PDA

View Full Version : Съвети относно къната...



aia_nini
09-12-2008, 18:48
Значи аз съм 7-ми клас и за последен път целия клас заедно ще започнем годината. И искам да ги шашна всичките. Купих си почти всичко ма ми трябва малко помощ и идеи кво да направя с грима си и естествено косата. Попринцип съм бледичка , но ноли е лято имам лек тен! Косата ми е кестенява права с естествено руси кичури. Косата ми се изрусява по собствено желание :D :) ! Имам идея да използвам къна и косата ми да придобие червеникав оттенък. Но мъничко ме е страх. От друга страна искам и черни къна , но не знам до колко ще си личи. За това искам малък съвет относно къната. Иначе грима съм го подбрала горе-долу. Тенкс предварително! :D
П.П А вие бихти ли използвали къна?


Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

_sheherezada_
09-12-2008, 18:54
syvetvsm te da zapazish estestveniq cvqt na kosata si ne se macai s gluposti oshte si malka

ell_ownz
09-12-2008, 18:58
"predvaritelnyyyyyyyy"
:?
ne bihme mogli da ti pomognem kato dori ne si dala snimka..apak i tfa 4e nqkoi dr bi se naprail, nezna4i 4e na teb shte ti otiva

PepElqShKaAa
09-12-2008, 19:04
ами да.. дай ни снимка да преценим но едва ли е нужно да шашкаш някой.. :)

xxxSnowflakexxx
09-12-2008, 19:38
ами да.. дай ни снимка да преценим но едва ли е нужно да шашкаш някой.. :)

tarataika
09-12-2008, 19:56
аз с къна се мажа най-редовно, но по-скоро за подхранване на косата. има на арома къна - за кестенява коса, тя потъмнява леко косата и й придава червеникан отенък, а черната е ужасна, само веднъж я направих тая грешка. Ако искаш да си промениш цвета - иди във фризьорски салон и си избери от гамата, хем ще видиш как ще ти изглежда косата, сега лореал пуснаха безвредни бои.

miloto_girl_4e
09-12-2008, 20:16
Аз се къносвам от около година с черна къна =)
Много съм доволна, супер цвят вади и доста подхранва косата ми, личи си видимо :)
Чувала съм, че боя върху къна не хваща, та ако и така.. това е единствения и недостатък..
Но мисля, че си малка за смяна на цвета на косата, но щом си си решила, по-добре къна, отколкото боя според мен..

st1ka
09-12-2008, 20:51
:)

aia_nini
09-13-2008, 08:55
Опа Сори че забраих да пиша . Ма не мога да слагам снимка щот имам хипер страхливи родители. :)

girl_in_black
09-13-2008, 09:22
Аз си я правих веднъж косата с кестенявата къна на Арома, но ми се изми за две седмици като през това време ми набоядиса тениските и възглавниците.Иначе цвета беше хубав

albb
09-13-2008, 10:20
Така миличка ,мился че си още малка ,за да сменяш цвета на косата си!Просто отрасни още малко и почвай :) Недей от сега да я третираш,за да не я съсипеш и после да се чудиш как да я съживяваш!
Според мен все пак къната е по-добро решение стига да се знае,че прекаленото често използване запушка косъма и му вреди!Затова каносването не трябва да се прави по-често от 2-3 месеца :) Аз лично много харесван червената си коса!За първи път си смених цвета на косата в края на 8клас с боя оцветител на Палете и бях много щастлива с червената си коса :) А и мисля че много ми отиваше!И от тогава все се каня пак да си я направя черевена ама все нещо се отплесвах и така си отсанах брюнетка :D до преди месец и половина...Бяхме навън с майка ми и й казах "мамо,хайде да минем през аптеката,за да си купя червена къна!-и тя се съгласи" взех си и като се прибах веднага се каносах и като се измих леле :---) :---) :---) направо не можех да си се нарадвам!Къната много подхрани косата ми!Сега косата ми вече доста се е измила и не съм така ярко червена,но на слънце имам много хубав червет оттенък!Но не знма дали с къна ще можеш да придадеш само червен оттенък :neutral: Може би ще трябва да използваш много малко къна ....

krisiiiiito
09-13-2008, 10:26
мисля че не ти е нужно да сменяш цвета на косата си :)
иначе отностно къната - аз не съм я пробвала но майка ми я ползва.. косата и става много хубава - попринцип е тъмна и придобива лек червен оттенък :)

Lian
09-13-2008, 10:27
аз съм използвала и червена и черна къна и двете са хубави и добре стоят но то зависи от тебе и косата ти, до това дали ще ти отива, наистина трябва да дадеш снимка за да се разбере.Ако използваш в кайна сметка къна, използвай индийската ;] , тя е най-добрата

aia_nini
09-13-2008, 10:29
Попринцип знам и че къната подхранва. И не искам да ставам ярко червена или ужасно руса. По ми харесват оттенъците.

Boot
09-13-2008, 13:02
Попринцип знам и че къната подхранва. И не искам да ставам ярко червена или ужасно руса. По ми харесват оттенъците.

С къна и да искаш не можеш да станеш ярко червена. Аз се къносвах преди време, косата ми е доста тъмна и си личеше червеното само на слънце :)

cHooOpiHka___
09-13-2008, 13:18
syvetvsm te da zapazish estestveniq cvqt na kosata si ne se macai s gluposti oshte si malka
+1 :-)

aia_nini
09-13-2008, 16:59
Ми значи решено няма да се къносвам. А може ли някакви идеи какво да направя с косата си. Сори отново за снимката но родителитеми не даат. Косата ми е права и е средна на дължина :) .

Boot
09-15-2008, 08:40
олеле ама ти още изпълняваш всичко каквото ти кажат мама и тати?!

нищо не си прави с косата, щото си МАЛКА

HatebeeD
09-15-2008, 10:08
Не използвам къна за коса и нямам намерения, защото ме е малко страх...А и си харесвам цвета на косата, защото съм мургавичка и черно няма да ми отива...(русо още повече 8-) )