PDA

View Full Version : Ех, тези деца.. ;((((



Bianca
09-12-2008, 20:53
Здравейте. Този път темата не е нещо общо, а конкретно за хора, които познавам от детската градина, и година след година ги виждам как пропадат ли, пропадат.. :( И става въпрос за приятели, хора, които обичам и уважавам..
С една приятелка се знаем от детската градина, много е сладка и забавна като характер..
Общо взето последните няколко години не сме контактували много много, но това лято подновихме приятелството си..
И какво да видя, кроткото момиченце, което помня от малка, сега, 14 годишна, пие, ходи по момчета, пуши /това за пушенето току що го разбрах :( /, купонясва и въобщее.. съсипва си детството..
Досега съм говорила само празни и общи приказки, но просто сега става въпрос за конкретен случай..
Мъка ми е да я гледам как си пропилява детските години в търсене на изживявания за по-големи.. :( И лошото е, че не е само тя така..
Боже, а току що, като разбрах, че пуши.. дорева ми се просто..
Няма нужда да отправяте хапливи коментари, просто исках да изкажа емоциите си и чувствата си.. :(

kalinapet
09-12-2008, 20:57
Добре дошла в реалността!

pampers
09-12-2008, 20:59
ами миличка много съжалявам,но в днешно време това е често срещана гледка. но и по никакъв начин не можеш да й помогнеш... :( :( :(

bulgarche
09-12-2008, 21:00
А ти какво очакваш? Прекарва си времето както намира за добре. Нейния начин на живот е напълно типичен за днешните младежи. Това че за теб е "пропадане" не значи че за други не е "издигане". Всеки си има своя гледна точка, а и дори да не е на добре, важното е че й харесва. Има си родители да й наливат акъл, ако имаше приятели и те щяха да я вкарат в правия път. Но кой казва че тя не е в него?

hahavteen
09-12-2008, 21:00
А ти твойто не го ли пропиляваш като висиш непрекъснато (5-6 часа на ден беше казала ако не се лъжа) пред компютъра?
Повечето момичета на 14 в днешно време нито се чувстват като деца нито приличат и се държат като такива така че не мога да разбера какъв ви е проблема.

psychopath
09-12-2008, 21:04
Здравейте. Този път темата не е нещо общо, а конкретно за хора, които познавам от детската градина, и година след година ги виждам как пропадат ли, пропадат.. :( И става въпрос за приятели, хора, които обичам и уважавам..
С една приятелка се знаем от детската градина, много е сладка и забавна като характер..
Общо взето последните няколко години не сме контактували много много, но това лято подновихме приятелството си..
И какво да видя, кроткото момиченце, което помня от малка, сега, 14 годишна, пие, ходи по момчета, пуши /това за пушенето току що го разбрах :( /, купонясва и въобщее.. съсипва си детството..
Досега съм говорила само празни и общи приказки, но просто сега става въпрос за конкретен случай..
Мъка ми е да я гледам как си пропилява детските години в търсене на изживявания за по-големи.. :( И лошото е, че не е само тя така..
Боже, а току що, като разбрах, че пуши.. дорева ми се просто..
Няма нужда да отправяте хапливи коментари, просто исках да изкажа емоциите си и чувствата си.. :( :-o

Skullbreaker
09-12-2008, 21:04
Да!Това е положението бате..

Romance
09-12-2008, 21:06
Тва,че пуши не е най - големия проблем..предполагам знаеш онази девойка,която е на 14 и ся август и се роди момченце та дори ходи по дискотеките да празнува...пък и преди това само се хвалеше техните колко щастливи били..ама кво да прайш - техен си е живота те избират как да го съсипват.

Pliok0019
09-12-2008, 21:07
Всеки избира как да живее. Това, че е на 14 и пуши/пие/ходи по момчета не е нищо странно или фатално. Тя вреди единствено на себе. След някоя и друга година ще съжалява.

hahavteen
09-12-2008, 21:08
Т.е. оправдаваме деградацията на индивида и все по-ниския праг на сексуална активност, зависимост и залоупотреба с алкохол, тютюн и упойващи вещества с баналното оправдание, че просто младежта е такава?

Всъщност не оправдавам никого и слабо ме интересува как решават да прекарват някои хора времето си. Въпроса е че нещата просто СА такива и не може никой да ги промени така че е напълно безмислено някой да се възмущава непрекснато и да съди другите за решенията им.

Bianca
09-12-2008, 21:08
А ти твойто не го ли пропиляваш като висиш непрекъснато (5-6 часа на ден беше казала ако не се лъжа) пред компютъра?
Повечето момичета на 14 в днешно време нито се чувстват като деца нито приличат и се държат като такива така че не мога да разбера какъв ви е проблема.
И все пак не е ли по-добре от иначе?
И тя седи по толкова време, ама пак намира време да излиза и да прави разни работи, нали?

LiveFlower
09-12-2008, 21:11
Primiri se,tva si e neiniq jivot i 6e si prai kvoto iska.Nito tvoito ,nito ne4ie drugo mnenie 6te q opravi :? Taka 4e i da se vuzmu6tava6 i da ne se -e vse taq :?

Seducti0n
09-12-2008, 21:12
slun4ice го каза много правилно.
Днешните 13-14 годишни девойки нито се държат като деца, нито изглеждат като такива.
Тя едва ли се нуждае от твоята загриженост.
В това да се пие и да се ходи по купони няма нищо лошо, стига да е с мярка.
Аз също пропуших преди да съм навършила 15, излизам често, седя до късно вечер и не е проблем.Не съм деградирала и не се различава кой знае колко много от връстниците ми отдали се изцяло на училището.

Disrespect
09-12-2008, 21:16
а какво да прави?
да стои цял ден в тийнпроблем и да се ежи на целия форум, като теб?

детето не циври по форуми за глупости, а се кефи, защото я плякат, а ти стоиш тука да се оплакваш, защото няма кой да ти проникне в дупката..

Bianca
09-12-2008, 21:19
а какво да прави?
да стои цял ден в тийнпроблем и да се ежи на целия форум, като теб?

детето не циври по форуми за глупости, а се кефи, защото я плякат, а ти стоиш тука да се оплакваш, защото няма кой да ти проникне в дупката..
Абе, каун изтрепан, покажи ми мнение, където "цивря" някой да ми го набута. :booooomb:

Seducti0n
09-12-2008, 21:19
Винаги съм се радвал, когато разни хлапенца се мислят за много велики, умни, мъдри и пораснали...
Даже и аз бях един такъв всезнайко... :grin:


ама КУР, не са такива нещата...


Да, но е необходимо време преди да го осъзнаеш и да си дадеш сметка, че на нейните години си бил с подобно мислене.
А преди да дойде този момент на осъзнаване много вода ще изтече.

Spider4eto
09-12-2008, 21:20
Въпрос на гледна точка. Така си е преценило момичето. Винаги съм подкрепяла тезата, че няма правилно и грешно. Ние (по-големите) сме израснали в време, в което на тези неща се е гледало с лошо око. И съответно ние се вайкаме "О, Боже как може такова нещо... " и тем подобни. Но от тяхна гледна точка тва си е напълно нормално и в реда на нещата. Ако преобладаваха хора, като описаното момиче, тези които водят "правилен" живот щяха да отнасят възгласите "О, Боже...." и т.н.

Така че, както казах всичко си е въпрос на гледна точка, така си е преценило момичето, така е направило. Тва е нейния избор в живота- грешен или правилен за вас, не мисля, че за нея има някакво значение. От нейна гледна точка вие сте с грешното държание 8-)

Disrespect
09-12-2008, 21:23
а какво да прави?
да стои цял ден в тийнпроблем и да се ежи на целия форум, като теб?

детето не циври по форуми за глупости, а се кефи, защото я плякат, а ти стоиш тука да се оплакваш, защото няма кой да ти проникне в дупката..
Абе, каун изтрепан, покажи ми мнение, където "цивря" някой да ми го набута. :booooomb:

всичките ти мнения са такива и затова се държиш така

непрекъснато се оплакваш, непрекъснато нещо не ти е наред и със всеки се драчиш за абсолютни глупости

като те поклатят малко ще се усмихнеш и ще престанеш да си такъв пейн ин дъ ас..

Bianca
09-12-2008, 21:23
Намери се, кой да чете морал значи.

Ама все пак - макар ситуацията да е "Присмял се хърбел на щърбел" е хубаво, че някой го прави. Безхаберието е още по -зле.

Ае лека вечер от мен.
Е, ок, грозна съм, тъпа съм, ама защо в случая да съм хърбела или щърбела?? Това, което изброих току що, няма нищо общо със случката, за която говоря.

Bianca
09-12-2008, 21:25
а какво да прави?
да стои цял ден в тийнпроблем и да се ежи на целия форум, като теб?

детето не циври по форуми за глупости, а се кефи, защото я плякат, а ти стоиш тука да се оплакваш, защото няма кой да ти проникне в дупката..
Абе, каун изтрепан, покажи ми мнение, където "цивря" някой да ми го набута. :booooomb:

всичките ти мнения са такива и затова се държиш така

непрекъснато се оплакваш, непрекъснато нещо не ти е наред и със всеки се драчиш за абсолютни глупости

като те поклатят малко ще се усмихнеш и ще престанеш да си такъв пейн ин дъ ас..
Абе, не ми е време още да ме поклащат. ;)

hahavteen
09-12-2008, 21:27
Да, ама нещата НЕ трябва да са такива и ние НЕ трябва да ги приемаме ЗА нормални. Безхаберието на околните само задълбочава проблема...

Знам че не трябва но не мисля че някой от нас може да направи нещо повече от това да се възмущава.
Това че родителите не са възпитали децата си както трябва и те нямат достатъчно акъл да се контролират не е проблем на околните.

ЦвЕтИт0 сестра ми пропуши на 13. Сега е на 18 и е един от най-отговорните и самстоятелни хора които познавам.
Пък и е доказано че децата сега се развиват и порастват по-бързо и то особено момичетата. Не е нормално да им започва цикъла на 3 но се случва нали? Скоро бях гледала едно предаване че около 10% от момичетата влизат в пубертета преди да са навършили 7!
Другата ми сестра ще прави 6 другия месец и определено е много по-информирана и развита отколкото бях аз на нейната възраст. На 14 ще е ехее... доста по-напред отколкото сме били повечето на тази възраст.

gsh
09-12-2008, 21:28
хах пуши ... от 4ти клас имам съученици, добри приятели, които пушат и трева пушат, аз също съм пробвал. ... няма нищо лошо приятелката ти да купонясва и да ходи по мъже, стига да не става толкова тъпа, че да разчита на хубостта си (ако има такава дума), за да изкарва пари.
Да има нещо в главата :) Това не означава, че трябва да станеш мазен зубър, който да спи с учебника. Ако се научиш да съчетаваш купонясването с ученето, ше си чукче. 8)

Bianca
09-12-2008, 21:31
Да, ама нещата НЕ трябва да са такива и ние НЕ трябва да ги приемаме ЗА нормални. Безхаберието на околните само задълбочава проблема...

Знам че не трябва но не мисля че някой от нас може да направи нещо повече от това да се възмущава.
Това че родителите не са възпитали децата си както трябва и те нямат достатъчно акъл да се контролират не е проблем на околните.

ЦвЕтИт0 сестра ми пропуши на 13. Сега е на 18 и е един от най-отговорните и самстоятелни хора които познавам.
Пък и е доказано че децата сега се развиват и порастват по-бързо и то особено момичетата. Не е нормално да им започва цикъла на 3 но се случва нали? Скоро бях гледала едно предаване че около 10% от момичетата влизат в пубертета преди да са навършили 7!
Другата ми сестра ще прави 6 другия месец и определено е много по-информирана и развита отколкото бях аз на нейната възраст. На 14 ще е ехее... доста по-напред отколкото сме били повечето на тази възраст.
Аз на това не му викам напредналост. ;)
Амоняк, спри се, не завиждам, момичето ми е добра приятелка, повтарям, просто е гадно да гледам как малко по малко почва да пуши, пие и прочие. ;)
И ПРЕСТАНИ ВЪВ ВСЯКА ТЕМА ДА СЕ ЗАНИМАВАШ С МЕН И ДА ОТПРАВЯШ ЗЛОБНИ КОМЕНТАРИ, ОКЕЙ? :booooomb:

Pliok0019
09-12-2008, 21:32
Май на всичко ни е ясно защо една 14 девойка пуши, пие и се чука на поразия...заради мерака да е в центъра на купона, да е популярна, да бъде харесвана и да бъде в "готината компанията" на батковци и каки. Аз имам познати, които се хвалят, че са се напушили...

Spider4eto
09-12-2008, 21:33
Експо, тва е другата страна. На 14 зима решения, които на 17-18 биха й се сторили супер тъпи и нелогични. Всеки е прав за себе си. Тя така е решила така е направила, после тя ще си пати от грешките, които е направила. Защо на мен трябва да ми пука, че си трови белите дробове с цигари. А и да ми пукаше, какво мога да направя, да отида, да говоря с нея, и какво ще постигна- нищо...

Bianca
09-12-2008, 21:34
Май на всичко ни е ясно защо една 14 девойка пуши, пие и се чука на поразия...заради мерака да е в центъра на купона, да е популярна, да бъде харесвана и да бъде в "готината компанията" на батковци и каки. Аз имам познати, които се хвалят, че са се напушили...
Не се чука на поразия. :) Даже не съм сигурна дали въобще го парви редовно или..
Но както е тръгнала.. :( :(

hahavteen
09-12-2008, 21:34
Аз на това не му викам напредналост. ;)


Мисълта ми е просто че няма да е ДЕТЕ. Майка ми на 14 е скачала на ластик пред блока и не си е и помисляла за купони, цигари , гаджета ама ако видиш ти някое момиче на тая възраст да играе на криеница ще и кажеш че е егати бебето и лузърката нали?

vesssiii
09-12-2008, 21:34
Еми живота си е нейн каквото реши за добре това ще прави,а и да ти кажа в днешно време т'ва е нормално.На 13 вече правят секс ти се радвай,че не е започнала .( ако не е наистина!)

TheNewReligion
09-12-2008, 21:38
На твое място не би ми пукало особено, колкото и грубо да звучи. Ужасно малко са хората, които заслужават да се притеснявам за това дали си пропиляват детството или не. И за мен това е пропадане, но както вече беше написано- всеки си има различна гледна точка. Ако, не си като другите, често биваш отхвърлен. Това нейно поведение не е случайно. За всяко нещо си има причина. И все пак родителите и трябва повече да се интересуват от нея. Не се учудвам, но това е реалността. :-o

Seducti0n
09-12-2008, 21:55
Хах, има ли значение колко често прави секс.
То веднъж като се започне и няма спирка/това го казвам от лични наблюдения/
Иначе и Spider4eto-има добри попадения.
Ииии все пак всеки е свободен да прави каквото реши с живота си, стига с действията си да не пречи на околните.Аз те разбирам, че ти е неприятно и че не можеш да приемеш нещата, които върши, но едва ли мнението ти ще я промени. :wink:

Ти отстояваш твоите си разбирания, тя нейните...В край на сметка всеки продължава по пътя си ....

hardball
09-12-2008, 22:13
Всеки прави каквото смята за добре, само времето ще покаже работи ли тая схема. Гледай много да не сдухваш от глупости.

Mirelchetoo14
09-12-2008, 22:42
Хахха дааа направо се съсипва, милата :D Деца няма да може да има, ще си докара спин, черния и белия дроб ще й окапят... :D Просто се весели... и аз имах такъв период, точно 14 тата ми година. Разбивах се, целувах се, но ми мина мерака и сега съм кротка отново :D Всмисъл, пак се забавлявам, но вече се кротнах и не го правя за юнащина, а само цивилиозвано. Само колкото да си начеше крастата е... После се смекчават нещата.

OtherDimension
09-12-2008, 22:44
боли ме за приятелите ти

hardball
09-12-2008, 22:48
Абе не знам за к'во ма много един вид като бабките на село дето висят на пейките пред къщите един вид е цялата тая дискусия.
Не ги съдете, че пият, а че са тъпи патки. Голям процент мацки на 14 са тъпи патки, шанс :Д
Ако не са тъпи патки- проблем няма.

Deadlock
09-12-2008, 22:51
Не ги съдете, че пият, а че са тъпи патки. Голям процент мацки на 14 са тъпи патки, шанс :Д
Ако не са тъпи патки- проблем няма.
Много точно казано.

TERRORMACHINE
09-13-2008, 00:10
Точно за това се радвам, че брат ми е тъп футболист, не пие, не пуши и само гледа как да изчезне от вкъщи и да отиде на игрището да рита!!!

kuklichka_bg
09-13-2008, 01:37
Здравейте. Този път темата не е нещо общо, а конкретно за хора, които познавам от детската градина, и година след година ги виждам как пропадат ли, пропадат.. :( И става въпрос за приятели, хора, които обичам и уважавам..
С една приятелка се знаем от детската градина, много е сладка и забавна като характер..
Общо взето последните няколко години не сме контактували много много, но това лято подновихме приятелството си..
И какво да видя, кроткото момиченце, което помня от малка, сега, 14 годишна, пие, ходи по момчета, пуши /това за пушенето току що го разбрах :( /, купонясва и въобщее.. съсипва си детството..
Досега съм говорила само празни и общи приказки, но просто сега става въпрос за конкретен случай..
Мъка ми е да я гледам как си пропилява детските години в търсене на изживявания за по-големи.. :( И лошото е, че не е само тя така..
Боже, а току що, като разбрах, че пуши.. дорева ми се просто..
Няма нужда да отправяте хапливи коментари, просто исках да изкажа емоциите си и чувствата си.. :(

abe kolko temi otvrih se ti si im avtorkata tolkoz svobodno vreme li imash ne sam 4ela i tui ama....... ;]

PiruBloodz
09-13-2008, 01:45
кво ме интересува.. на 14 съм пия/пуша.. съдете ме

ScionOfStorm
09-13-2008, 02:51
Eксо, понякога имам чувството че само за кеф се заяждаш и спориш.




Мисълта ми е просто че няма да е ДЕТЕ.

Точка по въпроса. Сега деца трудно се намират, просто.

Pooky
09-13-2008, 07:47
Божеее момичето в началото ви помоли "Без хапливи коментари" и че просто изрязява емоциите си.. А вие сега се опитвате да изкарате поведението на другото момиче "приемливо" и че тя даже и завижда..А и да тя каквото иска ще си прави и по колкото часа на ден ще стои на компа мисля че това не е ваш проблем..И все пак мисля че това е далеч по приемливо отколкото да си запълва времето с пушене/пиене /момчета и т.н..ГОВОРИМ ЗА 14 ГОДИШНО МОМИЧЕ БЕ ХОРА ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!

Bianca
09-13-2008, 08:13
14 годишна, ама допреди няколко дена беше на 13.. :(

Pooky
09-13-2008, 08:20
14 годишна, ама допреди няколко дена беше на 13.. :(
Ах сефте тогава.. :?

_showy_
09-13-2008, 08:33
Абе вие сте луди.. Нека момичето си живее живота както иска. Кои сте вие да и казвате кое е правилно и кое не? ОМГ...

Bianca
09-13-2008, 08:36
Абе вие сте луди.. Нека момичето си живее живота както иска. Кои сте вие да и казвате кое е правилно и кое не? ОМГ...
Един въпрос: тъпа ли си или да?
Кой е казвал как трябва да си живее живота?
А и в пръвото си мнение написах без НЕкомпетентни и хапливи коментари в темата! :booooomb:

_showy_
09-13-2008, 08:39
Един въпрос: тъпа ли си или да?
Е, как на такова изказване да не кажа.. Трвестит ли си или да?

:razz:

Bianca
09-13-2008, 08:49
Един въпрос: тъпа ли си или да?
Е, как на такова изказване да не кажа.. Трвестит ли си или да?

:razz:
Ами, нито едното, нито другото. ;)
Всъщност като се замисля, и ти не си нито едното, нито другото-ти си просто КУХА!

lams
09-13-2008, 09:40
кво ме интересува.. на 14 съм пия/пуша.. съдете ме

ГолЕм пич си значи.. ехх

zloto
09-13-2008, 10:09
Всеки минава през такъв период, дори и възрастните са минали(обаче родителите ми твърдят, че при тях е нямало такова нещо :-D ).
Стига да не се друса, да не се напива всяка вечер или да се занимава с батковци над 18г., мисля че няма голям проблем.

Romance
09-13-2008, 10:34
Според мен проблемът е там,че някои имат прекалено много време, за да се занимават с проблемите на другите.

hardball
09-13-2008, 10:42
Според мен проблемът е там,че някои имат прекалено много време, за да се занимават с проблемите на другите.

Да, целият форум :lol:

Fickle
09-13-2008, 11:10
Абе избора как да живее е нейн. Както на теб не ти харесва да се държи така, да пие, да пуши и да ходи по мъже, така на някой друг не му харесва да живее по твоя начин - циклене пред РС по цял ден(НИЩО лично).

Doppelganger
09-13-2008, 11:17
Моето мнение е,че тези с по-голямо самочуствие ходят постоянно по купони да пушат,пият и т.н.Тези които се мислят за "грозни"едва ли не,си стоят по вкъщи и обсъждат как може да живеят такъв живот 14 годишните,както бабите и дядовците по пейките.Ами какво да кажа,вместо да се възмущаваш вземи излезни поспортувай,прави нещо което ти е приятно,вместо да стоиш тука и да обсъждаш ТЪПАТА ти приятелка какво прави и с кого.Ще дойде време и ще осъзнае....после ще дойде при тебе и ще съжалява и ще се оплаква.А ти ще си си добре и тялом и духом с усмивка на лице.

cherinka
09-13-2008, 11:18
Всеки минава през такъв период, дори и възрастните са минали(обаче родителите ми твърдят, че при тях е нямало такова нещо :-D ).

Точно родителите ни да не са имали такива проблеми, ае молятса..
(И аз да се разпиша по темата 8-) )
Квото и да са правили, както и да са го гледали, факт е, че са пораснали (хахАХ) и са създали семейство и се опитват да си гледат децата както намерят за добре и си оправят живота.
Всеки човек, било то и възрастен, е правил глупости през живота си, дали на 14г., дали на 20г. нема значение.
С мярка, без мярка, нема човек, който да е започнал с нещо лошо и да не е спрял цял живот да се занимава с него. Винаги идва оня момент,в който ти писва от всичко и спираш[!]
оф бе, не знам квонаписах, деба, ше има ли поне един човек, дето да ме е разбраЛ.

Lian
09-13-2008, 12:13
ха аз пък все повече като порасвам , започвам да се лигавя все повече и повече.А не съм от тея дето пият или пушат, но познавам такива хора и са ми много ясни ( просто така мисля не ме нападайте веднага) всички смятат пиенето, пушенето и ебането за ебати якото и ако не го правят няма да ги приемат за "готини" и веднага си създават имиджа на "задръстени" ......

Isabelle
09-13-2008, 13:10
Всеки решава как да живее а това че на теб не ти харесва..

Lysit0
09-13-2008, 13:35
А ти какво очакваш? Прекарва си времето както намира за добре. Нейния начин на живот е напълно типичен за днешните младежи. Това че за теб е "пропадане" не значи че за други не е "издигане". Всеки си има своя гледна точка, а и дори да не е на добре, важното е че й харесва. Има си родители да й наливат акъл, ако имаше приятели и те щяха да я вкарат в правия път. Но кой казва че тя не е в него?

Съгласна съм.

yuyuto
09-13-2008, 14:27
Няма да е нито първата, нито втората такава... За съжаление... И акъл да им наливаш и да не им наливаш, абсолютно все тая... Няма кой да те чуе... А и един приятел казваше: "Всеки сам избира с какво да си трови живота..."

yuyuto
09-13-2008, 14:31
оф бе, не знам квонаписах, деба, ше има ли поне един човек, дето да ме е разбраЛ.[/b]
Мисля, че те разбрах напълно... :D

windyar
09-13-2008, 14:40
Има два варианта...да ги направи там простотиите - да пуши, пие и после като поотрасне да разбере че не е нужно и да си слага мярката другият е съсем да затъне. Само внимавай и ти щото има случаи на добри деца с лоши приятели. Лошите го израстват добрите - затъват:) Иначе на приятелката ти ще и мине мерака. На теб не ти ли е било инт да опиташ? Не лъжи:)

Bianca
09-13-2008, 17:29
Не. Днес като я видях как пали цигара направо се уплаших да не би да ми предложи и да не се изкуша ей така. :shock: :D
А и за какви родители става на въпрос, по цели дни ми нарежда да не казвам на никого, че да не стигне до родителите и..

gsh
09-13-2008, 17:46
Не. Днес като я видях как пали цигара направо се уплаших да не би да ми предложи и да не се изкуша ей така. :shock: :D
А и за какви родители става на въпрос, по цели дни ми нарежда да не казвам на никого, че да не стигне до родителите и..
Нали ти пишеше много правилно ?
на въпрос, на идея, на представа, на предвид ... в тия случаи не се пише НА отпред :? :D

Romance
09-13-2008, 18:10
Не. Днес като я видях как пали цигара направо се уплаших да не би да ми предложи и да не се изкуша ей така. :shock: :D
А и за какви родители става на въпрос, по цели дни ми нарежда да не казвам на никого, че да не стигне до родителите и..
Оф като почнете с едни драматизмиии...палела цигара - голяма работа.Направо и ти се оливаш вече.Абе гледай себе си пък другите не ги мисли.И най ми е интересно като я объдим тук и кво после?!
Само се праиш и ти на голяма моралистка..'Не на секса преди 20,не на пушенето,не на момчетата..'.На хората не им дреме,че ти не приемаш тези неща.

Fickle
09-13-2008, 18:42
ЛЕЛЕЕЕЕЕ И АКО ЗАПАЛИШ ЕДНА ЦИГАРА КВО? КАТО СИ ТОЛКОВА ПРИМЕРНА ПРОСТО ЩЕ ПРОБВАШ И ЩЕ СПРЕШ! КАЗВАШ ЧЕ НЕ ТИ ХАРЕСВА ПУШЕНЕТО ВЪЗ ОСНОВА НА КАКВО? НА ДЪЛГОГОДИШНИЯ ТИ ОПИТ КАТО ПУШАЧКА ЛИ? АКО ТИ КАЖАТ ЧЕ ВЪЗДУХА Е ВРЕДЕН ЩЕ СПРЕШ ЛИ ДА ДИШАШ?

Bianca
09-13-2008, 18:50
Не. Днес като я видях как пали цигара направо се уплаших да не би да ми предложи и да не се изкуша ей така. :shock: :D
А и за какви родители става на въпрос, по цели дни ми нарежда да не казвам на никого, че да не стигне до родителите и..
Нали ти пишеше много правилно ?
на въпрос, на идея, на представа, на предвид ... в тия случаи не се пише НА отпред :? :D
Аз пък мисля, че може да е и по двата начина. :)

gsh
09-13-2008, 18:57
не е така ;)

Bianca
09-13-2008, 18:59
не е така ;)
Ти първо се научи да пишеш грамотно, с главни букви в началото на изречението, и препинателни знаци в края, пък после ми прави проблем за едно "на". :-)

Fickle
09-13-2008, 19:00
не е така ;)
Ти първо се научи да пишеш грамотно, с главни букви в началото на изречението, и препинателни знаци в края, пък после ми прави проблем за едно "на". :-)
Преди И-то ти не трябва да има запетайка. Ето ти грамотно написано изречение.

Bianca
09-13-2008, 19:05
Преди И-то ти не трябва да има запетайка. Ето ти грамотно написано изречение.
НЕ винаги.
Има си изключения, бе, хора.
И какво сега, обърнахме темата на това кой пише грамотно и кой не ли? Аз ако почна да изброявам, може би цяла нощ няма да ми стигне. ;)

Nam3less3
09-13-2008, 19:07
Не се правете на много съвестни.
Как трябва да си прекарва времето една 14годишна госпожица, да играе по люлките ли? Докато останалите ходят по купони. Никой не иска да се чувства аутсайдер.
Ако ще и цяла вечер да скиташ по улиците и да се прибираш в 6 сутринта, пак не е пропадане. Защото пак може да се върнеш към нормалния си начин на живот и да учиш и т.н. Пропадане значи примерно да се пристрастиш към хероин и да влезеш в наркоманска клиника, а не да ходиш по купони до сутринта, което е масово. След години, тия пропадняци може да са по-добре и от зубърите и скромните примерно, които уж много учат за да преуспеят, и не ходят по дискотеки. В днешно време това е развлечението, и реално малко "деца" пропадат.
В днешно време ако някой изведнъж тръгне по купони, купи си модерни дрехи и си направи прическата(всеки иска да е хубавец), хората си казват ее тоя "стана човек" :D

Fickle
09-13-2008, 19:08
Не, ти просто всеки път използваш един и същи коз - "научи се да пишеш грамотно", като си мислиш, че нямаш нито една грешка в мненията си.Е, грешки имаш, каквито всеки прави. Просто човека го мързи да пише с главни букви и препинателни знаци, но това не значи че не може да пише грамотно!!!

gsh
09-13-2008, 19:12
не е така ;)
Ти първо се научи да пишеш грамотно, с главни букви в началото на изречението, и препинателни знаци в края, пък после ми прави проблем за едно "на". :-)
когато трябва, си пиша грамотно. най-малко пред теб ще трябва да се доказвам в един форум ;)

Nam3less3
09-13-2008, 19:17
Първо си оправете комплексите за грамотното писане и то във форума, после осъждайте другите че пропадат.

Bianca
09-13-2008, 19:20
Брей, брей, когато става дума за вас, естествено, че можете да пишете както си искате, не мога да ви държа сметка, вие си преценяте как да пишете, ама като стане дума за мен и се хващате за сламката, нали?
Тинк Пинк, не си написала запетая пред "ч", доволна ли си? :-)
И аз почвам като вас, бе, дейба, то било много готино да намираш грешки в написаното от другите. :booooomb: :-)

Fickle
09-13-2008, 19:22
Ама не се хващам все за правописа като някой ми каже нещо накриво нали :-)

LadyDy
09-13-2008, 19:24
Наистина е много жалко, но такъв е живота въпреки че всичко може да се промени. Както се казва - който с какъвто се събира - такъв става...

Bianca
09-13-2008, 19:24
Ама не се хващам все за правописа като някой ми каже нещо накриво нали :-)
Не съм убедена. :-)
А ти явно нещо проблемчета имаш с мен, че във всяка тема отправяш безсмислени нападки към мен, а? :-)

gsh
09-13-2008, 19:27
като беше на стола, на няколко пъти викаше на потребителите, които ти задаваха "провокиращи" въпроси, че не пишат правилно, пред "тъй като,че и др." се пише запетайка ;)

Fickle
09-13-2008, 19:32
По принцип, ми е скучно и си търся някой да се заяждам.
Иначе си ми безразлична.
Но специално в тая тема се издразних на един от последните ти постове. Сякаш да опиташ цигара е да опиташ да скочиш от 8-я етаж.
Смешна и елементарна си:"Аз никога няма да пропуша,защото това е лошо,аз няма да пропуша,защото цигарите са вредни,аз няма да пуша за да не си давам парите,аз няма да пропуша,защото мама и тате са ми казали,че цигарите са вредни"... А да те питам:ТИ ИЗОБЩО ВЯРВАШ ЛИ СИ?

И искаш да ми кажеш,че някакво 13/14 годишно лапе може да ми твърди,че след 5 или 10 години няма да пропуши.Ехоооо осъзнай се бе..как можеш толкова наперена и с такава категоричност да твърдиш за нещо,което ДОРИ НЕ ЗАВИСИ ИЗЦЯЛО ОТ ТЕБ.Много хора не пропушват от добро..толкова им е объркан живота,че от безизходица единствената дружка им става цигарката(в най-добрият случай) и да видим къде ще ти отидат "железните" тези когато те напият на някой купон и задърпаш тревата като все едно солетка гризкаш..да те питам тогава!!!

Fickle
09-13-2008, 19:34
gsh, човече, страшно си прав :-)

Bianca
09-13-2008, 19:36
По принцип, ми е скучно и си търся някой да се заяждам.
Иначе си ми безразлична.
Но специално в тая тема се издразних на един от последните ти постове. Сякаш да опиташ цигара е да опиташ да скочиш от 8-я етаж.
Смешна и елементарна си:"Аз никога няма да пропуша,защото това е лошо,аз няма да пропуша,защото цигарите са вредни,аз няма да пуша за да не си давам парите,аз няма да пропуша,защото мама и тате са ми казали,че цигарите са вредни"... А да те питам:ТИ ИЗОБЩО ВЯРВАШ ЛИ СИ?

И искаш да ми кажеш,че някакво 13/14 годишно лапе може да ми твърди,че след 5 или 10 години няма да пропуши.Ехоооо осъзнай се бе..как можеш толкова наперена и с такава категоричност да твърдиш за нещо,което ДОРИ НЕ ЗАВИСИ ИЗЦЯЛО ОТ ТЕБ.Много хора не пропушват от добро..толкова им е объркан живота,че от безизходица единствената дружка им става цигарката(в най-добрият случай) и да видим къде ще ти отидат "железните" тези когато те напият на някой купон и задърпаш тревата като все едно солетка гризкаш..да те питам тогава!!!
Попринцип се пише слято. ;)
Лелее, как се вживявам в ролята си. :lol:
МОЛЯ ТЕ, НАМЕРИ ПОНЕ ЕДНО МНЕНИЕ В ЦЕЛИЯ ФОРУМ, КЪДЕТО ДА СЪМ НАПИСАЛА, ЧЕ СЛЕД 4-5 ГОДИНИ НЯМА ДА ПУША!
Просто смятам, че за ТАЗИ възраст ми е рано. :-)

Fickle
09-13-2008, 19:38
Не, не се пише слято.
В грешка си.
И може би се обърках в поста си, говорех за повечето хора във форума, щото все това им е оправданието.

Nam3less3
09-13-2008, 19:38
Рано ти е да говориш за другите.

Bianca
09-13-2008, 19:54
Хайде, сега ми спори, че "попринцип" не се пишело заедно. :-)
Миличка, на пробния изпит по БЕЛ бях на първо място в областта. :-)

RhytmiX
09-13-2008, 19:57
bezmisleni temi v poslednata 1 sedmica to4no 5 temi mi fanaha okoto v toq razdel

Fickle
09-13-2008, 19:58
С каква оценка беше?
"По принцип" се пише отделно!

Nam3less3
09-13-2008, 19:58
Хайде, сега ми спори, че "попринцип" не се пишело заедно. :-)
Миличка, на пробния изпит по БЕЛ бях на първо място в областта. :-) "По принцип" винаги отделно се пише, хвалбата ти че си първа в областта по БЕЛ показва колко си напразно самодоволна :D

Bianca
09-13-2008, 20:01
Попринцип се пише заедно.
5,86. ;)

Nam3less3
09-13-2008, 20:03
Попринцип се пише заедно.
5,86. ;) Напиши в гугъл попринцип де и ще видиш. И 6.00 да имаш, не си умна.

_showy_
09-13-2008, 20:04
Попринцип се пише заедно.
5,86. ;)
Душицо.. Я напиши в гугъл "попринцип" да видиш какво ще ти напише. :-D

Bianca
09-13-2008, 20:06
Попринцип се пише заедно.
5,86. ;)
Душицо.. Я напиши в гугъл "попринцип" да видиш какво ще ти напише. :-D
А я ти, душицо, напиши в гугъл "незнам", та да видим на теб какво ще ти напише. :-)

_showy_
09-13-2008, 20:07
А я ти, душицо, напиши в гугъл "незнам", та да видим на теб какво ще ти напише. :-)
Не нападай траверсче, а признай грешката си. 8) Постъпи по мъжки.. :razz:

Fickle
09-13-2008, 20:08
Ъъ винаги ли говориш толкова безсмислено?
Разбра ли сега, че ПО ПРИНЦИП се пише отделно?
Нищо, че си с 5 и 86. Аз бях с 5 и 91 :-) :-) :-)

Bianca
09-13-2008, 20:11
хит 2 фит освен всичко друго била и неграмотна :D . на другите им намира грешките и разправя кой тъп и кой остър ,а в същотото това време самата тя не може да пише правилно .... зле си м8
Брейй, бреййй..
Да, ПРИЗНАВАМ СИ!
За "по принцип" СГРЕШИХ, но поне умея да си признавам. :-)
А точно ти, амоняк, си сред най-неграмотно пишещите в този форум. :-)
Шоуи, аз признах грешката си, сега е твой ред. :-)
И да пишеш "незнам" е много по-сериозна и тъпа грешка, отколкото "попринцип", не е ли така? :-)

Fickle
09-13-2008, 20:12
Не е.

Romance
09-13-2008, 20:14
Апф! 2 часа писах желязната си логика за 'по принцип' и вие накрая сте разрешили спора..

Bianca
09-13-2008, 20:14
Ама Е.
Защото това е много по-масова и повтаряна многократно грешка. :)

_showy_
09-13-2008, 20:14
Шоуи, аз признах грешката си, сега е твой ред. :-)
И да пишеш "незнам" е много по-сериозна и тъпа грешка, отколкото "попринцип", не е ли така? :-) [/i]
Ходи се ши*ай. Много добре знам как се пише... Просто в бързината съм го написала така.. :? Не ме изкарвай неграмотна като теб. Ок. За момента съм сгрешила и след като ми се направи забележка не опорствах половин час.. Баси магарето си... ОМГ... :?

Fickle
09-13-2008, 20:17
Шоуии права си и ти.
Поне разбираш че това е форум, а не изпит по български или нещо такова.
Няма смисъл да и се доказваш, нито ще я познаваш някога, нито пък вярвам че искаш и да я познаваш: )

HF

Bianca
09-13-2008, 20:19
Шоуи, аз признах грешката си, сега е твой ред. :-)
И да пишеш "незнам" е много по-сериозна и тъпа грешка, отколкото "попринцип", не е ли така? :-) [/i]
Ходи се ши*ай. Много добре знам как се пише... Просто в бързината съм го написала така.. :? Не ме изкарвай неграмотна като теб. Ок. За момента съм сгрешила и след като ми се направи забележка не опорствах половин час.. Баси магарето си... ОМГ... :?
Да, защото да си "неграмотна" като мен е голяма привилегия, нали? :-)
Та ти и да цитираш не можеш дори, бе.
Ааа, и грамотната, пише се "Упорствах"!

Fickle
09-13-2008, 20:21
Оф аре остави я на мира!
Престани да се заяждаш, щото верно почваш сериозно да дразниш!
Не и пука за тоя форум, още по малко за теб, глупаво дете, не разбра ли?

_showy_
09-13-2008, 20:21
Та ти и да цитираш не можеш дори, бе.
Ааа, и грамотната, пише се "Упорствах"![/i] Представи си и това го знам. :D

Bianca
09-13-2008, 20:23
Ама пишеш "Опорствах", пък после на мен ми намираш кусури. :-)

cherinka
09-13-2008, 20:27
a "princip no" kak se pishe?
"na primer"?ima li takava duma "naprimerno" ?

Bianca
09-13-2008, 20:29
Шоуи, аз признах грешката си, сега е твой ред. :-)
И да пишеш "незнам" е много по-сериозна и тъпа грешка, отколкото "попринцип", не е ли така? :-) [/i]
Ходи се ши*ай.


няма с кой ...

хахахахха на мен ми обяняваш , че съм неграмотен ,но кат гледам и ти не си от най грАмотните :)

ае хит-чо оди да четеш правописния речник и за утре да напишеш 100 пъти думата ПО ПРИНЦИП ! :D
Да, естесвено, когато съм допуснала една-две СТИЛИСТИЧНИ грешки, съм егати неграмотната, а когато някой пише системно неграмотно, неразчетливо, естествено, че е по-грамотен от първия, майнаа! :-)
На теб почти никога не успявам да ти разчета мненията, а ако успея, повярвай ми, с доста зор е. :lol:
Да ти заседне една буца в носа дано и да не оживееш, тъпо копеле!

gsh
09-13-2008, 20:30
С каква оценка беше?
"По принцип" се пише отделно!
И аз така мисля ! Преди години имаше един човек, който също смяташе че "по принцип" се пише слято и е било като "вкъщи" ... ама аз не виждам смисъл. Аз си го пиша отделно !
И аз в 7ми клас на състезанието (беше като олимпиада )имах 99 от 100 точки, и това само защото на една от задачите трябваше да довърша 2 реда от "На прощаване", аз втория ред го обърках :?
Всеки може да се похвали с такива глупости ;)

Bianca
09-13-2008, 20:31
Шоуи, аз признах грешката си, сега е твой ред. :-)
И да пишеш "незнам" е много по-сериозна и тъпа грешка, отколкото "попринцип", не е ли така? :-) [/i]
Ходи се ши*ай.


няма с кой ...

хахахахха на мен ми обяняваш , че съм неграмотен ,но кат гледам и ти не си от най грАмотните :)

ае хит-чо оди да четеш правописния речник и за утре да напишеш 100 пъти думата ПО ПРИНЦИП ! :D
Ти като си толкова грамотен, според теб ПО ПРИНЦИП е една дума, така ли? :razz:

Fickle
09-13-2008, 20:32
ЦЕНЗУРА!
.: machoka :.

Bianca
09-13-2008, 20:37
Шоуи, аз признах грешката си, сега е твой ред. :-)
И да пишеш "незнам" е много по-сериозна и тъпа грешка, отколкото "попринцип", не е ли така? :-) [/i]
Ходи се ши*ай.


няма с кой ...

хахахахха на мен ми обяняваш , че съм неграмотен ,но кат гледам и ти не си от най грАмотните :)

ае хит-чо оди да четеш правописния речник и за утре да напишеш 100 пъти думата ПО ПРИНЦИП ! :D
Да, естесвено, когато съм допуснала една-две СТИЛИСТИЧНИ грешки, съм егати неграмотната, а когато някой пише системно неграмотно, неразчетливо, естествено, че е по-грамотен от първия, майнаа! :-)
На теб почти никога не успявам да ти разчета мненията, а ако успея, повярвай ми, с доста зор е. :lol:
Да ти заседне една буца в носа дано и да не оживееш, тъпо копеле!

там където ме пращаш там да ме посрещаш душицо :lol:

бтв идеална си за дърта мома ( леличка ) начална учителка ;) и на вид и на поведение го докарваш копеле
О, нали бях траверс? :(
Жалко, че умни, грамотни и стойностни хора като теб така си противоречат. :(

Fickle
09-13-2008, 20:37
Баси, моите мнения се цензурират а нейните седят
аре и аз да почна да обиждам малко де
треа сме квит

ScionOfStorm
09-13-2008, 22:15
_showy_, ти на колко беше, само информативно? :)
'щото реагираш и пишеш (особено напоследък, нинам що) като доста ударена от хормонален дисбаланс 14-15 годишна девойка :р

Хитке, нали знаеш, че това колко имаш на изпити и простотии почти нищо не означава? Пак може да си си съкър и неграмотен, дори с 5.98. Особено както ни е такава системата тея години...

И стига сте пълнили темите с безсмислените, безкрайни спорове...ppl are just sick an' tired o' this.

ScionOfStorm
09-13-2008, 22:33
Абе...не, между другото девойчето е умно, обаче понякога наистина прекалява. Просто колкото по-отрано се свикне с факта, че оценката нищо не означава за реални знания, толкоз по-добре :))

[Бианка (с А, райт?), поне аз те моля такива неща като

Да ти заседне една буца в носа дано и да не оживееш, тъпо копеле!, да не ги казваш така смело. В смисъл...грозно е, надявам се да ме разбереш. Не те храня, просто казвам...]

Bianca
09-14-2008, 08:43
Абе...не, между другото девойчето е умно, обаче понякога наистина прекалява. Просто колкото по-отрано се свикне с факта, че оценката нищо не означава за реални знания, толкоз по-добре :))

[Бианка (с А, райт?), поне аз те моля такива неща като

Да ти заседне една буца в носа дано и да не оживееш, тъпо копеле!, да не ги казваш така смело. В смисъл...грозно е, надявам се да ме разбереш. Не те храня, просто казвам...]
Знам, че оценката не означава абсолютно НИЩО. :-D Просто се бях изнервила и в бързината го написах това нещо, но по принцип /видяхте ли, и аз вече го пиша правилно 8-) / се дразня на бележкари и подобни. :)

Pooky
09-14-2008, 17:43
Хах абе вие сте уникални бе хора... Естесвено че момичето ще ви прави забележки за правописа, като всеки 2-ри в тоя форум се заяжда с нея и тя трябва да намери начин да отвърне, нали?Било то с правопис, грамотност или нещо друго..ОК разбрах че си имате имане даване с нея за нещо, но напоследък като гледам по темите не тя провокира а ВИЕ! :?

Spider4eto
09-14-2008, 19:06
Предлагам темата да се прекръсти на "Правописът в Тийн Проблем"

summergir1
09-14-2008, 19:46
Здравейте. Този път темата не е нещо общо, а конкретно за хора, които познавам от детската градина, и година след година ги виждам как пропадат ли, пропадат.. :( И става въпрос за приятели, хора, които обичам и уважавам..
С една приятелка се знаем от детската градина, много е сладка и забавна като характер..
Общо взето последните няколко години не сме контактували много много, но това лято подновихме приятелството си..
И какво да видя, кроткото момиченце, което помня от малка, сега, 14 годишна, пие, ходи по момчета, пуши /това за пушенето току що го разбрах :( /, купонясва и въобщее.. съсипва си детството..
Досега съм говорила само празни и общи приказки, но просто сега става въпрос за конкретен случай..
Мъка ми е да я гледам как си пропилява детските години в търсене на изживявания за по-големи.. :( И лошото е, че не е само тя така..
Боже, а току що, като разбрах, че пуши.. дорева ми се просто..
Няма нужда да отправяте хапливи коментари, просто исках да изкажа емоциите си и чувствата си.. :(

имаш сериозна нужда от помощ

mhmhmhmhm
09-14-2008, 20:53
вече ми се гади от тая емотикона :-)

Bianca
09-15-2008, 10:58
вече ми се гади от тая емотикона :-)
И на мен. :-)
:-) 8-)

AvaLan4e
09-20-2008, 16:38
Since I was born I started to decay.
Не виждам нищо странно :)

Deliverance
09-20-2008, 17:07
x

AvaLan4e
09-20-2008, 17:11
Повечето момичета на 14 в днешно време нито се чувстват като деца нито приличат и се държат като такива така че не мога да разбера какъв ви е проблема.

а тва малък проблем ли е, че на 14 изглеждат като 40-годишни премазани от времето лелки, раждали 5 пъти?
Напротив. Модерни сме и на 26 сме слабички като 8 годишни лапета.