PDA

View Full Version : Домейни :



HenykucT
09-17-2008, 07:39
Администраторите на най-популярните Интернет домейни в света .com, .net, .info, .biz, .org и .us. обявиха, че ще увеличат цените им. Това съобщиха български хостинг-компании.
Организациите, акредитирани от ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) да управляват посочените разширения, са VerySign (за .com и .net), Afilias (за .info), Public Interest Registry (за .org) и NeuStar (за .biz и .us).
Договорите на тези организации с ICANN им дават право да увеличават цените на предлаганите от тях домейни еднократно всяка година и предстоящото увеличение е в рамките на тази договореност.

Средното увеличение на цените ще бъде с около 15 процента.

WebAddict
09-17-2008, 08:01
Сигурно ще се оправдаят с покачването на цените на горивата :-D

tarataika
09-17-2008, 08:10
или на олиото и захарта :razz:

WebAddict
09-17-2008, 09:22
Хайде а си го признаем, че сайт които печели милиони .. му е малко да плаща 50$ за качествен домейн сега поне ще е по скъпо. Да се надявам, че ще има по малко глупави сайтове вече.

А покачването може да е от тока. ;)

За по-малко глупави сайтове из нета, гласувам и с двете ръце!

Няма как да направят, големите сайтове да плащат повече за домейн отколкото сайтовете с по 0.2 посетители на ден.

По-скоро се надявам разни "печалбари", да спрат да купуват домейни на кило и да се надяват, че все един ще продадат за $$$$$.

deggial
09-17-2008, 13:09
мда с увеличение от 15% ще плащам за *.com около 15 лв на година кви 50$... само няколко от домейните са по-скъпи (и *.bg е м/у тях) и бтв повечето посещавани сайтове са почнали като малки "глупави" проектчета

WebAddict
09-17-2008, 19:58
бтв повечето посещавани сайтове са почнали като малки "глупави" проектчета

Като например?

Всеки сайт тръгва от 0 посетители, и ако те са мерната еденица за големината на саита, да всички тръгват малки.

Мисля, че има разлика между малки и глупави.

deggial
09-18-2008, 10:31
пример: http://whateverlife.com/

WILD__BOY
09-18-2008, 21:40
ебал съм го
вече мога да си регистрирам .bg тъй че не ме ебе ICANN