PDA

View Full Version : Ако ме няма...?



MostHated
09-21-2008, 10:42
Въпросът ми е замисляли ли сте се, "ако ви няма" какво ще се промени в живота на хората които са около ва... родители, приятели, гаджета, момичета или момчета които харесвате.
Аз днес се замислих и мисля че нищо няма да се промени... Някой може и да се прави на тъжен... ама ще е fake. Ще отшумят нещата доста бързо.
Вие какво мислите че ще се промени живота на хората около вас..?
драскайте

stefity
09-21-2008, 10:54
Хмм... ако ме няма??? Наистина, и аз се чудя, какво ли би било, ноо аз съм тук, на земята, жива и здрава и се радвам за това! Не ми се мисли, какво би било ако ме нямаше, тъй като сега съм си тук и си живея живота... Може би вече като остарея и стана на 60-70 години... бих си задала този въпрос, но не и сега. Сега мога да мисля само за живота, който живея!

Swinkenhoffer
09-21-2008, 11:03
Аз пък се чувствам обичана и някак един от съществените хора в живота на близките ми. Сигурна съм, че ще им липсвам много, ако ме няма.. както и те на мен, ако се случи нещо с тях. :)

slim__shadygirl
09-21-2008, 11:05
Ponqkoga se zamislqm po tozi vupros :oops: ..posle si kazvam "kato umra 6a mu mislq ko tolkoz" :-| :smt003 :lol:

LoReTo
09-21-2008, 11:07
Може би нямаше да има кой да изслушва тези които имат нужда от това,нямаше да има кой да ги разбира, кой да им влиза в положението и винаги да дава точните съвети,нямаше да има кой да им вдига винаги настроението и то с лекота,нямаше да има кой да бъде такъв като мен..без мен нямаше да е същото, може би нито един мой приятел нямаше да е същия,може би щеше същите неща да ги разбере по много по-труден и болезнен начин,нямаше да има кой да страда и после да споделя опита си с надеждата да не се повтарят моите грешки, нямаше да е същото...всеки човек се ражда за да изпълни някаква мисия на земята и след това си отива... много неща нямаше да са същите без мен...и макар и сега много малко хора да оценяват труда ми после ще го ценят и ще се питат защо не са го оценили по рано :)

Bianca
09-21-2008, 11:09
^ Каква реклама! 8-)
Всички щяха да пируват, ако ме нямаше!
Само дето съм тук! :-P :lol:

MiLeNcHeToO
09-21-2008, 11:13
Емии замисляла съм се иии според мен едва ли ще има някяква особена промяна освен за майка ми (много ме обича :D хаха) сигурно няма да го преживее лесно, както всяка майка. А за приятелитееее, ми предполагам ще им е тъжно 1,2 седмици и след месец ще ме забравят :-D Ноо не мисля скоро да умирам,никой не може да се отърве лесно от мен! :grin: :D

Pliok0019
09-21-2008, 11:13
Ако ме няма...

Ще ми бъде тъжно за останалите. Как ли ще живеят без мен? :(

slim__shadygirl
09-21-2008, 11:16
много неща нямаше да са същите без мен...и макар и сега много малко хора да оценяват труда ми после ще го ценят и ще се питат защо не са го оценили по рано :)
mn pravilno :) ...(to vinagi stava taka)

Pedigree
09-21-2008, 11:18
Ми, аз гледам много да не мисля на такива теми. Само ако си представя, че някой от семейството ми, приятелите ми, близките ми, ги няма, ми става някво... ужас. А ако мен ме няма, предполагам, ще липсвам на горепосочените хора. :)

И не всичко е фалшиво. В такъв смисъл.. представи си, че си с един човек супер дълго време. Познаваш го, свикнал си с него, с навиците му, държиш на него, уважаваш го, обичаш го... много ясно, че ако стане нещо с него, ще ти е супер кофти. Но после ще свикнат и без теб, разбира се. Животът продължава... с или без теб. Да не би да очакваш да тръгнат с теб?

TheGirlNextDoor
09-21-2008, 11:21
ако никога ме е нямало или ако от днес ме няма...мисля,че има разлика..
..и в двата случая нещата ще са доста по-различни ..

Madness
09-21-2008, 11:21
Не мисля,че ще липсвам на кой знае колко хора всъщност...

st1ka
09-21-2008, 11:27
..

TheNewReligion
09-21-2008, 11:27
Ако, ме няма, вероятно ще липсвам на роднините си. Нямам приятели :arrow: няма да им липсвам. На съучениците си също, предполагам, че няма да липсвам... :)

TheLittleAngel
09-21-2008, 11:50
Ако ме няма, ще липсвам на семейството ми. За приятелите не знам. Може и да има 1-2, на които ще липсвам... Не му е времето сега да го мисля, все още съм тук.

Jumbie483
09-21-2008, 11:59
Ако ме няма най-много ще липсвам на най-близките ми хора. Тези, които ме познават такава каквото съм :)

Romance
09-21-2008, 12:29
'ако ме няма'..?
не разбирам дали въпросът е ако умра евентуално или ако никога не ме е имало..защото 2те неща са много различни.Ако случайно си замина от този свят предполагам,че на много хора ще им липсвам..и сигурно ще мие п о кофти за тях, че страдат, отколкото за мен ,че съм умряла.Но ако просто никога не ме е имало...едва лина някой ще му е мъчно за мен,тъй като не може да страдаш за нещо,което никога не е съществувало,та сигурно няма да има фрапантни промени.

Bianca
09-21-2008, 12:46
Ако ме нямашееее на тоооозии свяяяят.. :-({|=

Dumb
09-21-2008, 13:37
И аз съм си мислела за това.Примерно ако не дай Боже не6то се случи с мен. Мислела съм дори за погербението си- кой 6те дойде, каква 6те е реакциqта на тези с които не съм се разбирала. Много ми е интересно.

krisiiiiito
09-21-2008, 13:41
да и аз често се замислям за това недай си Боже да стане какво ще се промени ?? :-o разбира се че родителите ми ще са най-съкрушени ... близките ми но дали на всички познати ще им липсвам ? .. какво ли ще стане с приятелите ми?дали ще мислят за мен или ще ме збравят?? .. това са въпроси на които не можем да си отговорим а само можем да гадаем :-o .. и все пак дано на никого не се случва такова нещо! :)

SINDEL
09-21-2008, 15:29
Ако ме няма, ще липсвам на доста хора.
И пак, вси4ко е д време - ще им липсвам, ще им липсвам и после вси4ко ще си е както преди и всеки ще продължи да си живее. Някво естествено е

mir4eto93
09-21-2008, 17:09
ако ме няма няма да има кой да пресушава по 3-4 бутилки кола на ден :D
А сега сериозно - ако ме няма, всмисъл никога не ме е имало, нищо няма да е различно :(
А ако сега изчезна брат ми няма да има кого да пита какво е правил на неговата възраст, а Еди няма да има кого да пита дали има някой готин метъл или рок... Майка ми няма да има кого да дразни и кой да и пише разпределението, тати няма да има компания за мачовете ( днешния мач Манчестър Юнайтед 1:1 Челси не трябваше да свършва така, ама както и да е)
Десито няма да има кого отчаяно да се опитва да вкара в Планета ( ужас :shock: )
няма да го има момичето, което толкова много разбира от химия,
ще си отиде една непоправима фенка на Токио Хотел

Мога само да се радвам ,че съм тук, че съм жива и здрава и че знача много за някои хора :-#

ANTIHUMAN
09-21-2008, 17:31
Не мисля,че ще липсвам на кой знае колко хора всъщност...

+1 :) Няма да липсвам на много хора.Ако умра едва ли тези с които се скарах ще дойдат на погребението ,но ще се радвам ,ако го направят защото още държа на тях!

Swinkenhoffer
09-21-2008, 17:35
Не мисля,че ще липсвам на кой знае колко хора всъщност...
Какво значение има дали ще липсваш на 3ма или на 40 души? Дори малко да са.. важното е наистина да им липсваш.

ANTIHUMAN
09-21-2008, 17:48
Не мисля,че ще липсвам на кой знае колко хора всъщност...
Какво значение има дали ще липсваш на 3ма или на 40 души? Дори малко да са.. важното е наистина да им липсваш.

Пор и те после наистина ще те забравят!!!

Swinkenhoffer
09-21-2008, 17:54
Не мисля,че ще липсвам на кой знае колко хора всъщност...
Какво значение има дали ще липсваш на 3ма или на 40 души? Дори малко да са.. важното е наистина да им липсваш.

Пор и те после наистина ще те забравят!!!
Ти май верно мразиш хората. :D
Аз пък вярвам, че винаги ще се намери някой, който да си спомня за теб. :) Може би съм наивна, но гледам заобикалящите ме хора.

ANTIHUMAN
09-21-2008, 17:56
Не мисля,че ще липсвам на кой знае колко хора всъщност...
Какво значение има дали ще липсваш на 3ма или на 40 души? Дори малко да са.. важното е наистина да им липсваш.

Пор и те после наистина ще те забравят!!!
Ти май верно мразиш хората. :D
Аз пък вярвам, че винаги ще се намери някой, който да си спомня за теб. :) Може би съм наивна, но гледам заобикалящите ме хора.

Мразя ги и какво е смешното? :? Да ве кога ще се сети за теб когато става една година от смърта ти? :lol: В това число изключвам родителите ти ,защото те винаги ще си спомнят за теб!
П.П. Но моля те изброй ми някой друг?Да наистина си наивничка ,даже прекалено много!

Swinkenhoffer
09-21-2008, 18:13
И ваще ли мразиш? Щото и те са хора, квото и да си говорим.. ;)
А тва, че ти нямаш свестни приятели, си е лично твой проблем. Вместо да злобееш 24/7, отиди и проведи малко социални контакти... с тоя негативизъм няма да прокопсаш.
Ако пък те кефи да си мизантроп, тва е друг въпрос. :-o

Имах един познат (дори не ми беше приятел), който почина от левкимия преди 2 години. Често се сещам за него, защото беше добро момче, доколкото го познавах, и не заслужаваше да си отиде така.

opaa
09-21-2008, 18:24
Ами.. Това си е гаден въпрос. Понякога наистина няма кой да те забележи и това боли, но при мен не е така. Ако ме няма доста хора ще тъжат, то по принцип съм душата на компанията :D трудно ще ми намерят заместник.

Lestat357
09-21-2008, 19:06
..Да наистина си наивничка ,даже прекалено много!

Мне, просто ти разсъждаваш твърде плоско. И още как.;] Само една от причините да не станеш мод тук, колкото и още да им досаждаш по въпроса. Изказ няма да коментирам въобще. Има хора, които ги помнят и повече от 10 години след смъртта им. Че и повече.. И не става дума за нобелови лауреати или какви да е имена неразривна част от световната история. Пор в случая е напълно права. Личните примери засега ще ги спестя, просто защото не намирам за нужно да ги давам все още. Не мразиш хората, а и бездруго си твърде неумела контра и в тази тема.

По темата - да, има хора на които ще липсвам, (и) такива, които никога не бих оставил хмм.. доброволно, които все още имат нужда от мен, немалка такава. Шепа хора. Стигат ми. Повечето от тези, които не биха се сетили дори за мен след година ми се ще да вярвам, че също са ми сред хората в 'този списък', хах. Но - е, няма как да бъда сигурен.

И стига детинщини от типа на 'не мисля че ще липсвам на много хора' и т.н. (да не почна да ги цитирам поотделно). Темата не е никак лоша. Може и повечко разсъждение да вкарам като/ако се поосвободя малко по-късно.

AvaLan4e
09-21-2008, 19:20
Ест, че е безотговорно да умреш ('=
Но е още по-безотговорно да останеш да живееш.








Просто трябва да си създадеш продължение?

sherry
09-21-2008, 21:33
Често съм се замисляла.
Не знам какво би било. Защото всеки, който се е родил, е трябвало да бъде на тоя свят. Имал си е дадена мисия. Ако ме нямаше, то това значи, че не би трябвало да съм тук...Ако не съществувах, вероятно най-добрата ми приятелка щеше да е самотна(винаги ми е споделяла, че съм й единствения лъч светлина в тунела, много хора я лъгаха и предаваха и двете си бяхме утеха винаги). Ако не съществувах, щеше да й е по-трудно...Но пак щеше да е силна, вярвам в нея.
Родителите ми-щяха да си имат 1 по-голяма дъщеря, щяха да издържат само 1 дете, щеше да им е по-лесно и да са по-добре материално. Но едва ли съжаляват, че съм се появила на тоя свят, често ми казват, че съм им много скъпа и че се гордеят с мен....
Ако ме нямаше...

А ако сега изчезна? Примерно умра?
Ще са тъжни близките ми, майка ми и баша ми ще се сринат психически, сигурна съм! Приятелят ми ще е в тежко състояние, но ще се справи след време. Той е борбен, а и е млад, целият живот е пред него. Същото важи и за сестра ми и най-добрата ми приятелка. Най-тежка би била загубата ми за майка ми и баща ми. Сигурна съм. Да не дава Господ!

psychopath
09-21-2008, 21:47
рядко мисля за това

lsd43
09-21-2008, 21:49
Като се замисля ,колко мизерна част от 6-7милиарда души ще се заинтересуват от моето изчезване,направо се чувствам нищожен,не е истина как всеки човек си изгражда една микро сфера ,която съставлява почти всичко за него.
Какво ще се промени ли?Може би ще има един човек по-малко на земята,а може би ще променя нечия съдба,никой не знае.

Blab
09-21-2008, 21:58
Колкото и самонадеяно да звучи - изиграла(дори в сегашно време) съм главна роля в не един и два живота.
Не ща да си представям каква огромна дупка ще зейне в душите на родителите ми, дори.
Не само приятелите ми ще ме тъгуват, множество от хората, които просто съм срещала, с които сме си разменили късче от себе си.
Няма да крия, имам се за важна, неповторима, единствена... И със сигурност ще липсвам на мнозина.

sherry
09-22-2008, 09:41
be_true, на мен ще липсваш със сигурност!

Няма да има кой да ме води да гледаме "В полите на Витоша". :-D Шегувам се, добро човече си, няма как да не се усети липсата ти.

it_ends_tonight_
09-22-2008, 15:06
Майка ми само ще реве, баща ми може да почне да пие, баба ми и дядо ми ше заобичат братовчедка ми още повече, приятелите ще ме забравят бързо :) Не искам да умирам обаче ...

DimovB
09-22-2008, 16:20
ако ме няма, едно момиче със сигурност ще изгуби много 8-)

LINKNOT
09-22-2008, 16:26
На никого няма да липсвам. Ден, два,после само бледи спомени и накрая нищо.

Saymon90
09-22-2008, 17:37
Не знам... наистина не знам. Знам, че ще има хора, които ще ги боли. Ще се съберат да уважат паметта ми, ще бъдат тъжни няколко седмици и после всичко ще отмине. Но в това няма нищо лошо - просто това е кръговратът на живота и всеки рано или късно си отива... хората трябва да превъзмогват това, иначе се измъчват сами себе си.

И да, знам, че има няколко човека, за които ще бъда вечно пареща рана.. знам, че е доста егоцентрично, но е факт.

macy_day_parade
09-24-2008, 08:57
Може и да прозвучи тъпо,но много щеше да е различно.
Нямаше да мога да спася живота на най-добрия ми приятел

Когато един човек го няма много неща се променят,дори и този човек да не е означавал много...

ScionOfStorm
09-24-2008, 09:33
Ще липсвам на няколко (може би малко повече) души, на повечето от тях може би силно. За друго...не знам.

thegmin
09-24-2008, 09:34
Какво имате предвид под "да ме няма". Да не съм се рждал, или ако умра внезапно?

BrokenInnocence
09-24-2008, 16:36
Определено има хора на които ще им е безразлично, такива, които ще се направят на тъжни, такива, които дори дълбоко в себе си ще се усмихнат, но заедно с тях са и тези, чийто свят повече никога няма да е същия- родителите ми, приятелите ми... Заради тях си струва да съм си тук.

techCandy
09-24-2008, 22:21
Въпросът ми е замисляли ли сте се, "ако ви няма" какво ще се промени в живота на хората които са около ва... родители, приятели, гаджета, момичета или момчета които харесвате.
Аз днес се замислих и мисля че нищо няма да се промени... Някой може и да се прави на тъжен... ама ще е fake. Ще отшумят нещата доста бързо.
Вие какво мислите че ще се промени живота на хората около вас..?
драскайте

Не драматизирай излишно, освен това човек каквото сам си направи,
никой друг не може да му го направи.
Мислила съм си много по тоя въпрос, да много неща ще се променят, много хора ще реват за дълго, на много хора ще липсвам и много животи ще се променят, точка.

Yancheto
09-25-2008, 07:42
Ама така и не схванах за какво точно става дума.Ако умра ли или ако изобщо не съм се раждала?
Не съм се замисляла много по темата...Не мисля,че съм направила кой знае какво и че живота на познатите ми ще се промени много,ако ме няма.Може да потъгуват малко,ама ще им мине.

batty
09-25-2008, 09:10
mm sem trudno 6e me prejali -kat gi znam mama i kaka .... :-D
se6tam se za 3/4 priqtelki koito sa6to osobeno edna ot tqh priqtelq mi sa6to 6te mu e kofti .
a koito smqta 4e priqtelite vi 6te prejalqt za 3 4 dni - predstvaete si 4e nqkoi ot tqh zaminava i nqma da se varne nqkaka si po realisti4no e te i togava nqma da vi prejalqt za 3 4 dni kamoli ako .. vi nqma

CTAMAT
09-25-2008, 21:00
Може би доста неща щяха да са различни.