PDA

View Full Version : Английски :(



pifiella
09-23-2008, 14:19
Здравеите!
Имам проблем с английския или по точно съм 8 клас и го уча по 15 часа на седмица.... :( много ми е трудно всички са учили с изключение на мен и още 3 момичета.Като учителката обяснава нещо и накрая пита: Тези,който не сте учили разбрахте ли?.............а ти Маги?(тва съм аз)Всеедно съм малоумна.Постоянно се бъркам с немския,изобщо и напредстава си нямам от транскрипция и утре ще правим контролно......ужас моля да ми кажете как Вие научихте анг.! :-o :-o

Ivalinka
09-23-2008, 14:21
английският е много лесен,но щом не си го учила трябва сериозно да поучиш,за да може следващите години да ти е лесно.. :)

sladur4etyYy
09-23-2008, 14:24
аз го у4а от 1-ви клас , а 8-ми бях подготве с по 19 часа на седмица и пак имах затруднения, и все още имам на някои неща, така 4е... дупе да ти е яко 8-) успех на контролното :wink:

AnotherBrokenHeart
09-23-2008, 15:04
Ами като за начало трябва да се стегнеш и супер много да зубкаш(поне докато не научиш наи-важните неща).Когато гледаш филм си свали английски субтитри или само слушай какво казват актьорите и няма да е лошо да потърсиш някоя книжчица на английски и да почнеш да си я четеш...Може да потърсиш и приятели в мрежата,с които да си говориш на английски,за да можеш да се упражняваш,дори когато си на компа,но все пак бъди внимателна с кого си пишеш,де...Ами като за начало май е тва-ако се сетя още нещо ще ти кажа и успех утре на контролното. :) :)

mishenceto92
09-23-2008, 15:36
Напълно подкрепям AnotherBrokenHeart . При мен определено книгите имаха ефект ефект. Сега като гледам филм почти не ми трчбват субтитри.. :)

FairyNymph
09-23-2008, 15:43
Ще ти кажа само, чв и в моя клас имаше такива като бяхме в 8 клас - в началото е много трудно, но едно от момичетата учеше мн упорито и сега е по-добра от половината клас, нищо, че те го учат още от 1 клас...

edi_koq_si
09-23-2008, 16:13
ami moje prosto da se zapi6e6 na nekvi kursove i ako ne6u ne razbere6 go mini nqkolko puti i nqma na4in da ne go zapomni6 az su6u sam zle s angl ama 6e probutam 7 klas :P

tarataika
09-23-2008, 16:20
и аз не съм го учила и в девети клас като тр-ше да почваме втори език, бях писала англ, обаче като видях каква смотла е даскалката, се записах на руски...най-добре се запиши на курсове

badboy94
09-23-2008, 16:41
abe az ne si misleh 4e sum super zle po angl oba4e onq den ni izpitvaha tam da populvame sqkvi takiva .... i nali az ne znam kak gi izmislih awe napisah gi i posle 4etoh a nali mi e nova u4itelkata i sled kato svurih me popita dali hodq na uroci 6toto sum 4el strahotno haha :D ubi me napravo

CAE
09-23-2008, 17:04
I az bqh taka s nemskiq predi 4-5 god kato bqh podgotve s po 19 chasa na sedmica, ama da ne ti puka, shte naprednesh i sled vreme nqma da si lichi izobshto che drugite sa uchili i predi, a ti ne. ;)

ThePowerOfLove
09-23-2008, 17:44
И в нашия клас имахме 1 такова момче и отначало наистина е трудно като не си учил/а обаче лека - полека ще почнеш да схващаш за какво говорят и най-важното е да слушаш в час и да учиш доста...примерно каквото минете през часовете у вас пак си го препрочитай й така :(

Obsession
09-23-2008, 20:46
На мен английският ми е един от малкото предмети, които не ми създават проблеми... Но, да, има хора, които го учат от градината, после от 1 клас, после подгответа с 19 часа на седмица и още хабер си нямат от много неща... Не се стряскай, просто бъди упорита :-D

Wrathchild
09-24-2008, 09:22
Ами между другото, това и аз съм го забелязала, че когато първо си учил английски, а после немски, с немския ти е лесно, но ако е обратното и ти е по-трудно, не знам защо...
Не се стряскай толкова, езика е лесен. Купи си един речник, чети материали на английски, първо на по-простовати нива, после покачвай... ще видиш, че след време отвътре ще си ти идва.

CaribbeanGirl
09-24-2008, 11:27
Ти искаш да ти кажем как да научиш английски, но мн добре знаеш кво ще ти кажат всички! Няма такава фуния с която за 2 часа да ти налеят цялата граматика и примерно половината думи в езика...!!! Аз също нямам проблеми с него, но ходя на уроци вече 10та година /започнах от 2 клас/ и докато всички мои приятели и съученици играеха на вън /все пак 2 клас кво да праят/ аз учех в къщи и се мъчих над думите и домашните...ама ето го възнаграждението-сега в 11 клас аз уча по 5 мин на ден /само пиша домашната/ а всички останали зубрят по 2 часа! Отколоних се таааа....
НЯМА такъв начин, благодарение на който да научиш англ за примерно 2-3-5 часа...! Сядаш си на дупето и яко зубрене...само ученето му е майка! Ае успех и дано се справиш :)

ThunderGoddess
09-24-2008, 12:14
Карибска - аз втори клас играех навън с децата, учех по пет минути на ден, а ето възнаграждението ми сега - уча по пет минути на ден и играя навън с децата. Средният ми успех е над 5, като по английски имам шестица. Уча го от пети клас, минах подготве и пак имам шест. С това искам да ти кажа, че зависи много от човека, а не толкова от това кога е започнал да го учи.
Маги, трябва напълно да забравиш за немския, разбираш ли? Все едно не си го учила. Като работиш с английския, просто забрави. Важно е също как попринцип се справяш с чуждите езици, лесни ли са ти? Запомняш ли бързо? Учителката ти е загрижена, иска и ти да научиш нещо, не го казва с цел да те обиди или да те разграничава от другите. С трудна задача си се нагърбила иначе ... да учиш английски толкова много часовве без да имаш базови познания поне, но не е невъзможно. Според мен просто имаш нужда от малко повече упражнения с изречения, думи и така нататък. Можеш да си купиш някакво такова пособие. Проблема съществува само отначало. Гарантирам ти, че като схванеш транскрипцията няма да имаш проблеми. Английския е много по-лесен от немския граматически, а и времената се образуват по подобен начин. Малко повече кураж, усилия и ще го разбереш. Успех ти пожелавам!

pifiella
10-01-2008, 11:08
Благодаря на всички Ви за отговорите,много ми помогнахте!!!!!!!!!! :-)

TheForbiddenOne
10-01-2008, 13:49
аз съм 7клас и пак ми е много трудно с английския :(