PDA

View Full Version : Апендикс?



Arriva
09-13-2008, 19:05
здравийте :) искам да ви питам ( тези които са оперирани от апандесит ) какво ви беше преди преди да разберете 4е е от това?мн силно ли боли?чувала сам че не можеш да ходиш от болка при апандесит,повръщане или разтройство? какво ви беше на вас?и на кой ден ви оперираха? ии мн ли е гадно.. :s обяснете :) благодаря :)

bEbKaAa~*
09-13-2008, 19:49
При всеки е различно,някои ги боли много остро,аз пък усетих една по-"тъпа" болка,по-скороу сещах, че има нещо голяаамо и дразнещо в корема ми.Но ако имаш и най-малко съмнение за апандисит , бягай при лекар,за предпочитане хирург,защото те могат най-точно да определят дали е това или нещо друго.

Arriva
09-13-2008, 19:59
ми аз по пр имам проблем с десния бъбрек и лежах в болнца заради това и усещам мн тъпа болка.. мн ли беше гадно като те оперираха?след операцията? разкажете плс ..

bokoboko
09-14-2008, 12:36
Бях на село, и вечерта вечеряхме, и като хапнах малко доста ме заболя корема.Стигнах тихичко да си легна, и ме болеше много остро около пъпа, корема ми беше надут и стегнат.Майка ми ми даде обезболяващо което слава богу не ми помогна.Цяло нощ почти неможах да спя, и само се оригвах, и усещах че храната се смила трудно, беше доста гадно.Сутринта тръгнахме в 5 часа от там, и стигнахме към 8.По пътя беше много гадно, на всяка дупка усещах много силна болка.Забравих да кажа че като ходех до тоалетна много ме болеше корема докато...дам...дежурния лекар в болницата ми каза да ида в пирогов, там ме прегледаха, и ме настаниха.Казаха ми че ще съм под наблюдение 2 дена, но по-късно същия ден ме оперираха.Събудих се много рано след операцията и изпитвах ужасяваща болка, защото беше много пресен разреза, и не ми бяха сложили обезболяващо още.Бях в полу сънно състояние но си спомням всичко ясно.На същата вечер неможах да стана от леглото.С всеки ден бях по-добре, на 1-вия ден успях да стана да ида до тоалетната.На 4-тия ден ме изписаха...и това беше.1 месец се спазва лека диета и не се натоварва с вдигане на тежко и спорт.3 месеца е за много тежко натоварване, спортове в които се опъва корема (волейбол, баскетбол etc.)

Давам съвет на всички които не им е махан апандисита.Когато ви боли корема, не пиите обезболяващо защо ако е възпален, и ако помогне хапчето, може да се пукне апендисита и тогава става много лошо.Когато ви заболи корема ВЕДНАГА отидете на лекар, защото понякога кризата е много тежка и до колкото знам може да се пукне за часове!А апандисита не е шега работа, може да се умре от това :(

Надявам се да съм ти отговорил на въпросите :)

qst
09-14-2008, 13:57
Здравей,аз съм на 19 и миналата година юни месец ме оперираха от това.В на4алото 2-3 дена нямах никакъв апетит,а дори и да се хапвах нещо го повръщах,мислех си ,4е съм настинала.След това отидох на лекар и той ме изпрати при специалист,който без никакви изследвания само ми натисна корема на няколко места и ми каза след 1 4ас да съм там за операция и да не пия и ям нищо.Излязох от упойката 19 и нещо и имах ужасна болка,добре 4е ми сложиха упойка да мога да спя поне.И на другия ден сутринта в 9 ми казаха ,4е може да си ходя.Добре ,4е болницата ми беше на няколко минути път и се прибрах сама защото нашите бяха на работа и не исках да ги занимавам.След това няколко дена трябваше да съм на сок4ета,бисквити и такива леки храни,бързо се измарях и се побърках да седя по цели дни само в къщи,при това беше към края на у4ебната година и трябваше да ме оформят.Все пак за 2 седмици се въстанових и сега белега ми по4ти не се забелязва :)

Sladur_
09-17-2008, 12:28
Болката е наистина голяма така беше при един приятел. Ако ще те оперират важно е да е при добър хирург. Винаги ще има белег но въпроса е в размера на белега !!! ако е някой касапин може да е голям и грозен !

anonimencho
09-21-2008, 15:54
Аз също съм оперирана от апендецит! Симптомите ми бяха- темперетура, болки ниско дясно на корема, гадене, схващане на десния крак. И два дни след тези симптоми отидохме в бърза помощ щото направо бях скована в болки и нетърпях повече. След като ми направиха изследвания удтановиха че имам апендецит. Веднага ме оперираха защото апендиксът ми може да се спука и изходът а е смърт. 0перацията продължи 30 минути и беше успешна. След това 1 ден не ядох нища и бях на системи. После 2 дена бях на мляко и чай. След тва 2 дни повече течности консумирах супички леки храни и накрая минах на обща храна. 24 часа след операцията можеш да ходиш, само че аз не можах да седя на 1 място и след 9 часа бях на крака. Е болката след операция е нормална но затова пък има болкооспокояващи.А мене така ме болеше че имах чуството че ме режат с нож, защото се сабудих10 мин след операцията и раната беше много прясна.Цяла нощ бъх будна и с ужасни болки,но на сутринта провървях 8-) . Попринцип апендицита е лека операция и шевовете са от 4-10 в моя случей бяха 4 :grin: 6 дни след операцията ме изписаха от болница и 1 месец не играх по физическо беше много яко. А и когато си в болница седиш и гледаш ТВ супер е. Всичко свърши и се чуствам в момента первектно.

П.П.: На 13 год съм сега и съм момиче и на 13 год ме оперираха така че всичко ми е ясно като бял ден. 8-)

Red_Hair
10-27-2008, 19:45
мда кофти е много боли наистина повечето лекарите са кретени.оставиха ме в болница и там ми се е спукал апендикса.нощта беше напрао...неискам да се сещам.на сутринта повръщах каквото хапна набучиха ми 2 банки глюкоза и добре че нашите тогава поискаха да ме види хирург и той само както ме видя и вика качвайте момчето в хирургията.и малко преди да ме оперират съм изпаднал в безсъзнание вече и един от докторите казал на наще че вече съм пътник....ама ето ме тука.събудили са ме някак и са ме оперирали.след това не ме болеше особено.неприятно е махането на конците,но мине ли операцията вече всичко е наред :)

smile2
11-08-2008, 09:10
Az use6tah edna t1pa bolka i vednaga otidoh na lekar.Napraviha mi izsledvaniq i me pratiha na hirurg.Tam sa6to mi napraviha kup izsledvaniq i mi kazaha da otida na sutrinta v 9 4asa.Prodaljavah da use6tam edna t1pa bolka.Sutrinta kato otidoh v bolnicata trqbva6e da 4akam za6toto nqma6e svobodna operacionna.Operaciqta be6e okolo 20 min.Kato se sabudih ne me bole6e no vijdah dvoino ot upoikata...Izpisaha me na sledva6tiqt den no kato se pribrah s kolata pri vsqka dupka po p1tq izpitvah ujasna bolka i cqlata prejaltqh.Sledva6tite nqkolko dni bqh na su pi4ki i takiva po-leki hrani.Dve sedmici ne hodih na daskalo no sravnitelno b1rzo se v1zstanovih.Bqh osvbodena cql mesec da ne igraq fizkultura.Sega imam s1vsem mal1k beleg-2 santimetra. P.P. Mnogo e gadno kogato se mahat koncite.

gabi_94
11-10-2008, 18:08
хора в момента корема ме боли ужасно много, ниско долу в дясно и горе гастрита. Имам температура 37.5 оригвам се, имам газове, топло ми е. Не щя да казвам на наще че веднага заминавам в спешното. Бях болна тия дни и си ме болеше по принцип корема и повръщах, с температура пак, възможно ли е да не съм била болна ами заради апендикс. Не съм яла нищо днес и вчера а имам чувството че ми се ходи до тоалетна, а не мога. Да казвам ли на наще, незнам колко още ще търпя. Изпила съм два бусколизина и не ми минава повече от час. Побърквам се. Всеки момент наще се връщат от работа, какво да правя?

lori
11-11-2008, 17:21
хора в момента корема ме боли ужасно много, ниско долу в дясно и горе гастрита. Имам температура 37.5 оригвам се, имам газове, топло ми е. Не щя да казвам на наще че веднага заминавам в спешното. Бях болна тия дни и си ме болеше по принцип корема и повръщах, с температура пак, възможно ли е да не съм била болна ами заради апендикс. Не съм яла нищо днес и вчера а имам чувството че ми се ходи до тоалетна, а не мога. Да казвам ли на наще, незнам колко още ще търпя. Изпила съм два бусколизина и не ми минава повече от час. Побърквам се. Всеки момент наще се връщат от работа, какво да правя?

По- добре им кажи и бягай да ти направят изследвания, че иначе може да стане лошо ако прекалено дълго се бавиш.

п.п. може пък и да е от болесста но за всеки случай

ilkokt1
10-31-2013, 12:13
Ами аз когато веднъж стичх в нас и чдох солети осетих мн остра болка в корема.Бях на 11.Обадих се на мама и тя се обади на шефа си и той я пусна да отидем на болницата.Когато отидих ми казаха да легна.Легнах и те ме натисна когато ми натисна корема в дясната част край пъпа повърнах.След това като ми видя корема ми каза аче е много надут и всеки момент може да се пукне апендикса.Пратиха ме на хирург и ме оперираха.Като се сабудих почти не се осещах.Помислих се (ще умра няма как) но бях спасен.Лекувайте апендикса на време!!!

f0rteam
11-03-2013, 13:04
Зависи с каква упойка си . Ако си с местна , незнам какво ще е чуството , но ако си с цяла упойка нищо не усещаш. Но после ще те боли .

Kiki Dimitrowa
03-08-2014, 11:58
Миналата година (2012) последния ден от месец Април имах болки в стомаха.Болките започнаха към 17;30ч.Не знаех от какво зависи болката и не направих нищо.Тъй като не бях вкъщи,след като тръгнах да се прибирам пеш с мама около 23:00ч. Болкат не спираше иеместеше на различни места.След може би 40 мин. Се прибрахме и лежах известно време,но нищо.....Хванахме такси и отидохме в болницата.Там ми правиха изследвания.Докато чакахме за поредното изследване успях да се изходя по голяма нужда като приключихме ни съобщиха,че ще ме настанят в болница и тази вечер няма да ми правят операция.На следващата сутрин обаче дойдоха и ме закараха в операционната.Направиха ми операция.Пропуснах да кажа,че не ми даваха да ям дори след операцията.На следващия ден започнах да се възстановявам.Не играх ФВС един месец спазваха определени правила по отношение на храната и така.Сега единственото нещо,което е като помен от операцията е белег с четири шева;).Съвет:Ако осетите болки като така описаните в този сайт ,посетете ЕЗАБАВНО лекар,защото при спукване на апендикса,се преплитат червата и става лошо!!!БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО!!!:D

hristo99
03-08-2014, 12:31
То и едни лекари, направо... Накратко: не съм имал апендисит, но личната ми лекарка беше сложила тази диагноза, не помня точно какво беше, ама каза да отида в Пирогов и не отидох да ми вадят апендикса и "умрях". Просто нямах никакви съмнения, че бях болен от вирус, не апендисит. Но за някои хора е хем да не знаеш дали имаш апендисит, хем да не можеш да разбереш...

gersinkaa
05-31-2015, 14:40
И мен ме оперираха от апендисит. При мен всичко беше без някакви насочващи симптоми.
Имах някаква мнооого слаба, досадна и тъпа болка в целия корем (около пъпа), след около седмица и половина се измести долу в дясно (мислих, че е яйчник, защото по принцип десният ми яйчник е проблемен). Нямах температура, разтройство или повръщане, съвсем леко ми се гадеше. 3 седмици след като ме заболя корема реших, че трябва да отида на лекар, отидох, натиснаха ме 3 пъти и казаха, че съм за операция. Искам да ви кажа, че кръвната картина не показа НИЩО, ехографа също. След като ме оперираха се оказа, че апендикса ми е бил цели 15см и е бил изместен под черния дроб. Хирургът си свърши работата, имах възпаление на тънките черва и черния дроб, но всичко премина вече. Разминах се с един козметичен шев и белегът ми е някакъв много готин, малък :)