PDA

View Full Version : Автоматично изключване на компютъра!



RiseGirl
09-14-2008, 20:08
За Windows XP (предполагам, че за Windows 2000 и Vista ще е абсолютно същото), правим следното:

1. Отиваме в Start и цъкаме на Run. Същото нещо може да се постигне и с клавишната комбинация Windows бутон + R.
2. В полето, което изскaчa, пишем cmd и натискаме Enter.
3. В черния прозорец, който се появява, пишем: shutdown -s -t 1200 и натискаме Enter. Числото накрая обозначава след колко секунди компютърът да се изключи. В случая 1200 ще да бъде 20 минути. След изпълнението на командата, на екрана се появява прозорец, в който се отброяват минутите и секундите до изключването.
4. Ако случайно искаме да отменим обратното броене, по същия начин в черния прозорец въвеждаме shutdown -a.

Препоръчително е при такова автоматично изключване на компютъра да се затворят всички програми, освен тази, която ще свири, за да не се случи така, че компютърът да ни пита дали искаме да сейваме еди-какво си, а да няма кой да му отговори :)

RiseGirl
09-14-2008, 20:22
Хех аз също, но мисля че има хора, които няма да го знаят. Все ще е от помощ на някой. :)

Lysit0
09-14-2008, 20:32
Браво oth_fenka,полезно инфо,направиго на важно :)

LizZz
09-14-2008, 21:14
Мацка това го знам.. преди по тоя начин исключвах компютрите по mIRC. :D

Послепис: има и по лесен начин

Десен бутон - NEW -> New Shortcut ->
Shutdown.exe -s -t (time) -c "Лягам си" Next -> Ok -> И ни е готов за всеки път. :oops:
Я се научи да пишеш, бе..
иСключвал..
Как не те е срам да пишеш?

LipSoFAnAnGel
09-14-2008, 21:18
Мацка това го знам.. преди по тоя начин исключвах компютрите по mIRC. :D

Послепис: има и по лесен начин

Десен бутон - NEW -> New Shortcut ->
Shutdown.exe -s -t (time) -c "Лягам си" Next -> Ok -> И ни е готов за всеки път. :oops: тянко нали напусна форума ко стана :D :D

LipSoFAnAnGel
09-14-2008, 21:20
темата е супер иначе не го знаех това