PDA

View Full Version : Не издържам !!!!



anichkaaaa
09-19-2008, 18:40
Дълго време се чудих, дали да напиша темата и най накрая се реших, защото вече наистина не издържам и не знам какво да правя . Историята е малко дългичка, ама ще я съкратя . Та накратко :
Истинския ми баща почина преди няколко години . След време майка ми се запозна със един мъж, който и до сега живее в нас . Не са женени с майка ми , но по някаква причина тя настоява да го приемам като свой баща, както и да е, примирих се със това нещо . Значи , въпросния човек пътува и го няма около 5-6 месеца . И докато него го нямаше аз завърших, приеха ме в Софиийския и тн . Вчера той се върна . И ми заяви, че просто НЯМА да ходя във София, искал да остана във Варна да уча . Крещяхме си , викахме си , опитах да говоря сериозно със него , защото така бъдещето ми просто се проваля ! А пък да избягам от нас просто не смея, защото не знам какво ще се случи . Начи той ми е посягал един-два пъти и майка ми знае за това нещо , но просто и двете изпитваме някакъв страх от него . Не знам и аз защо ... Та това е накратко . Ако имате някакви идеи какво да правя, как да го убедя , че искам най-доброто за себе си и за бъдещето си , и че живота си е мой и аз ще правя каквото си искам с него ... наистина ви моля кажете ми , защото аз се изчерпах ...

Native
09-19-2008, 18:48
Майка ти какво мисли по въпроса?
Ти си пълнолетна, сама взимаш решения.Той едва ли играе някаква важна роля в живота ти, не можеш ли просто да проявиш твърдост и да кажеш заминавам?
Той ли ви издържа...смисъл адски глупаво е да живеете с човек, към когото изпитвате страх.

anichkaaaa
09-19-2008, 18:51
Майка ти какво мисли по въпроса?
Ти си пълнолетна, сама взимаш решения.Той едва ли играе някаква важна роля в живота ти, не можеш ли просто да проявиш твърдост и да кажеш заминавам?
Той ли ви издържа...смисъл адски глупаво е да живеете с човек, към когото изпитвате страх.

Ми майка ми е наясно с абсолютно всичко . А и знам че е глупаво и тн . Но просто ако замина сега нямам къде да отида наистина ...

Blab
09-19-2008, 18:53
Нейтив, жените на средна възраст(и не само) имат нужда от човек до себе си...
Говори с майка си, с нея се разберете. Идваш в София.
Ако тя е безразлична към проблема ти, хващаш пътя(ако смяташ, че ще можеш да се оправяш сама) или се обръщаш към някоя организация или пък гореща линия и прочие.

Blab
09-19-2008, 18:55
Но просто ако замина сега нямам къде да отида наистина ...
А къде смяташе да живееш в София?

anichkaaaa
09-19-2008, 18:57
Но просто ако замина сега нямам къде да отида наистина ...
А къде смяташе да живееш в София?

ами при леля ми , която му е сестра на тоя, обаче той говори с нея иии й каза така и така тя няма да идва и някакви такива работи и я настрои срещу мене и тя каза : Спокойно това момиче в моята къща няма да стъпи ...

kaka7a
09-19-2008, 18:59
МИла?!в никакъв случай не се давай на този човек!!той не е твой баща той няма да реши твоето бъдеще!и ако наистина обича майка ти нека покаже тази обич като те пусне!а не виждам защо той ще ти забранява?!САМО НАПРЕД И НЕ СЕ ДАВАЙ,СТАВА ВЪПРОС ЗА ТВОЕТО БЪДЕЩЕ!!

Blab
09-19-2008, 19:00
Тъпо.
Ти си се записала вече в СУ, имала си жилище, затова не си кандидатствала за общежитие... Да учиш във Варна? Сроковете за записване не са ли приключили?

anichkaaaa
09-19-2008, 19:03
Тъпо.
Ти си се записала вече в СУ, имала си жилище, затова не си кандидатствала за общежитие... Да учиш във Варна? Сроковете за записване не са ли приключили?

Ами да и аз това му казах и той ми каза : Не ме интересува имам достатъчно връзки ....

tarataika
09-19-2008, 19:41
Той не притежава живота ти! Той няма право да се разпорежда с него! Не той ще решава бъдещето ти! Дори и баща не ти е! И братовчедка ми тази година кандидатства и знам че първите 6 месеца нямаш право да работиш и да ползваш общежитие, което е ненормално просто. Но нямаш ли някоя приятелка, при която да живееш първите 6 месеца или някакви спестени пари? Дори не знам какво да ти кажа, намираш се потресаващо положение...Ами ако отидеш да учиш в друг университет? Едва ли ще е чак толкова лошо, но предвид, че нямаш право на избор, нямаш възможности...знам, че не ти се иска да му правиш на него кефа, ама все пак семейство сте

Seducti0n
09-19-2008, 20:32
Здравей. (:
Струва ми се, че си достатъчно голяма за да можеш сама да решаваш кое е добре за теб и кое не, още повече щом въпроса опира до образованието ти.
Втория мъж на майта ти, не ти е биологичен баща и няма правото да налага мнението си или да се опита по какъвто и да е начин да те задържи във Варна, при условие че искаш да учиш в София.
Няма смисъл да се опитваш да го разубеждаваш.Ти си си в правото и е редно да отстояваш желанията си.
Час по скоро си събирай багажа, взимаш билети и идваш.Хубаво е, че има къде да се настаниш.Работа ще си намериш, на лекции ще ходиш и всичко ще бъде наред.Живота ти дава възможност-използвай я!

Blab
09-19-2008, 20:33
Цвети, не четеш, тя няма къде да живее.

ra4ence
09-19-2008, 21:12
Много сложна ситуация. Извинявай,но майка ти е изцяло и само тя виновна. Но това е др тема.
На твоя въпрос- какво да правиш.........
Нямаш ли познати,които също ще идват да учат в София?Поне отначало да сте заедно в Студ. град...не знам.
Друг вариант е да говориш с майка ти насаме. Ако можеш да я убедиш,че ТИ си по-важна от нечий болен мозък...
Регистрираи се в сайтове razni.. / studgrad.com/че търсиш 1-2 момичета за квартира да си делите наема, потърси обяви за работа..
И..пиши как се развиват нещата ..
Съчувствам ти

SpOrTs_GiRl
09-19-2008, 22:42
Наистина много кофти ситуация .. От това зависи бъдещето ти все пак .. Защо не поговориш с майка ти и не обсъдите .. знам ли да го убедите по някакъв начин двете?! .. Ако не е настроил и нея срещу теб ..
И бтв.. защо толкова иска да останеш да учиш във Варна?! .. Какво му пречи да заминеш? .. Би трябвало да ти е дал поне една адекватна причина..

Lady_B_
09-20-2008, 01:30
Да ти се беше скарал и да ти даде бъдещето в ръцете разбирам, ама не стига, че не ти е никакъв! а и на всичкото отгоре и ще вика ... А и това е ТВОЕТО бъдеше и ТИ си се постарала за него (да влезнеш в СУ не е от най-лесноте неща). Виж знам, че сигурно ще кажа някоя страшна простотия, ама защо не гороиш с Виктор предполагам, че си му казала. Аз отхвърлям изцяло възможността да си останеш във Варна! (хиихх без да те питам) А и варианти могат да се измислят ... :) А и ако останеш там после ще ги обвиняваш цял живот и ще има защо! И наистина ... ох де да знам поговори с майка ти, да му повлиае на тоя юнак по някакъв начин, че да те пусне ... :o

anichkaaaa
09-20-2008, 07:18
Да ти се беше скарал и да ти даде бъдещето в ръцете разбирам, ама не стига, че не ти е никакъв! а и на всичкото отгоре и ще вика ... А и това е ТВОЕТО бъдеше и ТИ си се постарала за него (да влезнеш в СУ не е от най-лесноте неща). Виж знам, че сигурно ще кажа някоя страшна простотия, ама защо не гороиш с Виктор предполагам, че си му казала. Аз отхвърлям изцяло възможността да си останеш във Варна! (хиихх без да те питам) А и варианти могат да се измислят ... :) А и ако останеш там после ще ги обвиняваш цял живот и ще има защо! И наистина ... ох де да знам поговори с майка ти, да му повлиае на тоя юнак по някакъв начин, че да те пусне ... :o

Ами аз със Виктор говорих :) А пък колкото до това майка ми да говори с него .. Те от 2 дена не спират да се карат за това нещо, и само си викат, крещят и тн , ама той е твърдо решен . Искал да има контрол над мене .... Аз му казах, че съм на 19 и мога да правя със живота си каквото си искам,без той да има право каквото и да било да ми каже...

Lady_B_
09-20-2008, 11:12
Да ти се беше скарал и да ти даде бъдещето в ръцете разбирам, ама не стига, че не ти е никакъв! а и на всичкото отгоре и ще вика ... А и това е ТВОЕТО бъдеше и ТИ си се постарала за него (да влезнеш в СУ не е от най-лесноте неща). Виж знам, че сигурно ще кажа някоя страшна простотия, ама защо не гороиш с Виктор предполагам, че си му казала. Аз отхвърлям изцяло възможността да си останеш във Варна! (хиихх без да те питам) А и варианти могат да се измислят ... :) А и ако останеш там после ще ги обвиняваш цял живот и ще има защо! И наистина ... ох де да знам поговори с майка ти, да му повлиае на тоя юнак по някакъв начин, че да те пусне ... :o

Ами аз със Виктор говорих :) А пък колкото до това майка ми да говори с него .. Те от 2 дена не спират да се карат за това нещо, и само си викат, крещят и тн , ама той е твърдо решен . Искал да има контрол над мене .... Аз му казах, че съм на 19 и мога да правя със живота си каквото си искам,без той да има право каквото и да било да ми каже...

А ти още малко и трябва да си на училище нали така ? Ама щом си говорила с него предполагам, че сте измислили нещо :D , което е много хубаво :) абе чакаме те в Софияяяя :grin: :grin: :D

mhmhmhmhm
09-20-2008, 11:52
къв е па тоя да ти казва...
най-малкото,че не ти е баща
на общежитие не можеш ли да отидеш??