PDA

View Full Version : Ох имам голям проблем! Ужас!



prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:01
Значи проблема ми е следният :

В училище ме сложиха на заден чин , а там се пише на бяла дъска с маркер. Проблема е там , че аз не виждам от там и незнам какво ще правя. Днес писаха разни изречения на дъската и изпитваха и направо се молех да не изпитат мен , защото ако ме бяха изпитали , нямаше да мога да отговоря , поради простата причина , че не мога да вида изречението много е гадно! Мислих да ходя на очен лекар , но за там се иска направление от личния лекар , а ако отида при него венага ще каже на майка ми , а тя не трябва да разбира за това, защото 100% ще ми вземе очила , а аз не искам в никакъв случай. Таа ако може да ми дадете някакъв съвет ще съм ви много благодарен... Всмисъл такъв мога ли да си направя някъде някакъв преглед и колко пари струва... ала бала .. всмисъл без да е с направление от личния лекар а някъде частно , защото нашите не трябва да разбират :( След като си го направя мисля да си зема някакви лещи и да ходя с тях на даскало ама нито знам колко струват , нито нищо... Предполагам , че като отида на прегледа ще ми обяснят , но не съм много запознат и ще се радвам ако ми обясните... Но очила немога да сложа в никакъв случай. Крайното ми решение са лещите , поне те няма да се забелязват.. Чух , че в някой оптики правили прегледи на място , но не съм много сигурен.. Дали изобщо има такива.....??

Айде моля ви помогнете , защото незнам какво ще правя. Утре пак на училище.... Направо незнам!

rebel_kid
09-16-2008, 19:07
Помоли да те преместят по- напред, защото не виждаш, не вярвам учителите ти да имат нещо против.

sexy_baby_originale
09-16-2008, 19:09
Проблема ще ти се реши в известна степен, ако помолиш да те сложи на предните чинове, защото не можеш да виждаш и ще и обясниш ситуацията.А за другото аз нищо не мога да ти кажа.Най-добре ще е да отидеш в някоя оптика или да поговориш с личния си лекър.

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:13
Нали ви казвам. Това с личния лекар отпада. Ако случайно знаете колко струва един преглед и след това колко струват едни безцветни лещи с диоптър ще съм ви много благодарен...

А и още нещо.. Има ли опътване как се слагат тези лещи.. , че аз до сега не съм носил и незнам.

MusicIsTheKey
09-16-2008, 19:14
Като за начало ще ти кажа, че "не" и "знам" са две думи. Да попитам - кой клас си, та ти казват къде да седиш?

Зрението е нещо много важно, недей от суета и притеснения да го оставяш на произвола, ако мога така да се изразя. Не казваш от кой град си и с какви пари разполагаш, та да 'прикриеш' прегледа. Можеш да отидеш в частен кабинет, но зависи какви изследвания ти правят, къде си, ала-бала. Аз като ходих ми взеха около 40 лева, ако не се лъжа. Имай предвид, че ако се наложи да носиш очила ще трябва да се изръсиш, защото не са много евтини. Лещите са същата история. Разбира се, зависи какви си вземеш, но пак не е много евтино и не виждам как може да изкопаеш толква пари без подкрепата на родителите ти.

Недей да бягаш от този проблем, сядайки на някой по-преден чин, защото ще се задълбочи доста. Повярвай, много е кофти да не можеш да виждаш.

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:17
Еми 9 клас съм и сега не виждам възможност да седна на друг чин. Никой не ме е сложил там , а просто... това място остана така да се изразя. Другото което е аз пари ще събера те наще ми дават секи ден по 5-6 лева така , че за някой - друг ден.. като спестя и от магазина ала бала абе ще ги събера. А иначе един профилактичен преглед за да се разбере само до каква степен виждам не мисля , че е 40 лева :(

MusicIsTheKey
09-16-2008, 19:21
Аз ти казвам, че на мен ми взеха толкова когато ходих в частен кабинет, а не че попринцип /навсякъде/ е толкова. Отново повтарям - зависи къде си и за какъв преглед става въпрос.

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:23
Еми от Бургас съм и искам преглед , който ще ми покаже там диоптрите ... демек до колко виждам.. незнам как му се вика.. Профилактичен или както и да е.. Колко ли ще струва ? А лещите горе доло..? Безцветни с диоптър? Месечни да кажем.

thegmin
09-16-2008, 19:23
Намери си някойда ти пдосказва или да преписваш от него, като има нещо на дъската.

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:24
Е не мисля , че това е решение на проблема.

thegmin
09-16-2008, 19:25
Аз седя с един приятел, който също не вижда и винаги му пдосказвам ако има нещо и му давам да препсива от тетрадката ми, защото тъпата класна не го мести.

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:27
Еми да ама , на мен ми е супер важно да искарам хубави оценки и не мога да се надявам на това :( ако има някой по информиран моля да помага!

thegmin
09-16-2008, 19:29
Виж аз под подказване имам предвид да ти кажат въпорса и да те насочят към отговора, ти все пка трябва д аси учила. Иначе мисля, че ще е най-добре да вземеш очила.

Rebirthing
09-16-2008, 19:30
Ама ти изглежда имаш проблем с очите или се лъжа може да не ти вземат очила, а оптични лещи :)

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:31
Еми точно за това питам. Тези , които сега четат темата , моля да погледнат и предните коментари!

Rebirthing
09-16-2008, 19:33
Нали ви казвам. Това с личния лекар отпада. Ако случайно знаете колко струва един преглед и след това колко струват едни безцветни лещи с диоптър ще съм ви много благодарен...

А и още нещо.. Има ли опътване как се слагат тези лещи.. , че аз до сега не съм носил и незнам.

Така, значи аз имам лещи обаче те не са оптични, моите струват към стотина лева, в отпиката ти показват как се слагат лещите :) Успех.

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:35
Те цветните попринцип са по скъпи. А и аз ще си зимам такива за 3 месеца а не за година ... сиг ще са по евтини!

_SmiLe_FoR_yOu_
09-16-2008, 19:36
Не знам колко струва прегледа, но съм чувала, че лещите са 60-80 зависи месечни, годишни или други, не съм много запозната.Но за лещите мисля са 80лв .Най-добре отиди на преглед там ще ти кажат всичко необходимо.Или иди и питай колко струва самия преглед,запиши си час и оттам нататък вече кфото каже лекаря. 8)

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:37
Мда утре ще отида да питам в болницата за очен кабинет и там ще питам... Мерси за съветите. Ако някой друг има повече информация нека каже!

6emet4e
09-16-2008, 19:52
кви 80 лева за лещи ве вие нормални ли сте?! Или просто така си говорите....
едни най-обикновенни лещи с диоптер,мисля че са български (и мога да гарантирам че са по-добри от повечето по оптиките) са 30 лева(и двете) за 1 година....
а за преглед можеш да отидеш в някоя оптика,тук вече за цени не мога да говоря :)
и все пак ваще няма ли да разберат че си с лещи? какво ти пречи да им кажеш,да ти земат очила,а ти не е нужно да ги носиш винаги но поне в къщи може да си ги носиш или в час,пък ти си земи лещи...но е хубаво да си имаш и очила :) и + това е по-хубаво да си носил поне маалко очила преди да сложиш лещите :)

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 19:57
Ненене предпочитам всичко друго но не и очила... Наистина всичко друго , но не и това :) А и на мен лещите ми трябват точно 360 минути тоест 6 часа .... Наще няма как да разберат , защото ще ги нося само на училище , а след като свърша ще ги свалям.

В оптиките правят ли прегледи

6emet4e
09-16-2008, 20:01
Ненене предпочитам всичко друго но не и очила... Наистина всичко друго , но не и това :) А и на мен лещите ми трябват точно 360 минути тоест 6 часа .... Наще няма как да разберат , защото ще ги нося само на училище , а след като свърша ще ги свалям.

В оптиките правят ли прегледи
Ами попринцип правят
А тубичките с разтворите и тея работи къде ще ги държиш?
Съжалявам не че искам да ти се бъркам в решението просто ми е странно :) А и не можеш да криеш вечно :)

prosto_edin_chovechec
09-16-2008, 20:06
Спокойно... Странно е да ама нямам друг избор... А и няма да ги крия те ще са си в моята стая... Никой не ми рови из шкавчетата или чекмеджетата така , че няма да има проблеми с това.

И на мен не ми е лесно ама.. кво да се прави друг начин не виждам

MusicIsTheKey
09-16-2008, 20:50
prosto_edin_chovechec, някак... с много лека ръка го отминаваш това нещо. Отвратително е да не можеш да виждаш, а това ще се задълбочи, ако не вземеш мерки от суета или страх от родителите.


Аз седя с един приятел, който също не вижда и винаги му пдосказвам ако има нещо и му давам да препсива от тетрадката ми, защото тъпата класна не го мести.

Добре де, имате ли идея колко глупави съвети давате? Човека има проблем със зрението, а вие му казвате да го прикрива и да не прави нищо по въпроса? Как може да подценявате едно толкова сериозно нещо?


кви 80 лева за лещи ве вие нормални ли сте?! Или просто така си говорите....

Зависи за какви лещи става въпрос. Има скъпи, има евтини, има всякакви!

ra4ence
09-16-2008, 21:12
ха ха хаххахах

искал лещи :) Абе момкоооооооооо я слез на земята!

Взимаш майка си и отивате на лекар. Прави ти преглед и при малки диоптри /до около 1.5/ ЛЕЩИ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ!!!! Не само,че не се препоръчват,но са и вредни за окото ти! Слагай и си носи очилцата,защото ще става по-зле с годините. 9 клас е нормално да имаш такъв проблем и при едни готии очила всичко ще е О.К.

Drebs
09-16-2008, 23:02
Отиди при личната лекарка вземи направление за очен и ако навреме ти открият нещо може само с капки да се оправи .. а ако чакаш като мен и си казваш,че на другия ден ще отидеш най-накрая ще окюровееш младежо. ;) А и дори да ти сложат цаки ... ще ги носиш само докато четеш,гледаш ТВ или си на Pc-то :))
Пък лещите са гадни ... поне така ми каза една аверка,дето има :-o
Не си мисли,че очилата ще те направят грозен ... има някой хора,дето мн им отиват,а и ся да има такива хубави модели и рамки ... пък и ти няма да ги носиш винаги ( говоря,ако отидеш НАВРЕМЕ на очен )

GutCandy
09-17-2008, 05:23
Прави ти преглед и при малки диоптри /до около 1.5/ ЛЕЩИ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ!!!! Не само,че не се препоръчват,но са и вредни за окото ти! И кой ти го каза това?

littlebaby
09-17-2008, 07:38
Профилактичният преглед до колкото си спомням беше 20лв,но покрай тези увеличения може да са му дигнали цената.Не знам защо не желаеш да си направиш очила?!Рамките не са като едно време - огромни бабешки :D Има най-различни видове в зависимост и от цените де.Цената на лещите в зависимост от диптрите е различна.Честно казано за мен по-добрия вариант са очилата(не може да ги изгубиш,няма да си човъркаш окото всеки път,когато ги махаш и т.н).А да и ако имаш диоптри около 1.5,мисля че не може да се слагат лещи,защото е много вредно.

ra4ence
09-17-2008, 08:08
Прави ти преглед и при малки диоптри /до около 1.5/ ЛЕЩИ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ!!!! Не само,че не се препоръчват,но са и вредни за окото ти! И кой ти го каза това?
Всички доктори в болници, всички лекари в частни клиники,един от най-добрите очни лекари в България, при които за огромно съжаление ми се налага да ходя. Не съм го измъдрила аз, спокоино.

BlueCat
09-17-2008, 08:19
Веднага отиваш на преглед. Мен ми взимат по 8 лева за преглед с компютър на частно. Ако ти е малък диоптъра няма смисъл да слагаш лещи. Какво толкова си се притеснил за тия очила не знам...Ще ги носиш само докато си в час. Ако ти е по-голям диоптъра ще попиташ лекаря за лещи и той ще ти обясни всичко, ще ти препоръча марка и т.н. Мойте лещи струват 18 лв, 3-месечни. Разтворът също е 18 лв.

Iv4eTy
09-17-2008, 08:25
Значи можеш да обясниш на даскалите проблема си и да помолиш да те сложат на по-преден чин, едва ли ще е проблем. Но мен ако питаш задължително трябва да идеш на очен лекар! Просто защото сега проблема ти може би е по-малък и с известно време носене на цайси ще се премахне, но ако чакаш накрая може да се стигне до големи усложнения и носене на цайси постоянно... Пък и немисля че има нещо срамно в това да носиш цайси, аз в началото на месеца съм на очен, защото от известно време ме болят очите и ако се наложи... Пък и в сегашно време има доста хубави модели цайси така че не мисля че е такъв проблем.

sheilsis
09-17-2008, 11:27
лелее от 2-3 година и аз го имам този проблем ..смис не исках да слагам очила и се преписвах от другарчето по чин че не виждах от дъската..обаче това лято реших че е мн малоумно от моя страна при положение че в очилата няма нт лошо :) не се притеснявай да кажеш на ваще :) мн хора носят очила и няма нищо срамно..а ти ако искаш няма да го носиш постоянно а само в час ;) лещите сащо са вариянт и то не лош :) но по-добре кажи на ваще и иди на очен лекар :) айде успех
п.с. има едни упражнения из интернет за сваляне на диоптъра :) пробвай и с тах и намали компютъра :)

divein
09-17-2008, 14:35
Да ти имам и проблемите не виждала на даската :)))))))

ЛЕЩИИИИИИИИИИИИИ :)

LiLGrizzly
09-17-2008, 16:21
na4i sajelqvam ako se poftarqm :D 6oto mi pisna da 4eta 4etoh do 2 rata stranica do kam sredata ! zna4i az si vijdam i hodih da si sloja o4ila za komputar da ne mi se vredqt o4ite.. i mi izlqzoha 70 kinta.. i az beh tey kato teb si4ko no ne i o4ila no se primirih.. imam i mnogo dr fr ama te ne vijdat nqkoi i si nosqt ponqkoga i navun sega ni6to ne ti pre4i samo vav 4as da si gi slaga6.. govorq ti az i tezi fr behme edni ot nai krasivite f cqloto daskalo.. 8-) ! e verno az ne gi nosih na u4ili6te :D pri nas f ruse imame kaufland i predpolagam 4e i vie imate i tam 10 kinta ti gi proverqvat tam ! pak moje i da si zeme6 o4ila no da si slojij primerno 4erno staklo ili drug cvqt kakufto si preceni6 i 6te kajej na g-ta si 4e sa s dioptar i zaradi tova gi slaga6 ! pak spored men ni6to lo6o nqma da kajej na va6te.. kato im kajej 4e nqma da nosi6 o4ila te nqma da ti zemat se pak 70 lv na vqtara ne sa malko ! se pak uspeh kakvoto i da napravi6 !

Boyd
09-17-2008, 16:32
Първо трябва да сложиш очила или лещи, защото след време ще продължава да ти се влошава зрението! Второ така и така майка ит ще разбере, поне говори с нея за проблема. Трето можеш да искаш да те преместят напред, НО така НЯМА да ти се оправи зрението!!!

Отивай на очен и слагай очила - за ТВОЕ добро е.

nefchi_bs
09-18-2008, 13:05
И защо не искаш очила?Колко хора ги носят...Дори и аз :-o
А кокото доп регледите може да отидеш в някоя оптика и да питаш правят ли...В някои оптики е безплатен в дуги не...Зависи...

Dash
09-18-2008, 13:47
Контактните лещи са около 21-24 лв за двете, за 3 месеца. Моите поне за толкова, български и за момента нямам проблеми с тях. Не се лъжи да си взимаш за една година, не знаеш дали няма да вдигнеш бързо диоптъра или дали няма да се скъсат. Не се и заблуждавай, че ще купиш лещите от някоя оптика, ще си ги сложиш и веднага ще отидеш на училище, все едно нищо не се е случило. Пак от личен опит ти говоря, първите дни ще можеш да стоиш с тях макс по 10 минути и то ако успееш да ги сложиш. Нямаш представа колко трудно е да си ги сложиш в окото при положение, че досега не си носила въобще. Ще ти се раздразва окото, ще сълзи, даже има вариант да те заболят очите или главата, все пак е чуждо тяло. Освен това трябва да си купиш и разтвор, който е някъде около 15-20 лв, за да промиваш лещите. Упътване ще ти дадат в оптиката, най-вероятно ще ти и покажат как да ги слагаш и как да ги махаш.
И не можеш да стоиш само на даскало с тях. Слагането и махането и без друго е трудно, лещите се хлъзгат, изпълзват се от ръцете и лесно се губят. А и е отвратително кофти след като си свикнал да виждаш идеално за 6 часа, после пак да си кьорава и всичко да ти е размазано пред погледа. Плюс това ако се наложи да сложиш лещи, ще трябва да ги носиш постоянно, за да не ти скача диоптърът.
Ако искаш някаква информация относно лещите, аз съм насреща, ще ти обясня каквото мога, все пак от няколко години съм с контактни лещи. Само че съветът ми е да кажеш на родителите си за проблема, могат да се получат всякакви инфекции от лещата, дори да се окаже, че имаш непоносимост към нея. Пробвай известно време с очила, колкото да посвикнеш малко, а и да задържиш диоптъра. Има всякакви модели, не всичките са с дебели рамки и огромни стъкла, тип "зубърски". Освен това ако си с нисък диоптър, вероятно ще ти дадат очила само за дъската, за компютър, телевизор и четене :) Сериозна съм, като ти казвам да споделиш с родителите си, може да се получат всякакви неща, дори до операция да се стигне. Би ли жертвала зрението си заради суетата? :)

deni15
09-18-2008, 17:05
Ми седни на по предните чинове..предполагам даскалите няма да имат нищо напротив :) а между другото и аз седя на последния чин.. посредата..и ние пишем на бели дъски с маркери ама си виждам перфектно

CaseY_StoneR
09-18-2008, 17:54
Попитай даскала/даскалицата преди часа да те премести по-напред! Да не сте по номера че си назад ?! Предполагам че няма да има никакви проблеми да те премести за да можеш да виждаш . Успех !!! :) :) :) :)

ma6ete
09-18-2008, 18:33
Готви 1000 лв за преглед капки и всичко останало,след което като мине известен период ще разбереш,че без лещи не става,готви още 4 бона за двете лещи и си готов,никой няма да се усети,че си кьорав!

tapaka
09-19-2008, 15:27
otivash v evromed tam ima 4astni pregledi misla 4e v seki grad ima takiva 15 leva stryva bez napravlenie i tam pitash i te 6te ti obesnat kakvoto te int uspex