PDA

View Full Version : Рисунка върху плат?



Mirelchetoo14
09-15-2008, 11:41
Много съм се зарибила от идеята да си нарисувам кецовете, които са от велур (добре познатия на всички модел с червени и черни връзки на "Мат стар"). Чудя се ще се получи ли с текстилна боя, защото няма начин "да изгладя от противополжната страна на рисунката" кецовете и може би ще се разтича от дъжд и там... :-o А "да ги сложа във фурна на 180 С за 5 минути" е дума да не става, все пак си имат подметки... :D Та, кажете ако сте правили нещо подобно, дайте съвети и кажете как мислите- дали без фиксацията с ютия ще се размаже ако се намокри, дори и да е изсъхнало? :(

Bianca
09-15-2008, 11:42
Маркер му е мамицата. 8-)

LiLGrizzly
09-15-2008, 11:51
Маркер му е мамицата. 8-)
+1

Romance
09-15-2008, 11:55
Тъкмо днес ходих да си взема боя за едни кецове и жената там каза,че фиксация може да се направи и със сешоар.

Mirelchetoo14
09-15-2008, 13:18
Тъкмо днес ходих да си взема боя за едни кецове и жената там каза,че фиксация може да се направи и със сешоар.

Лелеее сподели моля те, каква боя, цени нещо, посъветваха ли те за техника...? И каква материя са кецовете? Кожа, велур, плат... :oops:

Romance
09-15-2008, 13:26
Тъкмо днес ходих да си взема боя за едни кецове и жената там каза,че фиксация може да се направи и със сешоар.

Лелеее сподели моля те, каква боя, цени нещо, посъветваха ли те за техника...? И каква материя са кецовете? Кожа, велур, плат... :oops:
Кожа са.Има сякви бой - малки (4 лв) , големи (8 лв) и едни като в туби,които бяха по 17 и в зависимост от тва кво ти трябва има разни с брукати,с метални отблясъци и ..оф как се казваше..бе като го намажеш и стои релефно.
Иначе техника..квато имаш ся.

Mirelchetoo14
09-15-2008, 13:29
Тъкмо днес ходих да си взема боя за едни кецове и жената там каза,че фиксация може да се направи и със сешоар.

Лелеее сподели моля те, каква боя, цени нещо, посъветваха ли те за техника...? И каква материя са кецовете? Кожа, велур, плат... :oops:
Кожа са.Има сякви бой - малки (4 лв) , големи (8 лв) и едни като в туби,които бяха по 17 и в зависимост от тва кво ти трябва има разни с брукати,с метални отблясъци и ..оф как се казваше..бе като го намажеш и стои релефно.
Иначе техника..квато имаш ся.

Текстилна боя, нали? Еее за велур сигурно ще е по- трудно, защото е на власинки и първо може би ще трябва да направя картинката с бяло и отгоре с цвят... ненам :D От Слънчоглед ли взе? И фиксацията колко минути каза жената? Малее подложих те на кръстосан разпит :D

Romance
09-15-2008, 13:38
Ъ, слънчоглед предполагам е магазин за бои ама не ..В моя град има само 1 магазин за текстилни бои - та от там.Това за белия цвят не мога да ти кажа..аз ще оцветявам определн участък,но после ако тръгна да правя нещо ще карам с маркер (ако евентуално нещо сбъркам, да го изпера) и отгоре боя.Не съм питала колко време тряа да фиксирам.А и още не съм започнала да го правя щото кецовете не са точно мой,а на приятеля ми ..абе кат да е. Та
като идеш да си купуваш разпитай там хората - те ще ти кажат всичко квото те интересува. :)

Exothermic
09-15-2008, 16:13
Използвай акрилна, а не текстилна боя,
за да не попие в плата. Също така трябва хубаво
да напластиш боята.
Не се разтича при намокряне.