PDA

View Full Version : България



sladkata_sisi
09-19-2008, 08:13
Повечето пъти, в които чувам това име, става въпрос за боклука, циганите, политиците и т.н.
Тази тема обаче не е за това. Искам да ви попитам кое е нещото, заради което се гордеете, че сте българи? С какво искате чужденците да свързват името на родината ни? Как бихте представили България пред света, ако имахте възможност (имам предвид нещо като презентация)?
Ще се радвам да чуя мнението ви. :)

Едит:
Повечето сте казали, че се гордеете с историята и природата. Би ми било интересно да разбера кои събития/природни забележителности имате предвид. :)
А и мисля, че е много жалко човек да не се гордее с родината си.

Water_lili
09-19-2008, 09:26
при мен като стане въпрос за България винаги изтъквам невероятната ни история, природата,манталитета на хората ( че могат да се забавляват и че сме супер гостоприемни) и кухнята ( по точно всички хранителни продукти ,които се произвеждат в бг).

mir4eto93
09-19-2008, 09:39
България над всичко :) Аз също се гордея с историята, въпреки всички трудности ние сме тук. Също и природата, невероятна природа имаме! Както казах вече - България над всичко!!!

hottie
09-19-2008, 09:54
Природата ни не е чак толкова невероятна! И аз си мислих,че имаме уникална природа , но след като попътувах доста се оказа, че няма с какво толкова да се гордеем.

Но по темата : с нашата история можем да се гордеем определено!

Swinkenhoffer
09-19-2008, 15:54
Сигурно ще прозвучи крайно непатриотично, но не виждам с какво може да се похвали тази страна чак толкоз. Кво имаме ние, което повечето други народи го нямат? :neutral:
Предпочитам да се гордея с нещо, което сама съм направила, отколкото с делата на другите. А и не откривам какво такова голямо значение се отдава на историята... тя е минало, важно е какво е сега, а то определено не е за гордост, хъхъ.

А тва с природата направо... яко смех. :D

Iria
09-19-2008, 16:01
Ами може би с историята и с природата, но природата все повече се унищожава...

tItEufFf
09-19-2008, 16:04
Преди да изляза от България и аз си мислех, че по-красива природа не съществува. Но после разбрах, че не е така.
Ако ме питат - ще кажа за историята и кухнята...

OtherDimension
09-19-2008, 16:32
айде всички сте пътували и имате невероятнo точна скала за красота на природа .. нема нужда

PeopleAlwaysLeave
09-19-2008, 16:56
Естествено, че на първо място с историята. Имаме такава богата история, жалко само, че малка част от нея е запазена :?

На второ място - кухнята. Наистина доста добра кухня имаме, пък и гозби непознати за чужденците (например шкембе чорба 8-) )

На трето място - природата. Какво и на нашата природа ? Е вярно, че с почти всеки изминал ден се унищожава малка част от нея, но пък за сметка на това имаме прекрасни кътчета в Балкана (Ако някой е ходил на Кръстова гора съм сигурна, че ще ме подкрепи). Същото се отнася и за морето - не чак толкова солено и плажовете имат пясък (не навсякъде имат плажове със ситен пясък - повечето са с чакъл и каманаци).

Гордея се също и с българските спортисти - нямате си на идея колко яко ми стана, когато нашето Руми стана олимпийска шампионка по гребане и взе златен медал, просто в тоя момент наистина се почувствах горда, че съм българка, че ми е сънародничка и изобщо, че има хора (колкото и малко да са те), които се борят, за да прославят името на България. Евала на такива хора :)

hahavteen
09-19-2008, 17:21
Сигурно ще прозвучи крайно непатриотично, но не виждам с какво може да се похвали тази страна чак толкоз. Кво имаме ние, което повечето други народи го нямат? :neutral:
Предпочитам да се гордея с нещо, което сама съм направила, отколкото с делата на другите. А и не откривам какво такова голямо значение се отдава на историята... тя е минало, важно е какво е сега, а то определено не е за гордост, хъхъ.

А тва с природата направо... яко смех. :D

Мн точно казано! На абсолюно същото мнение съм.

hahavteen
09-19-2008, 19:00
Сигурно ще прозвучи крайно непатриотично, но не виждам с какво може да се похвали тази страна чак толкоз. Кво имаме ние, което повечето други народи го нямат? :neutral:
Предпочитам да се гордея с нещо, което сама съм направила, отколкото с делата на другите. А и не откривам какво такова голямо значение се отдава на историята... тя е минало, важно е какво е сега, а то определено не е за гордост, хъхъ.

А тва с природата направо... яко смех. :DМн точно казано! На абсолюно същото мнение съм.Първо явно изобщо не гледате. Ние какво имаме ли? Защо от ЕС избраха нас според вас? А не някои други които са много по напред от нас икономически и т.н. Ако искаш да ми кажеш, че си направила нещо по велико от разбиването на Османската империя.. или от това цял свят да се страхува от държавата която оправляваш.. ЕВАЛА МАЦКА/ПИЧ. Народ без история не е народ, със това гърците са се опитали на времето да ни зъблодят и да ни кажат, че сме "гърци" и нямаме история и т.н. но уви Паисий Хилендарски започва ренесанса в България и смазва тъпото его на гърците като пише книгата "История славенобългарская" както и да е малко се срамувам от хора като вас (двамата) но няма никакво значение. :-P
ЕДИТ: Сега видях, че нещо не ти харесва в природата ни? Знаеш ли колко държави имат излаз на море и планина.. знаеш гена ми тянко знаеш. Няма се учудя ако зад клавиатурите седят сезове

А ти ходил ли си на училище? Айде първо се научи да пишеш на родния си език с който толкова се гордееш и после ми се обяснявай.
И кой е разбил Османската империя? Май нещо не си внимавал в час а?
Кой е казал че нямаме история? Имаме си. Както и всеки друг народ между другото...
Какво каза за природата? Я вземи разледай някой атлас и после ми говори че няма много държави с излаз на море и планина.



:?

Christ
09-19-2008, 19:37
България мирише. :P