PDA

View Full Version : Моля ви, момичета, помогнете ми!!!



Momiche_nce
09-16-2008, 12:42
Оф...моля ви да прочетете тоя роман и да ми помогнете!!!
Това е поредната тема свързана с косата... та моля ви, кажете ми някаква маска, някакъв съвет, грижа за косата, много ви моля!!!
Значи не знам дали това е причината, но моята коса е по-тънка. Не, че ми е рядка косата, дори космите са на гъсто, просто косъма ми е по-тънък и като я измия всичко е супер , сресвам я , обемна е , мека, бляскава, но на другия ден е супер зле! Не знам защо става така! Примерно тая седмица.. измих си я в неделя вечерта и до понеделник вечерта си беше наред... днес като станах беше малко смачката, някаква гадна не мога да го обясня, но я посресах с кръглата четка, пооформих я. Но днес като се върнах от даскало и във асансьора като се видях.... направо ми се разтуптя сърцето... беше някаква супер на никъде , зализана, от вятъра на клечки, на нищо не приличаше! Честно ви казвам се уплаших! Не от това как изглежда, а защо е така... може би не полагам достатъчно грижи за нея...A беше едва 2рия ден след като я изкъпах (ако не броим неделята)... не знам какво да я правя... пяна, лак, спрей, маски не ползвам.. опитвах се да използвам колкото се може по-малко вредни за нея неща(дълго време се мих със Тео бебе), но явно просто от мръсния въздух дори се изтощава(а и ми казаха, че за голям човек бебешки шампоан не е подходящ, защото бебешката коса не е подложена на това, което претърпяват по-големите). Сега всеки път със различен си я мия - Билка, Шаума, Тео бебе, Гарниер...редувам ги, макар че от Гарниер и Шаума ми се омазнява много. Дори не знам дали се изтощава... сега нали се смени сезона и ми падаше, сега спря, може и от това да е, но са само догатки!
МОЛЯ МОЛЯ кажете ми вие как си я поддържате, какво и правите... там някакви масла, маски (по-добре домашни ми кажете), каквото се сетите... ;( ;( ;(

vonkyy
09-16-2008, 12:56
Ми като на втория ден ти е зле косата я измий.Все пак 1-2 дни са достатъчни да не я миеш. Много си зависи и от косата и от климата.. ма аз мойта я има през ден и понякога през 2 . Само недей всеки ден щото си се съсипва.
Не слагай много лак и пяна и тнт,защото ако си с лак примерно повече от 1 ден е нормално да ти седи зле косата...Ако много я третираш с препарати трябва и по често да я миеш...

GaBiIi__
09-16-2008, 12:59
tova sas postoqnnoto reduvane na 6ampoani ne mislq 4e e dobre :)

Momiche_nce
09-16-2008, 13:02
vonkyy, именно написах, че не ползвам нито лак, нито пяна или преса. И да, аз си я мия през ден.. примерно вторник, четвъртък и неделя. :) :S

GaBiIi__, ами не знам. И на мене майка ми ми е казвала така, но фризьорката каза да ги редувам. :/ Сега пак ще ходя да си я пострижа малко, че от юли не съм...

scoobydors
09-16-2008, 13:46
Знам от сигурен източник че трябва да ползваш не повече от 2 вида шампоани и да ги сменяш всеки път :) смисъл да се редуват двата вида.... когато косата привикне към определен вид шампоан съставките му започват да не действат т.е. почва да се изтощава :P за това ги сменяй !
А иначе си мий косата всеки божи ден :) Аз така правя и всеки ден си ми е идеална. 8)

albb
09-16-2008, 14:38
миличка,моята коса като я измия един ден е супер,а на следавщия е без обем и ако искам да изглежда красива трябва да я мия всеки ден :x Из ползвам и маски и всичко ама май просто това си е от косата не толкова от шампоана или дали ползваш пяна за коса например...

GaBiIi__
09-16-2008, 15:47
ами ето какво намерих аз http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=64848 Ето кои са най-разпространените митове, с които е крайно време да се разделите.

1. Честата смяна и редуването на различни марки шампоани е полезно за косата.
Това е констатация, на която професионалните коафьори само ще се уснихнат снизходително. Косата не притежава способност да различава марката на шампоана, камо ли да изявява предпочитание към един или друг козметичен продукт.

bibi90
09-16-2008, 17:25
И моята от няколко седмици е така :( незнам може и от сезона да е.Аз се мажа с бадемово масло преди къпане(не всеки път),от време на време и с корени от коприва.И стоя така около 2 часа.Балсам не ползвам,че още повече омазнява.А маска си правя(готова,не домашна) 2-3 пъти в месеца,така ми каза фризиорка,за да не се пренасищала косата :-o
Но и аз не съм я подстригвала отдавана и се замислям дали не е от това,така че по-добре преди да предприемеш каквото и да е,първо я подстрижи,да се съживи малко :)