PDA

View Full Version : Дрехата ли прави човека?



goddes
09-22-2008, 09:13
на какво мнение сте по-този въпрос :) според мен дрехата изразява до някаде нашата същност

Bianca
09-22-2008, 09:16
Аз съм на мнение, че на пръв поглед дрехата прави човека, но на по-нататъшен етап човекът прави дрехата. :)

Mirelchetoo14
09-22-2008, 09:32
Честно ли? ДА! Не дали е модерна, скъпа и т.н, ами дали човека се облича чисто, спретнато и със вкус. Защото не бих могла да се съглася ако някой каже, че един прекрасен интелигент ще сложи нещо мръсно, безстилно и чалгарско. Е, сега има обстоятелства при които няма как да не си мръсен или дрипав, ама това са изключения... Та, да, дрехата прави човека. Просто ако няма уважение към себе си и вида си, значи не е силен и надежден човек.

mir4eto93
09-22-2008, 09:36
Според мен дрехата няма нищо общо с това какъв е даден човек. Ще дам за пример себе си, моя начин на обличане е много разнообразен, това означава ли, че щом се преоблека ставам друг човек?! :-o

hottie
09-22-2008, 09:39
на какво мнение сте по-този въпрос :) според мен дрехата изразява до някаде нашата същност

Напълно съм съгласна.

DimovB
09-22-2008, 10:04
донякъде да. все пак човек не винаги може да намери дрехите, които най-точно изразяват характера му.

tarataika
09-22-2008, 10:11
до няккава степен да, защото тя подсказва какъв е човек - до колко се грижи за външния си вид, дали е повърхностен, но оттам нататък вече няма никакво значение

Bianca
09-22-2008, 10:14
Абе аз като че ли не съм на всеобщото мнение..
А ако човек е супер добър, сърдечен, милостив и прочие, а просто няма пари да си купи хляб, та камо ли дрехи? :?

TinkyWinky
09-22-2008, 10:16
съгласна съм с Mirelchetoo14, но и с Hit 2 fit.

DimovB
09-22-2008, 10:17
Абе аз като че ли не съм на всеобщото мнение..
А ако човек е супер добър, сърдечен, милостив и прочие, а просто няма пари да си купи хляб, та камо ли дрехи? :?
Тва къде? от "Клетниците" на Виктор Юго ли?

Pliok0019
09-22-2008, 10:18
Съгласна съм. Дрехата прави човека - именно по това се отличаваме в по-ранен етап от запознанството с някого.

Bianca
09-22-2008, 10:19
Абе аз като че ли не съм на всеобщото мнение..
А ако човек е супер добър, сърдечен, милостив и прочие, а просто няма пари да си купи хляб, та камо ли дрехи? :?
Тва къде? от "Клетниците" на Виктор Юго ли?
Пфахаха, става въпрос за съвсем реални неща. ;)
Вярно, че го казах малко пресилено, но все пак..
Личи си колко сте повърхностни. :)

DimovB
09-22-2008, 10:22
нз, аз с такива тежки случаи не съм се сблъсквал все още...

Pliok0019
09-22-2008, 10:22
Абе аз като че ли не съм на всеобщото мнение..
А ако човек е супер добър, сърдечен, милостив и прочие, а просто няма пари да си купи хляб, та камо ли дрехи? :?
Тва къде? от "Клетниците" на Виктор Юго ли?
Пфахаха, става въпрос за съвсем реални неща. ;)
Вярно, че го казах малко пресилено, но все пак..
Личи си колко сте повърхностни. :)
Вече хората не ги интересува колко мил, добър и сърдечен си...а колко пари имаш и как изглеждаш.

Bianca
09-22-2008, 10:26
Абе аз като че ли не съм на всеобщото мнение..
А ако човек е супер добър, сърдечен, милостив и прочие, а просто няма пари да си купи хляб, та камо ли дрехи? :?
Тва къде? от "Клетниците" на Виктор Юго ли?
Пфахаха, става въпрос за съвсем реални неща. ;)
Вярно, че го казах малко пресилено, но все пак..
Личи си колко сте повърхностни. :)
Вече хората не ги интересува колко мил, добър и сърдечен си...а колко пари имаш и как изглеждаш.
Да, определено е така.
Но не винаги едно познанство остава на начален етап.
Има познанства, които се задълбочават, и разбереш ли какво представлява даден човек-вече не е от особено значение колко пари имаш и какви дрехи носиш. :)
Пак остава това впечатление, но то е много по-бледо пред впечатлението от характера на човека, който седи срещу теб.

Jamalska
09-22-2008, 10:27
Човекът прави дрехата - това доста ми хареса...
:-D някак си си го представих в една парадоксално обърната вселена където алтернативната младеж носи розови якенца и прилепнали дънки и токчета и запива по пейките,в Амор ходят дет рапери,а в лачените заведения са тия типове,дето ходят по палатки в планината на стоп.

DimovB
09-22-2008, 10:30
Абе аз като че ли не съм на всеобщото мнение..
А ако човек е супер добър, сърдечен, милостив и прочие, а просто няма пари да си купи хляб, та камо ли дрехи? :?
Тва къде? от "Клетниците" на Виктор Юго ли?
Пфахаха, става въпрос за съвсем реални неща. ;)
Вярно, че го казах малко пресилено, но все пак..
Личи си колко сте повърхностни. :)
Вече хората не ги интересува колко мил, добър и сърдечен си...а колко пари имаш и как изглеждаш.
Да, определено е така.
Но не винаги едно познанство остава на начален етап.
Има познанства, които се задълбочават, и разбереш ли какво представлява даден човек-вече не е от особено значение колко пари имаш и какви дрехи носиш. :)
Пак остава това впечатление, но то е много по-бледо пред впечатлението от характера на човека, който седи срещу теб.
така е, права си.
извода е, че дрехите не правят човека, но са много важни за първите впечатления, които ще си изградиш за този човек.

OtherDimension
09-22-2008, 10:31
очаквам всеки момент в тази тема да откриете топлата вода и истината за света :)

DimovB
09-22-2008, 10:35
очаквам всеки момент в тази тема да откриете топлата вода и истината за света :)
без сарказъм, моля

psychopath
09-22-2008, 10:46
ебати малоумния въпрос :D
>не

smlie
09-22-2008, 11:45
neee ..drehata moe i parcal i parvona4alno hi4 da ne i haresa ama kat sa zagovora s 4oeka .. xax po akula 6i go izpratq :D

Saymon90
09-22-2008, 13:59
Дрехите са част от човека... не чак толкова съществена част, но не са и за пренабрегване. Ако някой се позамисли малко повече, може да разбере доста неща за един човек само от начина, по който се е облякъл. Аз обичам да анализирам непознати и да се опитвам да им "разгадавам историята" само като ги гледам. Сигурно в 90% от случаите греша, но съм убеден, че ги има и онези 10%, когато всъщност външният вид ми казва достатъчно.

Бианке, пак потоп след теб :-D

Seducti0n
09-22-2008, 14:14
Тя не изразява наща външност, я създава или допълва.
Всъщност не тя ни прави, но е отг голямо значение за начина по който ни възприемат околните.
(:

Bianca
09-22-2008, 14:18
Дрехите са част от човека... не чак толкова съществена част, но не са и за пренабрегване. Ако някой се позамисли малко повече, може да разбере доста неща за един човек само от начина, по който се е облякъл. Аз обичам да анализирам непознати и да се опитвам да им "разгадавам историята" само като ги гледам. Сигурно в 90% от случаите греша, но съм убеден, че ги има и онези 10%, когато всъщност външният вид ми казва достатъчно.

Бианке, пак потоп след теб :-D
8) Че как. 8-)

PiruBloodz
09-22-2008, 14:23
без дрехи не отивам никъде :booooomb:

не..

AvaLan4e
09-22-2008, 17:39
Мислих, че ние хората шием и кроим дрехите ^^
Както на другите, така и на себе си :)

Blab
09-22-2008, 17:46
Мислих, че ние хората шием и кроим дрехите ^^
Както на другите, така и на себе си :)
понякога казваш по нещо умно)

24white24
09-22-2008, 17:47
Дрехите са огледалото на същноста на човек, това го казвам и заставам 100 зад тезата си.

AvaLan4e
09-22-2008, 17:50
Дрехите са огледалото на същноста на човек, това го казвам и заставам 100 зад тезата си.
Ще ти е добре докато имаш опозиция, но
когато всички пикли застанат и те до теб
ще паднете яко :D ('=
Няма да има кой да ви бутя <3

24white24
09-22-2008, 17:51
Дрехите са огледалото на същноста на човек, това го казвам и заставам 100 зад тезата си.
Ще ти е добре докато имаш опозиция, но
когато всички пикли застанат и те до теб
ще паднете яко :D ('=
Няма да има кой да ви бутя <3Аз на опозиция се надявам, предпочитам я пред подкрепата :D и особено пиклите не искам да застават до мен моля да си намерят някой друг :-P

Saymon90
09-22-2008, 18:53
Мисля, че един "образцов" човек който е приятен (с чувство за хумор и т.н.) може и без дрехи да го кара. :)
Е, сега - и аз нямам нищо против голотата, но чак пък толкова... 8-)

Saymon90
09-22-2008, 19:09
Мисля, че един "образцов" човек който е приятен (с чувство за хумор и т.н.) може и без дрехи да го кара. :)
Е, сега - и аз нямам нищо против голотата, но чак пък толкова... 8-)Не искаш ли да ти разказвам вицове гол?? :lol: 8-)
Е, щом си предлагаш услугите, кой съм аз, че да отказвам?! :D

OtherDimension
09-22-2008, 19:14
дрехите показват части от качествата на човек . и определено са важни поне за мен
:lol:

Saymon90
09-22-2008, 19:18
Само как мога да се подмазвам на модератор а? :P
хаха мазни се, мазни се :Р

Пробвали ли сте да се облечете тотаално различно от обичайното за вас нарочно и да наблюдавате как реагират познатите ви? Някои тактично се правят, че не забелязват, други честно и откровено си казват... а понякога дори непознатите имат реакция. Наистина външният вид е важен :)

Saymon90
09-22-2008, 19:22
^ на мен ми се случва често да не ме познаят на улицата или да ме гледат като извънземен... 8-)
хаха разкажи - кое ти гледат така? Как изглеждаш, че се стряскат?

Bianca
09-22-2008, 19:24
дрехите показват части от качествата на човек . и определено са важни поне за мен
:lol:
Простотията на някои хора не е за смях. :-o

Seducti0n
09-22-2008, 19:29
Иначе с бални рокли ли ходиш? :lol:

п-с-шегувам се

Saymon90
09-22-2008, 19:34
^ на мен ми се случва често да не ме познаят на улицата или да ме гледат като извънземен... 8-)
хаха разкажи - кое ти гледат така? Как изглеждаш, че се стряскат?

Ами сега през седмицата ходя с костюм, вратовръзка и т.н. и всички ме подминават, а който ме познае остава като гръмнат... :)
И аз имах период, в който ходех с вратовръзки... без да има причина, просто ей така. И наистина на хората им се вижда много смешно. Мисля, че това не е защото не очакват от човека да бъде официален, а може би защото изобщо не са свикнали българите да се обличат спретнато. Свикнали са на раздърпани дънки, тениски etc.

RiseGirl
09-22-2008, 19:37
Не естествено, но колкото и банално да звучи "По дрехите посрещат, по ума изпращат" :)

Seducti0n
09-22-2008, 19:39
Иначе с бални рокли ли ходиш? :lol:

п-с-шегувам се


страшен майтап... ;)




Всъшност не беше за теб (:

lsd43
09-22-2008, 19:47
Човекът си е човек и без дрехи.

HenykucT
09-22-2008, 19:55
Човекът си е човек и без дрехи.

Съгласен :) Дрехите покриват, това което си всъщност. Едни никакви парцалки, които служат, за да не ходиш гол ... :)

CAE
09-23-2008, 12:22
Дрехите и външният вид като цяло създават първите впечатления за човека, а те са много важни. Има голямо значение с каква нагласа подходиш към даден човек. ;)

Briseis
09-23-2008, 15:31
Човекът прави дрехата - това доста ми хареса...

Напълно съм съгласна с това твърдение.

Всеки човек си има специфично излъчване и дори еднакви дрехи на различни хора изразяват различни идеи и имат различни цели.

it_ends_tonight_
09-23-2008, 15:43
да прави човека - не. Но всички сме съгласни, че по външния вид посрещат, по акъла изпращат.
Отделен въпрос, че начина ни на обличане е отражение на собствената ни същност. Така че с малко повече опит и компететност един човек може да бъде преценен (донякъде) само по облеклото.

Ivalinka
09-23-2008, 19:36
не може да се каже,че дрехата определя човека....тя отразява до някъде същността му..много е важно какво обличаме,защото чрез дрехите хората си изграждат определено мнение за нас..

Alk0
09-26-2008, 15:11
ммм.. мисля си че някога дрехата наистина не е зависила толкова много ,но сега мисля че повече се обръща внимание на хората облечени с нови и скъпи дрехи.все по мако се гледа умствения багаж но хубават дреха прави първоначално добро впечатление ... това е добро начало да започнеш ново запознанство,но как ще продължиш нататък зависи от самия теб :)

OtherDimension
09-26-2008, 15:11
на какво мнение сте по-този въпрос :) според мен дрехата изразява до някаде нашата същност

НЕ!Не прави дрехата човека!!!Цвета на кожата го прави!!!


- Какво дели човека от маймуната?

- Средиземно море.


8-)
xaxaxaxaax

CTAMAT
09-26-2008, 15:52
На мнение съм, че дрехата не прави човека. Ако си загубеняк, нехранимайко и леке, каквото и да облечеш пак ще си останеш такъв.