PDA

View Full Version : Още не знам с какво ще кандидатствам. Моля пишете :)



sweetlove
09-20-2008, 16:35
Здравейте! Аз тази година съм 9 клас. Реших, 4е искам да продължа образованието си в общообразователното училище, в което си бях, защото все още не се бях ориентирала за по нататъшната ми реализация. Таа сега вече май е време да съм решила какво сикам. Всички родители ни казват, че трябва да знаем с какво ще кандидатстваме и на какви предмети да наблягаме. На мен любими са ми английски, история, география. Баща ми отдавна ме пита какво искам да следвам, а аз още не съм напълно сигурна. Засега като специалности съм си харесала мениджмънт, маркетинг, туризъм. Допитах се с баща ми и той ми каза- "за кво ти е тоя туризъм" 8-) Така де, той иска нещо по-.... нз ама само ме съветва за тая икономика, а аз не искам. Пък и мога ли да кандидатствам за тази специалност без да полагам изпит по математика, защото не съ много добре? :-D
Та темата ми е главно за да ви питам за някои специалности, за които в момента има реализация. Мисля, че такава е туризма. Защото искам след завършването ми да мога да си работя и да се издържам напулно само, без помошта на нашите....
оФ абе кажете ми вие с какво ще кандидатсвате, какви специалности сте си харесали и какво ви харесва в тях. Мерси предварително и ще чакам отговорите ви. Ако мове да ми препоръчате нещо и за мене.. :-)

Jumbie483
09-20-2008, 16:55
Аз още от 4 клас си знам, че първо ще се занимавам с немски, после с мениджмънт в Германия...така и стана :-)
А теб ще те посъветвам да се занимаваш с това, което ти харесва. Защото ако гледаш нещо, което не ти доставя удоволствие, след това въобще няма да ти е интересно и няма да искаш да продължиш, докато ако учиш това, което те влече и ти е приятно, времето ще минава прекалено бързо и дори няма да ти се иска да свършва ученето ;)

sexa_na_kompleksa
09-20-2008, 16:58
Доколкото знам туризма има приложение. Можеш да кандидатстваш с Английски и География, щом като Математиката не ти върви.

AliceSw
09-20-2008, 21:50
английски + история = международни отношения :D

NightGuardian
09-20-2008, 22:04
90% от хората , които са завършели не работят по специалноста си.
Направи си извод сама. ;)

То ако ставаше така , той всякои излезнал от митничарска паралелка , щял да стане митничар! Пък може и само на теб да ти провърви от 2 паралелки с по 26 ученика. :razz:
С този пост не искам да те мотивирам да не следваш това , което искаш просто ти казвам , как стоят нещата!

mitzubi6i
09-26-2008, 18:43
Ако искаш кандидатствай за нещо свързано с компютрите.Сега е векът на модерните технологии и това ще ти бъде от полза.

snejana67
09-26-2008, 18:48
според мен екологията :) ще бъде много важна :) за там трябва биология и химия :)

plmn
09-26-2008, 19:00
английски + история = международни отношения :D

Аз съм с история + англ. :lol: Международни отношения ми звучи мн добре, ще видим... :D

gorska
09-26-2008, 20:16
Туризма си е най-яко, братоооо :grin:
Ай ше ставаме колежки в бранша!
Мен само изпита по география ме притеснява :-o

Boyd
09-26-2008, 20:20
Ако искаш кандидатствай за нещо свързано с компютрите.Сега е векът на модерните технологии и това ще ти бъде от полза.

В това няма бъдеще. Този напън, в който сме в момента, в който има много работа и реализация е моментен и няма да продължи дълго.


според мен екологията :) ще бъде много важна :) за там трябва биология и химия :)

В момента екологията набира скорост, защото в скоро време ще започне да се цени много, заради тея глобални затопляния, замърсявания и тем подобни.

Това е единия вариант, в който със сигурност ще имаш реализация.

Аз лично съм се ориентирал към медицина. Без това няма да може.

plmn
09-26-2008, 20:27
Аз лично съм се ориентирал към медицина. Без това няма да може.

И аз преди исках да уча медицина, но тая химия... :(

Boyd
09-27-2008, 13:19
Аз лично съм се ориентирал към медицина. Без това няма да може.

И аз преди исках да уча медицина, но тая химия... :(

Химията хич не ме притеснява.

На мен проблема ми е кандидат-студентския изпит по биология, защото се развиват 3 теми от общо 44 или 66 (ще излъжа - не знам точно колко са).

Metal_kids
09-28-2008, 12:26
Най-важно наистина е да се занимаваш с това което ти харесва и ти е най на сърце..другото няма значение :P