PDA

View Full Version : Очила..



sladkъ_mackъ
09-23-2008, 18:07
Значи нося очила от 4ти клас,само когато гледам тв,пред компа и за дъската в даскало.. В нас ги нося обачя проблема е ,че в даскало не мога.. Не знам точно срам ли ме е,некомфортно ми е просто :( Мразя се с очила и не искам другите да ме гледат така..Недай си да земат да ми се подиграват някфи от момченцата..макарче се съмнявам.. тряя да ги нося не мога без тях(на последния чин седа таа година и засега) и нищо не виждам,но се отлагам.. :( Да носа ли.. Някой от вас носи ли?

Yancheto
09-23-2008, 18:15
Носи ги...Не се притеснявай,едва ли ще ти се подиграват.Аз като започнах да нося,всички ме хвалиха каква съм хубава с очила 8-) .Недей да се влияеш от мнението на другите.Може да ти се влоши зрението,така че не отлагай и ги носи,щом се налага.

tarataika
09-23-2008, 18:24
сложи си лещи...пък може и да носиш очила, ама да си ги избереш с някаква много яка рамка например

ioancheto
09-23-2008, 18:27
боже...кво му е срамното да носиш очила.. Според мен са мн яки даже ,ако рамката е хубава :) носи ги и да не ти пука ;)

TheLittleAngel
09-23-2008, 18:47
Значи нося очила от 4ти клас,само когато гледам тв,пред компа и за дъската в даскало.. В нас ги нося обачя проблема е ,че в даскало не мога.. Не знам точно срам ли ме е,некомфортно ми е просто :( Мразя се с очила и не искам другите да ме гледат така..Недай си да земат да ми се подиграват някфи от момченцата..макарче се съмнявам.. тряя да ги нося не мога без тях(на последния чин седа таа година и засега) и нищо не виждам,но се отлагам.. :( Да носа ли.. Някой от вас носи ли?

Аз нося очила, откакто се помня и вече не ми пука какво мислят другите. Преди се комлексирах и търпях подгравки, но вече свикнах да ги нося и даже с тях се харесвам повече. Моя съвет е да ги носиш винаги, когато си пред компютъра/телевизора, когато четеш и най-важното, когато си на училище. Абстрахирай се от всякакъв род лоши коментари и т.н. Мисли позитивно. Това е лекарство за очите ти и ако ги носиш редовно ще се чувстваш по-добре.
Имам само един въпрос: диоптъра ти увеличава ли се или намалява? Ако намалява, значи имаш още една причина, заради която да ги носиш.

highway666
09-23-2008, 18:55
spoko ne si edinstvena :) az gi nosq ot 5 klas a sega sam 11 i ve4e tolkova sviknah s tqh 4e ponqkoga zabravqm 4e gi nosq :-D naistina po dobre gi nosi za6toto samo 6te si navredi6. a za le6tite..do kolkoto zn ne sa mn podhodq6ti za tazi vuzrast (predpolagam 4e si okolo 15 :-| )

krisiiiiito
09-23-2008, 18:56
и ги и не се комплексирай от хорското мнение.. на някои от класа може да им е малко странно да свикнат да те гледат с очила но всичко става :) :) носи си ги и да не ти пука... аз например много харесвам и са ми симпатични момичета с очилца 8-) :P

darking
09-23-2008, 19:03
Сложи лещи ;) И аз бях с очила, но вече съм с лещи и повярвай ми, много по-добре е ;)

splendour
09-23-2008, 19:03
i az imam ama gi nosq samo v nas.men me e sram s tqx 6tot sa leko s4ypeni tam det se slaga na y6ite ramkata ina4e s1m gi nosela i na daskalo i nikoi ni6t ne kaza....ama ti ne stoi na poslwdniq 4in

goldharz
09-23-2008, 19:04
Аз също имам този проблем :( но го реших като започнах да нося лещи. В началото е малко трудно да свикнеш да ги слагаш (ще отделяш по 15 мин :D ) но после за няма и 5 мин ще си готова :) не са и мн скъпи от 10 до 20 лв едната но трябва да си купиш и един разтвор в който да ги слагаш :) по комфортно ми е с тях :-)

todor92
09-23-2008, 19:06
аз нося очила от 1 клас, а сега съм 10 няма нищо срамно в това да носиш очила.Като не ги носиш само си вредош и диоптера сиг ще се вдига . И не е мн добре да носиш лещи[/quote]

gree_girl
09-23-2008, 19:07
И аз нося очила, точно като теб-за четене, компа, дъската ... аз съм 10 клас, не знам ти кой си, но това не трябва да те притеснява, защото здравето е на пъво място. Освен това ги слагаш в часа и след като свърши ги махаш. Не виждам причина да те е срам, не си единствената, която носи очила :)

mishenceto92
09-23-2008, 19:32
Ами аз нося очила от 1 клас и в 8 клас сложих лещи. Диоптерът ми почти не се е качил, а сега съм 10 клас. Честно казано почват да ми омръзват лещите. Слагам ги за няма и 1 минута.. но и аз малко се комплексирам от очилата. Но пък с очила почват често да ме болят очите, особено пред компютъра(а те са специално за компютър)..Не се харесвам ама хич с тях, но май май скоро ще трябва да почна да се харесвам.. :-D

Jumbie483
09-23-2008, 19:34
Въобще не трябва да се притесняваш ;)
Слагай очилата и хич да не ти пъка как изглеждаш..все пак не си единствената :-o

ice_cream_f
09-23-2008, 19:34
Nqma ni6to sramno da nosi6 o4ila.Az su6to nosq o4ila ot 1vi klas a sega sum 9ti :) Ve4e tolkova sviknah s tqh 4e ponqkoga zabravqm 4e sum s caisi.V daskalo nqma ot kakvo da se sramuva6 i da se kompleksira6 prosto gi slaga6 prez 4asa i prez mejdu4asieto gi maha6 :) (i az taka pravq) :-P

sladkъ_mackъ
09-23-2008, 19:38
10кс :-) :-) 9 кл съм.. Но от випуска няма друга... Но ще ги нося :P

Sarabi
09-23-2008, 20:08
К'во ти дреме кой кво ше каже бе ? А и кой нормален човек ше направи коментар за някой, който е с очила като е нещо съвсем ествествено О.о ?
Аз до скоро бях само с лещи, щото не си бях намерила рамка, с която да се харесвам, но след като намерих си ходя само с тях и въобще не ми дреме.
Ако някой ти направи коментар тва ясно трябва да ти говори колко умствен багаж има и колко комплекси има да избива.

petet
09-23-2008, 21:49
Нося си от втори клас,сега 10 ти-нон-стоп не ги свалям,ако на някой му пречи да не ме гледа!

Naasko
09-24-2008, 12:59
Бях на 4 годинки когато почнах да нося очила и то супер гадни зад ухото се извиваха като пружина, и до днес си нося и хич не ми пука. Дори свикнах толкова, че сега ми е кофти като не ги нося така че си ги носи и хич да не ти пука. Ако е само диоптър без цилиндри или разни други и не те притесняват парите си направи с рамки, които ти подхождат и си свиркай. Пази си очите понеже така няма да е за добре а по на зле и в един момент щеш не щеш пак ще сложиш. И все пак има и лещи за тази работа дори цвета на очичките може да си промениш :D

may_be_different
09-25-2008, 09:27
Значи не трябва да се притесняваш относно очилата.Аз нося и к'во една ми каза,че ще ми пръсне цайсите.Аз и се изсмях в лицето и кат и казах "Ае пръсни ги и дай 100 лева после :D".Аз и аз не виждам ама какво да се прави,не се притеснявай.Който се ебава с теб не му обръщай никакв0 внимание.те са тъпанари.Казано на кратко еби ги в гъза 8-) 8-)

mhmhmhmhm
09-25-2008, 13:57
мене пък супер много ме кефят цайси :)
и ако трябва да нося,бих носила с кеф

windyar
09-25-2008, 14:35
Аз нося очила от както съм била на 2 годинки.Не помня да не съм носила и не мога да нося лещи:)Така че разбирам че ги мразиш но...замисли се от тази гледна точка-на бая момченца пък и мъже фантазията им секретарка....с очила ест :Р 8)

FeNuT
09-25-2008, 14:37
Носете си очила и въобще да не ви пука!Всеки да си мисли каквото иска.Щом на вас ви е ок няма проблем според мен :) А който не харесва очила и одумва тези,които носят,трябва малко да се позамисли че разсъждава неадекватно

bug1965
09-25-2008, 19:00
ne nosq o4ia sestra mi nosi samo 4e ot detskata gradina :-# neznam kakvo e da nosi6 o4ila i se nadqvam da ne razbetre , no spored men trqqa da gi nosi6 za6toto taka sigurno ti e po trydno ili pomoli daskala da te sloji po napred pitai go predi 4asa obqsni mu 4e ne iska6 dr da znait i taka .....

EarthShaker
09-25-2008, 19:49
хаха аз от 3ти клас иам очила ама ги носех в седмицата 1 път като се сетя, докато от няколко месеца вече ги нося постоянно и всички ми викат, че съм изглеждал по-интелигентен и никой не ми се е подиграл до сега.... това са детски истории, които просто след една определена възраст не вървят 8-)

N0_feAR
09-25-2008, 19:53
Ако очилата толкова те притеснявай носи лещи.

mynichka
09-26-2008, 09:31
оле..стига с тия комплекси ..имала очила ..трябало да ги носи ..еми слагай си ги ..ко те бърка чуждото мнение :( на доста им ходи даже повече с очила

Just_me_&_myself
09-26-2008, 09:40
очилата са лекарство за очите. ако беше болна от нещо нямаше да си пиеш лекарството по тази логика... вече има хубави рамки...всеки може да си намери такава, която му отива...няма от какво да се притесняваш...това е естествено нещо

MELON
09-26-2008, 12:01
да не ти пука

xXxScreamxXx
09-26-2008, 17:56
ми няма лошо да ги носиш ....не мисля че е срамно ;)
Ако толкова ти е неколфортно кажи на ваще да ти вземат лещи :)

sulley
09-26-2008, 20:33
И аз нося,но само за компа,че понякога чета и от нета и очите ми си го отнасят. :?
както и да е,имам една приятелка,която трябва да носи очила и го прави,но само през часовете,през междучасието ги маха и всичко е ок.ако искаш и ти опитай. :-D

sulley
09-26-2008, 20:33
И аз нося,но само за компа,че понякога чета и от нета и очите ми си го отнасят. :?
както и да е,имам една приятелка,която трябва да носи очила и го прави,но само през часовете,през междучасието ги маха и всичко е ок.ако искаш и ти опитай. :-D

blood_angel__
09-27-2008, 18:35
Носи си очилата ,аз от миналата година нося и не се притеснявам от нищо и никой ,купи си по-яки рамки ,които да ти стоят добре и ще се чувстваш добре ,а ако някой ти се подиграва нареди го ,винаги помага :P :)

vikitu
09-29-2008, 20:18
Аз нося очила от миналата година ..сега съм 9 клас изобщо не ми пука дори ходя и в междучасието с тях за да ми се оправят по бързо очите..дори всички ме харесват много повече с тях..тъй че без да се притесняваш :)

Gownhill
09-29-2008, 20:36
Значи нося очила от 4ти клас,само когато гледам тв,пред компа и за дъската в даскало.. В нас ги нося обачя проблема е ,че в даскало не мога.. Не знам точно срам ли ме е,некомфортно ми е просто :( Мразя се с очила и не искам другите да ме гледат така..Недай си да земат да ми се подиграват някфи от момченцата..макарче се съмнявам.. тряя да ги нося не мога без тях(на последния чин седа таа година и засега) и нищо не виждам,но се отлагам.. :( Да носа ли.. Някой от вас носи ли?


Много тъп въпрос ! Много ясно ги носи. Аз сложих очила в 11 клас ( защото тогава почнах да имам нужда от тях) и какво някои да ми е казал копче точно обратното комплименти съм получвал ,не че ме дреме мнението на другите. просто не му мисли слагай ги и след време изобщо няма да ти прават впечетление или дори обратното ще се чудиш защо не си ги сложила по рано , па и ще станат част от облеклото ти :P

sasha_90
09-29-2008, 20:44
Не нося очила.Ти си носи,щом ти се налага.

SunShinePearl
09-29-2008, 21:21
ох утре ще си ги взимам :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: никога не съм имала проблеми и сега от нищото,добре че е само за компа и за четене и ест за даскало(и аз съм на последния чин)и аз тва се чудя мн ме е срам :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ моите имат май надежда да се оправят тъй като са -0,75 и -0,5

Gownhill
09-29-2008, 22:03
-0,75 , -0.50 интересно и аз почнах така само че ми казаха късогледството няма оправяне , а само влошаване ;/

slim__shadygirl
09-29-2008, 22:14
Носи си очилата!Хич да не ти пука кфо мислят околните :wink:

perkele1914
09-29-2008, 22:29
по-добре ги носи...за една седмица ще свикнеш и ти..и другите

Funky_Jazzist
10-04-2008, 19:36
Колкото по-дълго ги носиш, толкова по-скоро ще ги свалиш.А пък и, ако съучениците ти преценяват хората само по външния вид, значи са пълни идиоти.

Funky_Jazzist
10-04-2008, 19:37
Колкото по-дълго ги носиш, толкова по-скоро ще ги свалиш.А пък и, ако съучениците ти преценяват хората само по външния вид, значи са пълни идиоти.