PDA

View Full Version : Няма да е лошо ако дадете някое съветче



pet_14
09-18-2008, 16:37
По същество:
Мина година-година и половина,даже януари стават 2 години....
с нея ходихме скъсахме,поради моите глупави грешки,но както и да е,минало....Но сега с бившето ми гадже сме най-добри приятели.Колкото и странно да звучи след като скъсахме се карахме десетки пъти ,то не беше блокове в скайп,не беше триене на номера,обидни думи....Всякви простотии...Тя си беше изградила една представа за мен-мрънкало,оплакващ се....Така й беше представата тогава(грешна)И сега след близо една година опити да й докажа ,че не е така,успях...Тя вече ми има пълно доверие,може да ми каже всичко,каза ми че аз съм единственото момче на което може да каже всичко...И така т'ва е добре ,защото аз исках това,с нея да сме в добри отношения независимо от всичко,исках да сме най-добри приятели,НО...Аз все още я обичам ](*,) ](*,) ](*,) :-k #-o #-o #-o Писна ми... Това ,че я обичам ми тежи,адски мниого ми тежи...Супер съм депресиран,тъжен,меланхоли чен.....Това ми е единствения сериозен проблем-че съм влюбен в нея....Снощи тя ме попита ,защо съм тъжен,но няма как да й кажа,че е заради нея...Просто защото тя не ме обича,е обича ме,но само като приятел,това е,няма нищо друго,но аз не мога да го възприема.Не възприемам го,но се надявам въпреки всичко ,че някои ден може да ми даде втори шанс ...Защо? Не знам,и странното е ,че не искам да спра да я обичам,.Искам да си имам гадже,но никоя друга освен нея...И така де тя често ме пита защо съм тъжен или в кофти настроение,но не смея да й кажа...Просто не искам да попадаме в тази ситуация....
КАзвал съм й ,че изпитвам чувства към нея,но винаги увъртам,един път й казвам че я обичам като повече от приятел,псоел че я обичам само като приятел... Оффф писна ми вече,чудя се кво да правя,как да я забравя,или по-точно как първо да да искам да я забравя...Проблема ми е в това ,че НЕ ИСКАМ да спирам да я обичам :|

tarataika
09-18-2008, 16:50
доста кофти ситуация... защо да спираш да я обичаш? просто превърни тази обич в приятелска, предполагам, че ще бъде трудно, но с времето ще свикнеш...след като толкова дълго време си се мъчил да й докажеш, че струваш повече отколокото тя си мисли, не се отказвай толкова лесно от това приятелство! Според мен между вас би могло да има много по-сила връзка от тази на обикновените приятели! Вярвам, че с времето ще се научиш да я обичаш като приятелка, че ще срещнеш подходящата за теб, която ще те обича колкото заслужаваш, просто още не му е дошло времето :)

BaiToq
09-18-2008, 17:30
Затова-никакви приятелства
след късане...
Ама ходи обяснявай 8)

WithLove
09-18-2008, 17:35
Искаш или не-все тая.Това не е концерт по желание.
И след като не искаш да говориш с нея,ние какво да направим?
Друго,освен да пробваш да поговориш с нея эа това,не мога да те посъветвам.

tarataika
09-18-2008, 17:36
и защо пък никакви приятелства? това, че не се е получило в по-интимните отношения, не значи, че ене си пасват като приятели...кво ли да обяснявам на ограничени хора, които се отказват пред най-малката пречка и избират винаги лесния начин

BaiToq
09-18-2008, 17:39
и защо пък никакви приятелства? това, че не се е получило в по-интимните отношения, не значи, че ене си пасват като приятели...кво ли да обяснявам на ограничени хора, които се отказват пред най-малката пречка и избират винаги лесния начин
Да,ограничен съм,но имам
опит и черпя мнение от него.
Вие неограничените и ЕнтЕлЕгентните
знаете всичко,по всички теми ,
само дето не се опитвате да
помогнете на човек,а да се самоизтъквате.
Ае извинявай,неограничената.

it_ends_tonight_
09-18-2008, 17:42
Момче, забелязваш ли как във края на поста си повтарш, че я обичаш и т.н. ? Тва твойто не му се вика обич а фикс идея! Втълпяваш си, че е така и почваш да си вярваш. Не знам до колко съм права, но от опит знам, че в такива ситуации е точно така. Съвета ми е да говориш с нея и да й кажеш, че не си спирал да мислиш за нея и че я обичаш и дрън дрън. Ако тя ти каже същото, което и аз по-горе, значи съм права и ти се вманиачен в нея и не изпитваш ника любов :) Ако сподели, че и тя като теб значи ми пиши ЛС, че съм глупачка :P

xxxSnowflakexxx
09-18-2008, 17:44
доста кофти ситуация... защо да спираш да я обичаш? просто превърни тази обич в приятелска, предполагам, че ще бъде трудно, но с времето ще свикнеш...след като толкова дълго време си се мъчил да й докажеш, че струваш повече отколокото тя си мисли, не се отказвай толкова лесно от това приятелство! Според мен между вас би могло да има много по-сила връзка от тази на обикновените приятели! Вярвам, че с времето ще се научиш да я обичаш като приятелка, че ще срещнеш подходящата за теб, която ще те обича колкото заслужаваш, просто още не му е дошло времето :)

AnotherBrokenHeart
09-18-2008, 17:56
Не съм попадала в същата ситуация,но имам поне малка представа какво изпитваш(или поне се надявам да е така).Според мен е по4ти невъзможно да спреш да я оби4аш при положение,4е сте толкови добри приятели-ти никога няма да можеш да я премахнеш от живота си...Май в този слу4ай е най-добре да събереш малко смелост и да се опиташ да си представиш живота си с нея,но не само като приятели,а като нещо пове4е и да и кажеш за 4увствата си...И помисли,винаги ли ще живееш с мисълта,4е поне веднъж в живота си си можел да бъдеш истински...А не си успял..Е,разбира се,това си е моето мнение...Прави,каквото намериш за най-добре и успех...

pet_14
09-18-2008, 18:19
Момче, забелязваш ли как във края на поста си повтарш, че я обичаш и т.н. ? Тва твойто не му се вика обич а фикс идея! Втълпяваш си, че е така и почваш да си вярваш. Не знам до колко съм права, но от опит знам, че в такива ситуации е точно така. Съвета ми е да говориш с нея и да й кажеш, че не си спирал да мислиш за нея и че я обичаш и дрън дрън. Ако тя ти каже същото, което и аз по-горе, значи съм права и ти се вманиачен в нея и не изпитваш ника любов :) Ако сподели, че и тя като теб значи ми пиши ЛС, че съм глупачка :P
Да,знам че повторих няколко пъти че я обичам,но това е не защото съм си го втълпил.Бях си втълпил друго,че не я обичам и отричах и отричах, и отричах,но...накрая се оказа обратното....

Не съм попадала в същата ситуация,но имам поне малка представа какво изпитваш(или поне се надявам да е така).Според мен е по4ти невъзможно да спреш да я оби4аш при положение,4е сте толкови добри приятели-ти никога няма да можеш да я премахнеш от живота си...Май в този слу4ай е най-добре да събереш малко смелост и да се опиташ да си представиш живота си с нея,но не само като приятели,а като нещо пове4е и да и кажеш за 4увствата си...И помисли,винаги ли ще живееш с мисълта,4е поне веднъж в живота си си можел да бъдеш истински...А не си успял..Е,разбира се,това си е моето мнение...Прави,каквото намериш за най-добре и успех...
Ами ако й кажа знам ,че няма да се получи и най-много да я загубя и като приятел,а аз не искам това....

Saymon90
09-18-2008, 18:26
Най-лошо е, когато не са ви ясни отношенията. Седнете, обсъдете очи в очи кой какво иска и какво мисли и решете ЗАЕДНО какво ще правите. Но го решете наистина, а не след 1 седмица да се отметнете.

Успех! :)

DevilWish
09-18-2008, 18:27
Ayyy същото . . най-добрият ми приятел /ходих с него ама за мн. кратко/ и той сега още ме обича и той често е плакал ,само кадето при него му личи от 100 км и всеки го вижда това.И все пак е единствения ,на който всичко споделям.И има нещо кофти - аз му говоря за приятелят ми и го питам за съвети ,знам ,че му е гадно ,но той е единственият ми приятел . . :С Не знам ,по-добре да свикваш с тази мисъл . . Кой знае един ден може тя да те обикне . . или пък ти да си намериш друга ,повярвай не е единствена ,даже така да ти се струва ;)

PeopleAlwaysLeave
09-18-2008, 18:28
Еми това е риск. Или й казваш, или не. Ако й кажеш наистина има вероятност да я загубиш като приятел, но пък ако не й кажеш си обречен да си страдаш докато не срещнеш друга, която да обикнеш. Ти трябва да си решиш - или ще рискуваш и ще й кажеш истината, или ще си мълчиш и ще продължаваш да бъдеш добрият стар приятел.

elfish
09-18-2008, 18:37
По същество:
имам гадже,но никоя друга освен нея...


Стига си хленчил като бебе ! Я спри за момент и се огледай. Като се занимаваш постоянно с това момиче, с което нямаш шанс вече изтърваш много момичета, които те харесват. Но щом искаш ... опитвай още и още с нея. Може да ти провърви, но ще е за кратко и когато се осъзнаеш ще си на 20+ години и ще си изтървал много момичета ... Времето лети, живота е кратък нама време за недостъпни

benjii
09-18-2008, 20:03
Човек същата ситуация...
то не беше храна еди кво си ..
И сега в крайна сметка май изглежда, че си оставаме приятели.. и се надявам да си бъдем добри приятели, както преди (даже най-добри)
Но точно от това се страхувам в момента, и се депресирам и съм муден като теб.. сега сме приятели .. ще мине време и най-вероятно ще станем отново много добри приятели.. но кво ще права тогава... това се чуда .. ако и кажа след време, че още имам чуства ще рискувам приятелството ни... ако не и кажа става ситуацията, която е при тебе..
Виж според мен зависи до човека... ако е пич момичето... и и кажеш, че имаш чуства... или ще ти даде 2ри шанс .. на което ти се надяваш.. в случая и аз на това се надявам..или ще те разбере.. и ще ти каже,че не става .. по мил начин и все пак ще ти остане добра приятелка ..
(това за тебе не е много хубав вариант,но поне тя като ти е казала не става ....ще трябва вече да си стегнеш партакешите и някак си да я преудолееш)
Наистина е тегаво .. така и аз тва се питам в момента.. има ли смисъл.. да пограждаме приятелство като ще се стигне до тая дилема.. ( е то че има смисъл има, защото аз го искам тва.)

dreaml1nd_
09-18-2008, 20:19
хххххххххххм..... ммиии
да ти кажа...тя щом толкова често те пита...
минавало ли ти е през ума, че може и тя да иска нещо...
пф..ми говори с нея знам ли..стига се тормози..
'щото да те разочаровам..така само по-зле може да става!

pet_14
09-19-2008, 10:56
хххххххххххм..... ммиии
да ти кажа...тя щом толкова често те пита...
минавало ли ти е през ума, че може и тя да иска нещо...
пф..ми говори с нея знам ли..стига се тормози..
'щото да те разочаровам..така само по-зле може да става!

Тя не ме изпитва нищо повече към мен освен приятелска обич :|

Girl08
09-19-2008, 20:34
Еми това е риск. Или й казваш, или не. Ако й кажеш наистина има вероятност да я загубиш като приятел, но пък ако не й кажеш си обречен да си страдаш докато не срещнеш друга, която да обикнеш. Ти трябва да си решиш - или ще рискуваш и ще й кажеш истината, или ще си мълчиш и ще продължаваш да бъдеш добрият стар приятел.

+1 Успех :)