PDA

View Full Version : Бели пъпчици.. ?



SexualHealing
09-22-2008, 06:21
Защо ми излизат едни малки бели пъпчици до носа ту от ляво, ту от дясно. Не че немога да ти изтискам, но ме дразнят и искам повече да не излизат!.. хелп

LipSoFAnAnGel
09-22-2008, 06:57
На колко години си? Най-вероятно това е от пубертета ;)

tarataika
09-22-2008, 07:18
Белите точици не трябва да се изтискват. Не са като чените - при черните замърсяването е в пората, при белите е под кожата и можеш здраво да се инфектираш. Най-добре иди на дерматолог.

theblackstar
09-22-2008, 08:18
ми намажи ги с крем.незавасимо на колко години си ако не се грижиш за кожата си ще ти излизат не само бели точици ами щи почне и акнето :smt108

Nadelina
09-22-2008, 08:38
Mii se sutrin i vecher s neshto ot tipa na Clean&Clear.

narkotikche
09-22-2008, 09:05
Mii se sutrin i vecher s neshto ot tipa na Clean&Clear.

+ 1 Samo tfa pomaga za kojnite problemi pri tineidjurite ;) .. no ne zabravqi da go izpolzvash redovno, dori i sled kato ti se pochisti liceto ;)

swift321
09-25-2008, 20:47
От пубертета е споко :)

krissky
10-01-2008, 20:56
пубертет най вероятно , гнойни пъпчици ,когато ми излязат ги изтисквам и после с малко одеколон :)

Harum_Scarum
10-02-2008, 08:11
Ама и вие си нямате идея за какво говорите..Колкото ссамо да пуснете отговор..
!!!Комедоните са два вида, отворени - с черен връх , който се дължи на окислението на роговото вещесктво и примеса на прах, и затворени - с бял връх, или така наречените милиуми.!!!!
Милиумите са малки бели пъпки. Приличат на просено зърно, плътни са . Те са малки епидермални кисти, пълни с кожна мазнина, които нямат отвор към повърхността на кожата.





Когато са много, лицето изглежда посипано със зърна.
Предпочитат кожата на клепачите, на бузите, на челото и областта зад ушите, и по белезите от рани - особено от изгаряне.


Причини за образуването на “бели точки”.

Причината за тяхното образуване е пробив в мастната жлеза. Тя се разтяга в буквалния смисъл и съдържанието прозира през кожата като бял възел.

Кога се появяват милиумите?

Такива малки “бели” пъпки често се появяват при подрастващите и при младите хора с мазна или смесен тип кожа.
Появата им в ранна възраст е свързана с хормоналната пренагласа. Липсва и навикът за грижа и това помага за бурното размножаване на пъпките. Могат да бъдат сигнал и за авитаминоза. Най-често появата им се свързва с недостига на витамин Е в организма.
И грешките в диетата се отразяват на лицето ни.

Злоупотребата с мазна храна, която съдържа повече животински мазнини, повишава нивото на холестерина в кръвта. Той се отлага не само вътре, но и в кожата. Някои хора забелязват, че след употреба на определени продукти състоянието на кожата им се влошава - например шоколад, свинско месо, кафе, кашкавал. Засилва се изработването на кожни мазнини, порите се запушват и възпалението се обостря. Фактори за обострянето са захарта и изделията от бяло брашно.


Не махайте милиумите сами!

Не се занимавайте с тези малки пъпки в домашни условия. Може да си предизвикате инфекция. И ще останат белези, които ще се превърнат във вашия следващ проблем. Доверете се на специалистите.
Има процедури, които ще ви помогнат няколко години да не се сещате за малките бели пъпки.

Милиумите се махат в козметичните салони с електрокоагулация или със стерилна игла се пробива отвор, за да се изстискат.

!!! Ето ти малко информация .. :booooomb:

vow
07-17-2009, 10:23
глупости ако става въпрос за милиуми не е от пубертета и с кремове няма да се махнат

ameli
07-17-2009, 12:54
Белите точици не трябва да се изтискват. Не са като чените - при черните замърсяването е в пората, при белите е под кожата и можеш здраво да се инфектираш. Най-добре иди на дерматолог.

бе на дерматолог за едни бели пъпчици
нееее тфа сии е просто от пубертета секи ги има и се появяват рано или късно после се скриват после пак излизат и така повтарям тфа е от пубертета

аз имам от години-не се махат от самосебе си, повярвай!