PDA

View Full Version : Болка в левия тестис МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!



Niki_pv
09-18-2008, 12:24
Здравейте всички,не знам как да започна ,защото ме е много срам :(.На 13 години съм и ме е срам да кажа на родителите ми.Имам болки в левия тестис,не целия а от долу само,супер много болки имам като се движа и като сядам на стол,незнам какво стана,незнам какво и да правя...Никъде не съм се удрял от преди два дни вечерта ми стана както си седях.Много е гадно,болката спира понякога - Днес като се събудих беше спряла и като отидох на училище пак започна :?.Гледам да не го натискам много,защото имам чуството че ще ми се пръсне ако го натисна...Нищо не разбирам така че ако разказвате за някакви болести или друго , моля обяснете по подробно.Питах някой от приятелите ми един каза че му е ставало абсулютно същото преди 8 месеца за 2 дни и е спряло да го боли.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!!В АДА СЪМ :shock:
П.П Болката не е постоянна само при натиск,но дори и сравнително малък.

zvezdichka777
09-18-2008, 13:13
Не ги разбирам тези неща но ако до 1,2 дни не отмине тази болка,потърси лекарска помощ или кажи на родителите си . :)

Mitko___
09-18-2008, 13:55
Spokoino Niki tova e ot pubeteta.Za6toto kogato i az bqh na 13 i az imah takuv problem.Ne se pritesnqvai. :)

Niki_pv
09-18-2008, 14:51
Spokoino Niki tova e ot pubeteta.Za6toto kogato i az bqh na 13 i az imah takuv problem.Ne se pritesnqvai. :)
Моляте кажи ми колко време траеше тази болка при теб,защото не се търпи.Стоя на стола сега като маймуна :-o

Saymon90
09-18-2008, 18:33
Spokoino Niki tova e ot pubeteta.Za6toto kogato i az bqh na 13 i az imah takuv problem.Ne se pritesnqvai. :)
Моля? Фактът, че го наричаш "проблем" сам по себе си говори, че това не е нещо нормално. И наистина не е!
Сигурен ли си, че не си се удрял? Тестисът ти зачервен/посинял ли е? Погледни дали не са се очертали кръвоносните съдове, може да има някакво запушване .. знам ли.

Хората казват, че понякога при мъжете (които вече имат сперма) има болка в тестисите, ако не са "изхвърляли семенната си течност" доста време. Има ли нещо такова при теб?

Ето ти една статия, която може да помогне:

Болката в тестисите е една от най-силните болки при мъжа. Тази болка сама по себе си може да доведе до повръщане и обилно изпотяване. Особено често болката в тестисите е резултат от травма. За щастие, директното увреждане на тестисите се среща доста рядко. Други причини, при които мъжът може да чувства болка в тестисите са торзия на тестисите (когато се завърта семенния канал, отиващ към тестиса), възпаление на придатъка на тестиса - епидидимит (при епидидимита се възпалява органа, който като резервоар съхранява готовата сперма и канала, по който се транспортира спермата), варикоцеле (разширени вени на скротума), херния, камъни в бъбреците, кисти и (рядко) тумори.

Ако сте почувствали неочаквана и мъчителна болка в тестисите, която не е предизвикана от травма, потърсете медицинска помощ. Ако травмата на тестисите е от остър предмет, веднага се обърнете към лекар, за да избегнете развитие на тежки усложнения (загуба на тестис, безплодие).

Симптоми (признаци):

- Болка и размекване (при опипване) на единия или на двата тестиса.

Консултирайте се с лекар, ако:

- сте почувствали неочаквана и силна болка в един от тестисите;
- сте почувствали болка в скротума, която постепенно се усилва и не утихва;
- болката в тестисите се съпровожда от повдигане на единия тестис в торбичката, повръщане, повишена температурата или подуване на тестиса;
- травма на тестисите, довела до болка, появяване на синина или оток, която не намалява с течение на времето;
- сте забелязали подутина или оток в скротума, който може да е болезнен или безболезнен и мек.

Домашни грижи:

- ако вашия лекар ви е поставил диагноза епидидимит, той ще Ви предпише антибиотик, който отстранява инфекцията. Можете да купите в аптеката обезболяващ препарат по рецепта от Вашия лекар, за да намалите болката и възпалението;
- ако лекаря е поставил диагноза епидидимит, Вие можете да намалите болката и отока, като периодически слагате пакет с лед до скротума на тестиса;
- ако физическата активност усилва болката в тестисите, не се движете
- ежемесечно се преглеждайте.

Носете бандаж, ако участвате в контактен вид спорт или там където има риск за повреждане на тестисите - например бейзбол или футбол.

www.puls.bg

Rebirthing
09-18-2008, 19:11
Потърси помощ от лекар ако не ти мине :)

Niki_pv
09-18-2008, 20:34
Spokoino Niki tova e ot pubeteta.Za6toto kogato i az bqh na 13 i az imah takuv problem.Ne se pritesnqvai. :)
Моля? Фактът, че го наричаш "проблем" сам по себе си говори, че това не е нещо нормално. И наистина не е!
Сигурен ли си, че не си се удрял? Тестисът ти зачервен/посинял ли е? Погледни дали не са се очертали кръвоносните съдове, може да има някакво запушване .. знам ли.

Хората казват, че понякога при мъжете (които вече имат сперма) има болка в тестисите, ако не са "изхвърляли семенната си течност" доста време. Има ли нещо такова при теб?

Ето ти една статия, която може да помогне:

Болката в тестисите е една от най-силните болки при мъжа. Тази болка сама по себе си може да доведе до повръщане и обилно изпотяване. Особено често болката в тестисите е резултат от травма. За щастие, директното увреждане на тестисите се среща доста рядко. Други причини, при които мъжът може да чувства болка в тестисите са торзия на тестисите (когато се завърта семенния канал, отиващ към тестиса), възпаление на придатъка на тестиса - епидидимит (при епидидимита се възпалява органа, който като резервоар съхранява готовата сперма и канала, по който се транспортира спермата), варикоцеле (разширени вени на скротума), херния, камъни в бъбреците, кисти и (рядко) тумори.

Ако сте почувствали неочаквана и мъчителна болка в тестисите, която не е предизвикана от травма, потърсете медицинска помощ. Ако травмата на тестисите е от остър предмет, веднага се обърнете към лекар, за да избегнете развитие на тежки усложнения (загуба на тестис, безплодие).

Симптоми (признаци):

- Болка и размекване (при опипване) на единия или на двата тестиса.

Консултирайте се с лекар, ако:

- сте почувствали неочаквана и силна болка в един от тестисите;
- сте почувствали болка в скротума, която постепенно се усилва и не утихва;
- болката в тестисите се съпровожда от повдигане на единия тестис в торбичката, повръщане, повишена температурата или подуване на тестиса;
- травма на тестисите, довела до болка, появяване на синина или оток, която не намалява с течение на времето;
- сте забелязали подутина или оток в скротума, който може да е болезнен или безболезнен и мек.

Домашни грижи:

- ако вашия лекар ви е поставил диагноза епидидимит, той ще Ви предпише антибиотик, който отстранява инфекцията. Можете да купите в аптеката обезболяващ препарат по рецепта от Вашия лекар, за да намалите болката и възпалението;
- ако лекаря е поставил диагноза епидидимит, Вие можете да намалите болката и отока, като периодически слагате пакет с лед до скротума на тестиса;
- ако физическата активност усилва болката в тестисите, не се движете
- ежемесечно се преглеждайте.

Носете бандаж, ако участвате в контактен вид спорт или там където има риск за повреждане на тестисите - например бейзбол или футбол.





Не,не съм се удрял никъде 100% съм сигурен.Изхвърлям "семенната течност" често :D , мисля че има нещо общо с трабички или нещо там не ги разбирам.То не е точно тестиса а е отзад към началото нали има трабички мисля че е са те обаче питах един мой приятел той каза че имало нещо такова."узрява ти семето"каза :D но не мисля че съм готов за лекари или да казвам на наще :oops: ако продължава много трябва да кажа че кой ли знае...може да е нещо страшно и да съм загубил времето за лечение,незнам какво да правя не ми е лесно :(

batkodoki
09-19-2008, 05:23
Здравейте всички,не знам как да започна ,защото ме е много срам :(.На 13 години съм и ме е срам да кажа на родителите ми.Имам болки в левия тестис,не целия а от долу само,супер много болки имам като се движа и като сядам на стол,незнам какво стана,незнам какво и да правя...Никъде не съм се удрял от преди два дни вечерта ми стана както си седях.Много е гадно,болката спира понякога - Днес като се събудих беше спряла и като отидох на училище пак започна :?.Гледам да не го натискам много,защото имам чуството че ще ми се пръсне ако го натисна...Нищо не разбирам така че ако разказвате за някакви болести или друго , моля обяснете по подробно.Питах някой от приятелите ми един каза че му е ставало абсулютно същото преди 8 месеца за 2 дни и е спряло да го боли.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!!В АДА СЪМ :shock:
П.П Болката не е постоянна само при натиск,но дори и сравнително малък.

хайде сега поредната глупава свенливост породена от невежество!

в човешкото тяло няма нищо срамно!
а родителите и лекарите са за това - да помагат.

това, което описваш може да е безобидно, но може и да е начало на сериозен проблем. тестиса е много фин и крехък орган, податлив на травматични и инфекциозни увреждания далечните последици от които могат да бъдат много сериозни!

във всички случаи следва да намериш начин да проведеш УЗД преглед / популярно като ехограф, или видеозон/ на тестиси. не боли :) и резултата е ясен веднага.
не отлагай!
ако е нещо сериозно - непростимо пропускаш важно за изхода от лечението време, а ако е нещо безобидно - ще го разбереш и няма да се тревожиш.

Niki_pv
09-19-2008, 11:02
Май няма да има нужда.Днес спря да ме боли изобщо :grin:

Martin34
04-30-2011, 15:06
И аз имам такава болка.Тва при повечето деца е нормално.Протсо разтеш.Аз съм на 11.И мен ме е срам.Само да попитам напипвам и усещам нещо като топче за джаги.Съвсем малко.Какво може да е.И ми кажете по какъв начин да го поднеса на родителите, защото ме е срам. :oops:

Rolezzz
04-30-2011, 17:54
Случайно да сте пракалили със самозадоволявенето? И аз като прекаля някой път не може да го пипна но на другия ден си е ОК...

Martin34
04-30-2011, 18:34
Понякога го има а понякога не.

WishICouldForgetYou
04-30-2011, 18:36
Като ви чета простотиите ми иде не знам къде да си ударя главата. Само че няма смисъл да се удрям.
За какво ви е срам от родителите ви? Собствените ви родители..
Това са пълни глупости. Вие какво искате? После лекарите ли да поднасят новините? Дечковци я се стегнете.. вие мъже ли ще ставате или ще си оставате лайна? :?
Боже мой!..

Martin34
04-30-2011, 18:57
Аз се стегнах и казах на мама.Стегнете се и вие защото това е признак на хернията.Мама ми каза, че ще отидем на лекар.Мислех се, че нещо страшно като кажа, но нищо.Стегнете се.Може да е опасно.И само да кажа за по-горния пост.Аз не се задоволявам като вас маймуни.Аз съм на 11.

scytheswath
05-01-2011, 00:53
Всяка болка която продължава повече от ден трябва да се провери от квалифициран човек...

Rolezzz
05-01-2011, 08:54
Аз се стегнах и казах на мама.Стегнете се и вие защото това е признак на хернията.Мама ми каза, че ще отидем на лекар.Мислех се, че нещо страшно като кажа, но нищо.Стегнете се.Може да е опасно.И само да кажа за по-горния пост.Аз не се задоволявам като вас маймуни.Аз съм на 11.
WTF?! На 11 те е срам от вашите? Леле мале...а за последното - кажи ми го след 3-4 години :lol:

Martin34
05-01-2011, 11:27
Оф.Писна ми от тоя форум.Вие не знаете какво друго да кажете освен задоволение, имам проблеми.Ми за проблемите си има лекари и родители не форуми.Се едно сме лекари или гадатели за да кажем от какво имате нужда.Родители

powerbkk
11-05-2011, 09:52
здравейте всички, ами и аз имам проблем много ме боли левия тестис дали до 2 дни ще ми мине моля пишете ми !!! :( :( :(

kalpazanka
11-05-2011, 10:31
здравейте всички, ами и аз имам проблем много ме боли левия тестис дали до 2 дни ще ми мине моля пишете ми !!! :( :( :(
Дали ще ти мине до два дни може да каже само екстрасенс. Нормалните хора ходят на лекар. ;)