PDA

View Full Version : Скоби/шини



GaTio
09-12-2008, 20:39
Здравейте някой може ли да ми каже скобите долу горе колко пари струват колко време се носят не говоря за брекети а за онея желязните неща дето се слагат на зъбите колко пари са и колко време се носят че предните ми 2зъба са малко напреде ... наще мислеха ми слагат ама нищо неста та си викам си изкарам пари си сложа на 15 год съм ще съм на 16 като си слагам сиг та може ли цена :) и малко инфо

missy_f
09-12-2008, 21:00
еми всеки зъболекър си определя цената няма точно определена на мен ми струваха 240 лева преди няколко години (горна и долна) а колко дълго време се носят пак зъболекаря трябва да определи :)

s3xy
09-12-2008, 21:12
ами аз сменям вече 5 шини... (на 14 съм) ии всички са около 400 кинта, зависи де къде ще ти я направят, носиш я 3-4 години ама не съм сиг че вече можеш да си коригираш зъбите, защото аз вече като я нося през нощта почва мн да ме боли и венците ми понякога пускат кръв, просто заради натиска :) успех, дано не е така и при теб че е доста гадно да се събудиш от болки в ченето :-D
аааа и моите винаги са били само горни :) успех

GaTio
09-13-2008, 05:29
ами на мене ми трябва само за горе за долу те пак малко кривнали ама не са напред а проблема са горните ми 2 зъба предните малко са напред ще видя другата година сам да си взема те тогава ще са по евтини сигурно и дано ми помогнат де ...

s3xy
09-13-2008, 08:52
^ дано, защото и мойте два предни зъба бяха кривнали малко и сега едвам се оправят. успех

kotetyyy
09-13-2008, 11:00
На сестра ми шините игорната и долната струваха общо 400 лв. За година и половина зъбите и се опраих а те бяха много крив в буквален смисъл ;)

chrison
09-13-2008, 11:25
оф дечица..няма определено време за носене!
зависи от зъбите на човека може 2 месеца може и 2 години - ЗА ВСЕКИ Е РАЗЛИЧНО

bez_ime_
09-13-2008, 17:05
хм...аз имам проблем с един зъб ,по-назад е ...и аз ще съм на 16 като ги сложа... нали няма ограничение за възрастта,защото някъде ми обясняваха,че до 14 най-много се слагали шини,след това само брекети :?

chrison
09-17-2008, 15:19
хм...аз имам проблем с един зъб ,по-назад е ...и аз ще съм на 16 като ги сложа... нали няма ограничение за възрастта,защото някъде ми обясняваха,че до 14 най-много се слагали шини,след това само брекети :?

ей за тфа не зн. обаче дкивай сега. шините са по кофти, щото не може да ядешс тях, фъфлиш много, даже не зн дали няма да е кофти да се целувашс език..а брекетите само треа да внимаваш да не ядеш много твърди неща, иначе сичко друго е ок :)

anonimencho
09-21-2008, 14:33
Значи аз също имах пробеми с горните предни два зъба само че бъха криви и имах крива захапка. Толкова леари смених, че направо се специлиазрах по тази тема. Е значи в кържали Ми сложиха скоби при една много свясна зъболекарка. Носих ги около 2 години и скобите да са най много 100лв. зависи при къв специалист попаднеш. :)

ioity
10-05-2008, 14:57
ami moite dolni i gorni skobi struvaha o6to 4oolv
i trqbva6e dagi nosq 2 godini

mysterious93
10-05-2008, 16:55
моите бяха 250 - 300 леваобщо мисля (горна и долна)но не виждам никакъв ефект нося ги от година и 7,8 месеца(но аз съм мн зле не са само два кривнали зъба :-D )та..по принцип тря да говориш с някой зъболекар и той да те насочи ,но четох някъде че шините се слагали до 12-14 годишна възраст и от там нататък брекети,но все пак не съм спец. :)

ThePowerOfLove
10-05-2008, 19:53
Аз носех година и нещо само горно и ся вече по 2пъти в седмицата го слагам :) Има ефект иначе :) Струваше 300лв

snejana67
10-06-2008, 04:27
:-) носех преди 2-3години има ефект но не знам колко струват сега :-) :-)

mis_fantasy
10-09-2008, 16:27
Аз нося брекети от близо една година!Много е гадно!Нараняват ми се до такава степен венците че постоянно кървят!Имах 2 зъба,които стояха във венеца от 5 години може би!Правиха ми 2 операции-едната беше цепване на непцето(за да се види къде са тези 2 зъба)Много болеше възстановяването-4 дни не ядох и не пих нищо освен едни болкоуспокояващи.После отродонтът ми ги теглеше,за да може поне връхчетата да се покажат!Понеже тегленето не даде почти никакъв ефект,се наложи 2-ри път да ме оперират!Беше по-безболезнено,но ти изгарят месото по венеца и дъхът ти мирише като на опърлено прасе :D Но сега всичко перфектно и зъбите ми се наместиха!Сега трябва само да ги нося още 2 или 3 години! :-x

ifeto95
10-09-2008, 17:58
ей за тфа не зн. обаче дкивай сега. шините са по кофти, щото не може да ядешс тях, фъфлиш много, даже не зн дали няма да е кофти да се целувашс език..а брекетите само треа да внимаваш да не ядеш много твърди неща, иначе сичко друго е ок :)

Тай .. тай тай .. ама НЕ Е ТАЙ !!!!!
Скивай ся .. шините не са по кофти от брекетите , даже брекетите са по кофти от шините .. !!! С брекети можеш да ядеш с шини не можеш .. но за сметка на това брекетите не се мехат .. а шините се махат !!!!!
Не е кофти да се целуваш с език .. ама въобще , а ако тва ти е проблем можеш да си ги мехнеш спокойно , докато при брекетите не можеш .. !!!
Да с брекетите тряа внимаваш да не ядеш твърди работи , щото неможеш да си ги махнеш , а с шини спокойно можеш да си ядеш сичко .. щото може да си ги махнеш !!
От брекетите май не се фъфли .. ама и с шините .. се фъфли само седмица и след тва свикваш ..
Брекетите са много скъпи .. май около 1000 лв .. или повече не съм сигурна . а иначе моите шини струваха около 700 лв само горе .. тез дет разпраят , че са по 200-300 лв .. са им толкоз качествени сигурно .. под 600 вече неможеш да намериш ..

Сега сам/сама си прави изводите .. ако ставаш все още за шини недей чака повече .. ам си слагай шини .. ако ли не в краен случай брекети ..

belisima
10-15-2008, 15:42
Здравейте от мен,аз ходя при една готина стоматоложка тук в Пловдив и я питах за кривите зъби и за избелването че ми се иска малко да си ги белна моите зъби. Тя каза 4е на постоянните зъби се носят брекети а на малките деца им дават апаратчета(скоби).А за избелване трябва да си над 16години.

GaTio
10-18-2008, 13:58
абе в момента неам финансова възможност за това си мисля към лятото като почна работя там 3месеца ... ако намеря нещо щото 2та ми горни зъба са малко големи и напреде и като се погледна в профил имам чуството че нз мога ора стадиона както казват на 1 ... мерси за съветите :)

bez_ime_
10-18-2008, 17:48
абе в момента неам финансова възможност за това си мисля към лятото като почна работя там 3месеца ... ако намеря нещо щото 2та ми горни зъба са малко големи и напреде и като се погледна в профил имам чуството че нз мога ора стадиона както казват на 1 ... мерси за съветите Smile
При мен е същото....гадно е ,но няма как..и аз ще чакам като почна работа,ако мога от там да отделя пари :(

GaTio
10-19-2008, 07:02
абе в момента неам финансова възможност за това си мисля към лятото като почна работя там 3месеца ... ако намеря нещо щото 2та ми горни зъба са малко големи и напреде и като се погледна в профил имам чуството че нз мога ора стадиона както казват на 1 ... мерси за съветите Smile
При мен е същото....гадно е ,но няма как..и аз ще чакам като почна работа,ако мога от там да отделя пари :(
ами така е ^^ не всеки го бодат парите в гъза ...

simoons
10-20-2008, 14:11
Офф тея брекети на мен в специализиран кабинет ми казаха, че ще ми ги направят за 750 Евро .. майка ми се видя в чудо и саа ше си събирам пари и ще и кажа само да ми додаде. На мен проблема са ми сички предни зъби, ии щото съм по- малка са се занимавали с на сестра ми зъбите когато съм била малка ии са късно за мен - само брекети . А иначе ми казаха за шини че струва 700 лв. ноо аз ходя при доктор Факих а знам за него че е най- големия специалист. Само да ти кажа че със шини е неудобно и по-грозно отколкото с брекети се едно брекетите вече са на мода ;)

bez_ime_
10-20-2008, 15:20
Да,но брекетите са много по-скъпи.Ако положението не е толкова трагично,защо трябва да даваш 1000 лв.като може и с по-малко да се оправиш :?

mysterious93
10-20-2008, 17:06
Да,но брекетите са много по-скъпи.Ако положението не е толкова трагично,защо трябва да даваш 1000 лв.като може и с по-малко да се оправиш :?


охххх...те да бяха по 1000 лева супер щеше да е :D

lola02
05-11-2010, 17:08
Чувала съм някъде че зъбите могат да се оправят до 25години.. Колко г/д струват шини само за горната челюст? Плс ако някй знае да пиюе.. 10х \:D/

WaterLilly
05-11-2010, 19:17
Чувала съм някъде че зъбите могат да се оправят до 25години.. Колко г/д струват шини само за горната челюст? Плс ако някй знае да пиюе.. 10х \:D/
По-добре не си правете сметка, че само горните зъби са ви криви, така че ще бъде само за горната челюст задължително. И аз така си мислех, но накрая както ми беше един зъб само на долната челюст крив, така трябваше да нося една година на горната шина, за да "се разширят" зъбите и да направят място за долните... При мен като цяло беше скапано, защото общо 3 години ги носих и май около 400-500 лв отидоха, а все още ми е крив въпросния зъб. Накрая просто ми писна и изхвърлих всичко, повече не стъпих при тоя зъболекар (знам, че не трябваше, но не се понасяше вече). Но има подобрение, де.
И това, че до 14 год. само може да си оправиш зъбите, не е вярно.

katito53
03-26-2011, 20:16
Наскоро прочетох за лингвални брекети, които се поставяли от вътрешната част на зъбите. Не можах обаче да разбера дали все пак се виждат както обикновените брекети. Още бих искала да попитам дали цената на "вътрешните" брекети се различава мнооого от тази на обикновените и дали има въобще някакъв ефект от тях (от лингвалните брекети :) ) :) :)

Ciizii
05-18-2011, 21:32
на мен не са ми криви зъбите но бих искала да сложа шини защото зъбите ми са малко разширени.

Диляна
05-14-2013, 13:59
Мисля да сложа на дъщеря си ШИНИ, но ме притеснява цената, ако е към Здравната Каса има ли някакви намаления и може ли някои да ми каже колко лева долу/горе ще ми излезе?

nea_
05-19-2013, 12:32
Трябва първо да отидеш на ортодонт и там ще ти кажат до каква степен са ти криви зъбите и за брекети или шини си.
Като цяло шините са около 200лв и преспокойно можеш да си намериш и под 600лв. Може би тези с евтините шини не са се прецакали, може би тези с по-скъпите са се прецакали защото аз на колко и места да отида винаги са едни и същи, но ако са ти много криви зъбите от тях няма ефект. А за брекетите е същото моите са за 1500 и съм на 16, след като станеш на 18 цената се увеличава. При моят ортодонт примерно е 1800лв след 18. Като не даваш всичките пари веднага, а при поставянето на горните е 400лв, също и енетуално при поставянето на долните и после през 1 2 месеца по 100лв до края на лечението. Но с брекетите още от първият месец виждаш огромни промени, докато с шините може и да не ги видиш, дори и в края на лечението ... както при мен ;) Ако някой се интересува за ортодонт в София да ми пише :) Ще му препоръчам един от най-добрите (може би е и най-добрия) ;)

Amareta
06-04-2013, 18:25
Шините не се сменят, освен ако не ги счупиш и НЯМА как да ти убиват - ако ти убиват веднага отиваш при ортодонта да ти ги регулира. Аз нося шини и трябва да ги нося 16 часа на ден .

MaRiA SlAvEvA
03-18-2014, 18:16
Ami moito gorno i golno struvaha 300 lv obshto po 150 ednoto

MaRiA SlAvEvA
03-18-2014, 18:17
moite bqha 300lv obshto i gorni i dolni

Didko_Beats
03-18-2014, 18:58
moite bqha 300lv obshto i gorni i dolni

Don't say 8-)