PDA

View Full Version : Съхранете Българското !



ElisaDay
09-19-2008, 16:48
Здравейте!
Днес в часа по История (с нова госпожа сме) ни каза, че организира СИП Съхранете Българското!В него ще правим колажи за хубави български традиций,обичай и прочие.Много често ще се ходи на екскурзии до В.Търново, Пловдив и такива красиви български градове, в които ще разглеждаме страхотните старинни къщи!А в нашия град често ще сме на обиколки по паметниците и ще почистваме, като накрая ще си оставяме табелка с имената и училището.Лятото ще ходим на разкопки за 20 дена ии ние също си копаем :-D Също и по походи .. ии такива работи!
Е, тъй като тя каза, че в много малко училища има такива организации, във вашето има ли ? Интересно ли е ? С какво още се занимавате?
Аз се записах и се надявам да е интересно..поне на пръв поглед така изглежда (: Плюс това тя каза, че ние сами ще си направим програмата по, която ще работим!Сега в Другата събота имаме среща с Президента и така (:

Obsession
09-19-2008, 17:57
Да, в моето има - Христо Ботев - Русе. В 9 клас имах сип археология, после бяхме на разкопки, това бяха дните в живота ми, които ще се постарая никога да не се повторят. Също членувам в клуб "Съхрани българското", чистят се паметници, поднасяме венци на празниците, правим табла и подобни, търсим инфо, бяхме в държавния архив даже... Ако по принцип историята ти е интересна или археологията те влече - не си сбъркала. Ако просто няма какво да правиш, прецакала си се.[/b]

voodoodoll1
09-19-2008, 18:14
Как ти завиждам :D Токова искам да участвам в такъв клуб,но в моя град никаде няма.Как само искам да отида на разкопки някаде.Но в моето тъпо училите са забранени всякакви екскурзии.Даже неможе класната да ни заведе в някой музей в града.Баси строгата директорка.Никаде не може да ходим.Иначе,аз обожавам археологията и много искам да участвам в някаква такава организация и да хода по разни интересни неща,ама няма :-x :-x

BeBsItO
09-19-2008, 20:20
Китов почина (мир на праха му).......ама заместнички си има боллл :D

Бъзикам се.
И аз участвам в подобно нещо.....води се под формата на сип Археология :) + още 1 сип история (2 часа), + 2 редовни часа, + 2 зип часа....седмично :)


При вас как седят нещата с часовете?Става дума за хуманитарните паралелки??

DJ_Mrav4o
09-19-2008, 20:31
В моето училище има какви ли не неща, обаче това го няма! Идеята е мн добра :grin:

tarataika
09-19-2008, 20:33
няма

ElisaDay
09-20-2008, 07:45
chocolate`kiss, би ли ми казала повече информация за относно разкопките?Защо никога повече не би искала да се повторят тези дни? (:

krisiiiiito
09-20-2008, 09:53
за съжаление в моето училище няма такава '' екстра '' 8-) .. но ще е хубаво да се направи

иначе имаме Пионерски дом в който много деца се занимават с различни работи
пеене.. рисуване... музика.. фитнес .. кино..компютри..танци и каквото се сетиш
едното от тях е КРАЕЗНАНИЕ там е нещо подобно..преди година ходих и ми беше много интересно - водиха ни на екскурзии...говорихме за българските традиций и празници и специално на мен ми беше много интересно :)

it_ends_tonight_
09-20-2008, 11:44
И ние в училище си имаме такъв СИП, само дето нищо не правят там (мислех да се записвам) единсвтено по празници лепят постери из даскалото, които почти никой не чете и ако има нужда правят малки манифести из града. Трябва малко повече активност...

Obsession
09-20-2008, 13:44
chocolate`kiss, би ли ми казала повече информация за относно разкопките?Защо никога повече не би искала да се повторят тези дни? (:

Хмм разкопките бяха на Сексагинта Приста, това е в Русе, римска крепост май е било... Всичко представляваше една огромна дупка с по-малки дупки в нея. Момчетата копаха, събирахме камъни, пренасямхе ги, метохме, човъркахме камъните, прах, мизерия, като духня вятър да не ви казвам какво се вдигаше, едва виждаш хората около себе си, едва си познаваш оригиналния цвят на дрехите, едва си измисваш пясъка от косата, едва си помниш името, защото си слънчасал/а. А през зимата всичко е изоставено и сяка се почва от начало на др година.

sexa_na_kompleksa
09-20-2008, 14:20
В моето училище няма такова нещо, обаче звучи интересно.

sasha_90
09-20-2008, 14:20
В моето училище няма нищо такова.