PDA

View Full Version : Първо впечатление сред състудентите?



vamp
09-16-2008, 15:15
Значи мислих относно това как да се държа,имайки предвид,че ще бъда 1-ви курс и не познавам никой,стигнах до извода просто да си мълча и да се усмихвам чаровно понякога.Без да се правя на забавен,на тежък или да се държа като надувалко.Правилна ли е стратегията която съм избрал,с годините е доказана като печеливша,но дали ще се окаже такава и в университета?
Просто знам,че тук ще се наложи да имам задръжки,не е моя град,не са моите приятели,не познавам никой и това е...
В същото време не искам да се окажа изолиран,понеже съм на квартира,но не искам и да се натрапвам :)
Някакви съвети? :)

dhjb
09-16-2008, 15:37
strategiqta ti e gre6na.Naistina li iska6 da te zapomnqt kato sramejliveca koito krotko se e svil v ygyla i s nikoi ne govori.Li4no az ne bih iskala da usy6testvq kontakt s nqkoi koito e passiveven.

Moqta strategiq e da se zapoznaq s vazmojno nai mnogo hora o6te parvite 2 sedmici za da moje po barzo da premine taka nare4enoto systoqnie"ama tova ne sa moite priqteli ,ne e moq grad "E,togava gi napravi svoi priqteli i svoi grad . Nqamam tarpenie da se zapoznaq s kolkoto se moje pove4e hora.Mnogo e tapo kogato ima nqkoi primerno ot tvoq grad i samo dvamcata se dvijite ili pak kakto e v 4ujbina samo bgta i no one else.

niquetamere
09-16-2008, 16:29
2ра година съм .... Стреми се да завържеш колкото се може повече запознанства,защото едно ,че ще ти минава по-забавно деня , другото е ,че я протокол , я чертеж , лекцийки ... все от някой трябва да ги вземеш :)

pavl3
09-16-2008, 16:34
be yourself...be gay

Blab
09-16-2008, 16:34
И аз ще съм 1-ви курс, и аз не познавам никого.
Но, не, преди години бях такава, мълчалива, преценяваща ситуацията, наблюдаваща от периферията.
Отдавна вече не съм такава, сега съм шумна, цветна, забавна, усмихната... Такава и ще бъда, пък който иска да ме помни.:)
Едно правило следвам - не играй чужда роля, така никога няма да забравиш текста.

desi_bonbona
09-16-2008, 16:41
a 4estito i az sam parva godina ;)) ne iskam da ti kazvam kakvo trqbva da pravi6 ili ne. nz za teb koe bi bilo po-dobre. nai-vajnoto e da se pokaje6 takav kakavto si, bez maska, bez rolq, pak koito haresa sa6tnostta ti 6te si siguren, 4e naistina e haresal teb.

ps: koi universitet si?

vamp
09-16-2008, 20:37
Просто не искам да афиширам простотия,да афиширам какво мога и т.н.
Не съм срамежлив,просто не искам да се престувам на гъзар,защото знам,че съм такъв.Не искам да предизвикам негативни емоции,смятам да се покажа като свестен,че може да се разчита на мен и че мога да се забавлявам.Но предпочитам да си мълча и да не се набивам твърде много в очи,нека клоуните и "отвореняците" бъдат други...

Ако бъда себе си,ще бъда преценен като простак,защото съм свикнал да се забавлявам на пълни обороти,но те не биха го разбрали,защото не ме познават.Ще си кажат "тоя пък на какъв се прави".

Не искам и разни смотаняците да ме наричат приятел,да не говорим аз да ги имам за такива.Смятам като за начало да се дистанцирам леко и доброволно,без да се надувам,а просто да не се разкривам много много и да го давам печено,а който видя,че си струва ще завържа контакт.
Не ми се занимава с нещастници просто,за лицемери да не говорим,писнало ми е от такива.Това е,надявам се,сега да бях малко по-ясен 8)

ra4ence
09-16-2008, 21:08
В началото всички са приятели. После се оформят групички по интереси :) Тези, които си живеят в Студентски град НЕ познават друг свят освен тамошния и не искат да разберат,че София не е Студентски град. Мислят,че ходят на клубове, че ядат човешка храна, че ходят на заведение?..горките...
Съветвам те горещо да се приобщиш и да завържеш приятелство с хора от града, в който учиш.

AliceSw
09-16-2008, 21:44
като си видях колегите на записването ми стана зле /колежките по-скоро де/

елитен университет, най-добрата специалност в него, трудно влизане...прием=трагедия...т зи не са истински, надявам се да съм видяла само най-лошата част от хората 8)

иначе почвам другата седмица

BeBsItO
09-17-2008, 10:50
като си видях колегите на записването ми стана зле /колежките по-скоро де/

елитен университет, най-добрата специалност в него, трудно влизане...прием=трагедия...т зи не са истински, надявам се да съм видяла само най-лошата част от хората 8)

иначе почвам другата седмицаЗащо,какви са били тея особени колежки 8-)

Im_on_the_Outside
09-17-2008, 13:39
Защо ти е стратегия? Ако само се усмихваш и се държиш любезно, дори когато не трябва,сам ще си навлечеш беля на главата.
Рано или късно ще видят истинският ти Аз в дадена ситуация.

Не е нужно да двуличничиш,за да те харесат.
Бъди себе си.

Metal_kids
09-17-2008, 16:10
М дам и аз за първа година ще съм студентка и честно казано не мисля никакви стратегий защото накрая нещата винаг се обръщат срещу теб :shock:
Затова ти предлагам не го мисли много и се спосни по течението но не твърде бързо и бъди себеси нека те харесат такъв какъвто си 8)

vamp
09-18-2008, 14:40
Само не ми казвайте бъди открит,бъди шегаджия,общувай със всички...
Така не се върви напред,жалко ако още не сте го разбрали.Би било твърде хубаво да си приятел със всички и да си обичан от всички.

Ако съм много откровен ще започнат да ми се качват на главата.
Ако съм много "забавен" ще ме помислят за простак или смотаняк и ще се ебават с мен.
Ако се държа нагло и агресивно,ще си спечеля само врагове и омраза.
Ако съм приятел със всички разни смотаняци непрекъснато ще ме занимават с какво ли не и да им правя услуги.

Не е ли по-правилно първо да си кротувам,да преценя хората край мен и кажи-речи да бъда незабележим а после вече да правя впечатление на който поискам аз?
Освен това не искам да се набивам в очи на преподаватели,нито да правя впечатление на умен,нито на тъп,просто искам да минавам между капките,както правиха съучениците ми тарикати до 12 клас...

Bubbly
09-18-2008, 16:25
Според мен е адски тъпо да си правиш такива тънки сметки- какво ще стане или какво ще кажат, ако направя това... Това за сдуханяците, или там както ги наричаш, и изказването, че не искаш да им правиш услуги, също звучи адски надменно. В крайна сметка прави каквото си решиш.
ПС Не би ми било приятно да общувам с човек като теб, на който единствената му цел е личната облага. 8)
ПС 2 Знам, че на теб не ти пука. :D

mitternacht
09-18-2008, 20:49
Пич, квото стане :))
Каквото и да правиш, ти си.
Наистина, и аз ще гледам да се запозная с максимално хора, тъй че да не пукваме от скука, но... ще видим :)
Мале, аз като видях какви добри, симпатични и мили хора ще са (евентуалните) колегите, направо се шашнах.Идвам от град, в който всички сме някакви тотални откаченяци, в училище беше дива джунгла и кретенизъм, когато ни избие просторията де, а там... шок и ужас!
По-скоро се надявам, да не всички да са мълчаливи примерници :)))

Е, но пък... ще бъдем и добри.Все пак, след някоя и друга година деца ще имаме, ще ги възпитаваме.. :) Нали така?

ПС-радвам се, че тука има и наборчета.

Blab
09-18-2008, 21:34
Идвам от град, в който всички сме някакви тотални откаченяци, в училище беше дива джунгла и кретенизъм, когато ни избие просторията де, а там... шок и ужас!
'ма с яки учителки по английски? 8-)

mitternacht
09-18-2008, 21:40
Идвам от град, в който всички сме някакви тотални откаченяци, в училище беше дива джунгла и кретенизъм, когато ни избие просторията де, а там... шок и ужас!
'ма с яки учителки по английски? 8-)

MмХмм... много сладки.
Поне на това сме случили :)

Blab
09-18-2008, 21:42
хах, опитвам се да разбера дали си този, за когото те мисля:Д
'ма не ми се получава

vamp
09-18-2008, 22:00
Според мен е адски тъпо да си правиш такива тънки сметки- какво ще стане или какво ще кажат, ако направя това... Това за сдуханяците, или там както ги наричаш, и изказването, че не искаш да им правиш услуги, също звучи адски надменно. В крайна сметка прави каквото си решиш.
ПС Не би ми било приятно да общувам с човек като теб, на който единствената му цел е личната облага. 8)
ПС 2 Знам, че на теб не ти пука. :D

Не съм надменен,точно това ми е проблема...Не искам кретенчета да ме мачкат или използват,не искам и да умра от тъпня в квартирата,да седя сам на кафе или да дремя пред телевизора.
Нищо нечовешко нали?
Опитвам се да намеря решение на проблема без да ставам жертва и без да ощетявам останалите...

mitternacht
09-18-2008, 22:08
хах, опитвам се да разбера дали си този, за когото те мисля:Д
'ма не ми се получава

Aз съм :)
Честно казано, очудих се, че някой друг от онова (виртуално) място влиза тук.Но нали човек има нужда нейде да се повесели, четейки кретенски теми (подразбирай раздел секс) и поучавайки младото изпростяло поколение... 8)

По темата:Приятелю, а няма ли някой познат там, с него може да излизате, да си правите купона, да те поразведе, запознае с други... и така?Който те познава такъв, какъвто си?
Тъй стават нещата :)
А примерно, запознах се с с бившия добър приятел от училище съвсем случайно с:"Може ли да седна тука".Така че- не се знае как и какво ще стане :)

meri88
09-20-2008, 15:09
Според мен е адски тъпо да си правиш такива тънки сметки- какво ще стане или какво ще кажат, ако направя това... Това за сдуханяците, или там както ги наричаш, и изказването, че не искаш да им правиш услуги, също звучи адски надменно. В крайна сметка прави каквото си решиш.
ПС Не би ми било приятно да общувам с човек като теб, на който единствената му цел е личната облага. 8)
ПС 2 Знам, че на теб не ти пука. :D

Не съм надменен,точно това ми е проблема...Не искам кретенчета да ме мачкат или използват,не искам и да умра от тъпня в квартирата,да седя сам на кафе или да дремя пред телевизора.
Нищо нечовешко нали?
Опитвам се да намеря решение на проблема без да ставам жертва и без да ощетявам останалите...



а къде учиш?