PDA

View Full Version : Как прекарвате първия учебен ден ?



dhjb
09-14-2008, 16:40
празненства има ли?как ги чествате?а след събирането в училище...купонче може би?на другия ден веднага ли почва да се преподава строго или още е лежерно докато се настроите и така...

кажете ще ни бъде интересно:)

kPuCkA
09-14-2008, 17:34
Предстои ми да бъда първи клас, за това нямам представа каква е процедурата

splendour
09-14-2008, 17:38
:razz: :razz: :razz: :-D ne si li xodil na daskalo dosq :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

hahavteen
09-14-2008, 17:52
Тъпи ли сте или се правите? :?
Всяка държава си има свои обичаи толкова ли не схващате въпроса?

basic.co
09-15-2008, 09:25
Предстои ми да бъда първи клас, за това нямам представа каква е процедурата

процедурата е да се научиш да си рецитиркаш трите сладки именца ,да знаеш на колко си години :D и къде работи мама

kristo
09-16-2008, 09:37
Брей брей брей, в този форум било пълно с хубави момичета :-).
Иначе преди близо 6 години вече завърших и не помня какво значеше първи учебен ден. Мога да се върна в училище обаче от другата страна- като учител, което не е лош вариант също :).

hahavteen
09-16-2008, 09:41
Брей брей брей, в този форум било пълно с хубави момичета :-).
Иначе преди близо 6 години вече завърших и не помня какво значеше първи учебен ден. Мога да се върна в училище обаче от другата страна- като учител, което не е лош вариант също :).

А аз си мислех че си по-малък :oops: :-D

kristo
09-16-2008, 09:52
Брей брей брей, в този форум било пълно с хубави момичета :-).
Иначе преди близо 6 години вече завърших и не помня какво значеше първи учебен ден. Мога да се върна в училище обаче от другата страна- като учител, което не е лош вариант също :).

А аз си мислех че си по-малък :oops: :-D
Еми не съм, макар че съм младолик и изглеждам с 2-3 години поне по-малък :). Но пък съм и с младежка душа освен това, така че разликата в годините вас с повечето от пишещите тийнейджъри тук се премахва :-D.

hardball
09-16-2008, 13:23
Моят първи учебен ден си беше в БГ и си обърках класната стая. Майка ми беше в правилната, ама аз се разхождах по етажите, та не помня много...
А тук разни фунии със сладкиши, разни чудеса :D

dhjb
09-16-2008, 20:43
Не мисля че сте разбрали темата!

Освен първият учебен ден от 1 клас има още 11 първи учебни дни,нали така? и slun4ice незнам дали си забелязала,но не случайно съм сложила тема в раздела за чужбина,за да разберем какви са традициите за прекарване на първия учебен ден( пак казвам че може да е първия учебен ден от 10 клас или 11, в зависимост кои клас си в момента,чаткаш ли) в различните страни.

Надявам се че сме изгладили недоразуменията. 8)

tItEufFf
09-17-2008, 12:48
Моят първи учебен ден във Франция беше голям майтап. Всъщност аз не бях там на първия, а на втория, защото не могли да ме запишат тооолкова рано. Но доколкото разбрах нямало е цветя, речи и т.н. А аз на първият ми учебен ден отидох със приятеля на майка ми. И докато директорката казваше кой в кой клас е ние с него бяхме наредени до нея. Не знам защо, но там ни сложиха. Умрях от срам .. Аз тогава бях и толкова притеснена ... Беше ужасно просто.

hahavteen
09-17-2008, 15:59
Не мисля че сте разбрали темата!

и slun4ice незнам дали си забелязала,но не случайно съм сложила тема в раздела за чужбина,за да разберем какви са традициите за прекарване на първия учебен ден( пак казвам че може да е първия учебен ден от 10 клас или 11, в зависимост кои клас си в момента,чаткаш ли) в различните страни.


Ми аз точно това им казах. Тези които са писали преди мене са зле защото се подиграха не ти :oops: Аз разбрах темата но не съм ученичка вече и нямам какво да кажа :)

splendour
09-17-2008, 19:41
Не мисля че сте разбрали темата!

Освен първият учебен ден от 1 клас има още 11 първи учебни дни,нали така? и slun4ice незнам дали си забелязала,но не случайно съм сложила тема в раздела за чужбина,за да разберем какви са традициите за прекарване на първия учебен ден( пак казвам че може да е първия учебен ден от 10 клас или 11, в зависимост кои клас си в момента,чаткаш ли) в различните страни.

Надявам се че сме изгладили недоразуменията. 8)
sori sega razbrax kakvo ima6 predvid [razbrax ot tvoito obqsnenie,a ne ot onova zlobnoto na slun4ice]

hahavteen
09-17-2008, 20:04
Не мисля че сте разбрали темата!

Освен първият учебен ден от 1 клас има още 11 първи учебни дни,нали така? и slun4ice незнам дали си забелязала,но не случайно съм сложила тема в раздела за чужбина,за да разберем какви са традициите за прекарване на първия учебен ден( пак казвам че може да е първия учебен ден от 10 клас или 11, в зависимост кои клас си в момента,чаткаш ли) в различните страни.

Надявам се че сме изгладили недоразуменията. 8)
sori sega razbrax kakvo ima6 predvid [razbrax ot tvoito obqsnenie,a ne ot onova zlobnoto na slun4ice]

Само зелени ръчички за тебе бебз! :-)

splendour
09-17-2008, 21:05
sl1n4ice ti naistina li si v germaniq ili prosto t1i si go pisala? y4ila li si v germaniq v daskalo?

hahavteen
09-17-2008, 21:23
sl1n4ice ti naistina li si v germaniq ili prosto t1i si go pisala? y4ila li si v germaniq v daskalo?

Нямам навик да лъжа :) 3 години съм ходила на училище тук а от другия месец започвам да следвам в Дрезден

splendour
09-18-2008, 07:14
i tam po xybavo li e ot b1lgariq? ima li golqma razlika mejdy tyka i tam :)

hahavteen
09-18-2008, 09:47
i tam po xybavo li e ot b1lgariq? ima li golqma razlika mejdy tyka i tam :)

В България съм ходила само първи, втори и пети клас така че не мисля че мога да правя кой знае какво сравнение с училищата.
Хората, манталитета, архитектурата... различни са да но то това навсякъде е така.
За по-хубаво... Аз ако трябва да бъда честна никъде не се чувствам у дома си и не мога да кажа там е по-хубаво, там се чувствам по-добе и бла бла. В някои аспекти е по-хубаво от бг в други обаче...
Има тема за Германия в този раздел и изобщо доста хубави темички в някои от които съм писала така че можеда провериш или да питаш ако те интересува нещо по-конкретно.
:)

kristo
09-18-2008, 22:56
i tam po xybavo li e ot b1lgariq? ima li golqma razlika mejdy tyka i tam :)
Не знам, ама ти си много хубава :-).

Madn3s5
09-19-2008, 09:33
Става въпрос за първия учебен ден като първокласник или тая година? :)

hahavteen
09-19-2008, 10:14
Става въпрос за първия учебен ден като първокласник или тая година? :)

Виж в кой раздел си, прочети темата отново и пиши пак.

LiLGrizzly
09-19-2008, 13:18
Става въпрос за първия учебен ден като първокласник или тая година? :)
za si4ki parviq u4eben den.. bilo to 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 .... :? 4etete be

Madn3s5
09-20-2008, 09:41
^^ ок де, не бях разбрала :?

тук в Италия първия учебен ден няма празненства направо почват .. носим нещо да си запишем програмата,даскалите и тн имаме 3 часа първия ден като през тези 3 часа ни разпитват кво сме правили миналата година и ни казват кво ще правим тая година. 2 седмици след това имаме по 4 или 5 часа на ден,а след това си започват нормално по 6.. тва е общо взето :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-28-2008, 14:33
хмм даже не си спомням .. ходихме имахме 20 минутни часове /колкото да се запознаем с учителите/ и ни пуснаха да си ходим.. нито речи нито нищо.. 1 седмица след този ден се събрахме в аудиториума и там вече директорката говори .. някои от учениците говориха .. абе яко беше :)

Vikitooo
10-06-2008, 21:47
Олеле аз съм junior тази година и за мое голямооооо разочорование нямам нито 1 клас с българите в моето даскало! :( :(
Иначе, всичко мина okay...срещнах един як пич.. :D :oops:

Bill
10-07-2008, 12:31
zdr na vsi4ki!
az jiveq v Greece!
parviq u4eben den bqh kato padnala ot Mars!!
ni6to ne znaeh..nito ezika nito ni6to..! :D
bqh mn zle...no posle kato se nau4ih da govorq..da vi kaja super e!!
sazdava6 novi priqtelki,nova kompaniq!!
ii daskaloto e nqkak si ...po razli4no ot Bg..v Garciq po4ivame mn 4esto.. :D
tfa e samo za mene!!!
taka be6e moq parvi u4eben den!!!
:)