PDA

View Full Version : очи...



exclusive__16
09-18-2008, 18:35
здравейте моляви помогнете ми..значи от прекаленото седена на компа сега же4е седя на наи последния 4ин и нишо не виждам на дъската моляжи помогнете ми а няма как да седна на 1 4ин прекалено висока сам ..даже наи - високата..моля помогнете какво да пр на очен ли да ходя сега докато е време или .. ? дали мойе да ми даде някакви капки а без очила ..... виждам си нали но н дале4е ми е размазано ?? плс помогнете ми мс преджарително



Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

GbSy
09-18-2008, 18:43
Спри с компютъра и отивай на очен, за да не стане по-зле!
Успех!

exclusive__16
09-18-2008, 18:50
amm da dopulnq kaah na mama tq mi se kara i ne mi kaza ni6ty ..kakvo da pravq sega pyrvo za belejka ot li4nata i da xoda..? pls kajete ne6to pove4e 4e nikoga ne sam xodela na drygi ..

p.s ako tate razbere 6te s4upi kompa suvsem ser govora :cry:

MaLty
09-18-2008, 18:53
първо се научи да пишеш на кирилица :) иначе..очен! :wink:

ElisaDay
09-18-2008, 18:54
Ми мисля, че се взима направление от лични доктор за очен.Баща ти няма как да не разбере, ако сложиш очила :( По-добре понамали стоенето на пс-то. (:

exclusive__16
09-18-2008, 19:16
ee est 4e 6te razbere aa dali pyrvo nemoje da mi dayt nqkakvi kapki za6toto s o4ila ;( ;( a dali znaete dali 6te mi iska nqkakvi pari4ki ? prosto sam malko neorientirana taka i za tova vi pitam ..

bube7y
09-18-2008, 19:36
Моят съвет е да говориш с майка си отново.. и да обясниш как стоят нещата пак и и кажи да поговори с баща ти съвсем нормално !! тогава ще можеш да отидеш на лекар и да разбереш каквто ти е !!

Eeyore1
09-18-2008, 19:45
Гледай сега...майка ти няма защо да ти се кара то дори пак може да овредиш зрението си без комп...а колкото до очен по добре отиди...значи майка ми е лекар и от нея знам,че първо трябва да отидеш при личния лекар за направление...което обаче струва от 10 до 20 лв незнам колко точно но някъде там,след това отиваш при очния даваш направлението и те преглеждат...тогава вече ще ти кажат какво да правиш...

ThePowerOfLove
09-18-2008, 21:20
Направленията са безплатни! Казваш на майка си,че искаш да отидеш на очен и че ще искаш направление и тя едва ли ще те спре... :? И щом си с направление няма да плащаш нищо на очния и вече ще ти кажат дали си за очила дали за други лекарства..

LiLGrizzly
09-18-2008, 22:24
az kato hodih ama moite bqha za komputar nali da ne se povrejdat i mi ze 5 kinta ama tfa e f ruse ! bez nikakvo napravlenie mi go napraviha !

girl4eety
09-19-2008, 07:58
Спри с компютъра и отивай на очен, за да не стане по-зле!
Успех!
+1

batkodoki
09-19-2008, 09:01
здравейте моляви помогнете ми..значи от прекаленото седена на компа сега же4е седя на наи последния 4ин и нишо не виждам на дъската моляжи помогнете ми а няма как да седна на 1 4ин прекалено висока сам ..даже наи - високата..моля помогнете какво да пр на очен ли да ходя сега докато е време или .. ? дали мойе да ми даде някакви капки а без очила ..... виждам си нали но н дале4е ми е размазано ?? плс помогнете ми мс преджарително



Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

компа едва ли има нещо общо с твоя проблем :)

родител=>ОПЛ/личен лекар/ => офталмолог /очен лекар/. е "безплатния" път.

или просто отиваш при добър офталмолог, плащаш си прегледа и разбираш какъв е проблема и какво следва от него. ако наистина има проблем без родителската финансова подкрепа няма да минеш.

но не бива да отлагаш - забавянето само задълбочава проблема, не го решава!

exclusive__16
09-19-2008, 18:03
mersi na vsi4ki ... dano ne slagam o4ila ... ;( ;(

plmn
09-19-2008, 19:10
Какъв ти е монитора?Защо реши, че е от компютъра?

exclusive__16
09-19-2008, 19:12
emi ot nai novite psita s plosak ekran i t..n ... emi to po cql den sedq nqma ot kfo drygo da e ... ama dr sedmica dano se prestrasha i da otida stiskaite palcii :S:S:S ;(;( ;( ;(

3vR
09-19-2008, 21:20
пръскай си сперма в очите и ще се оправиш! СПЕРМАТА ЛЕКУВА!

Sladur_
09-19-2008, 23:03
Аз лично мисля че най-вероятно ще трябва да ти се слагат очила

exclusive__16
09-20-2008, 10:42
mmmmmm ne iskam o4ila ...... dano samo da se nqkakvi kapki i lekarstfa mmm mn mn se molqq :cry: :-o

plmn
09-20-2008, 11:58
Не е от монитора, освен ако не е от онези старите, с голям объл екран.Те предизвикват също и главоболие.

peace_love_music
09-20-2008, 12:14
4estiti o4ilca...Moje da e ot ps-to,moje i da ne e, 6toto az slojih o4ila o6te predi da imam komp.Otidi pri li4niq si lekar i go pomoli za napravlenie za o4en lekar.Nqma kak da mine6 bez pregled.Posle ve4e 6te vidi6,no spored opisanoto ima6 kysogledstvo.Ako tolkova ne iska6 o4ila,moje6 da si vzeme6 i le6ti.Ot 3 godini sym s o4ila i sveta ne e svar6il za men :) .Ve4e dori kato gi mahna i se 4uvstvam nqkak prazna :D

exclusive__16
09-20-2008, 13:02
eeee ne iskam o4ila .... a akopone mi daut o4ila nemoje li a sa vremmenii da gi nosq nqkakyv period primerno i da si slagam nqkakvi kapki za da mi se opravqt :S:S:S:S :cry: :cry: :cry: :cry: monitora mi e ot nai novite ,, ne e takuv deto ti goo opisa po gore ;) emi nqma ot kakvo drygo da e spored men ... :s

d3mia
09-22-2008, 21:09
eeee ne iskam o4ila .... a akopone mi daut o4ila nemoje li a sa vremmenii da gi nosq nqkakyv period primerno i da si slagam nqkakvi kapki za da mi se opravqt :S:S:S:S :cry: :cry: :cry: :cry: monitora mi e ot nai novite ,, ne e takuv deto ti goo opisa po gore ;) emi nqma ot kakvo drygo da e spored men ... :s

exclusive__16, причините за да ти се размазва пред погледа може да са много и не е задължително да е само от монитора ти. Може и да ти е генетично заложено, може да си си претоварила очите и т.н. Отиди на очен лекар и ще разбереш. Между другото, ако ти изпишат очила, няма капки, които като си капеш в очите и проблемите ти да изчезнат, та с тях очилата. Ако случайно откриеш някакви такива и имат ефект, моля те, прати едно ЛС, за да пробвам и аз. А до тогава, като заместник на очилата можеш да използваш контактни лещи. Не се виждат / освен ако не кажеш и някои не се загледа по-задълбочено в очите ти/ и си се вижда идеално с тях. Но има и няколко малки подробности покрай тях - трябва да имаш много добра лична хигиена, защото можеш да ги замърсиш, а от там се появят и пробелеми с очите, трябва да ги слагаш всяка сутрин и всяка вечер да ги махаш, което в един момент става малко досадно... и т.н.

exclusive__16
09-29-2008, 11:24
mmmmmmmmmmmmmmm s ochilaa neska bqx na pregled i ne vijdamm.... :cry: :cry: ee samo za duskata i za tvito ne tree da gi nosa postoqqno :o :( :( :)

mumiikataa
09-29-2008, 12:20
Аз нося очила от 2 години и малко да не кажа 3.Не беше от компютъра.Е малко облъчването от стария монитор ми подсили късогледството,после и от бялата дъска в училище като се взирах.Но пък ето-от 2 години и половина съм с плосък монитор,нося си ги постоянно и за сега не ми се е налагало увеличаване на диоптера.
Бтв като почнах да не виждам си траех известно време щото мислих че майка ше ми се кара, че татко ще ми вземе компютъра, но се разминах с малко поучения...