PDA

View Full Version : Как да запазя изправяната си коса за по-дълго?



ganima
09-14-2008, 10:46
Търсих подобна тема ,но май не ми провървя.Та въпроса ми е към всички момичета които имат къдрава или чуплива коса и я изправят..Имате ли някое трикче да я предпазите от влажния въздух или дъжда,защото моята колкото и добре да съм я изправила покачи ли се влажността и ...половин час усилия отиват на вятъра.Иначе си взех нова преса с керамични плочи,вдига до 200 градуса и съм мн доволна изправи ми косата перфектно и се задържа...докато не се покачи влажността на въздуха.Използвах един лосион на Лореал,но той само предпазва косата от високата температура и улеснява изправянето,но хич не ми помага при влажно време.Е дано се намери някой да ми помогне :) мерси предварително.

harabelka
09-14-2008, 10:48
of ama ti za ;al za lpsa chuvala li si? :lol:

FlipY
09-14-2008, 10:51
Ка4улка на главата :?

g1rl4eto_
09-14-2008, 10:53
и аз го ползвам това лосионче на Лореал то си е само за предпазване от високата температура на пресата и аз го имах тоя проблем с косата,но след като си изправя косата я пръскам с лак равномерно по цялата коса (избягвам корените) и след това минавам със сешоара и с четка набързо кичур по кичур и косата ми издържа на влага иначе само с лак не ми седи толкова дълго изправена :)

ganima
09-14-2008, 11:08
Мерси,ще го пробвам :)

summerlovee
09-14-2008, 11:39
Пробвай с кристали за коса или със стилизатор на Schwarzkopf или както там се пише .. :)

GutCandy
09-14-2008, 11:41
Ако изправяш косата си след всяко къпане след около година няма да се повлиява от влагата...Аз,като се изправях преди много време,го забелязах...При майка ми в момента също е така...изправя я вече две години почти и във влажно време вече не мърда...Косата и е начупена,доста бухнала и преди време не смееше да излезе,ако валеше или беше валяло.Трайността на изправянето зависи много и от типа на косата ти/дали е суха,дали е по - мазна,дали е от тези 'по - живи и непокорни' коси,които трудно се връзват дори на опашка/и от вида на пресата...Но,като цяло това,което единствено можеш да направиш е да ползваш стилизиращи продукти...

eminemims
09-14-2008, 12:22
ми моята коса е точно такава - бухнала и начупена и я изправям почти всеки ден от около година ... забелязвам,че наистина започва да не се повлиява от времето ... та не използвам нищо особенно,само малко лак след и пяна преди изправянето ... с 200 градусова преса на браун съм (оная с йони дето май щадели косата :D ) добра е,доволна съм ...

BaBy_bS
09-14-2008, 12:37
моята коса е къдрава,много къдрава.когато не ми е изправена е едва ли не къса :D ,а като я изправя ми стига почети до кръста (това го казах,за да разбереш за какво става въпрос за къдравото).иначе косата си я изправям със сешоар,преди това я измивам,слагам маска,след това кристали и като е готова,изправена слагам лак.като е влажно просто гледам да не се мокри прекалено много,иначе ми се начупва,дори става симпатично :)

HatebeeD
09-14-2008, 12:50
Ами аз като я изправя и ми стой доста дълго...Слагам си лак за коса и... така е :)

HIM_fenka
09-15-2008, 20:19
:)

(S) AINT
09-15-2008, 21:24
Пфффф ужасно е моята коса е чуплива и само ако духа вятър и се начупва веднага. Пресата ми е супер иначе. За да я задържиш по-дълго време я напръскай с лак но по-силен 5+. 8) Така ще стане по-твърда и по-трудно ще се чупи.
:? Или ако вали я връзвай на една страна.Така съм пробвала и повече се запазва.
:-D

(S) AINT
09-15-2008, 21:25
Абе все пак идва зима, така че да забравим за правите коси. :D :x :x

Sensuality
09-17-2008, 16:54
Ами аз като я изправя и ми стой доста дълго...Слагам си лак за коса и... така е :)

+1 И аз така правя :grin:

little_elf
09-17-2008, 18:59
Лак за коса :) ....

Tcelica
09-19-2008, 09:54
Не се къпи, спи права... - общо взето това е :smt003

PepElqShKaAa
09-19-2008, 18:57
Не се къпи, спи права... - общо взето това е :smt003
:D :D и аз съм тей и нищо не може да се направи..къдри се от влагата и мн се дразня.....

nejnaDROGA
09-20-2008, 06:33
Моята коса се запазва права до следващото къпане само благодарение на серията на Нивеа за изправяне на косата без преса :grin: Е аз пак си използвам пресата,но само за краищата,защото с четка не мога да се изправям :? Пробвай я :) Може и да ти помогне :) Аз я използвам около година (може и повече да е) и съм адски доволна :grin: А и как няма да съм :) Преди си изправях косата за около 40 мин.,а сега за не повече от 10 мин. :grin:

cHooOpiHka___
09-20-2008, 12:59
lak za kosa...

babity
09-20-2008, 18:48
и аз го ползвам това лосионче на Лореал то си е само за предпазване от високата температура на пресата и аз го имах тоя проблем с косата,но след като си изправя косата я пръскам с лак равномерно по цялата коса (избягвам корените) и след това минавам със сешоара и с четка набързо кичур по кичур и косата ми издържа на влага иначе само с лак не ми седи толкова дълго изправена :)

AАе да обясниш къв е тоя лосион?

Giva
09-20-2008, 19:56
Използвай лак за коса.Моята коса е доста чуплива,но след като я изправя я пръскам с лак и седи така без значение от времето.

ganima
10-18-2008, 09:16
да кажа на всички едно глямо мерси,купих си кристали и не стига че се изправя за нула време,а и стои по цяла седмица.МЕРСИИИИИИИ :grin: :grin: :grin:

ddiiaannaa
04-18-2012, 17:40
i moqta kosa e mn kydrava predi kato si izpraveh kosatat mi stoeshe po sedmica no poslednite dni ne znam kakvo i stava no 2 chasa sled kato se izpravq i se kydrii ii ot koe ima po golqm efekt za zapazvane na kosata kristalite ili lak

lDoLLl
04-18-2012, 19:04
Ако вали яко дъжд - no way, в това за пореден път се убедих днес :xxx (за съжаление)
Иначе при нормално време - задължително преди изправяне стилизиращ продукт (пяна примерно, или ако предпочиташ серум за изправяне, няма значение.. :)) и след изправянето задължително фиксация - без лак няма как да стане просто.

Само аз ли мисля, че изправянето със четка и сешоар е много по-добро от пресата? Поне при мен е така, изправя ли се със сешоар (фризьорката всъщност, де да можех и аз да съм толкова кадърна :d) ми държи мноооооооооого повече отколкото с преса, колкото и да се старая...пресата само за поддържане следващите дни евентуално. :)