугирен че е добро да навредиш на много хора около теб...
В моя живот всичко което правя,върша,решавам и мисля е едновременно или полезно за мен,но вредно за някой друг или вредно за мен,но полезно за някой друг....Да, но пак може да бъде осъдено като добро или зло. Твоето мислене може да е ограничено, и да не го схванеш. Нищо не слагам в рамки, и осъзнавам доброто и злото. И да е добро за мене, ако умишлено не вредя, не се води зло по принцип.

Kman
09-17-2008, 17:48
"А това предполага, че има наблюдение, което е гледна точка. И всичко се пречупва през призмата на гледната точка и на самия наблюдаващ.
Да гледаш на света в черно и бяло е доста тъпо..."
Именно и едно и също действие за един човек може да е нещо полезно,но за друг вредно....а и въпреки че за този човек това нещо да е полезно,то може да е вредно в някакъв друг аспект на живота му.Например да се съсредоточиш над ученето,което става като отдеялиш много време,но същевременно може да пропуснеш много възможности за реализация ако отделяш повече време на спорт или нещо друго,т.е. незнаеш какво печелиш и какво губиш като правиш избор,вземаш решени и т.н и дори ти самия да го определеш като полезно и добор,но знаеш какво е щяло да стане ако си избрал някакъв друг вариант и дали е щяло да ти потръгне повече.Така че неможеш да определиш каквото и да е за добро или лошо като незнаеш неговае/неговите алтернатива/тиви дали за щели да бъдат по полезно или по вредни за самия теб или хората около теб.Защото е прекалено сложни предвиждането на ситуаций в които са замесени чувства,интереси,характери на много хора,също така метеорологично време,място на което се провежда и още сумати и подробности които формират една ситуация и реакция на опрелдени хора,взаймоотнощенията им,решенията и т.н. от което всъщност зависи какъв ще бъде крайния ресултат,който може да се яви идивидуално полезен/вреден и/или групово полезен/вреден.
Нещата които ти вкарваш в рамки зависят от много фактори,част от които дори могат да останата скрити,като тайни намерения на определен човек и за това е грешно да бъде определяно като добро и лошо и поставянао в каквито и да е рамки.А и при положение че всичко зависи от гледната точка...например едно твое решение да заживееш в друг град,примерно може да ти се струва полезно или да има полезни черти,но може да се окаже вредно и при положение че незнаеш какво изпускаш ако не го беше взел това решение.Всеки човек гледа на нащата от различна гледна точка,защото разполага с различна информация,знания,умения,н мерения и т.н.

it_ends_tonight_
09-19-2008, 19:14
Ами ето за това се привличат много хора. Защото всички си мислят, че инетренет е най-достоверния източник на информация и квот им се поднесе се хващат кат риба за него. тва че автора на темата не е запознат със понятието сатанизъм, със неговата история (мн по древна със християнството, което ме навежда на мисълта да спомена, че то няма нищо общо с тази религия) не е проблем на тези, които искат да промият мозъци ;]

InitialD
09-20-2008, 10:51
...с безплатни козички?! :lol:

YzyrpatoR
09-21-2008, 16:18
joyofsatan.org
да ви еба в измислените герои

Christ
09-21-2008, 21:13
http://www.adpulp.com/satan.jpg

YzyrpatoR
09-22-2008, 09:27
http://i.data.bg/08/09/22/1164717_orig.jpg

Christ
09-22-2008, 09:52
http://i.data.bg/08/09/22/1164717_orig.jpg

lawlz, raptur geezuz.

InitialD
09-22-2008, 15:49
http://i.data.bg/08/09/22/1164717_orig.jpg

lawlz, raptur geezuz.

Тая картинка какво трябва да значи!?!?!

Christ
09-22-2008, 16:10
Тая картинка какво трябва да значи!?!?!

Простотия... :?

Kman
09-22-2008, 17:09
тва е еб*ти пародията.....

Pagan_man
09-24-2008, 12:59
абе къде набутахте вещерите.
още малко ще кажете,че и шаманите са сатанисти, деба заблудените християни.

tarataika
09-24-2008, 13:41
Според мен хората, които се навиват в тия секти са отчаяни от живота - от обещанията, че Господ ще се грижи за тях, хора, които са преживели много и виждат последна надежда - там, обещаното щастие, което така търсят и от което така много се нуждаят. Освен тях - може би и хора, които са прекалено глупави и доверчиви. Аз например не вярвам в никакви божества, богове и тем подобни - вярвам в себе си. И може да звучи глупаво - аз знам, че само от мен зависи дали ще успея в нещо, затова влагам сто и десет процента от себе си в вс. Вярвам, че в вселената и природата има точно определен ред и нещата, които ни се случват поддържат баланса в биоенергиите. Не случайно хората казват - всяко зло за добро

Kman
09-24-2008, 15:20
Ако всяко зло е за добро,то трябва и всяко добро да е за зло.Тоест за всяка една гадост трябва да очакваш добрина спрямо теб и колтко са повече гадостите толкова ще е по голяма добрината или тва хубавото дето ще ти се случи.....добро и лошо няма,измислени са само и еиднственно от човешкия мозък за да се справя със неприятностите,трудностит и да си вдъхвна надежда...

Nam3less3
09-24-2008, 15:55
Ако всяко зло е за добро,то трябва и всяко добро да е за зло.Тоест за всяка една гадост трябва да очакваш добрина спрямо теб и колтко са повече гадостите толкова ще е по голяма добрината или тва хубавото дето ще ти се случи.....добро и лошо няма,измислени са само и еиднственно от човешкия мозък за да се справя със неприятностите,трудностит и да си вдъхвна надежда...Досега не съм предполагал че съществува човек, който да каже че няма добро и зло(в това се състои светът).

Kman
09-24-2008, 16:20
Къв си ти да определяш в какво се състои света,при положение че единственното ти познание за света е религията ти,която дори не познаваш както трябва....

SiegHeil
09-24-2008, 16:21
Досега не съм предполагал че съществува човек, който да каже че няма добро и зло(в това се състои светът).

Добро и зло съществува но е адски относително...

Примно ти искаш да построиш църква, купуваш си земята и си я правиш...но преди това общината е съборила къщата и изгонила стареца-инвалид който живее вътре и сега той живее на улицата...добро или зло е това ?

Можеш да кажеш 'това е добро за мен' но не и 'това е добро, онова е лошо'...^^

Nam3less3
09-24-2008, 16:22
Къв си ти да определяш в какво се състои света,при положение че единственното ти познание за света е религията ти,която дори не познаваш както трябва....Никой не може да ми казва колко познавам религията и света. Ако имаше достъп до мойте знания, щеше да разбереш колко грешни са всичките ти мнения до едно. И мога да определя в какво се състои света, основният конфликт в него е доброто и злото. Това всеки го знае, ако го отричаш, определено нямаш място в тия теми.

Nam3less3
09-24-2008, 16:24
Досега не съм предполагал че съществува човек, който да каже че няма добро и зло(в това се състои светът).

Добро и зло съществува но е адски относително...

Примно ти искаш да построиш църква, купуваш си земята и си я правиш...но преди това общината е съборила къщата и изгонила стареца-инвалид който живее вътре и сега той живее на улицата...добро или зло е това ?

Можеш да кажеш 'това е добро за мен' но не и 'това е добро, онова е лошо'...^^Доброто и злото могат да бъдат абстрактни или конкректни. Могат да зависят от гледната точка, в някой случай става въпрос за полезно и вредно и т.н.

Kman
09-24-2008, 16:27
За църквата добро,за инвалида зло....но това нещо неможе да бъде определено нито като добро нито като зло и не само този пример,но всяко едно действие и решение за теб дори да се окаже добро,то ти дори да не го осъзнаеш или разбереш можеш да пречиш на някого или за някого това да е някво зло.....въпрос на егоизъм е да определиш едно нещо като добро и зло....погледнато от горе,от неутралната зона нищо неможе да бъде определено като добро и зло....то бива определено като такова индивидуално от всеки един,пробудено от рамките на знанията ни.
Тук вече се намесва и теорията на хаоса,която просто трябва да я разбереш изцяло за да съзреш невероятно много детайлно всичко което определяш като "добро" или "зло"....е тогава може и да разбереш колкомного ограничено е мисленето за разграничаването на "добро" и "зло".
След като зависят от гледната точка,как можеш да наречеш убийството на 5 човека,много примерни граждани и пекани хора като "зло" при положение че спасяваш 50 човека с тяхното убийство....но ти понеже вярваш в библията в която пише че убийството е забранено и грях,няма да ги убиеш и ще оставиш тези 50 да си каталясат....това "добро" ли.....как гледната точка била променяла едно нещо от "добро" в "зло"....и после го наречи пак "добро"....е хайде наречи го де....тя тая гледан точка може пак да го промени в добро,после пак в зло,после пак в добро и т.н. като например определени трудни решения могат да се окажат и добри и лоши,но зависи от гледната точка.....

Nam3less3
09-24-2008, 16:30
За църквата добро,за инвалида зло....но това нещо неможе да бъде определено нито като добро нито като зло и не само този пример,но всяко едно действие и решение за теб дори да се окаже добро,то ти дори да не го осъзнаеш или разбереш можеш да пречиш на някого или за някого това да е някво зло.....въпрос на егоизъм е да определиш едно нещо като добро и зло....погледнато от горе,от неутралната зона нищо неможе да бъде определено като добро и зло....то бива определено като такова индивидуално от всеки един,пробудено от рамките на знанията ни.
Тук вече се намесва и теорията на хаоса,която просто трябва да я разбереш изцяло за да съзреш невероятно много детайлно всичко което определяш като "добро" или "зло"....е тогава може и да разбереш колкомного ограничено е мисленето за разграничаването на "добро" и "зло".Всички тия неща, дето ги казвате, не са нови теорий, и от години съм ги анализирал. Въпреки това, щом още си твърдя още "моето", досети се че не си измислям. Ако ти си сигурен, че си прав, аз съм 2пъти повече убеден в това.

Kman
09-24-2008, 16:33
Бил убеден....убеден в нещо което дори не разбираш като вярата ти ли...

Nam3less3
09-24-2008, 16:35
Бил убеден....убеден в нещо което дори не разбираш като вярата ти ли...Най-малкото ти може да ме съдиш за вяра, от която разбираш рекордно малко.

Kman
09-24-2008, 16:46
хахах рекордно малко :lol: крайст не ти ли показа колко малко познаваш религията си......не трябва дори да се наричаш Християнин!Ако си мислиш че всичко което съм изписал досега в този форум е всичко което знам.....доста се лъжеш,аз не съм човек който си разкрива козовете на първо раздаване....плюс това си нямаш и на идея кое е другото голямо оръжие след страха,което е замесено в религията ти....

Nam3less3
09-24-2008, 17:37
хахах рекордно малко :lol: крайст не ти ли показа колко малко познаваш религията си......не трябва дори да се наричаш Християнин!Ако си мислиш че всичко което съм изписал досега в този форум е всичко което знам.....доста се лъжеш,аз не съм човек който си разкрива козовете на първо раздаване....плюс това си нямаш и на идея кое е другото голямо оръжие след страха,което е замесено в религията ти....Чакай ся, онова беше тълкуването на крайст, ти отде знаеш кое тълкуване е вярно и кое не? Никой не може да го каже. И никой не може да ме учи как да изповядвам религията. Неслучайно библията е написана в притчи. Аз за страх в религията не знам, щом ти знаеш, значи изобщо не си в час.

YzyrpatoR
09-24-2008, 20:26
]Чакай ся, онова беше тълкуването на крайст, ти отде знаеш кое тълкуване е вярно и кое не? Никой не може да го каже. И никой не може да ме учи как да изповядвам религията. Неслучайно библията е написана в притчи. Аз за страх в религията не знам, щом ти знаеш, значи изобщо не си в час.
"И никой не може да ме учи как да изповядвам религията." A библията за какво е написана тогава ? Христос казва че тия дето могат да чуват/четат притчите му истински ще знаят как да я изповядват и какво да правят.
"Аз за страх в религията не знам"-От тук си личи че не си чел достатъчно църковна литература(което е добре!) и повърхностни познания над библията където се споменава многократно че трябва да имаш голям страх от бога и от греха
Липса на знание и разсъдък-типично за християните...

Nam3less3
09-25-2008, 05:34
]Чакай ся, онова беше тълкуването на крайст, ти отде знаеш кое тълкуване е вярно и кое не? Никой не може да го каже. И никой не може да ме учи как да изповядвам религията. Неслучайно библията е написана в притчи. Аз за страх в религията не знам, щом ти знаеш, значи изобщо не си в час.
"И никой не може да ме учи как да изповядвам религията." A библията за какво е написана тогава ? Христос казва че тия дето могат да чуват/четат притчите му истински ще знаят как да я изповядват и какво да правят.
"Аз за страх в религията не знам"-От тук си личи че не си чел достатъчно църковна литература(което е добре!) и повърхностни познания над библията където се споменава многократно че трябва да имаш голям страх от бога и от греха
Липса на знание и разсъдък-типично за християните...Говорех че други хора не могат да бъдат сигурни и да казват кое е правилно и кое не е. Църковна литература не чета, предпочитам мъдростите истински светци и отшелници, прекарали живота си в създаването на правилната литература. А и вече казах за какво става въпрос в тоя "страх от Бога".

AutumnTears
09-25-2008, 05:54
абе къде набутахте вещерите.
още малко ще кажете,че и шаманите са сатанисти, деба заблудените християни.
mnogo to4no kazano ;-)
ne vsi4ko e hristiqnstvo i satanizum :lol:

Nam3less3
09-25-2008, 06:51
абе къде набутахте вещерите.
още малко ще кажете,че и шаманите са сатанисти, деба заблудените християни.
mnogo to4no kazano ;-)
ne vsi4ko e hristiqnstvo i satanizum :lol:Всичко може да е добро или зло(християнство или сатанизъм(под сатана се има предвид злото, а не някакъв демон).

Kman
09-25-2008, 11:28
Значи по твоите думи всяка друга религия е сатанизъм....егати либералната християнска религия :lol: тва ако е либерализъм да наричаш всичко друго сатанизъм и зло......това е едно невероятно много ограничено мислене,да се мисли че има само добро и зло,само бяла и черно....пф Нямаш си и на идея колко много е ограничаващо това мислене.....ограничението налага НЕпознаване,а непознаването страх а страха-контрол!

Nam3less3
09-25-2008, 11:56
Значи по твоите думи всяка друга религия е сатанизъм....егати либералната християнска религия :lol: тва ако е либерализъм да наричаш всичко друго сатанизъм и зло......това е едно невероятно много ограничено мислене,да се мисли че има само добро и зло,само бяла и черно....пф Нямаш си и на идея колко много е ограничаващо това мислене.....ограничението налага НЕпознаване,а непознаването страх а страха-контрол!Нищо не съм нарекъл зло, което прави цялото ти мнение грешно :-D

Pagan_man
09-25-2008, 12:44
абе значи, justme и аз сме сатанисти , защотото тя е уиканка, аз одинист. да ти имам и логиката, значи и будистите , и тангристите и славянските езичници и другите вярвания и религии са сатанистки.
значи по християнската логика, сичко което не е християнско е направено от сатаната , и последователите му са сатанисти, после християнството било либерална религия.

Nam3less3
09-25-2008, 13:31
абе значи, justme и аз сме сатанисти , защотото тя е уиканка, аз одинист. да ти имам и логиката, значи и будистите , и тангристите и славянските езичници и другите вярвания и религии са сатанистки.
значи по християнската логика, сичко което не е християнско е направено от сатаната , и последователите му са сатанисти, после християнството било либерална религия.Всичко, което е зло, се нарича сатана.

Kman
09-25-2008, 14:35
Ае ей що си самопротиворечиш...първо написа:

Всичко може да е добро или зло(християнство или сатанизъм(под сатана се има предвид злото, а не някакъв демон).

а после:


Всичко, което е зло, се нарича сатана.

в библията ясно си пише цитата на Исус...."който не е с мен,е против мен",а тези които стоят против в ТВОЯТА религия са сатани нали....
Нито познаваш библията,нито познаваш религията си.....ти да не би да си чел няква детска библийка за подрастващи и от там толкова да си се зарибил....какви са тия повърхности самопротиворечащи се,абсурдни работи които пишеш....ще ти кажа какви не са:НЕ са християнски!

Nam3less3
09-25-2008, 14:53
Ае ей що си самопротиворечиш...първо написа:

Всичко може да е добро или зло(християнство или сатанизъм(под сатана се има предвид злото, а не някакъв демон).

а после:


Всичко, което е зло, се нарича сатана.

в библията ясно си пише цитата на Исус...."който не е с мен,е против мен",а тези които стоят против в ТВОЯТА религия са сатани нали....
Нито познаваш библията,нито познаваш религията си.....ти да не би да си чел няква детска библийка за подрастващи и от там толкова да си се зарибил....какви са тия повърхности самопротиворечащи се,абсурдни работи които пишеш....ще ти кажа какви не са:НЕ са християнски!Вече поясних в другата тема какво имам предвид под това "който не е с мен, е против мен", а именно че всеки, който се стреми да спазва неписаните закони и добродетели на доброто, както и явните такива, е потенциален християнин. Който е с Христос е с доброто, който е против него е със злото. Това няма как да се оспори.

Kman
09-25-2008, 15:00
Ако е имал на предвид това е ЩЯЛ да го каже както е,той да не е някакъв смахнат луд.ЯСНО си го е казал човека..."който не е с мен,е против мен"по ясно от това няма!То го пише в библията а ти се опитваш да промениш това което е написано там.Сега вече всички започнаха да тълкуват бибилиятапо символика,защото ако я четат буквално ще стигнат до задръстена улица,но интересното че не я тъклуват цялата като символична,а много от нещата които все още са приемливи ги разчитат буквално....смешници,нито сте вярващи нито никви...

aniezina
09-25-2008, 15:02
абе значи, justme и аз сме сатанисти , защотото тя е уиканка, аз одинист. да ти имам и логиката, значи и будистите , и тангристите и славянските езичници и другите вярвания и религии са сатанистки.
значи по християнската логика, сичко което не е християнско е направено от сатаната , и последователите му са сатанисти, после християнството било либерална религия.Всичко, което е зло, се нарича сатана.Май трбваше да му се вика "ерес"(за различните религии говоря)

Nam3less3
09-25-2008, 15:06
Ако е имал на предвид това е ЩЯЛ да го каже както е,той да не е някакъв смахнат луд.ЯСНО си го е казал човека..."който не е с мен,е против мен"по ясно от това няма!То го пише в библията а ти се опитваш да промениш това което е написано там.Сега вече всички започнаха да тълкуват бибилиятапо символика,защото ако я четат буквално ще стигнат до задръстена улица,но интересното че не я тъклуват цялата като символична,а много от нещата които все още са приемливи ги разчитат буквално....смешници,нито сте вярващи нито никви...Под Христос и ясно може да се разбира символ на доброто. Може и така да се тълкува, и по друг начин. Неслучайно много неща в библията са написани в притчи. Буквално плюс символика.
@aniezina "ерес" е въведено от църковната институция, библията не говори за другите религий.

AutumnTears
09-26-2008, 06:30
абе значи, justme и аз сме сатанисти , защотото тя е уиканка, аз одинист. да ти имам и логиката, значи и будистите , и тангристите и славянските езичници и другите вярвания и религии са сатанистки.
значи по християнската логика, сичко което не е християнско е направено от сатаната , и последователите му са сатанисти, после християнството било либерална религия.
vsu6nost vqrata v koqto sum vuzpitana ne moje da se nare4e to4no wicca za6toto taka kato gledam v internet e predstavena kato nova religiq izmislena ot nqkakuv nudist pulni gluposti
no tova e drug vupros :-D

Kman
09-26-2008, 11:59
Ехоуууу недоинформирания.....Исус е реално съществуващ човек,а не плод на нечие болно съзнание!
Зад всичко си има логично обяснение и в почти висчки случай то е "ПАРИ"! Дали било религия,дали мистицизъм,паранормални явления,измерения и тем подобни всичките тези простотий са система за печелене на пари!И ВИЕ СТЕ ТЕХНЯТА КЛИЕНТЕЛА КОЯТО ИМ ПРАВИ ТЕЗИ ПАРИ!

Nam3less3
09-26-2008, 12:17
Ехоуууу недоинформирания.....Исус е реално съществуващ човек,а не плод на нечие болно съзнание!
Зад всичко си има логично обяснение и в почти висчки случай то е "ПАРИ"! Дали било религия,дали мистицизъм,паранормални явления,измерения и тем подобни всичките тези простотий са система за печелене на пари!И ВИЕ СТЕ ТЕХНЯТА КЛИЕНТЕЛА КОЯТО ИМ ПРАВИ ТЕЗИ ПАРИ!Това да не е някаква нова твоя теория, че да я повтаряш навсякъде. Браво, след още 100 теорий може и да познаеш малко :D
Пари печели само лицемерната църква и разни секти от дарения.

LadY_AnonYmitY
09-26-2008, 22:43
Струва ми се се отклонихте леко от темата...
Аз обаче ще се върна...Само като прочетох "Веднъж попаднах на сайта на българска сатанинска ограрнизация" нямаше нужда от повече обяснения!Както всичко българско за жалост 90% от Сатанистите в България не са истински ,а позички,които в същото време карат лесно подаващите се Християни да вярват че Сатанистите убиват,колят бесят и тем подобни!(както и 10% от всички скинари само знаят истинската идеология!останалите са -ДАЙТЕ ДА СЕ БИЕМ!)От четенето на мненията ви ми отекоха очите и забравих какво щях да пиша...Но това е най общото!ЛаВей казва,че стадното чувство е вид грях...което би означавало, че хората чели за ЛаВей и всичко ,което е написал не биха правили сайт,и не биха правили безсмислена организация ,в която да няма индивидуални личности и да се възприема като "Групата извратени Сатанисти"...Ако има нещо друго ...ще допиша...