PDA

View Full Version : Интересни животни



velma
09-17-2008, 15:28
Гледах по National Geographic едно предаване и ми стана интересно;затова реших да споделя :)
Мидите нямат мозък,но това не пречи на оцеляването им.Те се заравят в пясъка с помощта на мускулест крак...Но не само хората обичат миди.Скатът-бичено ги изравя от пясъка и ги изяжда.
Черните оси унищожават листните въшки изключително подло.Те снасят яйцата си в тях и докато малката оса расте,листната въшка умира бавно и мъчително.След време животът й свършва и осата я изяжда отвътре.Вече е готова да стори същото,което е сторила майка й.
Когато два скорпиона се бият,в крайна сметка единият намира слабото място на другия, ужилва го и той умира.Макар и да изглежда безобидна и дори миловидна,полската мишката всъщност е опитен хищник,от когото скорпионът се страхува и бяга.Мишката не иска да изяде мъртвия,а живия.Той се скрива с надеждата да не бъде открит.Мишката го намира и скорпионът започва да се отбранява.Но тя има много бързи движения и скорпионът не може да я ужили.Гризачът напада и ....скорпионът бива сграбчен и убит.Време е победителят да се почерпи с победения.
Пернатият червей се настанява в празна черупка от рапан или в някоя друга достатъчно голяма черупка.Той събира чеупки от миди и я украсява.Прави си и градина.За това служи морската маруля.Но това далеч не е единствената и полза.Тя намалява теченията към черупката ,а червеят си има прясна храна на една крачка от дома си.
Морските костенурки се дрогират!Те са едни от малкото животни,които ядат португалската галера(мисля,че така се казва,но не съм сигурна :oops: ).Нейните отровни пипала не могат да проникнат през дебелата кожа на костенурката и тя я изяжда.Странното е,че португалската галера няма хранителни свойства,а опияняващ ефект. :D :)

zvezdichkaaa
09-17-2008, 15:47
Хах мн интересно,иначе съм съгласна с Whisskas,че уви доста хора също нямат мозък :D .

tarataika
09-17-2008, 16:15
доста интересно....но не виждам от каква полза ни е тая информация.все пак интересно

tarataika
09-17-2008, 16:25
къде и кога мога да го гледам аз?

velma
09-17-2008, 16:43
По National Geographic.Предаването се казва "Напълно диви" и утре ще го дават от 9:00 и от 17:00(мисля,че винаги е по това време).Аз не го следя,но като въртя каналите и няма какво да се гледа,го оставям.Наистина няма голяма полза от тази информация,но ми се стори интересно.