PDA

View Full Version : магазин за втора употреба



blqqh
09-13-2008, 14:35
Къде в София има яки магазини за дрехи втора употреба.?

Seducti0n
09-13-2008, 14:41
Има една верига-шик-шик.
Техен магазин съм виждала на Ботев.
Също така има един магазин-Мания или нещо подобно на първата спирка на 5-ца трамвай-близо до съдебната палата.

machoka
09-13-2008, 20:36
Не знам да има яки магазини от този тип, но ти поне уточни квартала щото сигурно не искаш някой да те прати в Люлин или Овча Купел.

PiruBloodz
09-13-2008, 20:41
аз знам 1 магазин 2ра употреба, правят си маркови дрехи първа опотреба :? 8-)

kuklichka_bg
09-13-2008, 20:46
kak moje da pazaruvate ot vtora upotreba samo bokluci!

Bianca
09-13-2008, 20:48
kak moje da pazaruvate ot vtora upotreba samo bokluci!
Миличка, боклуци са тези неща, които се намират по всяко второ магазинче с надпис адидас, капа и прочие.
Но не и вторите употреби. ;)
Иначе за Мания знам, за Шик-шик, за други май не знам.

LiveFlower
09-13-2008, 20:48
kak moje da pazaruvate ot vtora upotreba samo bokluci!ami ne vsi4ki imat vuzmojnost da pazaruvat skupo i 6tom momi4eto e reshilo da pazaruva ot magazin vtora upotreba zna4i znae za kakvo idva re4,pomisli malko :?

yuyuto
09-14-2008, 16:26
Има една верига-шик-шик.
Техен магазин съм виждала на Ботев.
Тва Шик-Шик го има и в Пловдив и веднъж влезнахме да видим какво представлява с една фр... Извинявай, ама не знаех, че наистина има хора, способни да си купят прашки втора употреба... Викам си и кой ще си купи, ама после се замислих, че щом ги продават значи има кой да ги купи... :-D

Spider4eto
09-14-2008, 16:38
Има една верига-шик-шик.
Техен магазин съм виждала на Ботев.
Тва Шик-Шик го има и в Пловдив и веднъж влезнахме да видим какво представлява с една фр... Извинявай, ама не знаех, че наистина има хора, способни да си купят прашки втора употреба... Викам си и кой ще си купи, ама после се замислих, че щом ги продават значи има кой да ги купи... :-D Разбирам, нещо блуза, дънки, ама прашки... :shock:

OtherDimension
09-14-2008, 16:41
има един срещу ндк

Seducti0n
09-14-2008, 16:58
Ъъъъъ, че това е адски нехегиенично о0-о0о
Добре де, по сергии съм виждала да продават прашки на цена под 1 лев/и то чисто нови/, тааа за жълти стотинки ли ги дават като са секънд хенд?! :-o

RhytmiX
09-14-2008, 17:26
kak moje da pazaruvate ot vtora upotreba samo bokluci!
Миличка, боклуци са тези неща, които се намират по всяко второ магазинче с надпис адидас, капа и прочие.
Но не и вторите употреби. ;)
Иначе за Мания знам, за Шик-шик, за други май не знам.

tiq koito sa dali drehite si v magazin vtora upotreba ot kude mislish 4e sa gi kupili ?

Bianca
09-14-2008, 17:29
Ами по принцип вторите употреби внясат стоки от запад. ;) Които пак са правени на изток /ако разбираш какво искам да ти кажа/, ама са с по-добро качество. ;)
Докато по редовните магазини, карат дрехите направо от изток. ;)

RhytmiX
09-14-2008, 17:33
nekoi te e izlugal che stokite vtora upotreba gi vnasqt ot zapad. sichki magazini kupuvat ot shodni mesta (2e vuv sofia )

Jamalska
09-14-2008, 17:57
До гарата има доста и то яки магазини.Като се почне от Мария Луиза,покрай женския,спирката на лъвов мост и улицата м/у лъвов мост и гарата.Шик-шик на Раковска,Мания в Хаджи Димитър...хм другите случайно се откриват

BlueAvalanche
09-14-2008, 18:02
Има на НДК преди моста в дясно някакво мексиканско му беше името, имаше и на Ботев някъде съм виждал :-D

TheNewReligion
09-14-2008, 18:28
Има на НДК преди моста в дясно някакво мексиканско му беше името, имаше и на Ботев някъде съм виждал :-D
Онзи ден минавах от там и видях, че са го махнали. Аз се сещам за един в Лозенец, ама нито му знам името, нито мога да обясня къде е. :(

mhmhmhmhm
09-14-2008, 21:00
Ъъъъъ, че това е адски нехегиенично о0-о0о
Добре де, по сергии съм виждала да продават прашки на цена под 1 лев/и то чисто нови/, тааа за жълти стотинки ли ги дават като са секънд хенд?! :-o
Аз веднъж видях един лист залепен на втора употреба-2 пуловера за 1 лев
как съм се смялааа... :razz:
а една позната си купи бански от там за левче

yuyuto
09-14-2008, 21:47
Ъъъъъ, че това е адски нехегиенично о0-о0о
Добре де, по сергии съм виждала да продават прашки на цена под 1 лев/и то чисто нови/, тааа за жълти стотинки ли ги дават като са секънд хенд?! :-o
20 стотинки бяха... И аз като ги видях в една кошница ги бяха струпали, наистина ме прихвана гнус като се замислих, че може някой да е носил тия прашки и някой друг после да си ги купи и да ги носи... Сред тях имаше и розови с пухчета... :shock: Не знам, но след тва повече не стъпих в какъвто и да е магазин втора употреба...
Не че имам нещо против дрехите втора употреба, често нося стари дрехи на батко ми вкъщи щот са ми широки и удобни, ама едно е да наследиш една дреха от брат си, друго е да си я купиш от някакъв внос от Германия дето кой знае кой я е носил и кво е правил с нея... Пък, ако ще и през химическото да е минала... Не знам, тва е мое мнение... Сигурно има хора, които не споделят мнението ми и си купуват, щом ги продават, значи има кой да ги купува...

techCandy
09-15-2008, 21:07
Има един много голям на Кр. Село, минавам от там всеки ден, но все не
ми оставаше време да го разгледам. Най- накрая успях и намерих точно това, което търсех. Точно това ми харесва в тия магазини, обикновено се разгриначават от това, което се продава по стандартните магазини, има истински находки сред всичките купчини от дрехи. Не знам за банските и гащите....аз такива неща си купувам само първа употреба, не знам кой нормален би направил нещо различно.... Купих си последно три блузи, за които иначе щях да обикалям цял следобед и дам 100 лева, ако имах късмет да ги намеря въобще. Не е въпрос на пари, въпрос на стил е...

Mirelchetoo14
09-15-2008, 21:21
Абе, има пълни цигании и гнусарщини като пеньоарче на розички тип "леля Венче" и свърх еротични застарели джинсови елечета с подплата на барбарони, обаче много забавно да разглеждаш, а и сред всичкия боклук има много изгодни оферти. Взимала съм си тениски и потничета за по левче от 1 втора употреба и за някои от тях събирам повече овации отколкото за разни по 50-60 лв.... Зависи, ако човек има набито око почти винаги може да си намери нещо хубаво сред шитнята ;) А и супер приятно да излезеш с 3 блузи, 5 потника, рокля и 2 поли примерно, а да си похарчил само 20 и нещо лева...

krisiiiiito
09-15-2008, 21:23
дрехите от тези магазини са много по издържливи и качествени а не боклуците които продават във всеки магазин .. миналия ден влизам в един уж супер як магазин дето цените са много по високи от обикновено и разглеждам едни дънки отзад етикета - made in china абее .. китайски стоки навсякъде .. в дрип шоповете са най-здравите неща но за съжаление рядко намирам нещо което да ми пасне много добре ... иначе като намеряя си го нося много много и си седи като ново ;] ноо иначе няма как то всичко е бъкано с некачествена стока 8)

psychopath
09-15-2008, 22:11
ъМъ кАк мОжИ дЪ кУпУфЪтИиИи уТ тАм тОлкуФъъЪъ сЪ неХигИенИчНиИИииИи :D

Water_lili
09-16-2008, 09:36
аз по принцип не обичам да пазарувам в дрехи втора употреба (не че имам и възможност тук де), но въпреки това много ги уважавам тези магазинчета, защото дават възможност и на по бедните хора да се облекат нормално и сигурно радват супер много детски очички. А на всичките сноби тука ,които не могат да носят дрехи под 100 лв ще кажа само ,че в тези магазинчета поне човек може да намери нормални дрехи когато му трябват, защото иначе е обречен да потъне в пошлата шарения на дрипите които се продават във всички магазини. Вместо да харчите луди пари за някви дрипи ,които като им мине модата и 1 лв няма да струват, се огледайте дали няма някои по- нуждаещ се от вас .

П.П: супер тъпо е да предценяваш хората по това колко са им маркови дрехите :? ако сте такива един съвет: не си махайте етикетчетата с цените, така всички ще знаят :-&

AvaLan4e
09-20-2008, 16:36
Не споменахте за магазинчетата в центъра по Стамболийски. (:
Прашки в магазини втора употреба няма. Има ново белъо и пнякога чехли.