PDA

View Full Version : Грешки допуснати при някои от помощните теми в Teenproblem



Alabalaportokala
09-16-2008, 17:02
Така. Позачетох се аз в разните глупости написани в тези помощни статийки теми или както се водят там. Видях неща които ми направиха впечатление и смятам че са доста погрешни и се учудвам защо се пишат глупости точно на първата страница? Аудиторията не е никак малка и най лошото е че това са деца на възраст между 13-16 години. Сравнително крехка възраст която е добър фактор те да повярват на написаното и съответно да почнат да го прилагат на практика. Така, а сега по същество

http://www.teenproblem.net/s/1569.html




2. Споделяйте чувствата си, бъдете искрени и откровени. Момичетата го обичат. Ако ако излезе, че сте прекалено чувствителен - идеално :)

Грешен подход. Да споделяш чувствата си и да си прекалено открит е много неправилно. Така веднага ставаш безинтересен за момичето, то знае че може да те има когато си поиска. Трябва да си точно обратното, да си по закрит и леко загадачен така че момичето винаги да е невидение и да се чуди какво следва оттук нататък. Това е причина то да тръгне по петите и да продължи да се занимава с теб. Нека я накараме да гадае и откриването да става постепенно и не чак толкова директно. Вярвайте ми ще бъде по интересно и за нея и за момчето. Прекалената чувствителност-също много много лошо. Хубаво е да си чувствителен, но в рамките на нормалното особено за момчетата. Момичето все пак иска твърд човек до себе си, а не някое леке което да плаче за най дребното. Друго, днешните момичета имат навика да се надуват и да си вдигат въшките когато им кажеш хубав комплимент или споделиш че изпитваш нещо към тях. Сега не казвам че това важи за всички, но както гласи 1 приказка : "Пази Боже сляпо да прогледа".


3. Никога, ама никога не я сравнявайте с предишното си гадже или друга жена - трябва да е уникална и вие трябва да я накарате да вярва, че е такава.

Това е нож с 2 остриета и много зависи за какво сравнение става въпрос. Винаги можете да и споделяте особено ако сте скъсали наскоро с момиче, че е по-добра от нея че ви е по хубаво с нея от колкото с бившата и че тя не струва. Така предразполагате девойката към спокойствие и сигурност и така тя ще ви се довери че няма да стои в сянка на бившата. Разбира се това не трябва да бъде само празни приказки, а подкрепено с някакви доказателства. Търсете постоянно нея, показвайте ентусиазъм докато сте заедно или си пишете на скайп и не се оливайте със сравненията. По рядко ги използвайте, но на място.


5. Не прекалявайте с подготовката на външния си вид. Ако прическата и като цяло стайлинга ви показва че сте прекарал 1 час пред огледалото не е добър сигнал защото показва, че сте прекалено самовлюбен и че ще обичате повече себе си от колкото нея.

Също голяма глупост. Това далеч не означава че сте самовлюбен. Всеки човек е самовлюбен малко или много. Вие говорите за т.н. нарциси те са маняци на самовлюбеността. Не вярвам нарцисите да са много. Грижата за самите нас е много добър признак който показва че щом се грижиш за себе си, то ще можеш да се грижиш и за момичето. Хубавия и спретнат вид показват самоуважение, което не е никак лошо. Не се престаравайте в подготовката, но пък и да се престараете няма лошо. Всеки иска да изглежда добре и всеки си има индивидуален начин на обличане и приготовление.


10. Оставете я тя да говори, да поделя, да избира (кина, теми, места в който ще ходите и т.н.). Не се опитвайте да налагате мнението си.


Как може да се дава такъв съвет. Така се нарушава индивидуалността на момчето и се подлага на мнението на момичето. Момчето трябва да има ясно изразено мнение което не винаги да налага, но винаги да споделя независимо. Ако слушаме момичетата и си траем оставяйки ги те да вземат решения за всичко то автоматично ставаме мъже под чехъл.


11. Забравете за вицовете за жени и/или блондинки - не са най-подбодящата, тема особено когато сваляте една от тях. Също така избягвайте да излизате с мъжка компания от която очаквате просташки подмятания по ваш или неин адрес.

Ако не е някой 12 годишен келеш то аз не вярвам някой стабилен младеж на 18-19 да тръгне да сваля момичето с вицове от вестниците. Аз съм им голям фен бтв, но ги пазя за пред приятелите или за себе си.

Стигнах до тук и се отказах да чета останалите теми, но съм сигурен че ще намеря нещо което да е погрешно казано. Това ми направи най силно впечатление. Моля хората които са написали това и се занимават с тези статии да ги редактират с пълна сила. Така всявате една голяма заблуда между младежите която ясно си проличава в неадекватните мнения във форума. Не заблуждавайте децата те и без това са достатъчно заблудени !

Поздрави

Алабалапортокала

Blab
09-16-2008, 17:08
бля-бля-бля...
рибащукамахайсеоттука:Д

Niakoitam
09-16-2008, 17:09
Alabalaportokala,а ти свалячо на свалячите пак ли започна да поучаваш"децата". :grin: :grin: :grin:

BaiToq
09-16-2008, 17:19
Алабала,прав си както винаги
за много неща!
Браво!

AFT
09-16-2008, 17:21
Аре въри се гръмни уе, кво се правиш на голям разбирач пред малките. Пуу, намерил пред кой да се доказва. :Д

mysterious93
09-16-2008, 17:27
11. Забравете за вицовете за жени и/или блондинки - не са най-подбодящата, тема особено когато сваляте една от тях. Също така избягвайте да излизате с мъжка компания от която очаквате просташки подмятания по ваш или неин адрес.

Ако не е някой 12 годишен келеш то аз не вярвам някой стабилен младеж на 18-19 да тръгне да сваля момичето с вицове от вестниците. Аз съм им голям фен бтв, но ги пазя за пред приятелите или за себе си.


Поздрави

Алабалапортокала

ам аз пък нямам нищо против вицовете честно казано :D напротив,хубаво е да е забавно :D е ест не казвам съсвем в началото на срещата да се почва с вицове или пък да се разказват много но 1-2 на място мисля че не пречи :D

JoeBanana
09-16-2008, 18:30
само злетаците ги четат тия простотии
истинските пичове и пички не могат да четат !
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrPower.gif

tuzaro
09-16-2008, 18:33
тва много дълго деба, ама съм съгласен с бай тоя и Seizure of Power 8-)

WithLove
09-16-2008, 18:58
Абсолютно съм съгласна с всичко каэано от автора.
Ахахахаха...като прочетох иэвадките то темите,които си поставил,направо не можах да повярвам,че може някой да раэсъждава по толкова тъп начин.Наистина това са пълни глупости.Да не би теэи,които са го писали,да очакват,че помагат на децата?Мислите си,че давате идеалните съвети на теэи,които тепърва навлиэат в "теэи неща"?Еми,ако е така-грешите.Много хубаво ви е поправил авторът.
Например това эа външността.Е эащо да не прекараш 1 час?Първо-никой не энае колко си прекарал,а и се съмнявам човекът като те види и да эапочне да си мисли "Абе,дали не е прекарал 1 час пред огледалото?Да бе,може би даже час и половина."Тъпотия.А и щом си се постарал да иэглеждаш добре эа среща с някого,эначи ти пука с какво впечетление ще остане той и искаш да го впечетлиш.Това лошо ли е?А бе,професори?Не е.
Онова эа киното-иэраэявайте си мнението.Всеки трябва да има мнение.И эа какво ти е това мнение,ако не го иэраэяваш?Вярно,че е тъпо да го натякваш,но тук става дума эа някакви елементарни неща,эа които е добре да иэраэяваш мнението си.Мацката иска да гледате отегчителен романс,а на теб ти се гледа екшън.Еми каэваш и го.В крайна сметка може поне някоя комедийка да иэгледате 8-)
В една връэка и двете страни трябва да са активни,а не единия да е овца,или както авторът каэа-под чехъл.
И така.
С всичко съм съгласна.
Няма кво да философствам.
Но наистина теэи статии не могат да помогнат,а само да съэдадат много грешни представи у теэи,които раэчитат на тях и търсят решение в тях.По-добре екипът на сайта да ги махне,или да постави нови,написани от по-компетентни хора.

w0sh
09-16-2008, 19:00
Не съм съгласен и ще кажа защо.

Защото хората като индивидуалности винаги действат по различен анчин и затова в човешките взаимоотношения няма правила.

Това, което за някой може да е важно, за друг не е.

Я стига мъдрости и поучения.

Не сте узрели за такива разсъждения.

TheNewReligion
09-16-2008, 19:02
Донякъде си прав, но това са много относителни неща и няма рецепта за перфектната връзка...въпрос на гледна точка.

xxxSnowflakexxx
09-16-2008, 19:27
бля-бля-бля...
рибащукамахайсеоттука:Д

Drebs
09-16-2008, 21:50
Портокал личи си,че ги разбираш нещата :P

Alabalaportokala
09-16-2008, 23:05
Хаха. Как хейтвате та чак ме радвате :D. Учуден съм от тази масова психоза която се всява сред тинейджърите. Всичките тези погрешните факти се отразяват. То се вижда по мненията във форума. Вместо лапетата да черпят инфо от реалност и опит те четат грешни работи в тийнпроблема и съответно ги използват и спазват което води до излишни грешки. Ваша си работа но съветвам да не спазвате правилата в тези статии. Ще берете ядове. Потресен съм от некомпетентното изказване на хората писали тези глупости. Ако искате ме слушайте ако искате недейте това си е ваше лично право...

Поздрави !

kuklichka_bg
09-17-2008, 06:02
tei e br ;D

suitable
09-17-2008, 06:20
Ще започна с това, че не съм го чел цялото.. разбирам, че искаш да помогнеш, но виждам как показваш какъв си ти и какви са твоите разбирания.. не всеки може, иска и трябва да е такъв.. точно това, че всеки е различен е най-интересното на този свят. Възрастта между 13-16 наистина е много "крехка". От преживяното из между тези години избираш начина си на живот и характер.. естествено, че можеш да се промениш след това, но точно през тези години започват връзките, купончетата и всичко останало. Естествено, че има глупави изказвания на потребители.. но ако всичките бяха "умни", дали въобще щеше да има такъв форум ? Където и да отидеш.. дали ще се рег-неш в някой друг форум, дали ще започнеш работа някъде - винаги има тъпанари и трябва да се научиш да се съобразяваш с тях, за да се научиш и как да ги избягваш максимално.. все някой ден ще им светне лампата.. дано само не е прекалено късно.. дано все още не им е изгоряла крушката..

Wrathchild
09-17-2008, 07:41
Не съм съгласен и ще кажа защо.

Защото хората като индивидуалности винаги действат по различен анчин и затова в човешките взаимоотношения няма правила.

Това, което за някой може да е важно, за друг не е.

Я стига мъдрости и поучения.

Не сте узрели за такива разсъждения.Божке, пак си дяволски прав...
Но това за вицовете, определено НЕ СЪМ съгласна. Какво им е на вицовете за блондинки или за жени? Виц като виц. И е факт, че един мъж трябва да може да разсмива жената до себе си. Пък било то с вицове...

glezan4e
09-17-2008, 08:45
съгласна съм с теб, че повечето съвети не са от най-добрите ... но така или иначе тези "деца" (в кавички за да няма някой сърдит после ) трябва да прочетат, видят и чуят много версии за да може да изградят техните си идеали и принципи. според мен нека си ги има статиите, пък нека "децата" се замислят дали е вярно това, което четат или не ..

Ivalinka
09-17-2008, 12:22
аз никога не съм вярвала на статии...ама наистина това не е много правилно :? и все пак най-важен е опитът...ако се надяваш само на написаното някъде, ще си останеш 'неук' :-D

Alabalaportokala
09-17-2008, 21:16
Не съм си налагал мненията. Просто съм крайно несъгласен с написаните съвети и от опит показвам как стоят нещата. Сега дали вие сте се сблъсквали с тях е отделен въпрос. Важното е че така се промиват мозъците на децата което е наистина лошо. Моля екипа на сайта да се стегне или да не пише такива работи или просто да се коригират или въобще да ги изтрият !

BlindedAngel
09-17-2008, 21:26
Тия съвети 100 % са писани от някоя феминистка 8-)

Alabalaportokala
09-17-2008, 21:30
Тия съвети 100 % са писани от някоя феминистка 8-)

По-лошо :-D :D :D :D :grin:


Автор: Александър Ненов, Публикувана на: 22.07.2008

BaiToq
09-18-2008, 17:48
Тия съвети 100 % са писани от някоя феминистка 8-)

По-лошо :-D :D :D :D :grin:


Автор: Александър Ненов, Публикувана на: 22.07.2008
Може да е под прикритие :lol: