PDA

View Full Version : Как става това че като идеш в дадена държава научаваш езика



NaskoKaulitz
09-14-2008, 09:00
Ми примерно да ида в Япония и всички около мен да говорят "чан чун джън" и аз как ще го науча-това е само пример де-всеки казва че език се учи най-добре в самата държава, ама не мога да си обясня как :lol:

stefi94
09-14-2008, 10:02
В държавата ти си заобиколен от хора,които говорят на този език и ако не го знаеш няма как да се разбереш с тях и щеш не щеш трябва да го научиш :D

MostHated
09-14-2008, 10:11
Научава се супер лесно. То това е ежедневие, така че няма проблем. Сега каквото и да ти казват "чан чун джън" ти ако си прост като тапа, и нямаш интерес, естествено нищо няма да научиш.

tItEufFf
09-14-2008, 10:12
И аз се чудя... Сестрата на един приятел вече живее сигурно 15 години във Германия. Каза, че веднъж не е отворила някой речник или учебник. А знае езика перфектно. Аз съм в такова положение - не знам френски. Ужасно е. В момента съм седнала с учебника по Биология и си превеждам на БГ новия урок ... мисля, че така ще го науча езика .. Ама не знам ... Уж скоро от даскало щели да ми намерят учителка, но тука толкова бавно стават тея неща, че...ако аз не си помогна сама, няма кой .. :?

MostHated
09-14-2008, 10:18
И аз се чудя... Сестрата на един приятел вече живее сигурно 15 години във Германия. Каза, че веднъж не е отворила някой речник или учебник. А знае езика перфектно. Аз съм в такова положение - не знам френски. Ужасно е. В момента съм седнала с учебника по Биология и си превеждам на БГ новия урок ... мисля, че така ще го науча езика .. Ама не знам ... Уж скоро от даскало щели да ми намерят учителка, но тука толкова бавно стават тея неща, че...ако аз не си помогна сама, няма кой .. :?
гадно е... успех все пак

NaskoKaulitz
09-14-2008, 10:20
Освен това аз обожавам чуждите езици и искам да знам колкото се може повече

vanPersieFan11
09-14-2008, 10:23
като отидеш в чужда държава без да знаеш езика искаш не искаш научаваш езика,защото всички ще говорят там на езика си пък за да общувате,трябва да го научиш 8)

stefi94
09-14-2008, 10:25
Освен това аз обожавам чуждите езици и искам да знам колкото се може повече
отиди на околосветско пътешествие :lol:

hahavteen
09-14-2008, 10:28
Chr!sSie ако не знаеш немски не можеш да прецениш колко префектно го знае момичето особено ако не е отворила учебник защото немския е мн труден език и има доста особености. Не можеш да научиш падежите, словореда, времената без да си седнеш на д-то и да отвориш една гараматика.
Успех с френския. Според мен да седнеш и да превеждаш е доста добър начин да започнеш да учиш език. Също можеш да почнеш да четеш комикси на френски. Все пак са пълни с кратки фразички с прости думи а и картинките ти помагат да се ориентираш по-добре за какво става въпрос. Ако харесваш френски песни започни да си превеждаш текстовете. Поне ще ти е по-интересно от уроците.

Немския на мен ми отне около 6 месеца а гръцкия 3 (ама бях малка а малките деца учат по-бързо).
Когато си в държавата придобиваш усещане за самия език и не ти звучи всичко като "Чин Чан Чон" ами се научаваш да различаваш кога започва ново изречение, кое е глагола бла бла.
При всички случаи ти трябва желание, търпение, добра граматика, разговорник и дебел речник.

NaskoKaulitz
09-14-2008, 10:40
Chr!sSie ако не знаеш немски не можеш да прецениш колко префектно го знае момичето особено ако не е отворила учебник защото немския е мн труден език и има доста особености. Не можеш да научиш падежите, словореда, времената без да си седнеш на д-то и да отвориш една гараматика.
Успех с френския. Според мен да седнеш и да превеждаш е доста добър начин да започнеш да учиш език. Също можеш да почнеш да четеш комикси на френски. Все пак са пълни с кратки фразички с прости думи а и картинките ти помагат да се ориентираш по-добре за какво става въпрос. Ако харесваш френски песни започни да си превеждаш текстовете. Поне ще ти е по-интересно от уроците.

Немския на мен ми отне около 6 месеца а гръцкия 3 (ама бях малка а малките деца учат по-бързо).
Когато си в държавата придобиваш усещане за самия език и не ти звучи всичко като "Чин Чан Чон" ами се научаваш да различаваш кога започва ново изречение, кое е глагола бла бла.
При всички случаи ти трябва желание, търпение, добра граматика, разговорник и дебел речник.
А ако ида в Германия (както ми обещаха) колко време ще ми отнеме да го науча ПЕРФЕКТНО

hahavteen
09-14-2008, 10:54
А ако ида в Германия (както ми обещаха) колко време ще ми отнеме да го науча ПЕРФЕКТНО

Никога не можеш да научиш един език ПРЕФЕКТНО.
Всичко зависи от това колко лесно научаваш езици по принцип.
Както казах на мен ми отне 6 месеца (в държавата) докато започна да говоря правилно но ест не с толкова богат речник колкото сега.

nala
09-14-2008, 11:03
Chr!sSie ако не знаеш немски не можеш да прецениш колко префектно го знае момичето особено ако не е отворила учебник защото немския е мн труден език и има доста особености. Не можеш да научиш падежите, словореда, времената без да си седнеш на д-то и да отвориш една гараматика.
Успех с френския. Според мен да седнеш и да превеждаш е доста добър начин да започнеш да учиш език. Също можеш да почнеш да четеш комикси на френски. Все пак са пълни с кратки фразички с прости думи а и картинките ти помагат да се ориентираш по-добре за какво става въпрос. Ако харесваш френски песни започни да си превеждаш текстовете. Поне ще ти е по-интересно от уроците.

Немския на мен ми отне около 6 месеца а гръцкия 3 (ама бях малка а малките деца учат по-бързо).
Когато си в държавата придобиваш усещане за самия език и не ти звучи всичко като "Чин Чан Чон" ами се научаваш да различаваш кога започва ново изречение, кое е глагола бла бла.
При всички случаи ти трябва желание, търпение, добра граматика, разговорник и дебел речник.
А ако ида в Германия (както ми обещаха) колко време ще ми отнеме да го науча ПЕРФЕКТНО

Ами зависи каква мотивация ще имаш според мен, но със сигурност поне около половин година .... :)
Аз в момента го уча....с 1 учебник,към който има 2 аудиокасети и учебна тетрадка,речник,самоучител ,разговорник и сборниче-Немска граматика :D Честно казано граматиката и словоредът им ми се струват доста гадни :x :oops:
Желая ти успех!

hardball
09-14-2008, 13:40
Абе учи се и без учебник с много слушане и опити за плямпане. Словореда се учи най- лесно по слух. Като цяло почваш да говориш, както ти звучи правилно и хич не се замисляш . Повечето германци имат мн по- лоша граматика от чужденците, защото просто са си отраснали тука.
Аз лично и без учебник ще се оправя, ама ако искам да се справям добре в даскало няма как да не отворя учебник. Просто всички говорят с около 200 думи, ама като си отвориш учебниците и вътре излизат 300 000 непознати думи, дето другите не ги ползват никога, ама си ги знаят просто.

tItEufFf
09-14-2008, 18:11
slunchice, тази, за която ти говорех не е момиче, а омъжена жена с две деца. Предполагам си знае езика. Има много приятели, а и ми е казвала, че германците никога не разбирали каква е и откъде.

Мерси за съветите. Майка ми вика да си превеждам литературата дето я учим в даскало, но мисля, че не е добра идея. Все пак там са използвани стари думи, изрази и т.н. А иначе уроците са наистина интересни и написани по достъпен начин. А и материалът е лесен, учила съм го преди ...

Най-гадното като не знаеш езика е когато всички се хилят, а ти седиш и гледаш тъпо. Това е мъчително просто. Така ми се иска и аз да се смея с класа, но като няма за какво ... Това е най-гадното.

hahavteen
09-14-2008, 18:21
slunchice, тази, за която ти говорех не е момиче, а омъжена жена с две деца. Предполагам си знае езика. Има много приятели, а и ми е казвала, че германците никога не разбирали каква е и откъде.


Мда и майка ми има една приятелка която живее в Швейцария на 40 и няколко с 2 деца и също каза че знае перфектно езика и майка ми мн и се възхищаваше че говори толкова добре ама като понаучихме и ние малко немски се оказа че тя си праска само с инфнитив и не спряга глаголите хаха :D Ама може твойта позната да знае де... Не я познавам все пак.



Най-гадното като не знаеш езика е когато всички се хилят, а ти седиш и гледаш тъпо. Това е мъчително просто. Така ми се иска и аз да се смея с класа, но като няма за какво ... Това е най-гадното.

Дааа това е най-гадното... :? Ама не се притеснва ще научиш езика скоро и всичко ще е по-добре :-)

Water_lili
09-14-2008, 20:15
бе който смята ,че може да научи езика в една страна само от слушане и само заради това ,че живее там от много години мога да му кажа,че жестоко се лъже... Аз живея вече от 3 години в Германия и учих 6 месеца интензивно всеки ден по около 8 4аса немски и въпреки ,че го знам достатъчно добре за да ме допуснат да следвам право пак бих казала, че има много какво да уча още.
Има много привилеги в това да учиш езика в страната в която се говори, като например ,че си много по мотивиран да учиш за да можеш да се оправш в всекидневието ,а имаш ли и местни приятели много бързо заучаваш разни фразички, но ако не положиш и нещо от себе си ,звучиш като цигане :shock: . А за тези които смятат че става от самосебе си , ще кажа само че тука има туркини които живеят по 40 години тука и не говорят и една дума немски :shock:

LoLi_PoP
09-16-2008, 18:20
аз бих казала,че е много и в началото и аз чувах само чун чан ... :shock: ноо след това се свиква...дори и аз немога да си обясня как съм разбирала като ми обясняват с крака с ръце...на мен лично ми трябваха 3 месеца за да се пречупя да говоря дори и сега за някои неща имам затруднения,но са много малко ... и никога неможеш да научиш перфектно езика винаги има нови неща :)

Madn3s5
09-19-2008, 09:36
Наистина това е най добрия вариянт да научиш езика на дадена държава.. аз от 4 години съм в Италия и 1 път не съм отворила речник.. просто покрай мен като всички говорят на италиянски,в класа ми,по магазините и тн. искам не искам го научавам .. както казаха по горе това е ежедневие :)

Erica
09-24-2008, 09:14
Ако си заобиколен само от чужденци и ти се налага да говориш езика,го учиш много по-лесно,отколкото ако си само сред "свои"...Ще ти дам пример...,аз съм в чужбина от година и половина и повече вече,имам познати които са от много повече години от мен...и трябва да ти кажа,че някои от тях говорят езика...просто отвратително грешно и смешно.
Аз го понаучих сравнително бързо...просто започнах работа в офис...,където ми се налага да работя с хора...,започнах на 5 ден след пристигането си...точно с две думи...С времето и с мотивацията...го проговорих,не перфектно,но го проговорих...
Всичко си зависи от какви хора си заобиколенi...,на мен и колегите и клиентите винаги сa ми помагали и продължават да ми помагат...

vra4ka
09-30-2008, 18:03
Е вие малко се изсилихте с месеци....
Няма какво да се лъжем, за да проговориш и да научиш правилно да пишеш и да се изказваш да един език, ако си почнал от нулата и си в голяма част от времето в езиковата среда са нужни горе долу 2 години.
За 6 месеца, може вече да го разбираш и да можеш да се изразиш, но още си далеч от изчистването и владеенето.
Естествено и самите езици се различават, но такава е средната тенденция...

Love&Confusion
10-11-2008, 13:35
Oт 4 години съм в Испания и нито един път не съм отворила учебник то като слушаш,пишеш и учиш на испански се учи много бързо.По-късно вече почваш да го говориш и така :-o

DevilWish
10-12-2008, 08:17
Лично аз като дойдох говорих все на английски.И след това 1 година ходих на училище само да уча нидерландски и ето че сега го говоря и си ходя на обикновенно училище ;) Някой път дори в главата си мисля на нидерландски ,а не на български.Колко български думи ми се губят - такива ,които не ги използвам често тук ;)

tItEufFf
10-12-2008, 09:12
Аз тук...примерно като говорим в интернационалното, пишем нови думи и т.н. И после като си отида във френското и често чувам някои от думите, които сме ги взели в интернационалното. И така ги запомням автоматично .. И вече схващам оттук-оттам .. Но трябва да ми се повтори малко по-бавно и да имам минути за размисъл. Предполагам е доста дразнещо за другите, но това е положението засега ..

Rebirthing
10-22-2008, 11:23
Трябва да знаеш поне основни неща от езика, да можеш да завържеш някой що годе приличен разговор, да си поръчаш нещо от хранителен магазин и да знаеш как да се оправяш с тамошната валута.Трябва да имаш поне малка представа за нещата, всичко друго си идва с времето.

Darkkiss
10-23-2008, 04:42
като ходиш на даскало и по мин 10 часа слушаш 1 език го научаваш за всеки ден разговор....
ако искаш да говориш френски като французин или немски като германец трябва или да си там от много малак( 3-4 годшен да си отишал) или трябва да си роден там...

BePoHuKa
10-24-2008, 21:47
:D Ми като ти говорят по цял ден само на тоя език..няма как-искаш не искаш=>научаваш! :D Аз извадих късмет,че бях много добре с английския и тоя проблем никога не съм го имала :grin: :grin: !

snejana67
10-25-2008, 17:02
8) така е на място най добре се учи език