PDA

View Full Version : Защо изневярата стана "модерна" ????



bibo
09-13-2008, 15:03
Защо в днешно време постоянно се говори кой/я на коя/го изневерил/а?

Защо над 50% от двойките в днешно време си изневеряват в даден момент?

Защо масовото мислене на хората е:ще се омъжа/оженя,ама ще изневерявам на съпруга/та си редовно,защото не мога да съм само с един мъж/жена до края на живота си?

Защо изневярата се е превърнала в такъв бизнес и редица водещи списания,предавания и филми толкова я популяризират?

Защо в миналото изневярата се е смятала за смъртен грях,а днес като че ли я възприемаме за нещо съвсем нормално?

Според вас това на какво се дължи:манталитет,възпитани е,масово внушение на медииите,или е просто резултат от времето в което живеем.... :-o

blackfate
09-13-2008, 15:18
Една смислена за мен тема...
Аз бих изневерила когато смятам че вече не обичам човека до мен, намеря по добър от него към който чувствам любов... някакси да изневерявам защото досега не съм или защото не мога да съм с един .... ъъъ това не го разбирам... може би бих изневерила и ако вече в леглото не ме задоволяват, но по скоро бих скъсала с човека отколкото да му причинявам болка... незнам, аз така мисля... за мен все още изневярата е гадно нещо, когато партньора ти не ти дава нужното е нормално да го поискаш при друг, но преди това прекрати отношения с предишния, от които явно вече няма полза...

Bellatrix
09-13-2008, 15:43
Аз лично не мога да изневерявям.Нещо в мен ме спира. Просто и да харесам някого, дори да иска само да ме целуне, веднага се сещам колко много болка причинявам и се отказвам. Просто не мога...
:?

Jumbie483
09-13-2008, 15:43
Винаги съм казвала, че който изневерява не обича. Мен лично НИЩО не би ме накарало да изневеря на човека до мен.:)

mistake
09-13-2008, 15:44
Не мисля , че изневярата се е превърнала в "модерна". Изневярата се дължи на факта , че човека до теб не ти дава това от което се нуждаеш (това е в по-голям % ), други изневеряват от липса на внимание , от интерес и т.н. Всичко е в психиката на човека - би изневерил един несериозен човек , който не мисли за последствията. И да , вярно е , че в 50% от връзките има изневяра, но какво можем да направим в случая.

Ching_a_ling
09-13-2008, 15:47
В днешно време двойките се събират не защото се обичат, а защото искат да задоволят себе си...а ако се зародят някакви по-силни чувства между тях единият винаги ще намери недостатъци в другия и започва да го търси в други жени/мъже. В миналото изневярата е била нещо много сериозно и не се е възприемала като нещо нормално,защото хората са имали различна ценностна система и наистина са изпитвали чувството наречено "Любов".С всяко следващо поколение обаче,хората се променят значително,започват да прекрачват моралните и духовните граници,да злоупотребяват с много неща и разбира се,да не се съобразяват с чувствата на човека до тях...Това в повечето случаи в днешно време,води до изневери и масово разпадане на връзки. Моето мнение е,че ако човекът до мен ми изневерява...следва -> :smt067

PaTeToO
09-13-2008, 15:48
Винаги съм казвала, че който изневерява не обича. Мен лично НИЩО не би ме накарало да изневеря на човека до мен.:)

+ 1

pateto16
09-13-2008, 15:57
Nishto...zashtoto za da mu izneverq trqbva da ne haresvam neshto v nego a kogato ne haresvam neshto v nego zna4i ne e za men

lifestyler
09-13-2008, 17:18
Първо не съм съгласна, че изневярата била станала "модерна" в днешно време, както твърди авторът.. в днешно време всяко нещо се преекспонира и му се дава гласност с и без нужда, още повече ако е пошло и просташко :?
Колкото до причината за изневяра, аз си го обяснявам с това, че хората стават все по космополитни и имат повече нужди и интереси, пътуват по света, гледат чужда телевизия, интернет.. как при положение, че си интелектуално и емоционално богата личност да бъдеш само с 1 човек. невъзможно е според мен да намериш такъв, който да ти подхожда и отговаря на всяко изискване. във всеки нов намираш част от това, което търсиш, но със сигурност не всичко..
Със сигурност ще бъда нападната от моралисти, вярващи във вечната любов, но ако бъдете честни със себе си ще трябва да се съгласите, че нещата си стоят точно така - дори да откриеш човек, с който ти е добре и отговаря на повечето ти критерии, никога няма да намериш перфектната половинка. А човекът от "днешното време" има основание да търси не най-доброто, а перфектното за себе си, което за съжаление няма как да е в лицето само на 1 човек

xXxScreamxXx
09-13-2008, 17:29
нищо0 :) :)

mad123
09-13-2008, 17:47
Защо в днешно време постоянно се говори кой/я на коя/го изневерил/а?

Защо над 50% от двойките в днешно време си изневеряват в даден момент?

Защо масовото мислене на хората е:ще се омъжа/оженя,ама ще изневерявам на съпруга/та си редовно,защото не мога да съм само с един мъж/жена до края на живота си?

Защо изневярата се е превърнала в такъв бизнес и редица водещи списания,предавания и филми толкова я популяризират?

Защо в миналото изневярата се е смятала за смъртен грях,а днес като че ли я възприемаме за нещо съвсем нормално?

Според вас това на какво се дължи:манталитет,възпитани е,масово внушение на медииите,или е просто резултат от времето в което живеем.... :-o

Това е дълбоко смислен въпрос и аз ще ти отговоря :smt066
Всичко това се случва зарди времето в което живеем младите нямат умисал за квото правят това е започнаало още от времето на Хитлер.
Затова продават по меки матраци а те само ти изпиват душата защото биват напълнеи с яроста на министара на културата защото неможе един човек да пие вода и след това да ми ходи на витоша и да маа гъби като луд ! Това просто е безобразие другият път като отидеш в супермаркетът се огледай и ще видиш много неща и точно това е казал Брат Пит 'Може да тичаш гол и да викаш ама не може да викаш и да тичаш гол " Не е правилно !Като отидеш в англия и купиш чорапи и се върнеш в българия и ги продадеш и пак ще викаш що колата не пали ! Работата е същата .Всичко потиква да убиваш и изневеряваш. Това е всичко е зарди глобалното затопляне върху озоновият слой ако не спреме да караме колела тротинетки скейтборди земята просто ще падне от орбита си :x .Такаче излезте на вън пребийте добрата стара съседка вземете на някое детенце близалката препикайте някой бездомник всичко е кръговрат на сокове и тор от коне ...Това имах да казвам дано съм отговорил правилно :)

Rebirthing
09-13-2008, 17:49
Ами аз не бих изневерила, но за анкетата бих казала, че ако съдбата се намеси и ми срещне с някой по-добър (съмнявам се :D ), ще се разделим със приятеля ми съвсем спокойно без обиди и изневери.

Lysit0
09-13-2008, 17:52
Когато спра да го обичам,но бих му казала ,че обичам друг,защото така няма да е справедливо спрямо него,защото аз ще обичам друг и ще съм друг,а той ще си мсили,че го обичам и ще вярва.Не обичам да лъжа хората.А,аз го обичам още,и до като или,ако изопщо това стане (някога) , чак тогава...При никакви други обстоятелcтва:!:

_sheherezada_
09-13-2008, 18:52
За да изневериш значи нямаш чувства към човека до теб, а щом нямаш чувсва няма смисъл да продължаваш да си с него.Или поне аз лично така го разбирам.

faxy
09-13-2008, 18:57
Винаги съм казвала, че който изневерява не обича. Мен лично НИЩО не би ме накарало да изневеря на човека до мен.:)

+10000