PDA

View Full Version : Единствено,когато пея се чувствам наистина себе си



psihqsala
09-20-2008, 12:37
Има нещо наистина странно и просто искам да ви го споделя. По принцип съм малко затворен човек и ми е трудно много да изразявам емоциите си,но ако се отпусна пред някого нямам този проблем/трябва ми повечко време/. Обаче имам една стихия. Да пея. Наистина обожавам да пея. И ако не се чувствам добре или ми е криво и си пусна някоя песен и започвам да пея,се чувствам наистина страхотно. Някак си в секундата,в която почна да пея,сякаш изразявам най-добре себе си и се чувствам най-на място. Сякаш това е ,което искам да правя цял живот. Да пея и само да пея. Нямам нужда от друго, музиката е всичко за мен. Моята малка мания. Наистина това с пеенето е така. Като започна да пея,чувствам оня полет на душата си,който ми е трудно да изпитам,заради човек. Отпускам се,усмихвам се и ставам себе си. Само чрез него. Има ли други такива хора? Какво мислите, сега съм 12 клас....много ми се иска да се занимавам с музика и само с музика висшето си !

Magi4eska_Kiss
09-20-2008, 13:15
Ами да, има и други такива хора-например АЗ... :) и аз се чувствам така, докато пея.

stefity
09-20-2008, 13:16
Еми просто е! Ти имаш дарбата да пееш, използвай я тогава! Мисли за бъдещето и реализирай мечтата си да се занимаваш с това. Щом пеенето ти носи спокойствие, то тогава не спирай, не свеждай глава и не позволявай на никой да те спира в това, в което си най-добра, а именно-пеенето! Все пак, не си и малко дете :wink: и щом мислиш, че с това искаш да се занимаваш за напред... то тогава действай! Успех :) Ей, и накрая като станеш известна, да не ни забравиш, чу ли хаха. :)

i'm so excited!
09-20-2008, 13:21
по принцип е малко късничко да почнеш да се занимаваш професионално с пеене, защото граденето на слух хич не е лесна работа. всъщност пеенето като цяло изобщо не е лесно. освен че трябва със солфежа да се справяш перфектно, работата с дишането по време на пеене е много джиджава. всичко трябва да ти е изрядно подредено като правила в главата (моята учителка ме учеше да си представям въздушния стълб в мене и от там да направлявам звука) и в същото време да ти идва отвътре. а да не говорим колко време ми трябваше за да се науча на диафрагмено дишане..не пречи да се запишеш на уроци и да се научиш на всичко това, но до известна степен убива това страхотно чувство, което описваш. съвсем не е толкова лесно и приятно колкото изглежда. но определено е късно за висше с музика ..(?)
питай още нещо ако те интересува.

psihqsala
09-20-2008, 13:37
по принцип е малко късничко да почнеш да се занимаваш професионално с пеене, защото граденето на слух хич не е лесна работа. всъщност пеенето като цяло изобщо не е лесно. освен че трябва със солфежа да се справяш перфектно, работата с дишането по време на пеене е много джиджава. всичко трябва да ти е изрядно подредено като правила в главата (моята учителка ме учеше да си представям въздушния стълб в мене и от там да направлявам звука) и в същото време да ти идва отвътре. а да не говорим колко време ми трябваше за да се науча на диафрагмено дишане..не пречи да се запишеш на уроци и да се научиш на всичко това, но до известна степен убива това страхотно чувство, което описваш. съвсем не е толкова лесно и приятно колкото изглежда. но определено е късно за висше с музика ..(?)
питай още нещо ако те интересува.
Защо да е късно? Мисля,че ако почна уроци сега няма да е късно...
*Ходила съм преди на няколко урока и пея в хор. Ако това се зачита...

i'm so excited!
09-20-2008, 13:58
при малките деца е много лесно да се изгради слуха, докато при 18-годишен човек вече се изисква много повече време и усилия.
а и теорията е много. за практиката пък съвсем.
що не се пробваш в някой айдъл междудругото?

machoka
09-20-2008, 14:03
Отиди до Консерваторията на Евлоги Георгиев и ул. Русалка /кажи-речи на кръстовището с бул. Мадрид/ - отиди при секретарката на Вокален факултет или по-добре Поп и Джаз факултета и питай как седят нещата с уроците - да те чуе преподавател и ако прецени че може да се 'справи' с теб - да те поеме и да ти дава уроци за кандидатстване. Спомени, че пееш в хор.

Ти не каза какво пееш - вокалния факултет са с класическа музика - опера, арии такива неща - поп и джаз факултета - името говори само за себе си. Важно е да създадеш връзки с някой преподавател от комисията, т.е. от Академията - за да те подготви спрямо нашите критерии и на едно по- high-level ниво, а не някой квартален самоук 'даскал', който ще ти гледа в деколтето.

Ако един преподавател не те оцени и не пожелае да работи с теб, не се отказвай - отиди при друг, ако и другия не иска - пробвай в другия факултет /в зависимост в кой идеш първо/. Имай и още едно наум - ще те гледат малко високопарно професорите там, ако не си със световна кариера зад гърба си, някак за по-низше същество от тях те имат - един вид не се спаружвай от префърцуненото им държание )

psihqsala
09-20-2008, 14:18
Ами аз съм от Варна...

machoka
09-20-2008, 14:23
Ами да беше започнала с това, но така или иначе другаде, освен в София няма къде да получиш Висше по специалността.

mrysnika
09-20-2008, 14:25
Ами да беше започнала с това, но така или иначе другаде, освен в София няма къде да получиш Висше по специалността.

machoka
09-20-2008, 14:26
е, това е друг въпрос и нещата седят по коренно различен начин ;)

i'm so excited!
при певиците не е толкова трудно - идеята е да прескочи трапа на приемните изпити, оттам нататък за 4 години ще навакса - а въпросните изпити, за съжаление ако питаш мен, са все по-лесно достъпни и с малко талант, късмет и много работа може и без да си се занимавал преди. В смисъл една учебна година е реален срок за подготовка.

psihqsala
09-20-2008, 14:29
е, това е друг въпрос и нещата седят по коренно различен начин ;)
Знаеш ли нещо конкретно ?

machoka
09-20-2008, 14:40
е, това е друг въпрос и нещата седят по коренно различен начин ;)
Знаеш ли нещо конкретно ?

По-конкретно не, освен че преди няколко години когато имах възможност преждевременно да започна в Mannes - New York, само годишната такса беше около 25К долара, без спане, живот, осигуровки. За другата по-известна Консерватория - Джулиард, въобще няма и да говоря.

а по-общо за певици не - най-ориентировъчно - в Щатите безбожно скъпо - трябва да спечелиш стипендия и да работиш на 2 места примерно за да си платиш годишна такса от 30К долара примерно - или пък вашите да ги извадят ) В Англия е още по-скъпо - понеже сме в Европейския съюз таксите са сравнително по-евтини от Щатите, но там е много скъп живота, квартири и т.н.

МНОГО наши хора има в Германия и по-специално Академията в Есен, там ти е по-евтино обучението от колкото в София, вече спане и такива неща пак са на достъпни цени.

machoka
09-20-2008, 14:57
Да допълня само - това го казвам от преки впечатления от приятели които са там. Имам такива и в Австрия - консерваторията във Виена и едно приятелче в Моцартеума в Залцбург - последния например си изкара Висшето тука и веднага записа отначало второ висше там - така че идеята е, че може да идеш когато искаш, таксите са приемливи на немско-говоряща територия, но пък първо трябва да шпрехаш немския на едно много високо ниво, защото имаш входни изпити по немски, които са сложни и ако не ги преминеш не можеш да следваш там /същото важи и за Щатите - TOEFL задължително, и за Англия - на местно ниво са различни изпитите до колкото знам, но пак има задължителни входящи за език/, и второ по-важно - нивото е много високо, летвата е доооста нагоре и ще ти трябва доста голяма подготовка, сондиране на почвата там където искаш да идеш и така - сложно е.

PiruBloodz
09-20-2008, 15:04
double post

machoka
09-20-2008, 15:06
^^ може ли да не се обаждаш, ако няма какво да кажеш по темата?!?

PiruBloodz
09-20-2008, 15:07
делни мнението тогава.. и това

babity
09-20-2008, 18:45
Извинете ме за нетактичното вкючване, ама какъв е смисълът да хвърли толкова пари за едно буквално детско увлечение. Нали знаете, че "музикант къща не храни" и май си е вярно. Ако даде масата пари и завърши навън и реализира някакъв голЕм хит ще си прибере мангизите, ама дори няма да си вземе 1/5 от това, което е вложила, пък по - успешна от това не мисля, че има вариант да стане.

Мацка, неприятно е, ама или се ориентирай към чалгата или помисли за нещо сериозно! Успех!

Deadlock
09-20-2008, 18:58
^Колко практично..
А желанията, усещането за призвание? Нещо друго освен парите?

babity
09-20-2008, 19:08
^Колко практично..
А желанията, усещането за призвание? Нещо друго освен парите?

Добре. Следвай призванието си... и мизерувай като клошар! И аз имах същото "призвание" и се занимавах сериозно. В 6ти клас си преосмислих приоритетите, наблегнах на училището и започнах да се занимавам с друго. Никога не съм съжалявала!

Deadlock
09-20-2008, 19:24
Добре. Следвай призванието си... и мизерувай като клошар!
Вариант е. Ама не единственият.
На пост, написан по този начин (началния), не бива да се отговаря със 'Слез на земята, ще бъдеш себе си в банята!'.
Човек никога не знае какво ще се случи, затова по-добре да върши това, което в момента го прави щастлив, отколкото това, което евентуално в бъдещето ще му осигури нещо-си.

LiLGrizzly
09-20-2008, 21:32
spored men edinsven e 6ansa kakto kaza nqkoi po nadolu music idol tam da te zabeleji nqkoi i tey 6e stane ina4e mn trudno s mnogo pari ! :?

Skullbreaker
09-20-2008, 21:49
Котьо пак се разприказва :Р .

Да ти кажа честно ,прекалено много тормозене ще ти е консерваторията..Пиано , солфеж , хармония,полифония...По-добре се свържи с някоя частна учителка (АКО ТИ СПОМЕНАТ ЗА МАЙКАТА НА ВЛАДИ ГРАФА , КАЖИ ,ЧЕ ГРЕШИШ НОМЕРА..) ..

Бъркаш пеенето за удоволствие с пеенето за професия :) .
Ако имаш как да се запишеш прати да те чуем :) .

Пък и като си от Варна да се разкарваш до София... : .

Skullbreaker
09-20-2008, 21:54
А постове от сорта на "МУЗИКАНТ КЪЩА НЕ ХРАНИ" от рандом ограничени хора да не се чуват плийз!
В Европа се изкарват от свирения по барове повече пари отколкото тука с нечовешко бачкане (става дума за непосредствено след завършване..) .. Знам го много добре , повярвай ми :) .

babity
09-21-2008, 10:25
^ Да ти кажа, бях навън, пях, ама откъм финанси само олекнах.

lachoruse
04-27-2010, 16:30
Здравейте,аз съм 5 клас и уча в МГ "Баба Тонка" Искам след 7 клас да кандидатствам за някое училище в Европа с пеене...И да трябва английски ,а не немски...Попринцип наскоро ме даваха по БТВ,пиша авторски песни.Имам 10.Между другото по възможност таксата да не е много висока(2000,3000 евро на година) или пък да може да се вземе стипендия.Бихте ли ми препоръчали такова училище?