PDA

View Full Version : Упс! Сгафих



buball
09-19-2008, 16:09
Здравейте! Имам един голям проблем, бременна съм а съм на 15. Вчера бях на гинеколог и ми каза, че съм в 6-7 седмица и че има още време, ама колкото по-рано толкова по-добре и по-лесно (по-малък шанс за усложнения..). Сгафих много сериозно! Немога да кажа на нашите, защото много ще се разочароват от мен! Приятелят ми ме съветва да кажа на майка ми, но тя утре заминава за Италия (по работа) ... няма начин да и го кажа и да се притеснява тройно повече. А той е готов да поеме всички разходи. Има ли възможност да направя аборт без да са подписали майка ми или баща ми ... и дали някой лекър, който се съгласи да ми направи аборт без подписа на родителите ми ще е надежден т.е. дали е възможно да ме осакъти? Моля ви дайте ми някъкъв съвет!

PiruBloodz
09-19-2008, 16:11
като сте тъпанари така е! не може без майка ти и баща ти..

elsy
09-19-2008, 16:12
Като не си мислила навреме, сега ще си търпиш последствията...

RhytmiX
09-19-2008, 16:13
OWNED :grin:

bulgarche
09-19-2008, 16:17
Ще направиш аборт, на границата на допустимото и после ще си осиновяваш, защото няма да можеш да имаш деца?
Всеки един доктор може да те повреди за цял живот има не малко такива случаи. Това е втората причина, поради която жените не правят аборти.
С пари и уговорки ще бъдеш оперирана, мисли му после

todor92
09-19-2008, 16:20
na kolko godini e "priqtelq" ti

Jumbie483
09-19-2008, 16:23
Няма такъв лекар дето да се съгласи да ти направи аборт без подписа на родителите ти. Всички лекари са положили клетва :-o А това че ти нямаш мозък в главата си, си е твой проблем. Съжалявам ако те обиждам но ми писна от такива като теб. За едното удоволствие сега аборт ще правят.
Кажи на родителите си..нищо че майка ти заминава...те трябва да знаят какво си направила и каква дъщеря са отгледали :-x А иначе права си, колкото повече чакаш, толкова повече усложнения ще имаш после :-x :-x :-x

sheilsis
09-19-2008, 16:32
ох разбирам че това което е станало наистина е мн глупаво ама сега момичето иска съвет а не да я оплюваме.. нищо не можем да направим така че стига с забележки и глупости
по темата: доколкото знам ти трябва родител ако си под 18 а ти си и е мн опасно да правиш аборт на 15
наистина по-добре кажи на вашите :( и да знаеш вече че има и презервативи

PeopleAlwaysLeave
09-19-2008, 16:45
Еее стига де, на никой не му е приятно да го хулят и обиждат така. Вярно е, че са постъпили много безотговорно ама колкото и обиди да им посипете нещата няма да се променят.

Авторке, едва ли професионалните доктори (в смисъл тези, при които ходят повечето жени и които наистина си разбират от работата) ще се съгласят без подписите на родителите. Ако намерите някой по-такъв безивестен може и да се навие срещу определена сума. Амааа... опасно си е на тая възраст :? То попринцип на всяка възраст си е опасно, защото има риск след това да не можеш да забременееш никога. А на твоята възраст и абортът е опасен, и да износиш детето също... Не знам, по-добре говори поне с майка ти - тя да те посъветва нещо :? Успех !!!

mhmhmhmhm
09-19-2008, 16:49
Абе тва си е сериозно ....
недей сама..няма да се оправиш с доктори и не знам си още кво
кажи на ваще,колкото и да ти е кофти..

Disrespect
09-19-2008, 17:15
хм...


**** * ** * **** **** *****!

тъй..

няма как да не разберат вашите, така че отиваш и казваш.

Samotno_Angel4e
09-19-2008, 17:22
В момента съм на 15 (и ги привършвам де) и НЕ МОГА да си представя в този момент да съм бременна... :?
Та мила говори с ваще...Просто не можеш да не им кажеш...И не можеш да се оправиш с докторите сама.Трябва подпис... :( Кажи на ваще,то е неизбежно... Успех :-)

AvaLan4e
09-19-2008, 18:34
Така. Надявам се темата да не е ебавка, защото ще ми отнеме
време да ти обясня. Така наречения ти приятел, заинтересован те
съветва лошо. Аборта е нещо много серозно и опасно. Грантирам ти,
че след него психическото ти равновесие ще се наруши. освен всичко
останало лекарите, които предлагат услугата, акушери, не гледат с добро око на решилите се. Често са груби и брутални. Не те съветвам. Още повече си на 15. Аборта не е просто премахване на сливици, а и то боли. Плода вече е оформен. Жив. първо убиваш него и с това част от себе си. осложненията са ужасни. Най-малкото да нямаш деца. Най-често срещаното е бъзпаляването на някоя от тръбичките и по нататъшната извинматочна бременност, кръвоизливи, инфекции. Случва се и пробиване на матката. Не е особено трудно. Знам за случай в който не до там добър доктор, на черно пробива матката и изтгля тънки черва мислейки ги за част от плацентата. Ест края е фатален. Най-безопасно е да си го задържиш. На 15 си. Не си малка Не бива да слушаш щуротиите, че човек най-добре да има деца след пълното си съзряване. Вярно след по-ранна бременност момичето повече се променя, но и по-лесно се стяга после и няма големи усложнения. Незнам до колко ще се заслушаш в думите ми при моята неграмотност, но те моля да помислиш за това да задържиш детето. Раждането му е точно толкова опасно колкото и аборта. Даже по-малко. 1 на 1000 умира. Съжалявам, но трябва да пораснеш.

bulgarche
09-19-2008, 18:38
За инжекциите, както и за противозачатъчни приемани от мъже, съм говорил с учителката ми по Биология. Инжекциите мисля че можеха да се използват 2 или 3 седмици след зачеването.
Предлагам на момичето да не чака отговори в тази тема, защото едва ли някой от нас се е сблъсквал с подобен проблем, но дори и да е така едва ли сме най-компетентни, по-скоро предполагаме ;)
Губиш ценно време! Отиди да говориш със специалист. Ако не можеш при личния лекар за съвет и направление отиди при частен гинеколог, при какъвто явно си ходила и нека той ти помогне да вземеш по-малко грешното важно решение.

AvaLan4e
09-19-2008, 18:38
Няма такъв лекар дето да се съгласи да ти направи аборт без подписа на родителите ти. Всички лекари са положили клетва :-o
има купища доброжелатели, не си права. и си много груба. момичето
даже с предпазни средства може да забременее. това освен това не е
нещо ужано, лошо и грозно. това е нещо прекрасно. мерете си приказките. и не нагрубявайте хората.

AvaLan4e
09-19-2008, 18:42
^ Едно нежелано дете = два провалени живота ;) Детето трябва да е желано. Едно нежелано забременяване може да е лошо, но всеки зародил се живот е хубаво нещо. Има отделни случаи в които е по-добре детето да се махне, ако е тежко болно или причинява психически отклонения у майката. Това би му се отразило зле.

Decu
09-19-2008, 18:43
Няма такъв лекар дето да се съгласи да ти направи аборт без подписа на родителите ти. Всички лекари са положили клетва :-o
има купища доброжелатели, не си права. и си много груба. момичето
даже с предпазни средства може да забременее. това освен това не е
нещо ужано, лошо и грозно. това е нещо прекрасно. мерете си приказките. и не нагрубявайте хората.

Много е прекрасно да си имаш бебенце на 15. Собствено. :)

nicolepcd
09-19-2008, 18:45
Виждаш ли... за малко да те напусне акъла... и какво става :?

AvaLan4e
09-19-2008, 18:45
Няма такъв лекар дето да се съгласи да ти направи аборт без подписа на родителите ти. Всички лекари са положили клетва :-o
има купища доброжелатели, не си права. и си много груба. момичето
даже с предпазни средства може да забременее. това освен това не е
нещо ужано, лошо и грозно. това е нещо прекрасно. мерете си приказките. и не нагрубявайте хората.

Много е прекрасно да си имаш бебенце на 15. Собствено. :)
Да.

Decu
09-19-2008, 18:47
Ама не. :>

AvaLan4e
09-19-2008, 18:48
Ама не. :>
_|_

Decu
09-19-2008, 18:50
;)

AvaLan4e
09-19-2008, 18:54
Говорим за живот хора. Вече го има. По-добре му е сега да го убием, а? Да ви разправя за всички копелета, сираци дето познавам? известни личности? Гении? не казвам тя да си го гледа. Още е рано, може да му намери семейство, може техните да й помагат, да й е братче,сестриче. Тя е на 15 хора, не е на 10. Баси, извратеняците сте.

FakePlasticTree
09-19-2008, 18:57
^А само хипотетично: Изнасилва те някой на улицата. Пазиш ли бебето?(само питам за гледната ти точка)

Boot
09-19-2008, 18:58
Да, точно на 15 е. Има да учи, да живее, да ходи по гаджета и купони, да пътува, да подскача, да тича. Не трябва да й тежи някакъв огромен корем. Няма го тоя филм като Джуно. Щото бременен на училище не можеш да ходиш ;)

ScionOfStorm
09-19-2008, 19:00
Би,
животът е най-хубав, когато му е времето да бъде даден и е възможно да бъде съхранен по възможно най-добрия начин, не мислиш ли?

И недей се прави на инфантилка, не ти отива мисля. :)
/знаеш какво визирам/

AvaLan4e
09-19-2008, 19:01
^А само хипотетично: Изнасилва те някой на улицата. Пазиш ли бебето?(само питам за гледната ти точка)
Говори с жена. Много от тях са имали спонтанни аборти на плюнки с пръстчета човече. с пръстчета! с очички. и е боляло психически, въпреки че най-вероятно е имало проблем с ембриона. Обче мисълта е, пуших ли, дигах ли тежко, аз съм виновна. Изнасилват те, влияе ти на психиката, следователно на детето в утробата ти, голям е шанса да е откачено, махай го. По горе споменах този случай. Трудно се забравя... Не ме вкарвайте във филми. Положението не е розово, но може да стане кърваво.

bulgarche
09-19-2008, 19:01
Момиче от нашите среди роди на 18 години и всечки ги беше...лека като срам от това, защото било циганска работа. С бащата имаха недоразумения, а именно защото бащата искаше 3, а тя 5. Сега са с две деца и са прекрасни родители и невероятно щастливи и горти от този факт. Деца трябва да се правят от рано, а не вие да сте 50 годишни пенсионери, седящи пред блока, а децата ви да имат абитюрентски бал (което сега се приема даже за нормално 30-50 години разлика има между деца и родители, за мен това не е нормално).

AvaLan4e
09-19-2008, 19:04
безчувстени убийци. егоисти. купона е по-важен от живота? от шанса? не ми се говори повече. отвращавате ме. не стига, че не се опитвате да я разберете, а я плюете ами и й давате мърди съвети. нямам думи.

krisiiiiito
09-19-2008, 19:06
на 15 ама не знае да си държи краката затворени .. айде до преди няколко години с кукла в ръка сега с бебе ..

Pedigree
09-19-2008, 19:07
Едва ли е готова.
На крехките 15, ебаси. 15?! Ще й предстоят толкова много неща, а тя няма да може да си изживее най-безгрижните години. А и какво ще предложи на това дете? Та, тя е на 15, а бременна на даскало, после ще изостане, покрай бебето не се знае колко ще може да се занимава с учене. И кви ли не други филми.
Няма какво да се чуди. Да казва на мама и тате, и да мислят какво ще правят.


Едит - айде стига сте я ръфали. Станалото, станало, не може да се промени.

ScionOfStorm
09-19-2008, 19:09
безчувстени убийци. егоисти. купона е по-важен от живота? от шанса? не ми се говори повече. отвращавате ме. не стига, че не се опитвате да я разберете, а я плюете ами и й давате мърди съвети. нямам думи.

и аз мога така да мелодраматизирам, актьорско състезание ще правим ли?

нека раждаме нежелани деца на 13-14-15, когато ние още сме такива, ние самите. И тогава няма да сме безчувствени.

Тогава ще даряваме живот.

Ще сме алтруисти, не егоисти.

Ще живеем живота си, да, 9 месеца или без продължаване на образованието ни, или ходене с егати мъките?

Да, предполагам че тогава наистина всичко ще е окей.

AvaLan4e
09-19-2008, 19:11
лошото е, че майката ще слуша тези които й се подиграват и се отращават от нея. надявам се да греша. амин.

bulgarche
09-19-2008, 19:12
Добре бе, какво говорите за морал не мога да разбера. Краката затворени, отворени, в гъза, в ушите, в устата.
Може секс с презерватив да е правила и момчето да не е еякулирало, но да е бременна. Нима вие не правите секс? Вие или вашата партньорка няма шанс да забременее? Е да, ако вече е правила аборт, може и да не успее вече.
Трудно ми е да приема, че хора на моята възраст са такива егоисти и мислите само за собствения си живот. Време ви е да създадете нов, "Две праскови посях и две череши". Как ще кажете че сте дали нещо на света? Не броим купоните и поготата в които сте взели дейно участие или лекциите, които сте посетили. Съученичките на сестра ми (набор 88) една през друга раждат. Сестра ми също го стори на 15 май тази година. Като гледам не й е лошо, въпреки е в началото се чудеше какво да прави. Класната ми каза тези дни, че е била студентка, редовно обучение и се е омъжила в 3 курс, гледала си е детето и нее имала никакви проблеми. Още повече, че като студенти получавате доста привилегии, за това че сте родили дете.

Boot
09-19-2008, 19:14
безчувстени убийци. егоисти. купона е по-важен от живота? от шанса? не ми се говори повече. отвращавате ме. не стига, че не се опитвате да я разберете, а я плюете ами и й давате мърди съвети. нямам думи.
леле колко си болна, не е истина просто.
купона не е по-важен от живота, ами просто е част от него и се случва в един или друг момент. И е по-добре да се случи преди да имаш детенце за гледане.

Хайде да раждаме на петнайсе, само защото сме направили грешка. Ама после гледаме препълнените домове за сираци и правим тъжни физиономии.


Болна... болна

bulgarche
09-19-2008, 19:18
Какъв ви е проблема бе? Има по цял ден тази майка да си чете уроците. Вместо да стои в училище, ще си стои вкъщи. Пак може да чете и да е в самостоятелна форма на убучени, само ще ходи по изпити. На 15...на мен на 20 родитлите ми няма ли да ми помагат? Да и сами можем да се оправим, а и ако се налага ще е така, но все пак те винаги биха помогнали, ако се нуждаем от нещо.
Ще започнете да говорите за пари ли сега? Как без пари не можело да се гледа, как ти трябватр милиони за едно бебе. НАли го имаме вкъщи, виждам какво е необходимо (освен психиката, до там не съм стигнал).

Ок, имате право на избор, кое ще предпочетете: пари или дете?

Boot
09-19-2008, 19:18
Абе Сашо, заради привилегиите ли да раждаме деца?!

Предпочитам аз да съм завършен човек и тогава да създавам още като мен, защото без съмнение децата попиват много от родителите си. И кфо, да станат пикльовци като мен, аре нема нужда

bulgarche
09-19-2008, 19:28
Абе, Ива! Какво говориш глупости, много добре знаеш, че ние сме къде къде по-добре от общата маса. Нали виждам сестра ми. Нямаше цели в живота, мечта за студентване, а е отличничка. Преди само купони, дискотеки, цигарки, водка с фанта...мога д акажа че става за майка. Теб те имам за по-сериозна, макар и по-малка от нея. Не че те познавам до такава степен, но все пак...
Всяка от вас си има майчинския инстинкт. Не съм казал че децата са машина за пари и трябва да ги правим, само защото имаме привилегии от тях. Говорих с моята приятелка, която първа каза "искам бебе". Оказа се, че това бебе можем да го отгледаме без да се изисква от нас нещо повече от внимание и грижа. Говоря че финансово то може да бъде осигурено и то не от парите на баба и дядо, даже не и от на мама и тате. За отглеждане всеки ще намери начин. Аз сега съм ученик, живеещ при мама и тате, получаващ почти всичко необходимо ми от тях. Все пак си имам диплома, която надграждам, но с нея пре спокойно мога да получавам заплата, която ще бъде по-висока с поне една заплата, от сборната на майка ми и баща ми, с които живеем поне 3 човека напълно (ако броя гаджето на сестра ми, нея и детето като нужни покривани от неговата заплата).

Аз също не съм бил планван, просто съм се появил. Не съм бил нежелан, но не са се и напъвали за мен. Мисля че съм получил много от родителите си, даже повече отколкото заслужавам.

Важно е желанието, възможност винаги има.

bulgarche
09-19-2008, 19:32
Детето защо е нежалано? Защото момичето не иска родителите й да разберат, защото е на 15, просто не се случва всеки ден. Тя си мисли че е проблем, голяма грешка, а това не е така. Има си приятел до себе си, който можеше да я зареже в това положение, но е казал че каквото се изисква от него ще го направи. Браво на момчето! Повечето сополанцовци не биха го сторили.

А и Ексо, говориш за самия случай, а може би забеляза че отдавна започнахме освен за него, да говорим (пишем) за нещата поприцип. Тя си решава какво да прави. Нека момичето прочете ние как разсъждаваме и да види какво е действието (макар и само мислено) което се развива, ако бяхме на нейно място.

Boot
09-19-2008, 19:35
Еми авторката няма желание. Не се чувства готова.

Пък и едно е да си говорим за хора със средно образование, друго е за 15 годишни. Например брат ми не е някакъв интелигент, решил е, че не иска висше и живота ще си го живее само с дипломата за средно. Но тя дори такава няма.

И аз, която ще съм втори курс студентка, от известно време и работа имам, ако забременея правя аборт и точка. Без да ме интересува мнението на нашите, на бащата, на неговите родители и т.н. Защото не искам дете. И никой не може да ме задължи да го родя и гледам. My body, my decision.

bulgarche
09-19-2008, 19:49
Мисля че темате беше полезна и за нас. Не че до сега не сме мислили върху този въпрос, но все пак...още един бърз кино преглед 8-)

Естествено, след раждане не е време за "живеене". Идват си отговорностите и олегналия начин на живот. Сестра ми също забременя "случайно", ако мога да се изразя, но най-общо казано. На сестра ми й беше рано, гаджето й не става за родител, вълнуват го неща, които са вълнували мен преди 2-4 години.
Бабата и дядото помагат много, но и това че разликата им е едва 40 години е в плюс, нищо по-малко :)

bulgarche
09-19-2008, 20:00
На майка ми и племенника ми. Майка ми е родила на 20 години и 4 дена, сестра ми на 20 години и 2 месеца (без 5 дни).
Майка ми е '68-ма, Кристиян е '08. Баща ми е '63.

П.П. Сега прочетох написаното от мен и видях двусмислицата. Сега вече мисля че стана ясно :) Бабата и дядото (родителите ми) са с 5 години разика, а не 40 8-) 40 години е разликата между бабата и внучето (аз да си каза за пореден път).

AvaLan4e
09-19-2008, 20:38
Толкова сте груби. Да, лошо е. Но вече е факт. Нима не го разбирате. Много ясно, че не го е искала, но защо да не му се даде шанс? Колагото откриете нещо неочаквано даже да е хубаво то ви жегва. Трябва време. И всичко може. Кога да е детето? Никога няма готови за него. Кога, а? Кажете. Някои и на 30 вече не могат. На 40 си дават даунчетата по домовете, които живеят повечето по 3 годинки. А детето е след професията, нали? Аха. тоест учим до 24, после се установяваме, 27 и сега дете? Или още малко живот? Къща? Не. На детето му трябва грижа. Винаги може. Трудното е за росителя, не за детето. Не ми говорете. Важна е любовта. Важно е да го оцениш. Ако продължавате така да мислите няма да има дете. Или друго. Ами ако имате къщата, парите, годините и недай си боже загубите всичко? Кой ще обясни на детето? Когато създаваш дете, създаваш грижи, да. Много ясно. Може да го убият, да се гаврят с него, да загуби вас, жилището, любовта, разума си, живота. Може. Може. Може. Не създавайте деца в този свят, гръмнете се, защото не е за живеене или помагайте на другите, а не ги упреквайте непрестанно. И да, болна съм, но това ме кара да се замислям повече. Надявам се.
0.о Аз съм БЪЛГАРЧЕ? омг <3 {} ('=

lsd43
09-19-2008, 21:02
Това дете ,няма бъдеще,по-добре кажи на родителите си и направи нормален аборт в квалифицирана клиника.Може ли такава безотговорност на 15 бремена ,просто всякаква липса на мозък! :?
Повярвай ми ,знам от личен опит, колко лошо е да си дете на безотговорни родители.Прсто съветвам всички ,които водят полов живот да бъдат много внимателни,защото не прецакват само себе си ,а и още един човешки живот. :?

TheNewReligion
09-19-2008, 21:03
Няма възможност да те осъкати- просто няма накъде повече. :-o Според мен темата е поредната груба шега, за това не смятам да отговарям сериозно.

AvaLan4e
09-19-2008, 21:06
Няма възможност да те осъкати- просто няма накъде повече. :-o Според мен темата е поредната груба шега, за това не смятам да отговарям сериозно.
Форумът е за дускусии. Не за социална помощ и психотерапия, консултации. Това не значи, че трябва да се държим като зверове. Пък и не всеки търси и може да намери помощ на сос място.

TheNewReligion
09-19-2008, 21:15
Няма възможност да те осъкати- просто няма накъде повече. :-o Според мен темата е поредната груба шега, за това не смятам да отговарям сериозно.
Форумът е за дускусии. Не за социална помощ и психотерапия, консултации. Това не значи, че трябва да се държим като зверове. Пък и не всеки търси и може да намери помощ на сос място.
Разбирам какво имаш предвид, но просто да се подиграваш (не ти) с такива сериозни неща и да искаш да водиш сериозна дискусия с някого на тази тема е просто обидно. :?

PeopleAlwaysLeave
09-19-2008, 21:15
Ама вижте, че майката не го иска това дете. Истина е,че детето е най-хубавото, което може да ти се случи в този живот, но кагото е желано. А тя не го иска. Какъв е смисълът да го ражда след като то ще живее лишено от любовта на родителите си? (или поне на майка си). Ще се чувства като бреме за тях. Мислите ли какъв ще бъде животът му след като научи, че е родено нежелано ? Или какво ? Да го роди и да го хвърли в някой дом. После наистина всички пак ще гледат с недоумение кампаниите за подпомагане на домовете по телевизията и ще се чудят как е възможна да има такива хора. Ами възможно е. След като родителите нямат възможност, и финансова, и физическа, изобщо всякаква, какво им остава да направят освен да го оставят в дом за сираци ? Има случаи, в които непранирани деца се паждат и след това се обикват от родителите си, бабите, дядовците и etc. Но откъде сте сигурни, че родителите на точно това момиче искат да имат внуче точно сега ? Откъде сте сигурни, че те ще се съгласят да помагат в отглеждането. Сякви ги има. Току виж след като го роди вземат те да му опропастят живота. Плюс това не става дума за купоните, става дума за живота на майката. Че тя е само на 15 - първо като го роди ще изостане от училище, след това не се знае дали изобщо ще й се занимава да продължи с ученето колкото да си вземе диплома за средно, камоли да учи за висше. Бащата ще помага докато може и с каквото може, но я се замислете като няма вече откъде да вземе кинти за това дете. Майката какво ли ще избере - да продължи да учи или да зареже учението и да се намери там някаква работа за стотина лв колкото да има да му купи храна и 2-3 парцала за обличане ? И какво ? Цял живот ще работи като чистачка или метачка някъде, ще си бие главата в стената, че парите не стигат за нищо, а детето като разбере цялата история ще страда още повече...

Абортът наистина е лошо нещо. И аз също съм против абортите, но аз поне съм сигурна, че ако забременея ще има кой да ми помага за отглеждането на това дете. Мен няма да ме е страх да кажа на мама и тате, че съм бременна, защото знам, че ще ме разберат, но въпросното момиче след като се страхува да сподели на родителите си значи е наясно какви ще са отзивите им.

_showy_
09-19-2008, 22:25
Ъъ.. Може и късно да пристигам в темата... Ама по-добре кажи на мамчето, правете квото ще правите и следващият път в дупето... И там е яко. :)

Erica
09-19-2008, 22:25
Здравейте! Имам един голям проблем, бременна съм а съм на 15. Вчера бях на гинеколог и ми каза, че съм в 6-7 седмица и че има още време, ама колкото по-рано толкова по-добре и по-лесно (по-малък шанс за усложнения..). Сгафих много сериозно! Немога да кажа на нашите, защото много ще се разочароват от мен! Приятелят ми ме съветва да кажа на майка ми, но тя утре заминава за Италия (по работа) ... няма начин да и го кажа и да се притеснява тройно повече. А той е готов да поеме всички разходи. Има ли възможност да направя аборт без да са подписали майка ми или баща ми ... и дали някой лекър, който се съгласи да ми направи аборт без подписа на родителите ми ще е надежден т.е. дали е възможно да ме осакъти? Моля ви дайте ми някъкъв съвет!

Добър вечер и от мен...мислих да не взимам отношение,но като ви гледам спора...не се сдържах...Значи,ако се загледате...момичето приема тази бременност като грешка и проблем...и определено иска аборт...Всеки сам си прави избора,всеки си има своята гледна точка,защо се опитвате да си наложите вашата...Сладичко_bi...сама казваш не нападайте и не обиждайте...,а ти какво правиш...Окей каза си твоето мнение,трябва ли да обиждаш всички,които имат различно мнение по въпроса...
Аз съм БЪЛГАРЧЕ,много си прав в твърденията си,но Експо и Boot също са много прави...Това дете ще е нежелано...или поне на този етап е нежелано...Едно е да имаш наистина сериозна връзка и това да се случи...и съвсем друго е...да си на 15...и да забременееш случайно...и авторката определено не приема това като "Дар Божи"...,напротив тя го определя,като голям проблем...
Да да имаш дете наистина е прекрасно...,но когато си готов за това,а авторката определено не ми се струва готова...,ако беше така едва ли щеше да пусне темата и да търси съвет за безопасен аборт...Въпреки че...аборт в 7 седмица...на 15 години...ми се струва наистина много опасен...Плодът е почти на два месеца...по-добре говори наистина с родителите си или поне с майка си...,тя определено ще ти даде най-добрият съвет...Недай си Боже да попаднеш на някой некадърник и краят е фатален...,мислила ли си тогава родителите ти как ще реагират и как ще се почувстват...,ако им се обадят от някъде си с покъртителни новини...Разбирам те,че те е страх...,но трябва да събереш смелост и да им кажеш...те са хората,които винаги ще ти помогнат...А наистина вече си в доста напреднал статий...не е шега работа...Каквото и решение да вземеш пожелавам ти само и единствено късмет и дано направиш най-добрият избор...,но говори с родителите си!

PrionBreak
09-19-2008, 22:35
1.Научи се да правиш безопасен секс
2.по-добре им кажи .. !! каквото и да става те са единствените хора които никога няма да те предадат и винаги ще ти помагат в каквото и да било!!
3. Успех ..

AliceSw
09-19-2008, 22:42
^това са пълните глупости...най-вманиачената ми позната на тема "да не стане гаф" забременя преди 2-3 години, общо взето винаги може да се окажеш в 1%, в който стафа гаф, каквито и контрацептиви да ползваш