PDA

View Full Version : Проблем с такси



MoOnLiGhT_ShAdOw
09-15-2008, 20:39
Не пътувам често с такси, понеже градът ми (Велико Търново) не е голям, но в днешния пороен дъжд, който се изсипа, ми се наложи да повикаме с приятеля ми, за да можем да се приберем. Ситуацията беше такава, че пича с таксито се забави дотолкова, че вече спря да вали (да не говорим, че после и ни подмина по невнимание) и човек можеше спокойно да се прибере - още повече, че се намирах на 2-3 минути от вкъщи. Просто валеше силно, а и приятелят ми е на по-далеч.
Когато най-сетне пича дойде, ние помолихме да се откажем от поръчката и попитахме проблем ли е, трябва ли да платим нещо. "Ми... 2 леа" - това беше отговорът. Предвид факта, че първоначалната цена е 80 стинки, това ни се стори странно. (Дори да ме беше закарал до у нас, цената щеше да е поне двойно по-малка.) Ние попитахме защо така - проблемът не бяха парите, а по-скоро в принципа. Обясни, че щял да има проблеми заради неизпълнена поръчка. Въпросите ми са: Вярно ли е, че от ръководството му правят проблеми за поръчката (как го хващат??) и точно по ценоразпис ли е да се платят 2 лв. за отказана поръчка?

Ще ми се да видя какво щеше да стане, ако дори не го чакахме - решихме обаче да не връзваме тенекии. Докато разговаряхме с него, той говореше и с диспечерката. Когато свърши, ние бяхме решили да се качим, защото същите 2 лв. щяхме да дадем да се приберем и двамата по домовете си. Онзи заяви, че взел друга поръчка, защото сме отказали своята, и отказа да ни качи. Каза само, че трябвало да му платим 2 лв. Приятелят ми, който до този момент взимаше по-голямо участие в разговора, послушно си даде парите, но аз не можех да се примиря (зодия лъв съм - какво да правя). Поинтересувах се къде е новата му поръчка, оказа се, че е на 2-3 минути от нас и ние му бяхме точно напът натам. Тогава го питах защо трябва да ни таксува така, след като и без това е щял да мине оттам, отивайки за друга поръчка. На него явно му беше и писнало, затова върна парите (аз бях постигнала своет :grin: ) и се изнесе. Не бях ли в правото си да отстоявам своята позиция, или наистина по ценоразпис има и такса за отказани поръчки?

Съжалявам, че темата стана толкова дълга, но в момента съм още превъзбудена от случката и искам чуждо мнение по въпроса. Щe се радвам да има кой да отговори. :) И благодаря предварително. :]

splendour
09-15-2008, 20:57
6to prosto ne si otidaxte +tva vi e podminal tststs ma i vii ste sdni 4estni.zamonava6 i mainata my :)

mrssmith
09-15-2008, 21:02
ами няма такава такса за отказана поръчка. аз понякога като отказвам поръчка отивам и му давам 1-2 лв от неудобство заради разкарването ,ама никога не са ми искали. още повече, че аз за 2 лв никога не мога да стигна там където искам (вземам такси само ако ми е надалеч крайната цел). никой няма да му прави проблеми за отказана поръчка. все едно някой да извика такси и да не отиде , а диспечерката да изкара шофьора виновен за това :D
и така... в крайна сметка нали не ви е взел парите, не се ядосвай за такива неща, случват се. ;)

MoOnLiGhT_ShAdOw
09-15-2008, 21:02
Хъх, ами права си, обаче ние един кьорав номер на такси нямахме, та звънях на нашите те да ми викат. Майка ми по-късно ми се обади да пита дали е дошъл и ми се накара, че можело нещо да засекат баща ми... Сложна работа.
Все пак ми е чудно откога има в ценоразписа услуга "Отказване на поръчка - 2 лв.". :-o

kuklichka_bg
09-15-2008, 21:02
i za tui cqla tema........ xaxa 8-)

bulgarche
09-15-2008, 21:20
Ако вземат по 2 лева за отказана поръчка...трябва да са без стотинка в джоба. С приятели като малки ги нареждахме по 3-4 таксита пред входа. В София ми направи впечатление, че диспечара попита от къде до къде е поръчката и за кой е, тогава може да се следят печалбите на бакшиша (ако не издава касови бележки).

krisiiiiito
09-15-2008, 21:25
i za tui cqla tema........ xaxa 8-)
:D

machoka
09-15-2008, 21:27
Викнала са го, направила си го на маймуна и се церемоните за 2 лева?!

Аз ако бях на негово място щях и да ви напсувам ;)

Диспечерът трябва да ви е казал кога ще пристигне. Наистина ли е била 'чак толкова много' )

Seducti0n
09-15-2008, 21:30
Лелеле, хора тоя дъжд е голямо зло бе.
Качих се днес на някакво такси и го питам тоя още с влизането колко ще ми излезне горе долу да ме закара от Съдебната палата до хотел плиска, при което ми казва-не повече от 10 кинта.
Стигаме ние там и тоя ми вика, вади 35 лева и ви казвам, останах с пръст в устата, как ли не се ядосвах после
леле, никога пове няма да се качвам при такива кретени..
леле :x

Seducti0n
09-15-2008, 21:51
Леле, направо ме е срам от себе си.
Вие го казвате това, защото сте големи и не ви е страх, а тоя беше някакво плашещо спокоен..
Отначало му предложих да не включва апарата, а да му дам направо 10 кинта и всички да сме доволни, ама ето на...не стана работата.
Бързах страшно много, на близо нямаше други таксита и се качих при този, лелее 35 лева... :(

ResPekT333
09-15-2008, 21:55
Лелеле, хора тоя дъжд е голямо зло бе.
Качих се днес на някакво такси и го питам тоя още с влизането колко ще ми излезне горе долу да ме закара от Съдебната палата до хотел плиска, при което ми казва-не повече от 10 кинта.
Стигаме ние там и тоя ми вика, вади 35 лева и ви казвам, останах с пръст в устата, как ли не се ядосвах после
леле, никога пове няма да се качвам при такива кретени..
леле :x

уау..струва ми се,че тоя та е метнал нещо :?

Seducti0n
09-15-2008, 22:01
Оправни мъже сте вие...
а, аз толкова наивна...
Дори не беше точно 35, ами 34 и някакви стотинки и той явно като бакшиш си ги таксува...
оффф, много ме е яд значи, сега няма да ям цяла седмица
8-)

nestle
09-16-2008, 06:44
лелеее ужас...в тея по големите градове тес таксита напрау зимат парите на хората! В моя град ( шумен ) такситата са най евтини и не заради това че е малък града просто и първоначалната цена е по малка иии вчера когато и тук валя дъжд си викнах такси да ме закара до училище обаче му казах да мине и през някоя аптека да си взема лепенки ( имах пришки от обувките :D ) и спря ме на аптеката аз си зех квото ми тряаше качих се закара ме до даскало и ми зе 1.70 :D

kPuCkA
09-16-2008, 06:53
^^ Леле...! На мен вчера ми взе 7 лв от катедралата до "Чайка"...ама то защото имаше много голямо задръстване.

MoOnLiGhT_ShAdOw
09-16-2008, 06:56
Викнала са го, направила си го на маймуна и се церемоните за 2 лева?!

Аз ако бях на негово място щях и да ви напсувам ;)

Диспечерът трябва да ви е казал кога ще пристигне. Наистина ли е била 'чак толкова много' )

Не викахме ние такси, баща ми го извика. Казали им след 3-4 минути. Дойде след 10. Освен това още докато говорехме с него, той си взе друга поръчка, не искаше да ни качи (а според мен е нормално някой да се сети, че щом се налага да се дават пари, разумният човек поне би се постарал да ги оползотвори).

machoka
09-16-2008, 07:41
Цвети мацка, няма на кой да се сърдиш освен на себе си. Долу до скоростният лост в таксито има едно нещо, наречено АПАРАТ - на което постоянно пише колко дължиш към момента. Като видиш, че нещо не е наред - слизаш.
Освен апарата има едно нещо наречено СТИКЕРИ по стъклото с цената - един път спирам едно такси и гледам 4лв/км, 2.50 на мин престой - и както го спрях - директно отварям вратата и му казвам 'Приятен ден' и затварям.

DjBaloon
09-16-2008, 07:50
Беее таксиметровите са станали някви пълни нещастници... особено в София

Само като забележиш че постояно те гледа къде ти гледат очите.. не ми се мисли и не ми се расъждава защо.. но мисля че е ясно

Прекарва те през пичка ти майчина и ти вика от тука е по преко,кво като сте минали от центъра през надежда за дианабад
?!?!?

Няма такива мизерии
Направо сеедно насила си ги накарал да те качат и да те метнат със сметката


Това в София нито за такси става,нито за транспорт,нито за лична кола

Вчера беше ебати адааа
дано днеска е по-добре
А уж не се изнервях от задръстваня.. колко бързо се променям

DjBaloon
09-16-2008, 07:54
Леле, направо ме е срам от себе си.
Вие го казвате това, защото сте големи и не ви е страх, а тоя беше някакво плашещо спокоен..
Отначало му предложих да не включва апарата, а да му дам направо 10 кинта и всички да сме доволни, ама ето на...не стана работата.
Бързах страшно много, на близо нямаше други таксита и се качих при този, лелее 35 лева... :(

На "okay" ли се беше качила?

Spider4eto
09-16-2008, 09:09
Освен апарата има едно нещо наречено СТИКЕРИ по стъклото с цената - един път спирам едно такси и гледам 4лв/км, 2.50 на мин престой - и както го спрях - директно отварям вратата и му казвам 'Приятен ден' и затварям.
Определено, ставала съм свидетел, как пред Централна гара една 2ка се кара с таксиметров шофьор, защото сметката им беше 150 кинта. Викнаха и полиция, обаче си се оказа, че не въпросния стикер си пишело некви безумни цени. И те се примолиха на шофьора да им остави поне пари да си купят билети за влака, защото въпросните 150 кинта им бяха последните.

babity
09-16-2008, 09:24
кофти работа за тва като се кача в такси гледам нонстоп апарата и си плащам по него ни стотинка повече, а ако съм пиян го пазаря за няква мизерна цена ( т.е колко пари имам в себе си ) и винаги ми връзва :D

Пхаххаха! Братовчед ми ги прави тея цигании. :lol: :lol: :lol: Отиваме една вечер на дискотека, ама нали сме от село и няма мераклии да карат на връщане и ще се ходи с такси, няма как. От селото до града е около 10 - 13 лв макс. Идва шофьора, ама ние 6 парчета и все яки българи, обаче пича вика: "Аааа, качвам само 4 човека, т'ва е", а брат ми, 1.95 висок, 120 кила, пиян като казак изтърсва буйно: "ше караш ли или ше слизаш?" и човека си млъкна и се качихме хиляда маймуни вътре. :lol: :lol: :lol: :lol: На връщане братовчед ми пак се обади на същото такси и се разбраха да ни върне до вкъщи за 10 лв. По средата на пътя вече бяха станали 7, а като стигнахме в село "се оказало", че има само 4 в себе си. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Пазарлъка му е майката! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Seducti0n
09-16-2008, 09:28
Цвети мацка, няма на кой да се сърдиш освен на себе си. Долу до скоростният лост в таксито има едно нещо, наречено АПАРАТ - на което постоянно пише колко дължиш към момента. Като видиш, че нещо не е наред - слизаш.
Освен апарата има едно нещо наречено СТИКЕРИ по стъклото с цената - един път спирам едно такси и гледам 4лв/км, 2.50 на мин престой - и както го спрях - директно отварям вратата и му казвам 'Приятен ден' и затварям.

Знам, че единствено аз съм виновна, но се издразних, защото го питах и той ме излъга.
Така е като се предоверявам на хората, толкова много бързах, че дори не съм се сетила да погледна апарата.
На няколко месеца да се качвам веднъж на такси и то когато наистина ми се наложи.
Обикновенно сядам отзад, а този път бам отпред/хем е по-близо апарата и пак не съм го видяла.... :oops: /
После разказвах на една приятелка за случилото се и тя ми обясни, че тези таксита стоят най-вече на летището и качват чужденците.... :-o