PDA

View Full Version : Вселената в форма на поничка!?



Spider4eto
09-13-2008, 00:58
Преди много много време бях чела за една теория, в която се обясняваше, че вселената не е безкрайна ами края се припокрива с началото. В смисъл ако тръгнеш от дадена точка и се движиш в определена посока, след време ще стигнеш до началната точка.

Безкрайната права линия е окръжността, но при достатъчно голям диаметър, при който всеки участък отговаря на определението за права линия. Цилиндричната повърхнина е безкрайна плоскост в едната си посока, при достатъчно голям диаметър. Сферичната повърхност е плоскост в двете си посоки. За трикоординатните обекти няма аналогични модели, но това нищо не доказва, защото съществуват и немислими неща - повърхнина която има само една страна и на която ако пробием дупка и преминем отвъд - ще се окажем пак на същата страна. Невероятно но съществува (Лист на Мьобиус (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D1%81%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%9C%D1%8C %D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%83%D1%81)).

Ето и още малко подобна информация: http://science.actualno.com/news_164066.html

Та ще ми е интересно да чуя мнението ви по въпроса...

Spider4eto
09-13-2008, 01:09
Преди много много време бях чела за една теория, в която се обясняваше, че вселената не е безкрайна ами края се припокрива с началото. В смисъл ако тръгнеш от дадена точка и се движиш в определена посока, след време ще стигнеш до началната точка. В голяма грешка си. Вселената не е земята. Мерси, че ми каза, аз не знаех....

Nam3less3
09-13-2008, 02:55
Има такава теория, но според учените е от по-малко вероятните.

tarataika
09-13-2008, 07:21
какъв точно е смисълът на всички тия глупави теории, като никой не ги доказва???? никой не е обходил цялата вселена, за какво само правят догадки. Да се хванат и да почнат да изследват. Убедена съм, че това, което ще открият едва ли ще е нещо , което човешкия мозък би могъл да си представи :-D

Voodo_doll
09-13-2008, 09:05
подкрепям tarataikЪ

MP
09-13-2008, 22:25
Еми докажи,че някоя от тези теории не е вярна тогава?Много ясно,че няма как да знаеме,няма начин да обиколиме вселената,та ще трябва да се задоволяваме с теории.

mistake
09-15-2008, 13:59
какъв точно е смисълът на всички тия глупави теории, като никой не ги доказва???? никой не е обходил цялата вселена, за какво само правят догадки. Да се хванат и да почнат да изследват. Убедена съм, че това, което ще открият едва ли ще е нещо , което човешкия мозък би могъл да си представи :-D
E много ми е интересно как някой ще обходи вселената? При положение , че само Млечния път се простира на около 100 000 светлинни години...

GotTheLife
09-23-2008, 12:46
това му е интересното че има мн предположения но така и не се знае кое е истина :) и тази мистерия в която живеем ще продължава да ни вълнува винаги :)

ThunderGoddess
09-24-2008, 16:25
За сега предпочитам територията за безкрайността :D

Ice_Queen_
09-26-2008, 09:09
За сега предпочитам територията за безкрайността :D

и аз.а пък особенно не ми се нрави идеята за край или нещо подобно.

Ice_Queen_
09-26-2008, 12:01
В случая не говорим за край, все едно някъде свършва и примерно има бодлива тел или можеш да паднеш от вселената.

Другите елементарни мнения ги подминавам с пренебрежителна усмивка.

нее ,под край нямам в предвид - както каза ти - място от където да паднеш хъх. тя нали каза :
Преди много много време бях чела за една теория, в която се обясняваше, че вселената не е безкрайна ами края се припокрива с началото. В смисъл ако тръгнеш от дадена точка и се движиш в определена посока, след време ще стигнеш до началната точка.

имах в предвид ,че идеята за безкрайността повече ми харесва ,а не тази за един вид -края се припокрива с началото.а и хубаво каза -вероятно.

shmurkam
09-27-2008, 14:37
За сега предпочитам територията за безкрайността :D

и аз.а пък особенно не ми се нрави идеята за край или нещо подобно.
Защо не кажете,че Вселената е във формата на кифла с мармалад или защо не сладолед? Стига глупости,не мога да им се начудя на учените. За какво им е да правят тъпи теории като те до съседната галактика не могат да отидат в близките 100 год камо ли до тоя прочут край на Вселената. Пък и това не ви ли се струва малко средновековно? Като теорията,че Земята е плоска...За мен Вселената няма край. ОК,да кажем,че има и какво,онова празно пространство с какво ще е запълнено? С бръмбари ли? Или може нова вселена да има там? :lol: :?

Spider4eto
09-27-2008, 22:26
За сега предпочитам територията за безкрайността :D

и аз.а пък особенно не ми се нрави идеята за край или нещо подобно.
Защо не кажете,че Вселената е във формата на кифла с мармалад или защо не сладолед? Стига глупости,не мога да им се начудя на учените. За какво им е да правят тъпи теории като те до съседната галактика не могат да отидат в близките 100 год камо ли до тоя прочут край на Вселената. Пък и това не ви ли се струва малко средновековно? Като теорията,че Земята е плоска...За мен Вселената няма край. ОК,да кажем,че има и какво,онова празно пространство с какво ще е запълнено? С бръмбари ли? Или може нова вселена да има там? :lol: :? По принцип хората са устроени да вярват в нещо, което не могат да докажат(земята е плоска...) И както бяха казали в друга тема, мозъците ни не са устроени да възприемат вселената такава каквато е. Даже не мога да проумея как така ще е безкрайна, знам че числата са безкрайни, но не мога да си представя безкрайна вселена, стигаш до някъде и БУМ се "блъскаш" в края. И тук изниква въпроса: "Ами какво има след края". И така човек цял ден може да си блъска главата и да се чуди и да не може да проумее нищо. А докато не се докаже каква точно е вселената, теории ще има безкрай. Просто ми беше инт какво мислите за тази :)

Bianca
09-28-2008, 12:13
Хм, аз съм на мнение, че дори и след дооста време да се върнем пак на същата точка, това не означава, че Вселената НЕ е безкрайна, напротив-според мен точно това го доказва.
Оф, глупости бръщолевя, не мога да се изразя правилно.

LiLGrizzly
09-30-2008, 21:14
За сега предпочитам територията за безкрайността :D

и аз.а пък особенно не ми се нрави идеята за край или нещо подобно.
az puk sum napulno obratno... ne varvqm da ima ne6to bezkraino :o :-o

Spider4eto
09-30-2008, 21:22
За сега предпочитам територията за безкрайността :D

и аз.а пък особенно не ми се нрави идеята за край или нещо подобно.
az puk sum napulno obratno... ne varvqm da ima ne6to bezkraino :o :-o числата 8-) :D

ifeto95
10-06-2008, 18:43
Аз пък съм ЗА теорията за безкрайността ..

Преди време бях чела , че вселената се разширява :shock:

Както знаем .. Вселената е огромна . В началото обаче тя е била невъобразимо малка , плътна и гореща .. Преди милиарди години Вселената "избухва" от това си необикновенно състояние .. и започва да се разширява .
Непосредствено след Големия взрив Вселената е изключително плътна и гореща .. При разширяването си тя постепенно се оглажда и плътността намалява ..

Само гравитационните сили на привличане могат да спрат разширяването на Вселената .. Учените все още не са пресметнали колко е общата маса на Вселената .. Ако масата на Вселената не е достатъчно голяма , гравитационните сили няма да са в състояние да спрат разширяването .. Вселената ще се разширява вечно и ще е все по студена .. Ако масата на Вселената е достатъчно голяма , гравитацията ще спре разширяването и ще го замести със свиване.. Свиването ще бъде толкова силно , че накрая Вселената ще се върне в онова свръхплътно състояние , в което се е намирала преди Големият всрив .. Наблюденията от последните години показват , че Вселената се разширява все по бързо.. За сега обаче учените не са изяснили напълно причината за това ускорено разширяване .. Затова те не изключват възможността разширяването на Вселената да се замени със свиване ..

Преди години американски астроном Едуин Хъбъл наблюдава галактиките с тогавашния най-мощен телескоп и установява че галактиките все повече се отдалечават от нас ..


П.П : Това ти го преписах от една книга , защото ми беше интересно докато го четях :) .. иначе съм за теорията на безкрайността ..
Надявам се написаното по-горе да ти е интересно .. ;) :)

kolityyy
10-19-2008, 00:20
:D

LINKNOT
10-19-2008, 23:00
На мен това ми звучи по-логично. Просто не мога да си представя Вселената да няма край .. То не може да е възможно просто.. о.О Все някъде трябва да свърши..

ifeto95
10-24-2008, 17:17
Е като свърши какво ? Какво има след нея .. #-o Някак си е супер неубяснимо .. блаа . :-o

Arista
11-18-2008, 17:56
Необятна е тая тема.....пък и където и да ми кажеш че идва края нали трябва да има някаква среда около него...намесва се и теорията за Големия взрив и Четвъртото измерение и куп други неща може би все още непонятни за простия човек.


Само да отбележа че според теорията за големия взрив вселената не се оголемява а се свива.Именно заради това свиване се е получила 1 малка точка хипер мега тежка съдържаща огромна енергия, която се взривява и така до безкрайност но никой незнае колко такива взрива е имало и дали става дума само за 1 точка може да са повече на различни вселени и какво за Бога има около тази точка.....е трудно е

За тфа не си затормозявайте мозъчетата с такива сложни работи ;) и аз горе долу гледам тфа да правя 8-)

AdmiralJohn
11-23-2008, 14:52
какъв точно е смисълът на всички тия глупави теории, като никой не ги доказва???? никой не е обходил цялата вселена, за какво само правят догадки. Да се хванат и да почнат да изследват. Убедена съм, че това, което ще открият едва ли ще е нещо , което човешкия мозък би могъл да си представи :-D
Еми смисълът е да си имаме някаква идея.Не може да тръгнеш с някое корабче и да се надяваш, че след 45686489454894984 милона години ще се озовеш на същото място, пък , ако не ще се върнеш да им кажеш, че не като поничка!
Вселената не е безкрайна.Тя си има край....просто е малко далечко.След това просто няма нищо....нито материя, нито енергия...нищо.Трудно за вникване, ама си е нищо
:) :-o
Според мен идеята за Големият взрив е доста добра и аз я приемам засега.

Luvcraft
11-23-2008, 22:30
Според мен, тази тема е извън предела на съзнанието на съвременният човек. Просто не можем да осъзнаем какво означава безкрайност или каквото има в "края". Може би, ще се разбере след години когато се наложи, но в момента нека се погрижим за нашата планета, а не да гадаем. imo.

moonwarrior
11-29-2008, 19:51
2 неща занм със сигурност - вселената и човешката глупост нямат край,за първото не съм сигурен - Айнщайн

да ама и двете си нямат ... дори да е поничка тая поничка ще е толкова дебела че да няма край, защото след небето има космос ,а космоса е в галактиката, която е във вселената ,която е в нз си кфо и има нещо след нея, ето това е обятието на космоса .дори да кажем ок ето тук свършва цялата вселена и после какво пак трябва да има нещо дори едно бяло поле дори едно прозрачно поле ама пак има нещо ...
това човешкия мозък не може да си го представи ... или поне аз немога
АМА няма край
кам 10000000000000000000000000000000000
можем да прибавим 1 е после още 1
10000000000000000000000000000000001

EarthShaker
12-02-2008, 07:29
vselenata ima krai

:lol:

12-02-2008, 15:01
vselenata ima kraiНе знам за нея, но мозъка ти е прекалено ограничен.

BqlaLiniq
12-30-2008, 18:37
Поничка 8-)

cMon
01-03-2009, 21:18
Вселената може да е малка, защото е навсякаде.
Може да е безкрайна, защото е далече.
Може да е поничка, която дебел американец яде.
Или е едно воднисто петно на пода.

YouCantStopMe
02-06-2009, 19:43
не.. няма пък [-( [-(
толумбичка ;-)

cherrypezz
02-17-2009, 19:04
Хаха като проветох заглавието помислих,че някой е прекаил със Семейство Симпсън :D

Интересна теория,но...според мен Вселената не е поничковидна :D

BqlaLiniq
02-17-2009, 19:18
А защо вселената да прилича на поничка, а не поничката на вселена?
Вселената я има много преди поничката да се появи. btw повечето неща, които се пишат са глупости...все едно да кажеш, че планетите имат форма на круша...
Ние не знаем от къде сме произлезли, как сме създадени (хората) пък за вселената ще знаем... :) :?

ANTIHUMAN
02-22-2009, 01:12
Хаха като проветох заглавието помислих,че някой е прекаил със Семейство Симпсън :D

Интересна теория,но...според мен Вселената не е поничковидна :D

+1 Moето мнение, че Вселената няма край! Поне едно безкрайно нещо да има освен числата! :lol:

shmurkam
03-27-2009, 15:43
Мисля, че Вселената няма край поради една проста причина-гравитация.
ОК, дапредположим, че има. Ок, щом има край, значи има нещо като супермасивно тяло, което привлича всички небесни тела. Но това не съответства на никой факт от Космоса. Би имало логика всички тела да са подредени според теглото си на една линия. Да се образуват много пръстени около центъра(тоя център би трябвало да го има, защото иначе краят някак ще стане безкраен и телата няма да могат да се съберат)
Но всичко това противоречи най-малко на нашата Слънчева система. Около Слънцето няма да се върти Земята, а около нея няма да се върти Луната, нали?
Нз, ако Вселената има форма на поничка-какво по дяволите, ще има в дупчицата по средата? :lol:

DimovB
04-01-2009, 00:21
Интересно как разбраха че има формата на поничка, а не на козунак?

Pa3yMeH
04-10-2010, 23:08
Аз не смятам, че е така :)