PDA

View Full Version : Диплома за завършено средно образование



bobolinka6
09-17-2008, 14:07
Въпросът ми е как се формира крайната оценка на дипломата за средно образование?Подочух,че се вземали оценките от VIII,IX,X,XI и естествено XII клас...Та бихте ли били така добри да ми помогнете и да ми разясните оценките от кои класове се взимат и общо взето нещата около дипломата за завършено средно образование. :D

tarataika
09-17-2008, 15:11
ако си в езикова гимназия от осми клас се взимат само езика, математика, бел, рисуване, музика, в девети вс и нататък пак така...питай във ашта канцелария, там трябва да ти дадат по-подробна информация

AliceSw
09-17-2008, 15:45
^ не се формира така

в какво училище учиш, след кой клас си влязла, какви са ти профилите кажи, тогава ще се опитам да обесня

bobolinka6
09-17-2008, 16:16
Благодаря ти много,аlice sw,че се нагърбваш с нелеката задача да ми обясниш!!!В момента съм осми клас,уча в езикова гимназия,по-точно френска,влязох с изпити след седми клас,а след 10 клас мисля да запиша като профилиращи математика и география.Интересувам се от толкова рано за това,тъй като съм мн зле по физическо и предполагам,че доста ще ми смъкне дипломата,а това никак не ми се харесва. :? А и искам да съм добре информирана.Чух доста стряскащи неща от лица,които явно не са запознати,но се надявам да ми отговори някой,който наистина е сигурен в това,което говори.
П.С.Искам да кажа,че не визирам tarataikЪ,напротив,благодарна съм и на нея :-) ,че се опитва да ми помогне!!!Всички с адекватни и коректни мнения по темата са добре дошли!!! :P

Boyd
09-17-2008, 16:25
Подозирам, че си подготве, но това няма нищо общо..

В дипломата ти за завършен 12-ти клас ще фигурират абсолютно всички предмети от 9-ти 10-ти 11-ти и 12-ти клас. Има една уловка, че Психология и логика, Етика и право, Философия и Свят и личност се водят различни предмети, така че ще са всички в дипломата ти. От осми клас не се взима нищо, защото ти се дава след 8-ми клас диплома з азавършено основно образование.

Също трябва да отбележа, че от 9-ти клас няма да ти се считат разказвателните предмети, защото те ще бъдат от материал за 8-ми клас и ще бъдат в основното ти образование.

Почти навсякъде от 9-ти клас взимат само математика, български език, първи чужд език, втори чужд език, музика, изобразително изкуство и физическо и психология. Т.е. всичко без разказвателни като история, физика, химия, биология, география.

Надявам се ти е станало донякъде ясно.

bobolinka6
09-17-2008, 17:36
Подозирам, че си подготве, но това няма нищо общо..

В дипломата ти за завършен 12-ти клас ще фигурират абсолютно всички предмети от 9-ти 10-ти 11-ти и 12-ти клас. Има една уловка, че Психология и логика, Етика и право, Философия и Свят и личност се водят различни предмети, така че ще са всички в дипломата ти. От осми клас не се взима нищо, защото ти се дава след 8-ми клас диплома з азавършено основно образование.

Също трябва да отбележа, че от 9-ти клас няма да ти се считат разказвателните предмети, защото те ще бъдат от материал за 8-ми клас и ще бъдат в основното ти образование.

Почти навсякъде от 9-ти клас взимат само математика, български език, първи чужд език, втори чужд език, музика, изобразително изкуство и физическо и психология. Т.е. всичко без разказвателни като история, физика, химия, биология, география.

Надявам се ти е станало донякъде ясно.
Благодаря ти много! :-) Наистина съм подготве... 8-) Само че на нас ни казаха,че ще получим диплома за основно образование чак след девети клас...Но наистина ми беше полезна! :)

Boyd
09-17-2008, 20:24
Надявам се, че казваш "полезна" на информацията..

След 9-ти клас ще получиш диплома за основно образование, защото в 9-ти клас ще учиш разказвателни предмети за 8-ми клас.

AliceSw
09-17-2008, 21:29
дипломата е средноаритметична на 3 оценки

:arrow: средноаритметичната от двете /засега/ матури

:arrow: средноаритметичната от оценките по профилиращите предмети - френския от 9-ти до 12-ти клас, втория чужд език пак от 9-ти до 12-ти, БЕЛ - 9-ти - 12-ти, ЗИП /тук уточнение ако си била на различен ЗИП всяка година се взема отделно/

:arrow: средноаритметичната от общообразователните предмети - от 9-ти клас психология и логика, физкултура, музика, изобразително, математика, от 10-ти нагоре всичко без профилиращите

*за втората оценка за френски, 2-ри чужд език, БЕЛ се смятат и всички предмети от 3-тата без психология, философия, етика, свят и личност се вземат като седноаритметични от 3-те или 4-те години

не успях да го обясня особено добре, но ако за 4-те години по френски си имала 1 петица, оценката, която имаш е 5,75


но, това беше само за моя випуск /сега завърших/ до 2-3 години ще има промени при всички случаи