PDA

View Full Version : Нарцис-Нарцисизъм-Дискусия!!!



ANTIHUMAN
09-18-2008, 15:41
Здравейте знаете ли историята за цветето Нарцис?Ще Ви я разкажа :

,,Имало едно време един принц на име Нарцис.Той бил много влюбен в себе си и всеки ден ходел до реката за да се оглежда в нея.Обаче един ден паднал и се удавил ,а реката била много тъжна от това ,но не защото той се удавил или защото е бил красив ,а заради това ,че когато той идвал всяка сутрин при нея да се оглежда ,реката виждала в неговите очи своята собствена красота.А на мястото където е умрял принца изникнало цвете познато днес като Нарцис ,кръстено на принца!''

Има хора страдащи от нарцисизъм!Тоест такива като принца влюбени във своята собствена красота и гордост ,която няма даже и основа /гордостта/ ,а тези хора не виждат какво става покрай тях!Познавате ли такива хора?Вие определяте ли се като нарцисист /страдащи от нарцисизъм/?Какво мислите за тези хора и т.н.!

Не знам дали темата е за тук и много се извинявам ,ако не е и ,ако я има.Нека да развием една дискусия!

Bianca
09-18-2008, 15:45
Аз определено съм влюбена в своятна необятна красота! 8-) :lol: :razz:

ANTIHUMAN
09-18-2008, 15:54
Аз определено съм влюбена в своятна необятна красота! 8-) :lol: :razz:

Искам темата да е сериозна! :) Ако това е истина което казваш ,какво ти е основанието да се влюбиш в своята необятна красота?

Doppelganger
09-18-2008, 15:56
Само се еб*а....

ANTIHUMAN
09-18-2008, 16:09
Емиииии на мен често ми повтарят, че съм нарцис...

май е вярно даже... 8-)

Само не мога да разбера какво точно искаш да коментираме? :)

Какво мислим за нарцисистите?Ти такъв ли си и всичко свързано с темата.

tarataika
09-18-2008, 16:23
познавам доста такива хора, които са се самозабравили...ама не са с благородно потекло :D

Jumbie483
09-18-2008, 16:33
Такива хора има безборй много. Радвам се обаче че аз не съм от тях :grin: А иначе какво има да коментираме...хората се харесват прекалено много...аз ги наричам самовлюбени, а не нарциси но както и да е 8-)

GbSy
09-18-2008, 16:44
Аз мисля, че във всеки има известна доза нарцисизъм. Заложено ни е просто. Няма нищо лошо да обичаш образа в огледалото в умерени количества, все пак трябва да се харесваш!

chocoleptic
09-18-2008, 16:52
На мен не малко хора са ми казвали,че съм самовлюбена или нарцис.
Ъмм..какво да мисля..
Няма лошо.

Saymon90
09-18-2008, 17:43
Хората често бъркат това да се обичаш с егоизъм, нарцисизъм, високо самочувствие и т.н. Аз се обичам - така е, определено. Харесвам как изглеждам, как се обличам, как се държа, как мисля, що за човек съм... харесвам се. Но нима това е лошо? Не.
Аз мисля, че ако имаше повече хора, които наистина са убедени в себе си и наистина се харесват и искат да станат още по-добри - да имат амбицията да се развиват, то тогава света щеше да е по-добър.

За мен нарцис не е просто човек, който се харесва, а някой, който вижда у себе си само външния вид и си мисли, че това е достатъчно. Тези хора са доста и това е бремето, което носи новото време - сега в култ се издига повърхностното и "готиното", нима това не обяснява нещата?

TheNewReligion
09-18-2008, 17:53
Според мен, пък у всеки човек се крие по един такъв Нарцис. Въпросът е дали ще му позволиш да порастне и да се покаже пред хората. Аз лично си се харесвам, но само вкъщи казвам, че съм си красива по един или друг начин. Често ми правят комплименти, но никога не ги приемам насериозно. Може би Нарцисът в мен е прекалено неуверен- като самата мен. И все пак предпочитам самочувствието ми да се гради на акъла, а не на външността. :) А дали познавам хора толкова горди с външността си: не, но честно казано бих искала да познавам. Интересно ще ми бъде да опозная един толкова уверен човек. Така сама ще успея да преценя дали това самочувствие си има покритие.

Muse_of_Madness
09-18-2008, 17:55
Всеки учител и съученик ме коментира по този въпрос. Обожавам до едно качествата на личността си и комплексирам всичко наоколо, съответно масово се страни от мен :D

Blab
09-18-2008, 18:08
Обожавам се!
Не смятам това за грешно, просто съм толкова прекрасна в цялата си същност, че не мога да не се обичам. 8-)

babity
09-18-2008, 19:00
Трябва да призная, че понятието нарцисизъм ми се размива, особено в сегашно време. Познавам много мацки, които се смятат за перфектни, защото имат малък задник и са се научили да си купуват два номера по - малки сутиени за да си постигат всички цели. Ако ги попиташ, винаги и с лекота ще признаят, че са достоен пример за съвършенство, но обикновено не изпадат в такива философски размисли и просто се възползват от външният си вид за да се облагодетелстват.

RhytmiX
09-18-2008, 19:02
Narc rlz ! 8-)

Ivalinka
09-18-2008, 19:09
аз определено се харесвам,но понякога страдам от липса на самочувствие,защото имам чувството ,че другите не ме харесват...

EarthShaker
09-18-2008, 19:18
от няколко месеца се харесвам доста повече, но все още си мисля че когато някой ми направи комплимент се базика

AvaLan4e
09-19-2008, 10:49
Страхотно качество (=
Много е важно да се загледаш в себе си,
да се обикнеш, да се познаеш.
Не виждам дискусия бтв ^^

Joreee
04-27-2009, 12:58
Да, аз определено мисля, че имам нарцистична настройка. Външния вид е нещо което ме вълнува до твърде голяма степен. Чак се плаша от себе си на моменти! Това дали може да ми навреди?

Blab
04-27-2009, 13:00
Продължавам да съм самовлюбена:Д

jghgh
04-27-2009, 13:15
Много знаете вие кво е нарцисизъм...


Само едно малко проявление е да си сърцезаваш образа в огледалото.. Това далеч не е основното. А и хората бъркат суетата с нарцисизма.

Тва че познавате еди-какви-си кифли, които се мислят за велики не ги прави точно нарциси. Или поне не ги прави в най-отвратителната възможна форма - нарцистично личностно разстройство а.к.а нарцисизъм.

Някой по-горе каза, че във всеки имало нарцисизъм. Да, така е, Фройд го е казал и доказал. Да си нарцис ти помага, но зависи от количеството. Ако е в повече, всъщност си доста сам и не ти е никак в полза.

Като за начало, цъкнете www.philosopher.hit.bg/psi_16.htm+%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%81%D0 %B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC&cd=7&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=firefox-a] (http://209.85.129.132/search?q=cache:GWnooXygXQIJ:тук[/b] за подробна информация. : )


Нарцистичният комплекс е тежко личностно разстройство. Много хора го наричат неправилно егоизъм. Възможно е страдащият да не осъзнава какво се случва с него и причината се корени в детството- идентификацията продължава да има роля във взаимоотношенията и това е патология.


Прекомерна самовлюбеност. В психоанализата се говори за нарцисизъм, когато цялата енергия на либидото, инвестирана на първо място в Аза, а след това нормално разпределена между Аза и другите, се отклонява от последните в полза изключително на самия него. В развитието на личността нарцистичният стадий е начален; това е стадият, при който малкото дете не се е разграничило ясно от външния свят (първичен нарцисизъм). Според Фройд нарцисизмът е „либидното допълнение\" на човешкия егоцентризъм. Нарцисизмът се открива при някои юноши, хора на изкуството и повечето болни хора (вторичен нарцисизъм), тъй като болестта винаги води до затваряне в себе си; така например установено е, че някои субекти (с по-нисък статус, особено деца) черпят удовлетворение от състоянието си, като предизвикват съчувствие и прекалени грижи към себе си.


Когато спрете да се интересувате от всичко друго и се вглъбите ужасно много в себе си, когато няма мама и татко, а сте само вие в света, само вие сте в главата си, мислите се за ужасно велик и нямате способност да съчувствате, най-вероятно тогава сте болни от нарцисизъм. Но да казвате на просто себичните хора че са нарциси е малко несправедливо. Както и на суетните.

Joreee
04-27-2009, 13:22
Ахаа, може би съм свръх суетен тогава:)

HeartOfRaven
04-27-2009, 13:33
Аз съм чувала историята по друг начин. Този принц толкова бил самовлюбен, че един ден останал да се гледа и така докато не умрял. :-o

Иначе определно не съм нарцис и не познавам такива хора.
Много уважавам такива, които са с покрито самочувствие и се държат на ниво, личи си че са уверени и сигурни в себе си, но не е натрапчииво и неприятно.

Joreee
04-27-2009, 13:51
Обаче, не ви ли се струва че повечето известни личности, в световен мащаб дори, са нарциси, някакси съвременното общесво, погълнато от комерсиализъм го изисква.

Joreee
04-27-2009, 14:05
Абе хора, що снимчицата ми не излиза в съобщенията ми??? Tova by the way

Canis_Dirus
04-27-2009, 14:21
Абе хора, що снимчицата ми не излиза в съобщенията ми??? Tova by the way

Щото си грозен!

Joreee
04-27-2009, 14:26
Това е последното което съм! Ама наистина, защо така, кажете ми, нов съм тук, please!

Joreee
04-27-2009, 14:28
Абе хора, що снимчицата ми не излиза в съобщенията ми??? Tova by the way

Щото си грозен!

Това е последното което съм! Ама наистина, защо така, кажете ми, нов съм тук, please!

Canis_Dirus
04-27-2009, 14:31
Абе хора, що снимчицата ми не излиза в съобщенията ми??? Tova by the way
Щото си грозен!Това е последното което съм! Ама наистина, защо така, кажете ми, нов съм тук, please!

Щото си тъп!

Joreee
04-27-2009, 14:35
Абе хора, що снимчицата ми не излиза в съобщенията ми??? Tova by the way
Щото си грозен!Това е последното което съм! Ама наистина, защо така, кажете ми, нов съм тук, please!

Щото си тъп!

То става ясно кой е тъп. Въпроса е до кога ще го показваш!

Joreee
04-27-2009, 14:54
На грозните и тъпите им е забранено да имат аватар!

С аватар или без, все съм си хубав!

Joreee
04-27-2009, 14:59
За акъла защо не спомена? :-o

Защото оставям аватарите за завистниците! А един човек с акъл, не се занимава сам да си го хвали!

Joreee
04-27-2009, 15:26
Между хвалба и защита има огромна разлика, но е притеснително, че при двойа атака спрямо интелекта и външния ти вид, акцентираш само на външния вид.

Това ни навежда на мисълта, че имаш проблеми с едно от двете.
Ако следваме логиката ти, че ако имаш нещо не трябва да се хвалиш с него, то тогава отчаяните ти опити да ни убедиш, че си красив са признак, че всъщност си адски грозен...

В жестока грешка си, може би акцентирам към външния вид защото все пак се опитвам да се придържам към генералната тема на разговор в този форум, но ти разбира се си твърде умен за да се сетиш за това! Концентрирал си си се в смешната "атака", а всъщност не осъзнаваш как ТЪПИЯ ИЗЛИЗАШ ТОЧНО ТИ!

Joreee
04-27-2009, 15:40
А да, питаш за аватар в тема за нарцисизъм, а после се оказва, че си говорел по темата, наистина е много несъобразително от моя страна. За следващия път ти предлагам да попиташ за аватар в раздел секс, защото по логиката, която води красивия ти ум из необятните полета на глупостта, работата е яко преебана и си е чиста проба форумен секс.

Успех в напъните да намериш форумно признание и справедливост, а ако слушкаш ще ти кажа и темите с импровизирани конкурси за красота.

Аз съм обърнал внимание на това, че повдигам въпроса в тази тема, ако не забелязваш! А ти си гледай работата, злоба такава! И so гледай форумите на нърдовете!

5StaR
04-27-2009, 15:44
Аз нарцис не съм, но Бог -да 8) 8)

Joreee
04-27-2009, 16:03
Аз съм обърнал внимание на това, че повдигам въпроса в тази тема, ако не забелязваш! А ти си гледай работата, злоба такава! И so гледай форумите на нърдовете!


Ами на мен това ми е работата, а на теб е да не си пляскаш тъпите въпросчета, където ти падне. Браво, че си обърнал внимание на това в коя тема питаш, следващия път пробвай да обърнеш внимание на правилата на форума и правилните раздели и теми. Аз засега ти обръщам внимание, че си грозен и тъп. ;)

А обърна ли внимание на това каква мишка си! Много жалък звучиш, мъчно ми е за теб! Няма кой да ти обърне внимание, защо ли хората те отбягват, замисли се преди стане твърде късно за промяна! Или вече може би е твърде късно..:(

Joreee
04-27-2009, 16:09
Сега пък ме отбягвали хората. Аз не мога да разбера толкова ли ти е трудно да си признаеш, че си грозен и тъп, вместо да се чудиш как от 100 кладенеца вода да носиш и да замазваш дебилизма си.

Моля, сподели висшата ти мисъл, която те накара да питаш глупости точно в тази тема, при положение, че си обърнал внимание къде си пускаш запитването. :)

Понеже подозирам, че смислен отговор нямаш ще очаквам поредната порция клиширани фразички, където да ме обявиш за комплексар и подобните лафчета от детската градина.

Ти си и нърд освен комплексар и си с грозни очила!

Joreee
04-27-2009, 16:32
:lol:
Е да, имитирай смях в форума, защото в живота ще си все така нещастен!

Canis_Dirus
04-27-2009, 16:48
:shock:

woshata
04-27-2009, 17:00
:razz: :razz: :razz:


По темата .. ми аз се харесвам но не съм се и самозабравила. Деа знам .. имам покрито самочувствие и тва ми е достатъчно .. без да се извисяявам допълнително с някви излишни превземки.
:-o

Joreee
04-27-2009, 17:18
И аз по темата... интересно ми е, когато се погледнете в огледалото какво изпитвате. Аз като се видя усещам някакво удовлетворение и щастие. Някой път когато съм унил, умишлено поглеждам образа си и си оправям настроението мигновенно, това дали е нормално?

woshata
04-27-2009, 17:20
Аз като се видя усещам някакво удовлетворение и щастие. Някой път когато съм унил, умишлено поглеждам образа си и си оправям настроението мигновенно

пък аз като съм в кофти настроение ще си пускам компа да чета това :razz:

ScionOfStorm
04-27-2009, 17:22
абе, да няма нов фейк бе :Д

до някаква степен съм нарцистичен в дадени моменти, сигурно...гледам да не е прекалено.

FockidyFockFock
04-27-2009, 19:16
... или си го подава сам.

otherworldly
04-27-2009, 19:28
Аз скоро четох няква статия за мъже нарцисисти, които малтретират психически своите половинки. Създават някаква зависимост на жените към тях и след това само ги използват, за да се показват с тях или просто да си повдигат самочувствието чрез тях и от тогава не я обичам особено много тая думичка нарцисист, свързвам я с нещо гадно.

FockidyFockFock
04-27-2009, 19:31
Едва ли ще му хареса толкова с жена, колкото му харесва с него си. Няма как.

пък и би трябвало да е по-икономично 8-)

Joreee
04-27-2009, 19:51
Бооже, за това ли толкова хора са зависими от мен.. аз съм виновен за това... не съм си давал сметка честно!

А това за пред огледалото си е яко кво!:))

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-28-2009, 01:19
абе преди имаше нещо такова... ама сега ако трябва да се определя по скалата от 1 до 10 дали страдам от това или не сиг ще да е -2 :-o

anaesthetic
07-02-2012, 12:12
Срещнах и се влюбих в момче, за което с течение на времето осъзнах, че има нещо нередно и неправилно в неговото поведение. В началото всичко беше перфектно - той бе хубаво, умно момче, без пороци, с добро възпитание, с перспективна работа. Бях главозамаяна в началото, той непрестанно ми казваше, че ме обича, че съм всичко за него, правеше ми много подаръци, говореше за съвместно бъдеще.
Първоначалното замайване ме караше да пренебрегвам фактът, че той говореше прекалено много за себе си, като в повечето случаи се самоизтъкваше. Рядко се интересуваше от това какво се случва с мен. Сякаш светът се въртеше само около неговата личност. Покрай самохвалството имаше и други неща – всевъзможни опити да победи във всяко едно отношение – в някакъв дебат/спор, в обикновен разговор, дори в обикновени игри, които играехме за забавление. Винаги искаше той да е правият и победителят във всичко и преследваше това много упорито и дори на моменти агресивно и плашещо. Обръщаше и голямо внимание на външността и беше изключително дребнав.
Постоянно искаше внимание – във всеки човек търсеше слушател, който покорно да слуша историите му за това колко е велик и да се възхищава на това. Когато не получеше нужното внимание, ставаше раздразнителен, вдетиняваше се и започваше да нервничи. Сякаш друг човек се появяваше в него.
След това дойде и другата фаза – огромните изисквания и неспирно недоволство. Започна да ми прави коментари и забележки за начина ми на живот, за облеклото ми...Опитвах се всякак да му угодя, но той все намираше да се хване за нещо и да ме нарани с коментарите си. Станах депресирана, тъжна и напрегната. По-късно разбрах, че неговото поведение беше чиста проба психологически тормоз над мен.
Но интересното бе, че освен всичко друго той беше и перфектен актьор и манипулатор – когато му казвах, че не мога повече да издържа, той приемаше съвсем друга маска за секунди – започваше да плаче, да ме моли да не го оставям, че никой няма да ме обича толкова, колкото той. Обещаваше, че ще се промени, че ще внимава, но рано или късно пак се случваше същото.
Започнах да си задавам въпроса с какъв човек съм се захванала...и един ден, колкото и трудно да ми бе, аз прекратих отношенията си с него.
Но знаех, че това не е просто характер, имаше нещо гнило. Започнах да се интересувам и разбрах, че е възможно да страда от т.нар.нарцистично личностно разстройство. Това поне ми помогна да разбера, че той не е правил всичко нарочно, а просто има проблем и нужда от помощ. Така най-накрая намерих вътрешен покой.

Verminaard
07-02-2012, 12:43
...темата е от преди ТРИ години бре,содомит безподобен!