PDA

View Full Version : Странно нещо



Wizel
09-12-2008, 23:13
Здравейте.НЕ съм много сигурен дали темата ми е за този раздел,но по-подходяш не видях.

Та.Случката се случи преди няколко години.Както си лежах и ми се стори,че виждам нещо в периферията на окото си.Когато се загледах забелязах от огледалото ми да се появява куче :shock: .
Та въпроса ми е :
На някой от вас да му се е случвало нещо подобно и ако да(което много ме съмнява) ,каква точно е причината.

Christ
09-12-2008, 23:15
Привидяло ти се е. Виждаш посредсвтом интерпретация от мозъка ти на данните, пратени от сетивните ти органи. Може да не си видял куче, а нещо друго, което е приличало на куче на пръв поглед.[/img]

Wizel
09-12-2008, 23:23
Как така ще ми се е привидяло,като го виждах в продължение на 2 седмици,докато един ден то просто....изчезна(спря да се появява).

lsd43
09-12-2008, 23:24
И аз веднъж си изкарах ангелите ,докато спях се събудих и ми се стори ,че видях смъртта,но се оказа шкафът в стаята и почти слепналите ми клепачи :D .
Единственото странно наистина странно нещо ,което така и не успях да си обясня беше когато кучето ми полудя и се скъса да лае по празната улица ,беше много късно вече и нямаше нищо ,а да и съм сигурен ,че нямаше животно наоколо,просто кучето полудя .

Christ
09-12-2008, 23:30
Как така ще ми се е привидяло,като го виждах в продължение на 2 седмици,докато един ден то просто....изчезна(спря да се появява).

Е, не знам тогава.. Ходи го бий ако се промъкне пак. ;р

Wizel
09-12-2008, 23:36
Е, не знам тогава.. Ходи го бий ако се промъкне пак. ;р

Сигурен съм,че както съм на последния етаж се е промъкнало. :lol:

s3xy
09-12-2008, 23:50
спокойно, няма от кфо да се плашиш, случва се, наскоро да е имала промяна в живота ти или нещо по- необичайно?

Wizel
09-13-2008, 00:19
Не се сещам за никакви промени.Най-обикновено(и скучно) ежедневие.Какво искаш да кажеш с това" случва се,"?

Kman
09-13-2008, 10:55
Не знам дали за първи път се случва,но съм напълно съгласен с твърдението на крайст.
"Виждаш посредсвтом интерпретация от мозъка ти на данните, пратени от сетивните ти органи. Може да не си видял куче, а нещо друго, което е приличало на куче на пръв поглед"
И на мен много пъти ми се случва да виждам разни неща с периферното си зрение,което и много пъти ми е било в огромна полза,но понякога когато забележа нещо,то е било я сянка я нешо друго продиктувано от психиката ми.А преди един ден,докато бях в залата,един френд се опита да се пошегува и да ми задигне под носа шишето с водата,но за една невероятно стотна от секундата го видях с периферното си зрение и реаргирайки на секундата си запазих шишето в мене.....но всичко се случи в порядък на секунда,седкуна и половина,в която мозъка пи префвърли невероятно много информация и възможни варианти за действие...Сори че се отделих малко от темата....Науката психология е доста интересна :grin: :)

valkanovb
09-13-2008, 12:17
Това за периферното зрение може да се обясни че си видял нещо и поради невъзможноста зрението да открие в "базата данни" това нещо то тогава го замества с нещо което знаеш и така мозъкът ти дава идеята че ти си видял куче.

Wizel
09-13-2008, 15:02
Май нешо не се разбрахме или по-точно вината е моя,че не обясних както трябва.Само първият път го видях с периферията си.От там нататъка си го виждах съвсем нормално.

Kman
09-13-2008, 17:45
Нема се шашкаш...има си логично обяснение ;)

Wizel
09-13-2008, 19:10
Не се шашкам.Просто искам да знам какво точно му е обяснението.

Nam3less3
09-13-2008, 19:15
Не се шашкам.Просто искам да знам какво точно му е обяснението.Обяснението само ти го знаеш. Кучето е символ на домашен любимец, на най-добър приятел, на послушанието и на грижата за теб. Щом си го видял в огледало, значи става въпрос за самия теб. Свържи някоя от горните думи и я потърси в себе си, явно това ще е проблем за теб. :D Поне така се тълкуват сънища. Може и да си бил уплашен от куче, може да си имал дребна халюцинация, което е нормално, та потърси кучето в твоя живот. :D
Мозъкът ти визуализира кучето, което отговаря на по-горните качества, значи подсъзнателно мозъкът ти иска да обърнеш внимание на тях.

ma6ete
09-16-2008, 19:46
Не знам,но при мен има нещо друго странно,когато погледна в огледалото виждам себе си!!! :smt008

Cryptica
09-19-2008, 16:59
Не знам,но при мен има нещо друго странно,когато погледна в огледалото виждам себе си!!! :smt008
Леле, това е уникално! :shock:
Колко пъти ти се е случвало?

DimovB
09-19-2008, 17:37
аз пък една нощ както си спах чух някакъв момичешки глас, който идваше сякаш от телевизора. изписка няколко пъти "Мама, Мама" като няква кукла и повече не го чух. баси зловещото... :smt107

Nam3less3
09-20-2008, 04:17
аз пък една нощ както си спах чух някакъв момичешки глас, който идваше сякаш от телевизора. изписка няколко пъти "Мама, Мама" като няква кукла и повече не го чух. баси зловещото... :smt107Смени дилара :lol:

InnocentGreed
09-21-2008, 16:34
Аз като бях 4 клас умря котката ми, която я имах от година и половина. Същият ден като почина ми беше много гадно и даже плаках на училището, само 1 сълза ми потече де, ама си беше гадно. И като се прибрах вкъщи, нямаше никой и включих телевизора и чух МЯУ :D и се уплаших, излязох навън и чаках татко ми да се прибере за да вляза и аз. :D

Lady_B_
09-22-2008, 03:26
Здравейте.НЕ съм много сигурен дали темата ми е за този раздел,но по-подходяш не видях.

Та.Случката се случи преди няколко години.Както си лежах и ми се стори,че виждам нещо в периферията на окото си.Когато се загледах забелязах от огледалото ми да се появява куче :shock: .
Та въпроса ми е :
На някой от вас да му се е случвало нещо подобно и ако да(което много ме съмнява) ,каква точно е причината.

Според мен се поразрови за всякакви значения на кучето ... Може да е искало да ти каже нещо ... :)