PDA

View Full Version : Как да си намеря работа?



~SnOwDroP~
09-22-2008, 17:35
Здравейте,аз съм на 16 години и ми се иска да си намеря работа,нещо като магазин за детски дрехи,в което да ходя за няколко часа на ден.Въпроса ми е дали това е противозаконо или с някакви документи от родителите може да стане?И някой знае ли как мога да си намеря магазин,в който ще се съгласят да работи непълнолетна или става само с връзки?Защото наще ми казаха да си се оправям сама обаче нямам никаква идея как точно да си намеря каквото ми трябва,със сигурност няма да стане в някой сайт за търсене на работа.... не съм сигурна дали темата е на правилно място,но просто не знам към кой друг да се обърна :oops: :(

Saymon90
09-22-2008, 17:39
Законно е, но малко работодатели ще се навият. Ако нямаш кой да те уреди, е малко вероятно, но не е невъзможно.
Ако те бива в някой език, би могла да даваш частни уроци или да правиш преводи.
Иначе работа си търси, както всички други го праивм - по обяви. :)

24white24
09-22-2008, 17:45
Търси при познати и се надявай на коректни работодатели, повечето като видят дете(да на 16 си още дете :P ) и гледат да го прекарат я с пари я с повече работа и тн. така ,че внимавай и все пак помоли ваще за малко помощ за намирането на работа.

~SnOwDroP~
09-22-2008, 17:56
Ами аз говорих с наще те казаха,че ако съм решила да си търся работа да си я намирам сама,не им се занимава с мен....пък нямаме близки,които да имат магазини,ще говоря пак с мама може и да я убедя да ми помогне....наистина ми се занимава с нещо подобно,иначе знаете ли някакъв сайт,в който да има подобни оферти?

Decu
09-22-2008, 17:58
http://www.jobs.bg/
http://www.rabota.bg/

Bianca
09-22-2008, 18:06
С мерак.

remember_me
09-22-2008, 18:15
nqma6 li dobri priqtelki? tqh primerno ili neq da pomoli6 da ti pomogne s tova na4inanie.

SINDEL
09-22-2008, 18:18
джобс.бг

намираш си работа, на интервюто трябва да се увериш, че ще мине всичко пред инспекция по труда законно (ако не знаеш кое е законно, свали си кодекс на труда и провери, нямаш основание да си търсиш работа и да не познаваш закона поне)

когато отиваш на работа, всичко си зависи от теб - и имай предвид, че веднъж като станеш сервитьорка, ще си останеш такава в 9 от 10 случая

ivencetooo
09-22-2008, 19:24
i az sam tei .... tarsq si rabota hodih pitah i kat im kazah 4e sam na 16 i te takava fizionomiq napraiha 4e oshte togava mi stana qsny 4e nqa me vzemat ,kazaha mi 4e shte mi se obadqt ama mina poi4e ot mesec .... ti to4no v magazin za drehi li si tarsish

~SnOwDroP~
09-22-2008, 19:25
окс мерси за сайтовете,иначе не искам сервитьорка,предпочитам да продавам в някой магазин или някъв детски кът,в който търсят забавачки,обаче тва май е за над 18...нз

~SnOwDroP~
09-22-2008, 19:27
ti to4no v magazin za drehi li si tarsish
ами не е задължително,обаче мисля,че тва е най-верояно,като се има предвид,че ходя и на училище тва засега ми се струва най-удачно

mishmula
09-22-2008, 21:15
Една вечер ми беше скучно и влязох в www.jobs.bg и е така на бъзик си пуснах CV- то по обяви и ми отговориха, отидох на интервю и цяло лято работих в Mall of sofia

П.П И аз съм на 16 (поне до събота 8-) )

miss_anji
09-22-2008, 21:35
Въпроса ми може и да е малко тъп обаче кво трябва да представлява заглавието на CV-то :-D

~SnOwDroP~
09-22-2008, 22:09
мерси много направих си CV. Еми заглавието ти може да е "автобиография" или ''CV" тва са примерни може и др.

miss_anji
09-22-2008, 22:11
да,да разбрах преди малко,мерси все пак :)

5StaR
09-23-2008, 02:08
Aко искаш официална работа или иначе казано на трудов договор - трябва шефа ти да подаде документи до риокоз и бла бла става много сложно , така че по-вероятно е някъде без договор - а за да си намериш такава работа или трябва да си с връзки или да е смотана работата и да не ти правят проверки. <= имам опит.