PDA

View Full Version : pls pomognete



priqtel v nujda se poznav
09-22-2008, 21:10
здравейте искам да попитам един въпрос и се надявам да ми помогнете аз съм момче и моят проблем е свързан с това че понякога когато се изхождам имам леко кървене от ануса съвсем леко оставя малка диря върху хартията. някой знае ли какво е това? моля ви помогнете

lolip0p
09-22-2008, 21:48
май хемороиди,ако е това -няма страшно.Намери в го в гугъл.Трабво да спортуваш и да се храниш здравословно,да закусваш мюсли примерно и разни такива зърнени работи :)

mishmula
09-22-2008, 22:08
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=188074

priqtel v nujda se poznav
09-23-2008, 12:02
sigureni li ste 4e sa hemoroidi 6toto e suvsem leko imam 4uvstvoto 4e e malka rani4ka koqto dokato se izbursvam se razranqva i po4va da boli i leko kyrvi suvsem leko

petet
09-23-2008, 13:40
Отивай на лекар! Може да е от най-простото до недай си боже...

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Отиди на лекар!

redbul2
09-23-2008, 18:41
Не знам какъв е точно случая ти.Но всичко опира до редовно ходене по голяма нужда ежедневно и неядене на запичащи храни.Запеците водят до хемороиди.Освен това има други усложнения:ерозии на ануса, разкъсвания,анални фисури.Трябва да посетиш хирург за да прегледа местото.Ако си от голям град хирург-проктолог.Той се занимава точно с тия неща.

LoLiPoP4o
09-24-2008, 10:59
май хемороиди,ако е това -няма страшно.Намери в го в гугъл.Трабво да спортуваш и да се храниш здравословно,да закусваш мюсли примерно и разни такива зърнени работи :)

hemoridi glavata ti be kuhar nedei go plashi ti znaish li kolko boli kogato imash takova kyt neznaesh nedei pishi....

a otnosno problema otidi na lekar i toi shte ti kaje a i se hrani zdravoslovno...

hottie
09-24-2008, 12:18
май хемороиди,ако е това -няма страшно.Намери в го в гугъл.Трабво да спортуваш и да се храниш здравословно,да закусваш мюсли примерно и разни такива зърнени работи :)

hemoridi glavata ti be kuhar nedei go plashi ti znaish li kolko boli kogato imash takova kyt neznaesh nedei pishi....

a otnosno problema otidi na lekar i toi shte ti kaje a i se hrani zdravoslovno...

Болката зависи от степента на заболяването

tarataika
09-24-2008, 14:33
вместо да задавате въпросите си тука, очаквайки некви пубери да ви дадат адекватен отговор, заминавайте на лекар! Някой тука да има медицинско образование!?? -не...тогава не се обаждайте като не знаете :-x

_butterfly_
09-24-2008, 16:39
Първото нещо което ми идва на ум са хемероидите, определено трябва до се консултиреш с лекар.

batkodoki
09-24-2008, 22:59
вместо да задавате въпросите си тука, очаквайки некви пубери да ви дадат адекватен отговор, заминавайте на лекар! Някой тука да има медицинско образование!?? -не...тогава не се обаждайте като не знаете :-x

много ми е любопитно защо след като вие нямате нужното образование и квалификации изобщо давате мнения в този рздел?!

btw освен пуберите трупащи "рейтинг" - ДА, в този раздел ИМА и пописващи хора грамотни в Медицинското изкуство при това с клиничен опит по-дълъг от вашите години + тези на бащите ви....

batkodoki
09-24-2008, 23:12
здравейте искам да попитам един въпрос и се надявам да ми помогнете аз съм момче и моят проблем е свързан с това че понякога когато се изхождам имам леко кървене от ануса съвсем леко оставя малка диря върху хартията. някой знае ли какво е това? моля ви помогнете

ВЪЗРАСТ?!

най-вероятно наистина се касае за форма на хемороиди щом е инцидентено.

вероятно не иде реч за рагади и/или фисури - те манифестират по драматично болезнен начин и няма как да бъде сбъркана симптоматиката им.

когато се касае за хемороиди - днес вече е ясно, че това е генетично предпоставен проблем, слабо свързан с начина на живот и хранене, както до скоро се смяташе.
разбира се двигателната активност+една богата на цеулоза храна винаги биха били от полза!

има теоретична вероятност за евентуална фисура или неопластичен процес. и въпреки че в млада възраст това е мн нетипично явление - консулта с проктолог (рядка за БГ специалност) не е излишен.