PDA

View Full Version : Дали съществуват повече от 3 измерения?



DimovB
09-12-2008, 02:06
И дали някога човешкият мозък ще е способен да разграничава повече от 3 измерения?
Възможно ли е в момента да си живуркаме едновременно на Земята с някакви "извънземни" без дори да подозираме за съществуването им? Просто защото сме в различни измерения.

nastyangel
09-12-2008, 09:13
Понякога ми е минавала идеята, че всичко, което човешката фантазия може да роди е възможно и съществува .... някъде там :lol: => що пък да не са верни и твоите твърдения ... като изключим кооолко невероятно звучат, що да не :-D

zoben_pitbul
09-12-2008, 09:51
Някои ще ти напишат,че не е възможно,но ние дори не познаваме нашия собствен свят, какво остава за други измерения.Това е като въпроса с Бог-и един българин, който е работил по LHC(ускорителя на елементарни частици) го каза-всъщност всички открития,които човек е направил не отричат съществуването на висше съзнание. Все пак дори това съзнание да е създало всичко това всичко трябва да има дадено устройство,нали?

Kman
09-12-2008, 14:59
а според мен 3.6
Няма измерения а въпрос на микро и макро....едно нещо ако е достатъчно миниатюрно за да не можеш да го видиш,но същесвременно достатъчно важна за поддържането на живота,че за да започнеш да си фантазираш че е божество....кислорода,болес отворните микроогранозми,рак и спин,електричеството,магни тни и радио вълни....

Lysit0
09-12-2008, 15:05
Възможно е да не сме сами,даже аз вярвам в това.Има извънземни,даже ние сме едни от най- изостаналите същества,които сме на земята,имам предвид само хората,защото животните са много по - умни от нас човеците.

Kman
09-12-2008, 15:14
"Възможно е да не сме сами,даже аз вярвам в това.Има извънземни,даже ние сме едни от най- изостаналите същества,които сме на земята,имам предвид само хората,защото животните са много по - умни от нас човеците."
Въпрос на адаптация и оцеляване....човешките същества за оцелели защото за развили голям уствен потенциал,иначе са щели да изчезнат т лицето на земята.Че има извънземни...има естествено,но ние сме някъде малко след началото на еволюцията ни,на второто-третото стапало,тепърва ще се развиваме социално,умственно,техноло гично и прочие.Животните разполагат с нещото което на човека му е липсвало и не е развил....инстинктите си.Но никое животно не е спряло да еволюира,просто е нужно много поколения за да се забележи еволюцията.След 100-200 години ще се забележи тази еволюция,но човекът който е зъдал своя малка общност(соцалност) еволюира по по-спесицичен начин,като вече не трябва да оцелява и да се адаптира към природата,а и към общността и технологиите.

Nam3less3
09-12-2008, 15:57
Като стана въпрос за измерения, има теория за другите измерения на света ни. Астрал, етер и т.н. В тях витаят мислите и духовете ни. Астрално пътуване и т.н. Те могат да бъдат открити научно, дори и в CERN.
Всяка наша мисъл има отражение в другите измерения, които са изградени от "по-тънки" енергий. Тая теория от години съществува.

Kman
09-12-2008, 20:20
"Като стана въпрос за измерения, има теория за другите измерения на света ни. Астрал, етер и т.н. В тях витаят мислите и духовете ни. Астрално пътуване и т.н. Те могат да бъдат открити научно, дори и в CERN.
Всяка наша мисъл има отражение в другите измерения, които са изградени от "по-тънки" енергий. Тая теория от години съществува."
:lol: Ставаш за хуморист....
:razz:

Christ
09-12-2008, 22:07
И аз съм съгласен с k`man...

Има четвърто измерение - времето.

In4iTu_
09-12-2008, 22:27
Също вярвам, че не сме сами. Твърде егоистично е, да си мислим, че сме единствени и, че някъде няма по-висш мозък от нас. Понякога сравнявам хората с насекомите (например една хлебарка). Дали тя знае, че ние имаме с пъти по-развита мозъчна дейност - не мисля. Та, с хората ситуацията е подобна. Не можем да сме сигурни дали няма по висша сила от нас, хората.

Nam3less3
09-13-2008, 02:54
"Като стана въпрос за измерения, има теория за другите измерения на света ни. Астрал, етер и т.н. В тях витаят мислите и духовете ни. Астрално пътуване и т.н. Те могат да бъдат открити научно, дори и в CERN.
Всяка наша мисъл има отражение в другите измерения, които са изградени от "по-тънки" енергий. Тая теория от години съществува."
:lol: Ставаш за хуморист....
:razz:Не съм казвал, че вярвам в тия неща, просто че може да същестуват, а може и да не съществуват. :D

Kman
09-13-2008, 11:47
Ахам....и тъй може и инак може....колко си сигурен в това за кеото спориш само.Ако първоначално допускаш че можеш да грешиш в един спор,то целия спор е загурен в последствие...

"Има четвърто измерение - времето."
За това съм по съгласен....времето на нашата планета тече по един начин,с който ние сме свикнали но в открития космос е сърсем различен,а да не говорим на луната или на други планети.....това че времето с което сме свикнали и на което градим представата си за света се обосновава на времето на напата планета е много грешно защото границите на това време са напата планета,а отвъд тези граници,да вземем за пример открития космос времето и възприятията са съвсем различно нещо и затова изчисленията за време,дължина и разтояние в открития космос са доста по различни от тези тук на Земята.Плюс това времето може да бъде подвластно....ако докато отиваш за работа с колата си караш с постоянна скорост 35 километра в час,то ще стигнеш за едно средно време,но ако се движиш със само 10 километра повече,то когато отидеш на работа ще имаш повече време....
Ето нещо което току що открих и изглежда интеренсо четиво.Не съм го чел все още и не знам точно какво съдържа,но е директно свързано със времето като "измерение"....тка да се каже.
http://www.inrne.bas.bg/wop/ARCHIVE/wop_4_2005/pantcheva.pdf

П.с. изиксва акробат рийдър

valkanovb
09-13-2008, 12:01
Когато се казва измерения това е да се измерва пространството.А не някви други вселени или там други работи.А времето не е част от пространството затова и не знаем дали самото време има измерения.И ако караш с 10км повече в час то тогава просто ще престигнеш по-бързо.Засега времето е константа.

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
09-13-2008, 22:41
И дали някога човешкият мозък ще е способен да разграничава повече от 3 измерения?
Възможно ли е в момента да си живуркаме едновременно на Земята с някакви "извънземни" без дори да подозираме за съществуването им? Просто защото сме в различни измерения.
opredeleno da!

MP
09-13-2008, 22:46
Няма как да знаеме,но ако науката не изключва такава възможност,няма причина да мислиме,че е невъзможно.

cMon
09-25-2008, 19:05
Още в началото на 19 век , английския писател Хърбърт Уелс написва книгата "Машина на времето" , във която представя времето като вероятното четрърто измерение , което за времето си е било направо "бум" (било като идейте на Жул Верн за подводницата . За времето си Верн описва прекалено точно самата форма и структура на този плавателен съд.Даже съдейки от тези планове е възможно конструирането на подобна подводница.В днешно време американската атомна подводница е едно такова подобие.Но в книгите си Уелс не се аргументира така точно за самата форма на тази своя машина , и точно заради това Верн го смята за шарлатанин....извинявайте за това отклонение :) ). И тогава за първи път излиза на бял свят идеята за времето като четвърто измерение.

ПС:нямам много налична информация за начина , по който Уелс представя тази своя идея , но за това пък ако има желаещи да разберат повече винаги има Google. :)

In_And_Out_of_Love
09-26-2008, 11:02
В една книга прочетох, че измеренията са 9.. и имаше доказателства за това, но са зъжаление не мога да я намеря :D
4-времето
5-разум
6-... Не се сещам точно как бяха по нататъка!

Kman
09-26-2008, 11:47
Измеренията......поредната фанатасмагория като религията.Ама то какво ли може друго да очаква човек от хора на които им липсва всякаква информация и желание да търсят информация,освен да си измислят,да пишат фантастично книги и да зарибяват останалите неинформирани люде.
Така е....когато парите са намесени,всеки може да бъде убеден в каквото и да е!

betterman
12-26-2008, 18:32
спорет мен има неограничен брои.. въпреки че един човек ми каза точно колко са и къде го пише :o но аз така и не запомних :D :D

raduna
12-26-2008, 22:25
Може и да има, но моят мозък не е в състояние да си го представи...бедна фантазия предполагам :neutral:
Иначе има един страхотен разказ за 4тото измерение "И построи той крива къща" на Робърт Хайнлайн, ако го намерите прочетето го - страшен е :)

rosse13
09-17-2009, 20:31
Poprincip za chetvurto izmerenie se vodi vremeto.Naskoro por4etoh Elegantnata vselena i tam pisheshe che mgat da su6testvuvat drugi izmereniq(bqha kum 7 mislq)no te sa mnogo malki i sa se navili v sebe si a poznatite ni 4 sa uduljeni zimereniq.

pp.sory 4e pi6a taka ama ne znam kak da kiriliziram a kompa mi e bugnat i ne pi6e ne bg.

YouKnowImBetterThanYou
09-17-2009, 20:41
Измеренията......поредната фанатасмагория като религията.Ама то какво ли може друго да очаква човек от хора на които им липсва всякаква информация и желание да търсят информация,освен да си измислят,да пишат фантастично книги и да зарибяват останалите неинформирани люде.
Така е....когато парите са намесени,всеки може да бъде убеден в каквото и да е!

@Kman, измеренията не са фантасмагория, живеем в осъзнат 3D свят и редица други перспективи и изкривявания на това, което наричаме около себе си наше измерение. Вникни в самата дума, нейния корен по-точно. Не всичко пред теб е очевадно, но съвременната наука разглежда дори невидимото. Не отричай всичко току така с лек присмех. Не мога да извадя доказателства и неопровержими факти пред теб, но ако ползваш интуицията си и се постараеш да надникнеш поне малко отвъд, това което можеш да видиш с очите си би променил мирогледа си изцяло. Измерение не представлява типичния стереотип от холивудските филми, друго време и място например, където се попада през някакъв пространствено-времеви портал, а просто друга перспектива на тази реалност, на този свят... Необяснимото, но все пак измеримо преди всичко. Вземи безкрайността като пример. Математиката обяснява, че има по-големи безкрайности от предполагаемите. Може би подобни изчисления могат да те отведат в различно измерение. Но не чрез поглед, а чрез изчисления. Изледай този филм като за начало, за да не кажеш, че вадя фактите си от задния джоб и бръщолевя общи приказки. http://video.google.com/videoplay?docid=-5122859998068380459#

padnaloblak
09-24-2009, 15:08
според физиката нашата вселена е осеммерна (т.е. има 8 измерения) но с нашите способности можем да разграничим само 3 от тях

rosse13
09-24-2009, 16:38
Tova kade si go chel/a?

padnaloblak
09-27-2009, 09:02
каза ми го госпожа по физика

padnaloblak
09-27-2009, 09:02
но май е само теория

drJerkIz
09-28-2009, 19:06
времето :)

amk933
09-28-2009, 19:10
Според последните теории на математиката живеем в 11 измерен свят. ;)

padnaloblak
09-29-2009, 15:10
еаха поправка на моето мнение-- дванайсет измерна е вселената и това е теория все още основава се на някакви твърдения за четирите сили във вселената -- магнитната , гравитацията и др не ги помня.. тя освен гравитационната сила останалите три са равни по големина . и така някак си се губи баланса...

rosse13
09-29-2009, 15:22
Te sa si 4 sili:
-elektromagnitna
-gravitaciq
-silno qdreno vzaimodeistvie
-slabo qdreno vzaimodeistvie

xone
09-29-2009, 17:46
еаха поправка на моето мнение-- дванайсет измерна е вселената и това е теория все още основава се на някакви твърдения за четирите сили във вселената -- магнитната , гравитацията и др не ги помня.. тя освен гравитационната сила останалите три са равни по големина . и така някак си се губи баланса...
и аз съм чул нещо подобно а в някакъв физичен филм говореха за 10 а после за 11 измерения

Rebirthing
09-29-2009, 19:08
Има едно сигурно нещо на този Свят и то е че нищо не е сигурно :).

niii
09-29-2009, 19:14
4тото измерение е времето...

gret4ety
10-26-2009, 18:50
4тото измерение е времето...
Това сарказъм ли беше или просто и ти си изперкал изрод като другите дето си говорят за планетата кукуруку :lol:

niii
10-26-2009, 19:33
4тото измерение е времето...
Това сарказъм ли беше или просто и ти си изперкал изрод като другите дето си говорят за планетата кукуруку :lol:

Експерименти с Времето: четвъртото измерение


Много учени са извършили експерименти за наблюдения в миналото или бъдещето, използвайки човешкото съзнание. Способностите за наблюдаване на събития от миналото и бъдещето са познати от дълго време на общностите на медиумите. С телескоп можем да видим пространствени координати, отдалечени от нас на огромни разстояния. По същия начин много хора потвърждават, че могат да наблюдават измерения, в които миналото и бъдещето съществуват едновременно...

Не съм си го измислял аз...копирано и нередактирано

gret4ety
10-26-2009, 19:43
4тото измерение е времето...
Това сарказъм ли беше или просто и ти си изперкал изрод като другите дето си говорят за планетата кукуруку :lol:

Експерименти с Времето: четвъртото измерение


Много учени са извършили експерименти за наблюдения в миналото или бъдещето, използвайки човешкото съзнание. Способностите за наблюдаване на събития от миналото и бъдещето са познати от дълго време на общностите на медиумите. С телескоп можем да видим пространствени координати, отдалечени от нас на огромни разстояния. По същия начин много хора потвърждават, че могат да наблюдават измерения, в които миналото и бъдещето съществуват едновременно... Не съм си го измислял аз...копирано и нередактирано

айдеее... а аз си помислих че не те хапе главата :(

MCJesus
11-10-2009, 12:47
СЪЩЕСТВУВАТ ЧЕТИРИ ИЗМЕРЕНИЯ
КАТ СМЕТНАХ НА ЕЛКАТА ТОЛКОЗ МИ ПОКАЗА
НЕ МОЖЕШ ДА СМЯТАШ, БЕ КИРЧАК

clever
11-19-2009, 14:15
Няма повече от 3 измерения защото човешкият мозък реално не може да ги разграничи. 8-)