PDA

View Full Version : Моята мисъл.



ma6ete
09-16-2008, 13:55
Защо хубавите хора остават незабелязани?
Защо ли?
Защото се отличават и булшинството от човеци,не ги приема като свои.
Дали е вярно твърдението,че какъвто си с такъв се събираш?
Аз не мисля така,защото ако беше вярно нямаше моят цял живот да преминава в търсене на достоен човек,пред когото да се държа естествено.
Да аз съм мизантроп,мразя хората,мразя и теб,но също така съм и актьор в сцената на живота.
Защо някой човеци смятат,че живота ги води?
Това не е вярно,ти си човекът който ръководи собственият си живот.
Всичко,което ти се случва е поредица от събития,които могат да бъдат доказани.
За всичко има доказателство и факти.
Няма нищо случайно.
Каквото трябва да се случи,ще се случи каквото и да правиш.
Парите са най-важното нещо на света.
Любовта е мозъчно отклонение от реалността,която не съществува,защото изборът е твой какво да правиш и как да го правиш.
Сърцето няма чувства,това е просто орган "помпичка",всичко е в главата ти.
Всичко е такова,каквото повярваш,че е.
Училището е най-хубавото нещо в живота ти,ще го разбереш след време.
Всичко си има цена,освен парите.
Няма начин да предскажеш бъдещето.
Историята със сигурност,не е сигурна.
Колкото и да те възпитават всички около теб,докато не се възпиташ сам нищо няма да стане.
Не се тревожи за нищо,всички ще умрем.
Живей,за да умреш.
Не давай нищо някому,ако няма да си го върнеш десетократно.
Газираните напитки,сладоледа и всичко,което съдържа захар и е сладко е вредно.
Но не се тревожи,защото ще умреш,когато трябва.
Чалгата е създадена от цигани,циганин метъл няма.
Не вярвай на нищо,дори на себе си.
Интернет е пространство,което не съществува.
Живота не е радост,живота е когато работиш нещо,което те изморява,живота е когато си счупиш крака и те боли,живота е когато те боли зъм и не минава...живота е пространство,което не съществува.
Ако си сигурен в нещо,значи това не е вярно.
Повечето думи,които използвам ги мразя по една или друга причина.
Мразя почти всичко,но хората най-много.
Искам да живея сам и да няма никой,който да ми се бърка.
Ако си мислиш,че си се ориентирал към това,което искаш да постигнеш с времето,значи грешиш.
Всички са напълно тъпи,глупави,идиоти и която дума в това отношение се сетиш.
Аз не съм глупав,тъп или каквато дума се сетиш в този смисъл,но иди питай глупаците,какво мислят за мен.
Това,че не разбираш какво ти казват другите,не значи че са по глупави от теб.
Защо,говоря за другите,като няма да помогна на който и да е,ако услугата не ми се заплати.
Каквото правиш,го правиш за себе си и това е вярно.
Да кажем,че това за сега стига,след няколко дни ще допълня.

FootballManager
09-16-2008, 15:58
1
+ 2 не съм напълно зад тезата ти

mistake
09-16-2008, 16:27
"Защо хубавите хора остават незабелязани?"
- Пффф всяко нещо си има изключение. И точно обратното - изклченията са забелязаните.

"Дали е вярно твърдението,че какъвто си с такъв се събираш?"
Не - с какъвто се събереш , такъв ставаш.

"За всичко има доказателство и факти.
Няма нищо случайно." -Това е така .

"Каквото трябва да се случи,ще се случи каквото и да правиш." - В случая ако нещо трябва да се случи, трябва да признаем , че съществува съдбата... което не е вярно , защото съдбата ти си я правиш.

"Парите са най-важното нещо на света." - Парите не са всичко - но без пари - всичко е нищо.

"Училището е най-хубавото нещо в живота ти,ще го разбереш след време. " Никое нещо не може да бъде упределено като "най" , винаги има "по"

"Всичко си има цена,освен парите."- така е.

"Не давай нищо някому,ако няма да си го върнеш десетократно." - Зависи от гледната точка...

"Не вярвай на нищо,дори на себе си." - Единственото сигурно нещо е това , че се съмняваме...

"Ако си сигурен в нещо,значи това не е вярно." - Доста глупаво разсъждение...

"Мразя почти всичко,но хората най-много." - Следователно мразиш себе си!

"Искам да живея сам и да няма никой,който да ми се бърка." - Сам човек и за кенефа не е

"Ако си мислиш,че си се ориентирал към това,което искаш да постигнеш с времето,значи грешиш." - Имаш ли повече от 14 год?

"Всички са напълно тъпи,глупави,идиоти и която дума в това отношение се сетиш." - Под всички се включваш и Ти

"Аз не съм глупав,тъп или каквато дума се сетиш в този смисъл,но иди питай глупаците,какво мислят за мен." - Глупците винаги се мислят за най-умни

"Това,че не разбираш какво ти казват другите,не значи че са по глупави от теб." Има и такива случаи

"Защо,говоря за другите,като няма да помогна на който и да е,ако услугата не ми се заплати." - Първо помогни на себе си

Nam3less3
09-16-2008, 20:55
Това се казва заблудено и грешно мислене...

Kman
09-16-2008, 21:53
Nam3less3 ти май всичко отричаш...дори и самия свят.Днес имах първия си час по стереометрия...нещо като пространтсвена геометрия,та имаше един момент когато две прави се пресичат,но това е само гледано от горе,а погледнато от страни,те нямат нищо общо....Всичко зависи от гледната точка...ето защо няма добро и лошо,а личностно или за група от хора полезно или вредно,но това не го прави правилно нито за всички,нито в някой случай и за самия човек/групата от хора.Всичко е много относително,но едно е много правилно да се твърди....няма такива неща като абсолютно,най,винаги,никог и т.н. това са нещата които нашето мислене изградено от рамки неможе да преосмисли или изкаже някакво точно мнение,защото тези най,винаги,никога и прочие лежат извън рамките на нашето светоразбиране и знания....Ако кажеш че човешкото мислене няма рамки,значи доста си в тъча и въобще не си си правил труда да прочетеш нещо за човешката психика и мислене.Само човешкото съзнание е способно да измисли нещо като винаги и никога....неща които противоречат на кръговрата на живота в който нищо не е вечно...всичко се движи,развива,променя и нищо не стои на едно място....може да има определена повтаряемост,но дори и тази повтаряемост подлижи на промяна.Няма граници,няма пределе,няма край....тези крайности са породени само и единственно от човешката психика и ти си чистия пример за тях!Дори аз самия много често осъзнавам колко рамкирано мислене имам и се опитвам да си поправя грешките и да преосмислям всичко чуто,прочетено и видяно,но не за да мога да го определя в някакви рамки а за да се опитвам мислейки за вечния кръговрат и нищо вечното,колко то е било вкарано в рамки и колко криво е отражението на същността на това за което съм чел извън тези рамки.
Капийш....

Nam3less3
09-16-2008, 22:34
Щях да пиша дълго мнение, ма се отказах. Не ми се води спор, но си имам вътрешното спокойствие, че съм прав, но за жалост сега нямам възможност да ти обясня това, което искам да кажа.

In_And_Out_of_Love
09-17-2008, 12:09
Nam3less3 напълно съм съгласен с теб...
Не се занимаваи да ги убеждаваш в каквото и да е било
Всеки си има собствено мнение и ти е можеш да го промениш
НЯМА СМИСЪЪЪЛ! :)
Продължавай да поддържаш вътрешното си спокойствие и убеждението ти, че ти си прав и ще живееш много по добър живот от останалите... :) Аз съм така и не ми пука дали бъркам за нещата в които вярвам но не е важно това защото един ден и аз ще умра и не мисля да си профуквам времето да доказвам на някого нещо или пък да споря с някого...............
:) BE HAppY! :)

Chrissie
10-03-2008, 22:11
Според мен,мнението ти за околният свят е напълно погрешно и не знам на какво се дължи,но малко или много в думите ти има истина,но за мен тя е само 1%.Останалите 99% са си твои размисли и аз нямам право да ги упреквам,дори и да не съм съгласна с тях.Наистина няма да има никакъв смисъл да водя какъвто и да било спор,защото виждам,че си твърдо убеден в това,което казваш,освен това не съм настроена за това.Но има и още нещо.Не можах само да разбера защо си пуснал темата,след като очевидно не те интересува мнението на хората.Но вече казах,че това са си твои мисли и аз нито искам,нито ще ги упрекна или ще кажа нещо против тях. :)

SiegHeil
10-03-2008, 22:49
Като цяло има много истина в думите ти, само че имаш и грешки..


Любовта е мозъчно отклонение от реалността,която не съществува,защото изборът е твой какво да правиш и как да го правиш.
Не е вярно, любовта са хормони, които не зависят от теб и не можеш да контролираш...но след известно време действието им спира..

Не давай нищо някому,ако няма да си го върнеш десетократно.
С тази логика ще умреш изолиран, просто не давай нещо на някой който не го заслужава..

Газираните напитки,сладоледа и всичко,което съдържа захар и е сладко е вредно.
Дори и кислорода който дишаш е вреден, но не си спрял да дишаш, нали..

Чалгата е създадена от цигани,циганин метъл няма.
Не е вярно, виждал съм един 8-)

Интернет е пространство,което не съществува.
Не съществува само физически ;)

Живота не е радост,живота е когато работиш нещо,което те изморява,живота е когато си счупиш крака и те боли,живота е когато те боли зъм и не минава...живота е пространство,което не съществува.

Ти си човекът който ръководи собственият си живот. ^^

SiegHeil
10-03-2008, 23:03
За всичко има доказателство и факти.
Историята със сигурност,не е сигурна.Тука си противоречиш но за "Всичко си има цена,освен парите." евала!
Историята я пишат победителите ;)

YzyrpatoR
10-04-2008, 11:34
Прочетете мита за пещерата на Плутон

SiegHeil
10-04-2008, 12:35
Значи че ти със сигурност не ги знаеш...винаги има две страни на конфликта, фактите са някъде по средата ;)

Kman
10-04-2008, 13:21
"Историята я пишат победителите Wink
И това означава, че няма факти ли ? Wink"

Мога да ти кажа какво означава с един прост пример за унаследяването....при унаследяването е мого важно да бъде предаден по силния ген,защото само той ще може да оцелее,за разлика от слабия и ето за това в природата се забелязва че наследниците които са унаследили слаб ген и нямят признаци че подобряват гена биват заличавани,защото ако бъдат допуснати тези слаби гени да се наложат над силните това ще означава края на вида на определеното животно.

darking
10-04-2008, 14:22
Да кажем,че това за сега стига,след няколко дни ще допълня.
Да кажем, че пишеш адски неграмотно и несвързано. А колко си противоречиш в частта за "неслучайните неща" :lol:
@mistake - Да, наистина годините имат ГОЛЯМО значение. Все пак хората на 16 стават наистина мъдри. Даже да си на 16 без един ден, ти все още си тъпо, заблудено дете...

Kman
10-04-2008, 16:36
Ти да си чувал за ПРИМЕРИ!?!?!?!?!Извади си извод правейки сравнение....

Kman
10-04-2008, 18:58
А ти нарушаваш правилата на форума...пиши на български,българин ли си или таджикистанец!?!?!