PDA

View Full Version : Притискане под тестисите, непосредствено преди еякулация?



SYKE
09-18-2008, 20:59
Здравейте всички,

Преди около 2 години прочетох някъде, че ако непосредствено преди "изпразване" се притисне с пръсти областта точно под тестисите - това ще доведе до не-отделяне на семенна течност. Или по-точно казано, такова отделяне ще има (защото семенната течност все пак напуска тестисите), но реално няма да излезе извън пениса. Това е така, защото явно се притиска някакво каналче по което би трябвало да протече спермата - или поне аз така си го тълкувам.

Опитах от интерес - и се оказа доста ефикасно. Действителност спермата не излизаше от пениса, без притискането да ми причини някаква болка или дискомфорт. Стори ми се доста практично, от една страна очевидно при мастурбиране - е доста "хигиенично" (няма нужда да се чисти...), от друга - при полов акт, можеш след малко тренинг да си осигуриш сигурност (това НЕ трябва да замества изпозлването на нормални контрацептиви, и все пак).

Та въпросът ми е (понеже от тогава насам почти всеки път, когато мастурбирам прилагам този "похват", а аз мастурбирам често) какво всъщност става със семенната течност, когато тя не успее да напусне пениса? Притеснен съм дали това води някакъв риск за моето здраве. Най-малкото защото не е ествественият път на нещата, събрах най-накрая смелост да потърся помощ по въпроса. Ще го отнеса и до специализирани медицински форуми, но реших да опитам и тук. Като се надявам поне за сега да ми се спести срамното ходене на гинеколог...

Може би трябва да отбележа, че до сега не съм забелязал някаква неродност, нямам проблеми със семенната течност или някаква дуга външна индикация. Но, пак понеже някъде съм чул/прочел за нещо общо със спермоотделянето и възможни инфекции на вътешни органи - реших да проверя за какво всъщност става въпрос.

Моля, ако някой има личен опит или (дано) професионални познания да сподели мнението си по въпроса. Още веднъж - какво всъщност става с организма, при такова "насилено" не-отделяне на спермата и крие ли това опасност по КАКЪВТО И ДА Е начин. Дали има възможност "останалата" семенна течност да задръсти/навреди по някакъв начин на каналчетата или да отде "не където трябва". Може би си въобразявам, но понякога след "това" сякаш чувствам леко напрежение в бъбреците. Може да е крайно ирелевантно, но просто изреждам всичко, което би могло да разшири представата за моят случай - пък оставям на по-компетентните от мен да преценят.

Благодаря, предварително.

faceleZzZ
09-19-2008, 06:07
първите две неща които ми идват на ум са може докато ходиш до тоалетна или пък да се връща посъветвай се с гинеколог най добре няма кой да ит помогне в тези форуми може и да има знам ли :) но най добре е гинеколог това ще ти кажат всички пък и не е трябвало да го правиш като не знаеш до какво ще доведе след една мастурбация е лесно да идеш да се измиеш вместо сега да си патиш нали ?

batkodoki
09-19-2008, 07:08
чудя се на какви ли още безумни дивотии ще стана свидетел тук?! :shock:

млади момко, това което описвате си има точна ДИАГНОЗА.
нарича се "ретроградна еякулация".

същината на явлението е, че еякулация всъщност ИМА, но еякулатът вместо по нормалният начин да се изведе извън пениса се депонира принудително в пикочния мехур.

простичко казано, вие се "изпразвате" в пикочния мехур.

медицината познава това състояние като страничен дефект след операции на простата,при някой форми на дългогодишен тежък диабет и при някой по специфични заболявания. към днешна дата медицината не е намерила еднозначо ефкикасен начин да се справи с този проблем!

чисто безумие е човек сам системно да си причинява подобно нещо и то с мотива: "..доста "хигиенично" (няма нужда да се чисти...)" :shock:

описанието на рисковете от подобно самоувреждане (защото точно за това иде реч!) би било километрично!

вкратце: от банални до тежки хронични инфекции на пикочния мехур през възходящо пълзящи инфекции на цялата отделителна система с ангажиране И на бъбреците с вс следствия от това; развиване на автоимуни процеси; изграждане на не податливи на корекция патологични еякулаторни рефлекси - понеже грубо и принудително разрушавате симпатикусовата координация на еякулаторния механизъм съгласуващ еякулаторните канали, везикулите и ацините на простатата със синхронната контракция на препростатния сфинктер точно който НОРМАЛНО забранява ретроградната еякулация и точно върху който издевателствувате при всяко прилагане на този "похват"; в един момент новоизградените патологични рефлекси ще станат доминатни и искате или не ще свършвате само по този начин; от тази дивотия ще страда целия изключително сложен, фин и нормално строго съгласуван механизъм осъществяващ не само еякулацията, но и оргазменото разрешаване на нервната ескалация ...и т.н ....и т.н........

за какво ви е всъщност това?
предполагам сте млад, а съдейки по стилистиката и лексиката на поста ви и твърде интелигентен човек. струва ми се абсурдно да се отнасяте толкова безотговорно и хазартно към бъдещето си следвайки някакъв моментен каприз превърнат в порочна практика. :(

SYKE
09-20-2008, 09:01
Благдаря и на двамата.

Ами, страшничко си прозвуча - май, май съвсем скоро ще посетя личният си лекар за направление към гинеколог. Вероятно има някакви профилактични тестове/изследвания, които да направя "о' време".

Сега като ти прочетох поста, batkodoki сам се зачудих как съм бил толкова немърлив по отношение на личното си здраве, но... е сега ще си търпя последствията. Хубаво е, че поне вече знам точно как да описвам проблема си, и да - предполагах че в медицината има прецедент за моя случай.

От тук нататък, някакъв съвет? Освен очевидното. Може би - да ми препоръчате някакъв специализиран център, при който има възможност за по-пълни изследвания в тази област?