PDA

View Full Version : Операционна система. (think)



Bianca
09-22-2008, 11:42
Хмм, имам следния лаптоп:

http://www.vario.bg/index.php?productID=1105

Обачее, има един проблем-с вградена Виста е.
По принцип съм чувала, че XP е много-по лека ОС.
Та тук, в тази тема искам да попитам дали ще има възможност да повикам някого, който разбира и да го накарам да сложи XP. Аз сама-не. :?
Мисълта ми е ще има ли проблеми с драйвери, ала-бала?

HenykucT
09-22-2008, 11:51
:lol: :razz: :lol: Мило, много си глупав ! :lol: :razz: :-)

PiruBloodz
09-22-2008, 12:07
мерси, че каза кой е! следващия лаптоп няма да ми е такъв..

Bianca
09-22-2008, 12:08
:lol: :razz: :lol: Мило, много си глупав ! :lol: :razz: :-)
Ти по-добре се спри. Вече се оплаках от теб.

XceSS
09-22-2008, 12:15
Ти си хем глупаво, хем отвратително (неочаквано добра комбинация)
Откъде да знам може ли да викнеш някой?!?!?!

БАХТИ ОЛИГОФРЕНА СИ ТИ ЗАКЛЕВАМ СЕ ! :-x :-x :-x :-x :-x

DimovB
09-22-2008, 12:17
би трябвало да може да бачка и с XP. занеси го в някой сервиз и им кажи да му турнат едно XP ;)

XceSS
09-22-2008, 12:30
би трябвало да може да бачка и с XP. занеси го в някой сервиз и им кажи да му турнат едно XP ;)

20 кинта :x :x :x
Написал съм тема как и защо се преинсталира Windows.Потърси и ще научиш тайната...

DimovB
09-22-2008, 12:40
би трябвало да може да бачка и с XP. занеси го в някой сервиз и им кажи да му турнат едно XP ;)

20 кинта :x :x :x
Написал съм тема как и защо се преинсталира Windows.Потърси и ще научиш тайната...
браточка, знам много добре как се преинсталира боза.
правил съм го десетки пъти на компа си и няма никаква философия.

XceSS
09-22-2008, 13:28
би трябвало да може да бачка и с XP. занеси го в някой сервиз и им кажи да му турнат едно XP ;)

20 кинта :x :x :x
Написал съм тема как и защо се преинсталира Windows.Потърси и ще научиш тайната...
браточка, знам много добре как се преинсталира боза.
правил съм го десетки пъти на компа си и няма никаква философия.

Не го казвам на теб, а на онуй (защото е неопределено) Hit 2 Fit (emo doll)

ThEKiNgG
09-22-2008, 13:43
и за кво ми казваш къв ти е лаптопа :lol:

Bianca
09-22-2008, 14:27
Абе, как може да сте толкова ТЪПИ?!
Не питам дали може да повикам някого, а дали ще има проблеми с инсталирането на XP на такъв лаптоп, защото съм чувала, че при някои лаптопи XP се инсталира супер трудно, защото няма нужните ДРАЙВЕРИ! Като например при Тошиба Сателит. :-x
Като няма какво да кажете-НЕ ПИШЕТЕ!

DimovB
09-22-2008, 14:28
Нали ти казахме вече бе. Викай някой да ти инсталира XP-то или го носи на сервиз.

HenykucT
09-22-2008, 14:54
:lol: :razz: :lol: Мило, много си глупав ! :lol: :razz: :-)
Ти по-добре се спри. Вече се оплаках от теб.

:razz: :lol: Мило, защо си толкова лош ... нали те обичам :oops: :-)

Сърдя ти се !!! [-( :cry:

dshiznit
09-22-2008, 15:25
:razz: :razz: Лоу тука сички сте веселяци, ударихте лапотопо у земята :razz: :razz: :razz:

Трябваше само да кажете че може да викне някой.

:lol: :lol:

Bianca
09-22-2008, 16:14
Мале.. честно казано всичките сте много зле.. авторката я излъгали "хелперите" не знаят за какво става на дума.. а трети като мен се смеят и си правят "мнения". Емо дол излъга ли са те еднакво "трудно" се инсталира ХР при каквито и да е било условия правец/елка/гсм и т.н.
Да, но просто при някои модели лаптопи няма вградени драйвери и трябва да си изтеглиш, което усложнява нещата още повече. :-o

XceSS
09-22-2008, 16:20
Абе, как може да сте толкова ТЪПИ?!
Не питам дали може да повикам някого, а дали ще има проблеми с инсталирането на XP на такъв лаптоп, защото съм чувала, че при някои лаптопи XP се инсталира супер трудно, защото няма нужните ДРАЙВЕРИ! Като например при Тошиба Сателит. :-x
Като няма какво да кажете-НЕ ПИШЕТЕ!

Не ние, не сме тъпи!
Тъпата си ти, защото не можеш да зададеш един прост въпрос като хората !
Ти еба майката :-x :-x :-x

machoka
09-22-2008, 16:50
Непукисте, още един единствен пост ако видя от теб да започнеш глупаво заяждане в поредната тема - директен бан без предупреждение.

Момичето си задава въпроса много точно и много правилно - ако драйверите, които има на диск с лаптопа не тръгнат на XP, трябва специално да се търсят в нета което за напреднал човек не е трудно, макар и трудоемко, а начинаещ няма да се справи.

Така че да, по-тегаво е положението с драйверите под XP, от колкото с Виста, защото тези лаптопи са направени да вървят с Виста и те съветвам да преинсталираш самата виста, на е слагаш по-стар ОС.

ПП. XceSS е с бан.

machoka
09-22-2008, 16:56
tqnko, пиши малко по-грамотно бе брат, какво е това 'рака' - то па е безобразие на национален празник да пишете толкова нелепо.

PiruBloodz
09-22-2008, 18:03
tqnko, пиши малко по-грамотно бе брат, какво е това 'рака' - то па е безобразие на национален празник да пишете толкова нелепо. "Bulgarian Dictionary" Не ми е отчело "правописната грешка" която съм допуснал и от бая време не гледам как пиша стига да няма червено от долу. Трябва повече да се заглеждам :-o

Bulgarian Dictionary не работи с версията на мозилата ти

Bianca
09-23-2008, 14:26
Искам да попитам също, ако викна някой специалист, в цената ще влизат ли и тези драйвери, или трябва отделно? :-o

Bianca
09-23-2008, 14:40
драйверите са безплатни и не трябва да ти иска пари за това.
Проблема е, че доста "специалисти" като видят малка трудност от този тип и ще се откажат или ще ти поискат доста сериозна сума.

Мачока в друга тема беше споменавал за моднат ХР, който е с вградени драйвери за сАта и каза, че е бил стабилен, ако го питаш да ти даде линк, за да го свалиш и запишеш ще е най-добре. А като дойде "разбирача" му дай този диск. :)
Аабе, да ти кажа честно, хич не мисля да се занимавам аз със записвания и подобни, нищо не разбирам. :D
Ако ще инсталирам XP, ще оставя всичко в ръцете на специалиста.. Естествено няма да се доверя на първия срещнат, имам приятели, които се занимават с такива неща. (:

machoka
09-23-2008, 15:08
http://arenabg.com/details.php?id=1510c8a51b8d3c8d603301d22769a209dcf f5d89

Bianca
09-23-2008, 15:13
http://arenabg.com/details.php?id=1510c8a51b8d3c8d603301d22769a209dcf f5d89
Мерси мнооого. :smt003
Ще повикам някого, който разбира и дано стане работата. :smt003