PDA

View Full Version : болка в гърба



chrison
09-12-2008, 20:18
здравейте:)

така малко предисловие:
последната учебна година, особено 2 срок, много се заседявах пред пц. Има причина ей. за 4-5 сдмици работех над един проект за олимпиада по ИТ (стигнах национален кръг така, че не е било напрозно). почна да ме боли гръбчето, някаде по средата..ту повече ту по малко
после правих 2-3 отделни сайта за около седмца секи. т.е. пак мн седена по пц-то и болки в гърба
свърши уч година свърши и последния проект и сичко си беше ок.стигнах до извода че стола ми просто не е удобен и ше си харесвам да си зимам нов

август пак се заех с един сайт и почна да ме боли, след няколко дена и 2 нощи сайте беше готов. веднага след това отидох на море за 10 дена..ужасен твърд матрак, болките продължиха..реших, че е от матрака. навръщане пътувахме през ноща във влак..6-7 часа през ноща в обикновен вагон сещата се. ок реших че като си ида на мойто си легло и след 2-3 дена ше ми мине..ама неее. още ме боли..седа на пц-то по 2-3 часа. нищо особено, само, че болката тоя път не минава. не е силна просто я има..като хода повече време осещам едно прималяване

сега ше ида на лекар - не зн точно кога ма почвам леко да се притеснявам..та имате ли некфи идеаи..дали може да е някво изкривяване?
хайде предварително мерси :) :)

tarataika
09-12-2008, 20:35
възможно е, може и дисковете да си скъсал, лекаря ще каже най-добре

chrison
09-12-2008, 20:46
аз съм момиче :)

tarataika
09-12-2008, 20:53
УПС, извинявай много, ходи бързичко на лекар, тия неща не тр да се отлагат, пожелавам ти бързо оздравяване :)

ra4ence
09-12-2008, 20:59
По същите причини- неправилно стоене пред комп, телевизор, на стол.. имах доста болежки, и всичко започна по същия като твоя начин :(
Лекарят ми каза на всеки час по 10мин да се разхождам из нас. Като седиш пред компютъра си слагай възглавница на гърба,за да поеме част от тежестта ти.
Наистина отиди на лекар,защото от моето НЕходене си докарах сума ти проблеми.
А най-голямото добро, което можеш да си направиш е да ходиш на плуване.

chrison
09-12-2008, 21:06
няма къде, смисъл живея в малък град и няма закрит басейн. иначе съм много навида да плувам.

а като си сложа възглавница на стола..то няма място за мен :D ае нос стол ше се зима..аз виках на наще за коледа ама май по рано..

ra4ence
09-12-2008, 21:14
Взимайте нов стол :) Ти все още си в началото на болките, но ако не вземеш мерки ще си докараш други- много по-големи :)

chrison
09-16-2008, 19:27
ходих до личната. каза, че нещо съм изтинала и са ми много стегнати мусколите там където ме боли. даде ми да бия витамин б и да се мажа с фастум гел:) мисля, че ще оживея :)