PDA

View Full Version : Каква роля играе в вашият живот вярата?



anichkaaaaa
09-13-2008, 21:20
Каква роля играе в вашият живот вярата? :)

ell_ownz
09-13-2008, 21:38
oto4ni kakva vqra, mislq 4e imash predvid religiqta, no ima i dr varianti... vqra v kakvo?

PsychoPatt
09-13-2008, 21:43
Според мен вярата в себе си трябва да бъде на първо място. После всички други.

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:43
oto4ni kakva vqra, mislq 4e imash predvid religiqta, no ima i dr varianti... vqra v kakvo?
става в1прос за религията

MP
09-13-2008, 21:51
Играе важна роля,разсмива ме.

Christ
09-13-2008, 21:51
Главна. :D

Hinata
09-13-2008, 22:05
Никога не губете вярата си! За мен, тя е велика сила, която ни крепи .. :)

mistake
09-13-2008, 22:53
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....

MP
09-13-2008, 23:02
И трябва да има основание да вярваш в нещо.Не мога да вярвам,че ще в нещо,което знам,че няма как да се случи.

Lysit0
09-13-2008, 23:05
Ами едно от главните неща на ,което се уповавам е вярата и религията,така,че за мен играе много важна роля :)

Nam3less3
09-13-2008, 23:19
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.

mistake
09-13-2008, 23:23
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.
Хм ... като си толкова сигурен в него... къде са ти доказателствата?

anichkaaaaa
09-13-2008, 23:30
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.
Хм ... като си толкова сигурен в него... къде са ти доказателствата?
няма смисал от доказателства не вси4ко е материално

mistake
09-13-2008, 23:34
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.
Хм ... като си толкова сигурен в него... къде са ти доказателствата?
няма смисал от доказателства не вси4ко е материално
Добре , от къде тогава си толкова сигурна в съществуването му?

anichkaaaaa
09-13-2008, 23:36
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.
Хм ... като си толкова сигурен в него... къде са ти доказателствата?
няма смисал от доказателства не вси4ко е материално
Добре , от къде тогава си толкова сигурна в съществуването му?
:) защото е така
а ти защо си толкова сигурна 4е не саществува?

mistake
09-13-2008, 23:38
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.
Хм ... като си толкова сигурен в него... къде са ти доказателствата?
няма смисал от доказателства не вси4ко е материално
Добре , от къде тогава си толкова сигурна в съществуването му?
:) защото е така
а ти защо си толкова сигурна 4е не саществува?
Защото няма доказателства за съществуването му. Единственото е Библията - написана от човешка ръка. Хм интересно ... защо ли не вярвам в него? :?

MP
09-13-2008, 23:40
Защото е така не е отговор.Не даваш нито 1 основателна причина за вярата си,демек неможеш да обясниш нито в какво вярваш,нито защо.Аз ти казвам в какво вярвам,казвам и защо.Ако питаш,защо не вярваме,отговорът е,че няма как да се вярва в нещо,което не съществува.А ти вярваш,защото вярата те прави по-добър човек,както разбрах,не защото бог съществува.

anichkaaaaa
09-13-2008, 23:40
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.
Хм ... като си толкова сигурен в него... къде са ти доказателствата?
няма смисал от доказателства не вси4ко е материално
Добре , от къде тогава си толкова сигурна в съществуването му?
:) защото е така
а ти защо си толкова сигурна 4е не саществува?
Защото няма доказателства за съществуването му. Единственото е Библията - написана от човешка ръка. Хм интересно ... защо ли не вярвам в него? :?
А трябва

mistake
09-13-2008, 23:46
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.
Хм ... като си толкова сигурен в него... къде са ти доказателствата?
няма смисал от доказателства не вси4ко е материално
Добре , от къде тогава си толкова сигурна в съществуването му?
:) защото е така
а ти защо си толкова сигурна 4е не саществува?
Защото няма доказателства за съществуването му. Единственото е Библията - написана от човешка ръка. Хм интересно ... защо ли не вярвам в него? :?
А трябва
Какво трябва? Да вярвам в нещо недоказало се? Да си губя времето в мисли за нещо , което несъщесвува? Да се моля на Господ да ми помогне в трудните моменти , при положение ,че той е една илюзия породена от човешкото въображение. Хората са го създали за да има нещо и някой на който да се опрът. За да се надяват , че след всяка тяхна мъка , ще настъпи щастие. Че всичко лошо ще се върне. Да бе да..

anichkaaaaa
09-13-2008, 23:51
Вярата трябва да бъде породена от нещо в което си сигурен че съществува. Бог не е от тези неща ... следователно не вярвам в него....За някой хора е сигурно че съществува... Говори за себе си.
Хм ... като си толкова сигурен в него... къде са ти доказателствата?
няма смисал от доказателства не вси4ко е материално
Добре , от къде тогава си толкова сигурна в съществуването му?
:) защото е така
а ти защо си толкова сигурна 4е не саществува?
Защото няма доказателства за съществуването му. Единственото е Библията - написана от човешка ръка. Хм интересно ... защо ли не вярвам в него? :?
А трябва
Какво трябва? Да вярвам в нещо недоказало се? Да си губя времето в мисли за нещо , което несъщесвува? Да се моля на Господ да ми помогне в трудните моменти , при положение ,че той е една илюзия породена от човешкото въображение. Хората са го създали за да има нещо и някой на който да се опрът. За да се надяват , че след всяка тяхна мъка , ще настъпи щастие. Че всичко лошо ще се върне. Да бе да..
виж секи си има мнение ,явно моето доста се отли4ава от твоето :)
айде лека аз ще си лягам...

Nam3less3
09-14-2008, 00:31
Какво трябва? Да вярвам в нещо недоказало се? Да си губя времето в мисли за нещо , което несъщесвува? Да се моля на Господ да ми помогне в трудните моменти , при положение ,че той е една илюзия породена от човешкото въображение. Хората са го създали за да има нещо и някой на който да се опрът. За да се надяват , че след всяка тяхна мъка , ще настъпи щастие. Че всичко лошо ще се върне. Да бе да..10 грешни изречения, нямащи общо с реалността. Хората не са създали нищо, напротив, то идва при тях, а никой вярващ няма такива цели.

mistake
09-14-2008, 00:33
Какво трябва? Да вярвам в нещо недоказало се? Да си губя времето в мисли за нещо , което несъщесвува? Да се моля на Господ да ми помогне в трудните моменти , при положение ,че той е една илюзия породена от човешкото въображение. Хората са го създали за да има нещо и някой на който да се опрът. За да се надяват , че след всяка тяхна мъка , ще настъпи щастие. Че всичко лошо ще се върне. Да бе да..10 грешни изречения, нямащи общо с реалността. Хората не са създали нищо, напротив, то идва при тях, а никой вярващ няма такива цели.
Е-е-е-е да бе. Да не би случайно да си си говорил с Бог?

Nam3less3
09-14-2008, 00:36
Бог не общува с хората. :D Но не само с говорене, виждане и теореми може да се докаже нещо.

mistake
09-14-2008, 00:43
Бог не общува с хората. :D Но не само с говорене, виждане и теореми може да се докаже нещо.
"Хората не са създали нищо, напротив то идва при тях" - твои думи. Как тогава Бог е дошъл при хората? И кога?

Nam3less3
09-14-2008, 00:45
Бог не общува с хората. :D Но не само с говорене, виждане и теореми може да се докаже нещо.
"Хората не са създали нищо, напротив то идва при тях" - твои думи. Как тогава Бог е дошъл при хората? И кога?Става дума примерно за Исус Христос, чието тяло е обитавано от свят дух, наречен Син на Бог.

mistake
09-14-2008, 00:49
Бог не общува с хората. :D Но не само с говорене, виждане и теореми може да се докаже нещо.
"Хората не са създали нищо, напротив то идва при тях" - твои думи. Как тогава Бог е дошъл при хората? И кога?Става дума примерно за Исус Христос, чието тяло е обитавано от свят дух, наречен Син на Бог.
Не искам да ми даваш примери ... а доказателства. Имало е човек с такова име , но хората са преувеличили всичко. Никой не може да е сигурен че Исус е възкръснал , а примерно е бил преместен. :)

Nam3less3
09-14-2008, 00:51
Бог не общува с хората. :D Но не само с говорене, виждане и теореми може да се докаже нещо.
"Хората не са създали нищо, напротив то идва при тях" - твои думи. Как тогава Бог е дошъл при хората? И кога?Става дума примерно за Исус Христос, чието тяло е обитавано от свят дух, наречен Син на Бог.
Не искам да ми даваш примери ... а доказателства. Имало е човек с такова име , но хората са преувеличили всичко. Никой не може да е сигурен че Исус е възкръснал , а примерно е бил преместен. :)Възкръснал или не, не това е важното. Важното е поуката, мъдростта и символизмът на описаните събития 8)

mistake
09-14-2008, 00:52
Бог не общува с хората. :D Но не само с говорене, виждане и теореми може да се докаже нещо.
"Хората не са създали нищо, напротив то идва при тях" - твои думи. Как тогава Бог е дошъл при хората? И кога?Става дума примерно за Исус Христос, чието тяло е обитавано от свят дух, наречен Син на Бог.
Не искам да ми даваш примери ... а доказателства. Имало е човек с такова име , но хората са преувеличили всичко. Никой не може да е сигурен че Исус е възкръснал , а примерно е бил преместен. :)Възкръснал или не, не това е важното. Важното е поуката, мъдростта и символизмът на описаните събития 8)
които не са истински.

Nam3less3
09-14-2008, 00:56
Никой не може да го каже. Аз лично съм убеден, че са. И ти не искаш да те убеждавам :D

mistake
09-14-2008, 00:57
Ти просто не можеш да ме убедиш. НЯМАШ ФАКТИ - непосилно е за теб.

Nam3less3
09-14-2008, 01:06
Ти просто не можеш да ме убедиш. НЯМАШ ФАКТИ - непосилно е за теб.За теб фактите трябва да са научно издържими или логически. Има много равнища на логиката и на науката. Ти се придържаш към масовите, очевидни неща. Как тогава искаш да те убеждавам.

mistake
09-14-2008, 01:07
Ти просто не можеш да ме убедиш. НЯМАШ ФАКТИ - непосилно е за теб.За теб фактите трябва да са научно издържими или логически. Има много равнища на логиката и на науката. Ти се придържаш към масовите, очевидни неща. Как тогава искаш да те убеждавам.
Аз неискам - защото неможеш.

Nam3less3
09-14-2008, 01:08
Ти просто не можеш да ме убедиш. НЯМАШ ФАКТИ - непосилно е за теб.За теб фактите трябва да са научно издържими или логически. Има много равнища на логиката и на науката. Ти се придържаш към масовите, очевидни неща. Как тогава искаш да те убеждавам.
Аз неискам - защото неможеш.А ако някой може, то с какви неща трябва да те убеди? Да ти отвори портал за рая ли :-D

mistake
09-14-2008, 01:10
Ти просто не можеш да ме убедиш. НЯМАШ ФАКТИ - непосилно е за теб.За теб фактите трябва да са научно издържими или логически. Има много равнища на логиката и на науката. Ти се придържаш към масовите, очевидни неща. Как тогава искаш да те убеждавам.
Аз неискам - защото неможеш.А ако някой може, то с какви неща трябва да те убеди? Да ти отвори портал за рая ли :-D
:-o Не ...за ада. Пфф няма нещо с което да ме убедиш , ако не сдоказателство - а ти нямаш такова.

Nam3less3
09-14-2008, 01:12
Ти просто не можеш да ме убедиш. НЯМАШ ФАКТИ - непосилно е за теб.За теб фактите трябва да са научно издържими или логически. Има много равнища на логиката и на науката. Ти се придържаш към масовите, очевидни неща. Как тогава искаш да те убеждавам.
Аз неискам - защото неможеш.А ако някой може, то с какви неща трябва да те убеди? Да ти отвори портал за рая ли :-D
:-o Не ...за ада. Пфф няма нещо с което да ме убедиш , ако не сдоказателство - а ти нямаш такова.Ти ограничаваш доказателствата до това което виждаш, и което е написано в учебниците. :-o

mistake
09-14-2008, 01:13
Ти просто не можеш да ме убедиш. НЯМАШ ФАКТИ - непосилно е за теб.За теб фактите трябва да са научно издържими или логически. Има много равнища на логиката и на науката. Ти се придържаш към масовите, очевидни неща. Как тогава искаш да те убеждавам.
Аз неискам - защото неможеш.А ако някой може, то с какви неща трябва да те убеди? Да ти отвори портал за рая ли :-D
:-o Не ...за ада. Пфф няма нещо с което да ме убедиш , ако не сдоказателство - а ти нямаш такова.Ти ограничаваш доказателствата до това което виждаш, и което е написано в учебниците. :-o
Как се доказват престъпления? С думи или с факти? :-o

Nam3less3
09-14-2008, 01:15
Да, но тва не е съд и не е престъплno да доказваш Бог. Това е по-скоро философски спор, а не научен.

mistake
09-14-2008, 01:19
Да, но тва не е съд и не е престъплno да доказваш Бог. Това е по-скоро философски спор, а не научен.
Без научно доказателство , всичко се приема за невярно или несъществуващо.

Nam3less3
09-14-2008, 01:25
Да, но тва не е съд и не е престъплno да доказваш Бог. Това е по-скоро философски спор, а не научен.
Без научно доказателство , всичко се приема за невярно или несъществуващо.Значи вярващите не вярват в Бог? :razz:

mistake
09-14-2008, 01:26
Да, но тва не е съд и не е престъплno да доказваш Бог. Това е по-скоро философски спор, а не научен.
Без научно доказателство , всичко се приема за невярно или несъществуващо.Значи вярващите не вярват в Бог? :razz:
Не - вярващите не вярват в нищо реално! :)

Nam3less3
09-14-2008, 01:29
Да, но тва не е съд и не е престъплno да доказваш Бог. Това е по-скоро философски спор, а не научен.
Без научно доказателство , всичко се приема за невярно или несъществуващо.Значи вярващите не вярват в Бог? :razz:
Не - вярващите не вярват в нищо реално! :)"Пътят към истината е тесен и труден." Трудният път е да повярваш, лесният е вашият, "доказателствен".

mistake
09-14-2008, 01:32
Да, но тва не е съд и не е престъплno да доказваш Бог. Това е по-скоро философски спор, а не научен.
Без научно доказателство , всичко се приема за невярно или несъществуващо.Значи вярващите не вярват в Бог? :razz:
Не - вярващите не вярват в нищо реално! :)"Пътят към истината е тесен и труден." Трудният път е да повярваш, лесният е вашият, "доказателствен".
Бягството от реалността винаги е било по-лесния път. 8)

Nam3less3
09-14-2008, 01:39
Да, но тва не е съд и не е престъплno да доказваш Бог. Това е по-скоро философски спор, а не научен.
Без научно доказателство , всичко се приема за невярно или несъществуващо.Значи вярващите не вярват в Бог? :razz:
Не - вярващите не вярват в нищо реално! :)"Пътят към истината е тесен и труден." Трудният път е да повярваш, лесният е вашият, "доказателствен".
Бягството от реалността винаги е било по-лесния път. 8)За мене не е бягство, а идване към реалността. 8)
А защо пък вярата в Бог да е бягство или отричане от реалността?

mistake
09-14-2008, 01:43
Да, но тва не е съд и не е престъплno да доказваш Бог. Това е по-скоро философски спор, а не научен.
Без научно доказателство , всичко се приема за невярно или несъществуващо.Значи вярващите не вярват в Бог? :razz:
Не - вярващите не вярват в нищо реално! :)"Пътят към истината е тесен и труден." Трудният път е да повярваш, лесният е вашият, "доказателствен".
Бягството от реалността винаги е било по-лесния път. 8)За мене не е бягство, а идване към реалността. 8)
А защо пък вярата в Бог да е бягство или отричане от реалността?
Защото вярваш в недоказали се неща- несъществуващи - далеч от реалния живот.

Nam3less3
09-14-2008, 01:46
Думата недоказана трябва да се банне в тоя раздел на форума :lol:
Реалния живот не ги е доказал, не че не съществуват. Науката никога няма да се занимава с Бог. Науката е част от физическия живот, Бог от духовния.

Christ
09-14-2008, 10:46
Бог Е част от физическия свят. Духовен свят няма.

valkanovb
09-14-2008, 11:04
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.

mistake
09-14-2008, 12:53
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.
оФ писна ми да се повтарям вече- прочети предишните постове и след това коментирай.

Nam3less3
09-14-2008, 15:15
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.
оФ писна ми да се повтарям вече- прочети предишните постове и след това коментирай.Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно и че не може да се приема за истина. Ето това ми харесва.

anichkaaaaa
09-14-2008, 15:18
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.
оФ писна ми да се повтарям вече- прочети предишните постове и след това коментирай.Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно и че не може да се приема за истина. Ето това ми харесва.
+1

Kman
09-14-2008, 16:05
Според мен крайст и неймлесс трябва да постопрят малко че както изглежда имат доста разминавания в разбиранията си за вярата....което доказва твърдението ми че първоначалната иделогия на вярата е променена 30000 градуса.
Тка да се върна на темата....вярата,ами като цяло съм човек който много лесно може да залита към суеверия и всякви подобни,но се научил да разсъждавам правилно ,т.е. правилно за мене си,понеже моят начин на мислене ми помага най-много на мене....незнам дали същия начин помага на други хора,защото начина ми на мислене съм си го изградил като съм "попивал" информация и съм я отсявал според това кое ще ми е в полза и с кое ще мога да имам успехи.И от всичкия този опит едно от нещата които съм осъзнал,е че страха,напрежението и притеснението от нещо,без значение какво....примерно да ти мине черна котка път и самото притеснение и страхът който те кара да очакваш нещо лошо те съсипва,не те сисъпва(телесно защото когато се страхуваш и притесняваш тялото ти изпуска такива хормони и които унищоават органи,неври и т.н.)самия факт че ти е минала котка,а страхът от последствия,страхът да не ти случи нещо лошо.Ето защо съм казвал че няма по голямо оръжие от страха ;)
А вярата която носи много надежда,носи също така и страх ако не успееш или от противопложното и за мен беше голямо постижение да осъзная че не ми е нужна вяра и надежда,а хладнокръвие,себеконтрол и спокойствие,който идват чак когато страха,притеснението и напрежението ги няма.

Nam3less3
09-14-2008, 16:19
Според мен крайст и неймлесс трябва да постопрят малко че както изглежда имат доста разминавания в разбиранията си за вярата....което доказва твърдението ми че първоначалната иделогия на вярата е променена 30000 градуса.
Тка да се върна на темата....вярата,ами като цяло съм човек който много лесно може да залита към суеверия и всякви подобни,но се научил да разсъждавам правилно ,т.е. правилно за мене си,понеже моят начин на мислене ми помага най-много на мене....незнам дали същия начин помага на други хора,защото начина ми на мислене съм си го изградил като съм "попивал" информация и съм я отсявал според това кое ще ми е в полза и с кое ще мога да имам успехи.И от всичкия този опит едно от нещата които съм осъзнал,е че страха,напрежението и притеснението от нещо,без значение какво....примерно да ти мине черна котка път и самото притеснение и страхът който те кара да очакваш нещо лошо те съсипва,не те сисъпва(телесно защото когато се страхуваш и притесняваш тялото ти изпуска такива хормони и които унищоават органи,неври и т.н.)самия факт че ти е минала котка,а страхът от последствия,страхът да не ти случи нещо лошо.Ето защо съм казвал че няма по голямо оръжие от страха ;)
А вярата която носи много надежда,носи също така и страх ако не успееш или от противопложното и за мен беше голямо постижение да осъзная че не ми е нужна вяра и надежда,а хладнокръвие,себеконтрол и спокойствие,който идват чак когато страха,притеснението и напрежението ги няма.Всеки възприема вярата различно.
А чудно защо само според тебе вярата ности страх. Спокойствието, себеконтролът и хладнокръвието идват от вярата, а при нея няма притеснение и напрежение.

mistake
09-14-2008, 18:54
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.
оФ писна ми да се повтарям вече- прочети предишните постове и след това коментирай.Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно и че не може да се приема за истина. Ето това ми харесва.
Невинен до доказване на противното. Това се използва в съда. Може да има предположения за виновен , но след като няма доказателсва към предположенията им... все още си оставаш невинен. И по този начин , докато не се докаже ,че не съм права- вие грешите! [-(

Nam3less3
09-14-2008, 19:34
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.
оФ писна ми да се повтарям вече- прочети предишните постове и след това коментирай.Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно и че не може да се приема за истина. Ето това ми харесва.
Невинен до доказване на противното. Това се използва в съда. Може да има предположения за виновен , но след като няма доказателсва към предположенията им... все още си оставаш невинен. И по този начин , докато не се докаже ,че не съм права- вие грешите! [-(Тука не е съд, тъй че нито ние грешим, нито ти си права :D

anichkaaaaa
09-14-2008, 19:37
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.
оФ писна ми да се повтарям вече- прочети предишните постове и след това коментирай.Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно и че не може да се приема за истина. Ето това ми харесва.
Невинен до доказване на противното. Това се използва в съда. Може да има предположения за виновен , но след като няма доказателсва към предположенията им... все още си оставаш невинен. И по този начин , докато не се докаже ,че не съм права- вие грешите! [-(Тука не е съд, тъй че нито ние грешим, нито ти си права :D
:)

mistake
09-14-2008, 19:48
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.
оФ писна ми да се повтарям вече- прочети предишните постове и след това коментирай.Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно и че не може да се приема за истина. Ето това ми харесва.
Невинен до доказване на противното. Това се използва в съда. Може да има предположения за виновен , но след като няма доказателсва към предположенията им... все още си оставаш невинен. И по този начин , докато не се докаже ,че не съм права- вие грешите! [-(Тука не е съд, тъй че нито ние грешим, нито ти си права :D
:)
Напротив - или е едното или е другото . Няма средно положение. Тука не е съд , но правотата на някой може да бъде решена най- добре по този начин.

Blab
09-14-2008, 19:54
Вярата в к'во?
Религията е бизнес.
Вярвам, че след малко ще си пусна музика.
Вярвам, че ще си взема душ преди лягане.
Вярвам, че утре е първият учебен ден, а аз ще ходя до НАТФИЗ.
Е, явно играе голяма роля в живота ми, колко съм вярваща, не е истина.

MP
09-14-2008, 20:00
Религията е бизнес.


И начин за манипулация.

Nam3less3
09-14-2008, 20:03
Доколкото си спомням в дебата има едно правило:Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно.И това трябва да важи и тук.
оФ писна ми да се повтарям вече- прочети предишните постове и след това коментирай.Това че нещо е недоказано не означава че не е вярно и че не може да се приема за истина. Ето това ми харесва.
Невинен до доказване на противното. Това се използва в съда. Може да има предположения за виновен , но след като няма доказателсва към предположенията им... все още си оставаш невинен. И по този начин , докато не се докаже ,че не съм права- вие грешите! [-(Тука не е съд, тъй че нито ние грешим, нито ти си права :D
:)
Напротив - или е едното или е другото . Няма средно положение. Тука не е съд , но правотата на някой може да бъде решена най- добре по този начин.Значи това ще е форумът на истината, тука ще осъдим дали съществува или не Бог, нещо което никога досега не се е случвало.
Само че, за да казваш дали има Бог или не, трябва да познаваш и 2те страни на спора. Ти си атеистка и нищичко не разбираш относно религията и вярата, така че думите ти са безсилни. Както и на k'man. :grin:

Nam3less3
09-14-2008, 20:04
Религията е бизнес.


И начин за манипулация.Това е дело на хората, не на религията..

anichkaaaaa
09-14-2008, 20:04
Религията е бизнес.


И начин за манипулация.
Не е така

mistake
09-14-2008, 20:05
Религията е бизнес.


И начин за манипулация.
Не е така
Не е така защото не ти изнася ,нали? Напротив - точно така си е!!!

Nam3less3
09-14-2008, 20:07
Религията е бизнес.


И начин за манипулация.
Не е така
Не е така защото не ти изнася ,нали? Напротив - точно така си е!!!И кво, обвиняваш Господ за грешките на властващите и простотията на простолюдието? Религията няма нищо общо с манипулация, това е изцяло човешка умишлена грешка.

anichkaaaaa
09-14-2008, 20:08
Религията е бизнес.


И начин за манипулация.
Не е така
Не е така защото не ти изнася ,нали? Напротив - точно така си е!!!
Не защото на мен не ми изнася ,а защото не мислиш в правилната насока :)

mistake
09-14-2008, 20:10
Религията е бизнес.


И начин за манипулация.
Не е така
Не е така защото не ти изнася ,нали? Напротив - точно така си е!!!И кво, обвиняваш Господ за грешките на властващите и простотията на простолюдието? Религията няма нищо общо с манипулация, това е изцяло човешка умишлена грешка.
Не , не го обвинявам - защото той не съществува.

mistake
09-14-2008, 20:12
Религията е бизнес.


И начин за манипулация.
Не е така
Не е така защото не ти изнася ,нали? Напротив - точно така си е!!!
Не защото на мен не ми изнася ,а защото не мислиш в правилната насока :)
А коя е правилната насока? Ако е възможно дай аргументи. Напиши защо според теб това е вярно. Какво те е накарало да повярваш в него? И винаги ли когато си имала нужда от помощ , вярата ти е помагала , или ти самата си опитвала да се справиш с трудностите.

Nam3less3
09-14-2008, 20:13
Щом не вярваш(а Бог съществува), защо толкова се интересуваш?

anichkaaaaa
09-14-2008, 20:15
Щом не вярваш(а Бог съществува), защо толкова се интересуваш?
Точно така.

mistake
09-14-2008, 20:21
Щом не вярваш(а Бог съществува), защо толкова се интересуваш?
Точно така.
Интересувам се , защото по- този начин усъвършенствам знанията си. Знам в какво да вярвам и какво да използвам за аргументи. Знам как да постъпя и в кой точно момент. Начина на мислене на другите хора , също ми помага да си дам по-ясна насока в това което те виждат във вярата си. Какво за тях е истината и какво не е. Чисто и просто - усъвършенстване и знания. 8)
А сега бихте ли ми отговорили и вие на въпросите?

Christ
09-14-2008, 21:21
Желая mistake да изрази трудностите в това да има Бог.

Kman
09-15-2008, 10:50
Ако ми позволиш вместо нея,аз да кажа кои са главните проблеми....
стахът да не отидеш в ада,страха душата ти да стада във вечни мъчения,страха от огън и жупел....насаждането на добро,заплащвайки противоположното на "добро" със мъчения и страдания.Божията гняв обшо взето.Вкарването на всичко в рамки,от което страда свободната мисъл и съвестта на човек,който при един неуспех да направи добро или от невнимание нарани някой,се самозалъгва че ще страда и че ще му се напише в досието,освен ако не се изповяда и съжали за постъпката си...което води до постоянно съжаляване и унищожаване на нервната система....психиката започва постоянно да страда от постоянното съжаление,от което се накърнява саочувствието при по лабилни психики и такива хора стават супер суеверни,наивни и лесно поддаващи на спекупации,изнудвания и психически тормози.Наблюдава се и при по силни психики,но много зависи и от хората с които общуваш и до колко ти пълнят главата с това в което ТЕ искат да вярваш,което е преиначени според тените цели и нужди.И най-накрая но не на последно място остарелите ценности,които все повече немогат да бъдат прилагани на практика в съвременното общество,което отсвоя страна налага ново преиначаване на религията.

Christ
09-15-2008, 20:33
Валидно мнение, k`man. Това е за т. нар. Католици.

Не си бил вярващ, не знаеш какво е. :) Не вярвам, за да не ида в Ада. Вярвам, за да съм в едно със Създателя си.


И моля те, нека си имаме уважението. :) Не се смей.

ma6ete
09-16-2008, 13:56
Аз не вярвам.

Nam3less3
09-16-2008, 20:53
Ако ми позволиш вместо нея,аз да кажа кои са главните проблеми....
стахът да не отидеш в ада,страха душата ти да стада във вечни мъчения,страха от огън и жупел....насаждането на добро,заплащвайки противоположното на "добро" със мъчения и страдания.Божията гняв обшо взето.Вкарването на всичко в рамки,от което страда свободната мисъл и съвестта на човек,който при един неуспех да направи добро или от невнимание нарани някой,се самозалъгва че ще страда и че ще му се напише в досието,освен ако не се изповяда и съжали за постъпката си...което води до постоянно съжаляване и унищожаване на нервната система....психиката започва постоянно да страда от постоянното съжаление,от което се накърнява саочувствието при по лабилни психики и такива хора стават супер суеверни,наивни и лесно поддаващи на спекупации,изнудвания и психически тормози.Наблюдава се и при по силни психики,но много зависи и от хората с които общуваш и до колко ти пълнят главата с това в което ТЕ искат да вярваш,което е преиначени според тените цели и нужди.И най-накрая но не на последно място остарелите ценности,които все повече немогат да бъдат прилагани на практика в съвременното общество,което отсвоя страна налага ново преиначаване на религията.Много елементарно и грешно мислене. Щом за тебе такава е вярата, не си мисли че и другите я разбират грешно. Целия пост е точно обратното на истината.

sexy_baby_originale
10-11-2008, 22:06
Религиозната вяра не играе никаква роля в моят живот! :?

lsd43
10-11-2008, 22:57
Зависи за каква вяра става въпрос,на този момент от живота ми религиозната вяра няма почти никаво значение за мен,поради простата причина ,че нямам такава,а колкото до вярата в хората,винаги съм имал известна доза съмнение по отношение човешката лоялност.Все пак в обществото на 21 век по-скоро господарства ницшеанският принсцип за възприятие на доброто ,а истинският и чист идеализъм е отдавна забравено понятие.

HardcoreSyndrome
10-12-2008, 09:56
Вярата в "нещото си" не заема нито една част от живота ми!

InitialD
10-13-2008, 21:05
Вярата играе главна роля в моя живот!Не веднъж ме е измъквала от депресията, самотата и най-вече от злото около мен! :)

YzyrpatoR
10-13-2008, 22:53
Аз не вярвам,аз знам 8)

mimilia
11-03-2008, 18:38
Голяма. Тя е увереност за неща, които не се виждат, а такива има много. Всичко стойностно е невидимо с просто око като приятелството, любовта...

tianiira
11-04-2008, 19:26
nikakvo az sam ateistka 8) 8) 8)

KariZma
11-04-2008, 21:27
Вярата не само като вяра в Господ играе голяма воля в живота на всеки човек.
Всички имаме вяра в нещо, че дадено събитие ще се случи, вярваме в свите близки хора... в себе си...
така че ДА, вярата играе голяма роля в живота на всеки един от нас!

Vesk0u
11-07-2008, 12:45
Отдавна осъзнах, че вярата в ГОСПОД не ми помага по никакъв начин. Осъзнах, че със реване, самосъжаляване и молене няма да стане. Единственият, който може да направи промяна си ТИ и никой друг освен ТИ! Вярвам в себе си, приятелите ми и мойте роднини...

Nam3less3
11-07-2008, 14:43
Отдавна осъзнах, че вярата в ГОСПОД не ми помага по никакъв начин. Осъзнах, че със реване, самосъжаляване и молене няма да стане. Единственият, който може да направи промяна си ТИ и никой друг освен ТИ! Вярвам в себе си, приятелите ми и мойте роднини...Да ревеш, да се самосъжаляваш и лицемерно и празно да се молиш не е никаква вяра в Бог. Прочети и осъзнай ценностите на библията, за да разбереш какво е това.

In_And_Out_of_Love
11-07-2008, 15:29
Сега разбирам защо не вярвате в Бог...
Вие просто не знаете как се вярва в него! Мислите си, че всичко ще ви се дава наготово от него, въпреки, че това не е така и когато не получите това което искате обвинявате Господ.. Никога няма да УСЕТИТЕ какво е вяра в Бог!!! Това се усеща а не се разбира, както вашите научни факти...

Vesk0u
11-07-2008, 20:10
Сега разбирам защо не вярвате в Бог...
Вие просто не знаете как се вярва в него! Мислите си, че всичко ще ви се дава наготово от него, въпреки, че това не е така и когато не получите това което искате обвинявате Господ.. Никога няма да УСЕТИТЕ какво е вяра в Бог!!! Това се усеща а не се разбира, както вашите научни факти...

Никой и нищо неможе да се мери с науката!!!

SiegHeil
11-07-2008, 20:28
Никой и нищо неможе да се мери с науката!!!
Обясни ми тогава научно метода на Силва :)

n3_m3_k3f16
11-07-2008, 20:44
Аз не вярвам на историите за сътворението на света(описани в Библията), но пък вярвам, че има някой там горе, който определя житейския ни път.Не се моля често, може би прибягвам и понякога до Бойията помощ за глупости, но просто все така се случва.

Nam3less3
11-07-2008, 20:50
Сега разбирам защо не вярвате в Бог...
Вие просто не знаете как се вярва в него! Мислите си, че всичко ще ви се дава наготово от него, въпреки, че това не е така и когато не получите това което искате обвинявате Господ.. Никога няма да УСЕТИТЕ какво е вяра в Бог!!! Това се усеща а не се разбира, както вашите научни факти...

Никой и нищо неможе да се мери с науката!!!Човека ти го каза. Науката изучава вселената, която е създадена от Бог. Човека ви го каза, но докато сте твърдоглави и си знаете само вашето, ще си останете обезверени. Бог ако желае, може да промени всичките физични закони до един.

Vesk0u
11-07-2008, 20:51
Никой и нищо неможе да се мери с науката!!!
Обясни ми тогава научно метода на Силва :)

Е тук вече всичко си е до психиката на самията човек... хората са различни. Но защо примерно да чувствам угризения че съм ударил една ч**ия - защото било грях?!?! :shock: Е кое му е лошото и мръсното. Психолозите обясняват, че това е напълно нормално и даже е НУЖНО да се прави поне от време на време - и всичко е обособено и обяснено защо това така и защо онова така и какво могат да бъдат последствията и т.н. Докато при религията просто е забранено - "било грях" :shock:

Vesk0u
11-07-2008, 20:55
Сега разбирам защо не вярвате в Бог...
Вие просто не знаете как се вярва в него! Мислите си, че всичко ще ви се дава наготово от него, въпреки, че това не е така и когато не получите това което искате обвинявате Господ.. Никога няма да УСЕТИТЕ какво е вяра в Бог!!! Това се усеща а не се разбира, както вашите научни факти...

Никой и нищо неможе да се мери с науката!!!Човека ти го каза. Науката изучава вселената, която е създадена от Бог. Човека ви го каза, но докато сте твърдоглави и си знаете само вашето, ще си останете обезверени. Бог ако желае, може да промени всичките физични закони до един.

Никой незнае как е създадена вселената, но със сигурност не е ГОСПОД. Чел ли си Илиада и въобше гръцка митология. Там се разказва за разместване на самата планета и за океанни бурий и т.н. - хората са вярвали, че това се случва защото боговете се биели, но по късно учените установили, че това просто си е било природно разместване. Сам си прави извода...

Nam3less3
11-07-2008, 21:11
Сега разбирам защо не вярвате в Бог...
Вие просто не знаете как се вярва в него! Мислите си, че всичко ще ви се дава наготово от него, въпреки, че това не е така и когато не получите това което искате обвинявате Господ.. Никога няма да УСЕТИТЕ какво е вяра в Бог!!! Това се усеща а не се разбира, както вашите научни факти...

Никой и нищо неможе да се мери с науката!!!Човека ти го каза. Науката изучава вселената, която е създадена от Бог. Човека ви го каза, но докато сте твърдоглави и си знаете само вашето, ще си останете обезверени. Бог ако желае, може да промени всичките физични закони до един.

Никой незнае как е създадена вселената, но със сигурност не е ГОСПОД. Чел ли си Илиада и въобше гръцка митология. Там се разказва за разместване на самата планета и за океанни бурий и т.н. - хората са вярвали, че това се случва защото боговете се биели, но по късно учените установили, че това просто си е било природно разместване. Сам си прави извода...Илиада не е религия, а митология с поуки. Изобщо религията и подобни писания нямат за цел да обясняват природните явления, те не говорят за физически процеси, а за духовни. Бог е породил Големият Взрив(или нещо подобно, което е създало вселената), хората вече изучават законите и, а религията е духовно учение. Какъв извод да си правя от написаното ти?

Nam3less3
11-07-2008, 21:13
Никой и нищо неможе да се мери с науката!!!
Обясни ми тогава научно метода на Силва :)

Е тук вече всичко си е до психиката на самията човек... хората са различни. Но защо примерно да чувствам угризения че съм ударил една ч**ия - защото било грях?!?! :shock: Е кое му е лошото и мръсното. Психолозите обясняват, че това е напълно нормално и даже е НУЖНО да се прави поне от време на време - и всичко е обособено и обяснено защо това така и защо онова така и какво могат да бъдат последствията и т.н. Докато при религията просто е забранено - "било грях" :shock:Глупости. Не е забранено, нито може да се нарече грях. Но много хора изобщо не са запознати с религията, а само с глупостите на католическата църква.

mistres
12-28-2008, 13:20
Vqra e ne6to koeto znae6 4e e istinno no ne se vijda!
Vqrata za men igrae ogromna rolq v moq jivot, znam koq sam znam celite si i 4yvstvam lubovta na Bog vav vseki edin den ot jivota si ! ne sam q go vijdala no znam 4e toi e tam i me 4uva i me obi4a! :)

Kman
12-29-2008, 10:49
Ние сме мишки с превързани очи в лабиринт....лабиринта е властта и държавата....превръзката на очите ни е религията и вярата.Красивите бели мишки са тези които се благодарят че живеят в лабиринта,а грозните черни са тези които се бонтуват против това!

Adwokat
01-16-2009, 17:47
:shock:

In_And_Out_of_Love
01-16-2009, 20:12
Ние сме мишки с превързани очи в лабиринт....лабиринта е властта и държавата....превръзката на очите ни е религията и вярата.Красивите бели мишки са тези които се благодарят че живеят в лабиринта,а грозните черни са тези които се бонтуват против това!

Гледай ZEITGEIST!!!!!!! Много ще ти хареса, както и на мен. :)

Kman
01-16-2009, 20:21
...гледал съм го!
И ZEITGEIST и ZEITGEIST Addendum

In_And_Out_of_Love
01-16-2009, 20:24
Така си и мислих... :)

SolusChristus
01-16-2009, 20:25
Неграмотници, карате ме да се смея. Zeitgeist е поредната Юдейска пумия, целяща да премахне Исус.


http://www.thedevineevidence.com/jesus_similarities.html

In_And_Out_of_Love
01-16-2009, 20:47
Мнение... Всичко което казваш е просто мнение за мен! Всичко което казвам е просто МОЕ мнение! Знам, че искаш да промениш мнението на много хора от тук с тия работи дето ги пишеш, но да ти кажа от сега откажи се... :) Всички сме сериозни хора тук както и ти, а това означава, че не се поддаваме лесно на манипулации! :)

SolusChristus
01-16-2009, 20:48
A Zeitgeist не ви ли манипулира по някакъв начин?

Дефиницията на манипулация е да промениш нещо. Не променя ли мнението ви Zeitgeist?

In_And_Out_of_Love
01-16-2009, 20:59
A Zeitgeist не ви ли манипулира по някакъв начин?

Дефиницията на манипулация е да промениш нещо. Не променя ли мнението ви Zeitgeist?

НЕ! Аз винаги съм мислил така :) не толкова неограничено, но този филм само потвърди моите разбирания и ги надгради! :)

Kman
01-17-2009, 13:19
Филма има известни провокативни насоки,но изобщо не е Юдейска пумия,по простата причина,че филма опорочава която и да е религия,което и да е вярване.Критикува всичко което е релгиия,вяра и т.н.
Кажете ми какво мислите за тезата от Zeitgeist Addendum за това че вместо да създаваме нови закони и глупости с които да задълбочаваме проблемите,трябва да търсим разрешения...като това с хлъзгавия асвалт!


Дефиницията на манипулация е да промениш нещо.

Та нима религията не променя!?!?!?!


НЕ! Аз винаги съм мислил така не толкова неограничено, но този филм само потвърди моите разбирания и ги надгради!
+1

Монетарната система трябва да бъде срината и да бъде изградена друга по добра....може да не бъде перфектна,но да бъде по добра от монетарната и така постепенно постепенно ще се изгражда все по добра система,която да благоприятства добрия живот и щастието ная хората.


Ето защо съм ЗА с две ръце за науката и технологийте,който водят живота ни към усивиршенстване,към развитие....докато религиите и вярата правят напълно обратното.Религиите противоречат на кръговрата.
Само желанието да се развиваме и да вървим напред към промяна ще ни помогне,иначе застоя ще ни довърши,по простата причина че всичко на този свят се движи и развива,иначе изчезва.

marilyn
02-03-2009, 19:08
Зависи вяра в какъв смисъл, вярата в себе си играе огромна роля за мен, а вяра като религия, аз съм атеист тъй че за мен не играе никаква роля.

crazymm
03-17-2009, 18:31
Единствената вяра, която играе роля в моя живот, е тази в моята собствена особа и тази в обичаните хора. :)

Jumbie483
03-19-2009, 13:04
Религията няма място в моя живот.. Не съм вярваща, няма и да стана..

Soy_tu_mujer
03-22-2009, 22:26
Вярата е нещо, което крепи човек... Дори надежда да няма - вярата може да те поддържа силен. Винаги човек трябва да вярва в нещо, за да оцелее. И най-вече вярвата в себе си, би успяла да го постигне. Жалко, че аз рядко имам вяра в себе си. Но работя по въпроса :)

guinessgirl
03-26-2009, 14:31
защо трябва да вярваш в нещо,за да живееш?

Kman
03-27-2009, 05:57
Винаги човек трябва да вярва в нещо, за да оцелее.

Зависи как дефинираш вара.Да вярваш в себе си и религиозната вяра имат различен смисъл.В първото ти си убеден че можеш да постигнеш нещо,а във второто си убеден че някв там от небето ще ти помогне да постигнеш нещо.
Думата оцеляване също вече има няколко дефинизии...оцеляване в природата и социално оцеляване.За първто не е нужна вяра,а инстинкти...защото там сме сред животните и единственото ни оръжие е мозъка и важи правилото "или убиваш или те убиват".Във вторият вариант е много подобно с разликата че важи правилото "или побеждаваш или те побеждават".
Я се замисли...има толкова много атеисти.Само като влезеш в Ютуба и напишеш atheist и ще добиеш бегла представа.Според теб тези хора дали успяват да оцелеят като имаш на предвид че Атеист означава БЕЗверник.

marchi
08-22-2009, 09:40
Играе важна роля,разсмива ме.
+1 :grin:

evi_vd
08-22-2009, 11:10
защо трябва да вярваш в нещо,за да живееш?
ти живееш, защото вярваш
вярвяш, че ще ядеш, вярваш, че ще пиеш вода, вярваш, че ще спиш, вярваш, че ще успееш е целите си
вярата не е само религия. въпрос на възприятие е ;)

themusicinme
08-22-2009, 20:54
Вярата като религия е на едно много специално място в живота ми, играе изключително важна роля... Без нея съм загубена. Моята пътеводна светлинка в този живот, който понякога изглежда като бездна - черна, страшна. Тя е най-голямото ми богатство. Така погледнато, винаги ще съм богата :) Целия ми свят се осланя на вярата. Ако съм сигурна в нещо, то е, че има Бог и той винаги обича, когато ние обичаме Него. И така :)

Naman07
08-22-2009, 20:57
^ Amen.

gigaherz
08-22-2009, 21:11
Вярата в Иисус Христос играе много голяма роля за мен.

lsd43
08-27-2009, 23:56
Вярва в какво ? Вяра в себе си ,вяра в Бог или вяра в хората ?
Вярата е относително нещо ,в един момент я имаш в следващия може да я загубиш и то много бързо,човек може да живее без вяра ,може да се вярва само на съмнението,защото то винаги е с право.

montana6
08-28-2009, 01:05
Вярата играе голяма роля в моя живот. Не говоря за вярата в бог, а за вярата в себе си и в любимите ми неща. Вярата е много силен източник на мотивация и енергия, така че ако знаеш как да я ползваш ще изиграе голяма роля в бъдещите дела. Грешка е, ако при споменаване на думата "вяра" се направи веднага асоциация само с религия или бог.

Kaley
01-23-2010, 16:33
Вярата като религия е на едно много специално място в живота ми, играе изключително важна роля... Без нея съм загубена. Моята пътеводна светлинка в този живот, който понякога изглежда като бездна - черна, страшна. Тя е най-голямото ми богатство. Така погледнато, винаги ще съм богата :) Целия ми свят се осланя на вярата. Ако съм сигурна в нещо, то е, че има Бог и той винаги обича, когато ние обичаме Него. И така :)
+5!

Прочетох сички коментари.. направи ми впечатление че тези които не вярват и твърди си държат на мнението са супер ограничени-до това което виждат, чуват и това което казва ''науката'' .................. ;ххххх

ZipFail
01-23-2010, 16:44
А ти понеже вярваш в един невидим човек създал света си супер интелигентна, нали ? :)

Kaley
01-23-2010, 16:53
мм 1-не е човек и 2-не се смятам за нищо повече от другите.. просто казвам как изглежда през очите на християнин.. ;)))))

ZipFail
01-23-2010, 17:13
Е не са ли хората създени по негово подобие, как не е човек ?

Kaley
01-25-2010, 13:06
ами да де, ПОДОБИЕ, не сме Негово копие.. пък и Той е Бог, а Бог не е човек..

ZipFail
01-25-2010, 15:10
Полу-човек ? :-o

Kaley
01-26-2010, 12:16
не беее ;д как Бог ще е човек ?! нали е Бог...... ;д

ZipFail
01-27-2010, 21:43
Хората сме подобие на Бог, но бог не е човек, че даже и полу-човек не е, как става тая работа ? о.0

onestar
01-27-2010, 23:01
^ И да искаш не може да ти го обясни... :? Може би, защото дори тя не го разбира.

DevilWish
01-29-2010, 18:42
Темата май беше за каква е роля заема в живота ни Господ, а не дали мислим, че съществува и кой какво е създал, но както и да е.
По темата - За мен играе ужасно важна роля.Най-важната.Господ е на първо място за мен.На първо място обичам Господ.И съм горда с това.Радвам се, че съм се осъзнала на време.Просто нямам думи.Всеки ден се опитвам да върша добри неща - за себе си, защото ме осъщестливява- и за Господ, защото той иска това от нас.За Господ мога да говоря с часове, но няма смисъл и нужда.То, който е открил силата на Господ, евала за него и дано никога да не спре.
ПС - молете се, хора ;) всеки ден.

Kaley
01-30-2010, 09:52
Темата май беше за каква е роля заема в живота ни Господ, а не дали мислим, че съществува и кой какво е създал, но както и да е.
По темата - За мен играе ужасно важна роля.Най-важната.Господ е на първо място за мен.На първо място обичам Господ.И съм горда с това.Радвам се, че съм се осъзнала на време.Просто нямам думи.Всеки ден се опитвам да върша добри неща - за себе си, защото ме осъщестливява- и за Господ, защото той иска това от нас.За Господ мога да говоря с часове, но няма смисъл и нужда.То, който е открил силата на Господ, евала за него и дано никога да не спре.
ПС - молете се, хора ;) всеки ден.

\:D/

SolusChristus
01-31-2010, 14:03
^ И да искаш не може да ти го обясни... :? Може би, защото дори тя не го разбира.

Да си подобие на Бог не значи, че си по-висш от Бог. Бог ни е създал по Свое подобие, да можем да разсъждаваме, да имаме съвест и тн.

gandalfepi4
02-02-2010, 11:05
ааа без тея! Бог си е хуманоиден и точка по въпроса.
Не може да има хем ръце, хем лице ЧЕ И ВИДИМ ЗАДНИК(!!!) на всичкото отгоре и да не е хуманоиден. изход 33:18-23

фактът че има видима еманация даже си върви и ръка за ръка с рудиментарните рефлекси и органи които ние имаме от маймуните, като дарвиновия рефлекс или опашната кост например. Има опашка, има рефлекс да се хваща за козината на мама и да виси като маймуна ergo е маймуна.

Това с гъзенето ни насочва към бабуините следователно Бог милостиво ни е дал възможност да видим истинската Му природа в Своята милост

ПОКЛОНЕТЕ СЕ И СЕ ПОКАЙТЕ ПРЕД НЕГОВАТА ЛЮБОВ

http://www.me-thinks.com/pix/baboon_ass.gif

van4o
02-02-2010, 20:22
За мен Бог играе най-важната роля в живота, без Него няма надежда,живота ми щеше да бъде безнадежден,тъжен,безрадос тен.Наистина Исус е жив и е умрял заради нашите грехове, радвам се и благодаря на Бог че съм повярвал в Него защото без Него животът ми нямаше да има смисъл :)

silverxblue
02-06-2010, 05:12
Има прекалено много "слепи" хора както тук, така и навсякъде. :( Надявам се, че някой ден ще ви се отворят очите и ще осъзнаете, че ако го нямаше Висшият разум (Бог), нямаше да съществувате нито вие, нито нищо. Бог не е нито човек, нито получовек, а е ВСИЧКО. Прекалено много неща не можем да разберем, дори и да се опитваме. Вярата не е нещо, което може да се докаже - тя е пътят към истината.

DevilWish
02-06-2010, 16:07
Най-важната роля ;) В "класцията" ми кой най-много обичам той идва на първото място, след това Пророка, след това майка ми :smt007 и след това идва всичко останало.
Господ ни е създал и който не вярва в него, ще пострада много :С
Надявам се, че повече хора ще си отворят очите и ще ПОВЯРВАТ в НЕГО, единственият, всевищният . . ;)
Има страшно много неверници по света. Аз се опитвам да помогна на приятели и познати и да ги ореантирам към вярата, но уви. . хубост на сила не става.