PDA

View Full Version : Муай тай или Кик бокс ?



lidekeep
09-23-2008, 20:11
iskam da treniram edin ot 2ta sporta no ne znam koi 6te e po podhodq6t za mene :/ bihte li mi pomognali da izbera . Iskam da treniram edin ot 2ta za da moga da sa biq 6to gode dobre . Do sega ne sym treniral ni6to podobno i e ne6to novo za mene zatova ako moje zapoznati da mi kajat koe 6te e po podhodq6to za mene :o .

sLaYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
09-23-2008, 20:24
гледал си много клипчета... муай тай в бг има много малко . ако не се лъжа в бургас и пловдив има само . За мене кик бокса е гавра с бойните изкуства , но на улицата се прилага добре , муай тай е много интересно там блока от гърдите надолу ти е с крак , приятно е. Аз тренирам айкидо и съм напълно доволен , стига да се насочиш към правилния стил айкидо си машина .

Andreev
09-23-2008, 20:29
ти да не си от онея "хулиганчетата' дето искат да тренират "НЕЩО" за да не ги е страх когато са 10 маймуни срещу сам човек - щото по писането ти ми приличаш точно на такъв... "искам да тренирам за да мога да се бия добре" - ти тъп ли си ве, т'ва ако го кажеш на някой сенсей посмъртно няма да те тренира... т'ва да не ти е да са правиш на силен пред някви въздухари...т'ва е за контрол над тялото и ума...много филми гледаш...

ULTRA_LEVSKI
09-23-2008, 20:46
Явно си гледал прекалено много филми с Брус Лии и Джеки Чан и си се превъзбудил .

SiegHeil
09-23-2008, 20:59
Тай бокса принципно е по добре ако си решил да се занимаваш наистина сериозно...а за кик бокса за да умееш нещо също ти трябва доста време ама тва е друг въпрос...аз лично предпочитам кик бокса, по упростен и практичен е...

ПП: Откъде си ?

InTheAyer
09-24-2008, 04:00
За мене кик бокса е гавра с бойните изкуства , но на улицата се прилага добре.
Кик бокса е гавра с бойните изкуства :shock: , до колкото знам той е спорт ама карай. Като тренираш айкидо си мълчи и недей да лъжеш, че ако се
насочиш към правилния стил айкидо си машина Тренирал съм айкидо и то ме е научило само на дисциплина и да падам - нищо повече ! Ако си 2-3 Дан и на нагоре има някаква вероятност и да направиш някаква техника на някой, който не е тренирал айкидо. Само не се лъжи да почваш да тренираш айкидо, давам пример един приятел, който взе 2-ро кю (той се е отказал преди няколко месеца) пък и почти всички в доджото немогат да направят и 1 техника ако не се въртиш както трябва или не тръгнеш да падаш не както трябва. За почти 8 месеца кик бокса ме е научил на много повече ! 8) Ти си помисли какво ще тренираш, отиди да разгледаш залите и кадето ти хареса започвай вместо да си чешем езиците (пръстите) тук ;)

lo0s3r
09-24-2008, 11:18
кикбокс, ако си от София драсни едно ЛС да ти обясня

lidekeep
09-24-2008, 13:26
ти да не си от онея "хулиганчетата' дето искат да тренират "НЕЩО" за да не ги е страх когато са 10 маймуни срещу сам човек - щото по писането ти ми приличаш точно на такъв... "искам да тренирам за да мога да се бия добре" - ти тъп ли си ве, т'ва ако го кажеш на някой сенсей посмъртно няма да те тренира... т'ва да не ти е да са правиш на силен пред някви въздухари...т'ва е за контрол над тялото и ума...много филми гледаш... :x нито се изживявам някъв хулиган , нито нищо :lol: Искам да тренирам нещо подобно за малко разнообразие да видя как е . Къв е проблема за кво веднага нападаш :x . Не мисля да тренирам боен спорт за да контролирам ума и тялото ... не мисля да хода в Шаоулин :? :oops:

psihiran
09-25-2008, 15:17
Твоят спорт е бойното самбо - ГАРАНТИРАМ ТИ! Не спортно самбо, а бойно самбо. Успех!

wind_rider91
09-25-2008, 15:47
ти да не си от онея "хулиганчетата' дето искат да тренират "НЕЩО" за да не ги е страх когато са 10 маймуни срещу сам човек - щото по писането ти ми приличаш точно на такъв... "искам да тренирам за да мога да се бия добре" - ти тъп ли си ве, т'ва ако го кажеш на някой сенсей посмъртно няма да те тренира... т'ва да не ти е да са правиш на силен пред някви въздухари...т'ва е за контрол над тялото и ума...много филми гледаш...

Уникално прав е ... просто ако си мислиш че ще те вземе някои да те тренира мн се лъжеш. Уменията от бойните изкуства са нещо което не се показва под пат и над път. Използват се главно в ситуации, които нямат др изход. По никакав др повод.
Мн зле, само 1 ще ти кажа, трагнеш ли с такава нагласа няма да издържиш до там да те научат дори да можеш да удряш, камоли за правилни удари, или на тайминг и тям подобни работи. Няма смисъл да започваш изобщо!
По-добре свободен бой. Отиди да ти напраят кофата мека, да видиш за какво става на въпрос поне да можеш да държиш на бой.

lo0s3r
09-28-2008, 08:07
тъпи ли сте бе, между бойните СПОРТОВЕ както в случай муай тай и кикбокс и тия бойни ИЗКУСТВА няма нищо общо във философията!!! чули там нещо и повтарят колко да напишат нещо...стига сте се правили на големите философи!!! кикбокса е точно за това да се научиш да се защитаваш, контраатакуваш, да поддържаш добра форма. за това са бойните спортове, да се научиш да се биеш... всеки, който тренира боен спорт ще ви го каже това ;) айкидо и др източни БИ са хубави, но изискват много,много време, за да могат да направят каквото и да било на улицата ;) Тренирах айкидо 2 месеца и беше уникално безполезно... научих се само да падам и се отказах -нямаше смисъл, откакто тренирам кикбокс определено съм научил много повече от айкидото за горе-долу същото време ;)

wind_rider91
09-28-2008, 15:06
Братле :D :D :D :D ти знаеш ли че: парво си противоречш
кикбокса е точно за това да се научиш да се защитаваш(нали така беше писал по горе :?), а това лайне "искам да тренирам за да мога да се бия добре" ???? ко праим сега ??? маи ти пишеш за бройката :-x :D той не сика да може да се защитава когато му трябва, а момчето прост иска да се бие както цигането от квартала дето сигурно му прехварля киримидите често :D, второ ти боецо :D знаеш ли защо са създадени бойните изкуства.... за да се защитават хората .. не да се бият .... лаиненцата като вас ... аз ше ти кажа пикльо че тренирам 11 години карате и сам тренирал 3 год айкидо (за айкидото до някаде сам съгласен с тебе за това че не можеш да се биеш, но можеш да се отбраняваш! много добре) и ще ти кажа че много ги обичам такива лайненца като тебе да се правят мн на велики :D.

Затова ти предлагам да си замалчиш, както би направил един човек на място !! :D :D

lo0s3r
09-28-2008, 15:18
ахаа значи в карате-то дето го тренираш и във всички бойни изкуства и спортове някой те напада, ти му хващаш ударите и после седиш и го гледаш докато пак тръгне да те напада.. ясно :) интересно в кикбокса е малко по-различно :-o вместо да седиш да го чакаш пак да те удари ти го нападаш и сваляш, явно аз не съм разбрал нещо

devastatorr
09-28-2008, 15:22
http://www.youtube.com/watch?v=wMJ_b9uV1Lo

lo0s3r
09-28-2008, 15:25
и на улицата тва ше седиш и ше го чакаш да се измори да те удря, за да избягаш или той да се откаже ае стига глупости

ULTRA_LEVSKI
09-28-2008, 15:36
Глупаци....


http://uk.youtube.com/watch?v=NTGIX3WezvQ&feature=related

Тва ми е мнението за всички бойни спортове и изкуства, другото са безсмислени размисли и страсти !

lo0s3r
09-28-2008, 15:38
хахахахах уникално :lol: 8-)

wind_rider91
09-28-2008, 21:28
ахаа значи в карате-то дето го тренираш и във всички бойни изкуства и спортове някой те напада, ти му хващаш ударите и после седиш и го гледаш докато пак тръгне да те напада.. ясно :) интересно в кикбокса е малко по-различно :-o вместо да седиш да го чакаш пак да те удари ти го нападаш и сваляш, явно аз не съм разбрал нещо
Виж какво майна, :D ти или си уникално тъп или си уникално прост .... как да ти го обясня сега ... ще се пробвам малко по простичко за да се помъчиш да ме разбереш..... слушай сега не казвам че трябва да не удряш .... не е въпроса да стоиш и той да та лами, няма смисъл не мислиш ли, и до колкото се сещам аз не сам казвал такова нещо.... това че ти не си от много умничките е др въпрос вече ... затова ти обяснявам като на МАЛОУМЕН! Источните бойни изкуства са за защита ....., което значи избягване на конфликт по всякакъв възможен начин!!!! и използване на сила в КРАЕН СЛУЧАЙ ... НЕ НЕИЗПОЛЗВАНЕ НА СИЛА ЧАТ ЛИ СИ? ако беше така щеше да се казва защитно изкуство, не бойно ОК ?

мисля че по простичко няма как да ти го обясня :) съжалявам :) ако не си ме разбрал ....

wind_rider91
09-28-2008, 21:37
Глупаци....


http://uk.youtube.com/watch?v=NTGIX3WezvQ&feature=related

Тва ми е мнението за всички бойни спортове и изкуства, другото са безсмислени размисли и страсти !

Смешен си с това мнение ... вземи да се разкараш от тая тема ...
+ това което се случва на клипчето ... е нереалнооо ... затова мнението ти за бойните изкуства е съвсем погрешно :)

ULTRA_LEVSKI
09-29-2008, 09:07
:shock:


Ебаси тъпия райдър, жълтур, илиянци, БИ, неадекватник...

gsh
09-29-2008, 09:09
:lol:

wind_rider91
09-29-2008, 09:55
Шматка :D ко друго да кажа ... братле баща ти ако знаеше какво педалче си щеше да свърши в мивката, не на майка ти в путката :D .. аидеее кънките и беж надолу по Рожен .... няма се занимавам повече с тебе ..... :lol: :lol: смешко

wind_rider91
09-29-2008, 10:02
Еи... аграр ще вика6ш на баща си.. не на мене путко умряла... аи в гърба и тебе та Ибаам ... чупка ...
Кажи от кое село си да намина ... да ма черпиш сирни с домати, мишморок изгърбен.... аи заминавай да копаш нивата ... слеьо

ULTRA_LEVSKI
09-29-2008, 17:42
слИвинскитье комплекси на аграрниО уонна китаец каратист, моШно избиха. :-) :-)

wind_rider91
09-29-2008, 19:59
Педалите почивен ден нямат ...

Teft
03-16-2011, 16:09
Тренирай муай тай, ако има къде. Страхотно е за поддържане на висока спортна форма и се научаваш да се защитаваш. Нагоре в коментарите някой спомена за бавния напредък при айкидото. Всички източни неконтактни (+ някой контактни) бойни изкуства се учат бавно и мъчително, трябва да се посветиш изцяло , трябва да развиваш и ума си и т.н. Докато от нещо като Муай тай, ММА , Кик бокс можеш бързо да се учиш.

firstdiesel
03-16-2011, 17:38
ако искаш да си горе долу подготвен за улицата ходи на ММА ... доста по-труден е, но ще те научи на много неща, не само да се дървиш и да го даваш тежко ;)

Разликата между Кик бокс и Муай Тай е че в Муай Тай се удря и с лакти и колена, докато в Кик бокса не може.

Бойни изкуства не се тренират за да пребиваш хора, а за да се научиш на отговорности, постоянство и дисциплина.

fatrat
03-16-2011, 17:47
бтв кикбокса ако го играеш к1 може да удряш с колена и си става баш тайбокс ама е друга история :D

TheManTheLegend
03-16-2011, 17:59
Тея бойни изкуства като карате айкидо и тем подобни стават само за зала. За улицата ти трябва боен спорт. Поставете се на негово място-ако вие не можете да се биете за къв чеп ви е тва "осъвършенстване на тялото и духа" и бла бла бла
Само моя треньор ли няма нищо против при него да ходят и хора които искат просто да се научат да се бият :-o

fatrat
03-16-2011, 18:12
Тея бойни изкуства като карате айкидо и тем подобни стават само за зала. За улицата ти трябва боен спорт. Поставете се на негово място-ако вие не можете да се биете за къв чеп ви е тва "осъвършенстване на тялото и духа" и бла бла бла
Само моя треньор ли няма нищо против при него да ходят и хора които искат просто да се научат да се бият :-oАве едно време .. едно време към 2002-3 като ходех на карате пишехме декларации заверени при нотариус ,че няма да се бием извън залата (за киокошин)! :D

navar
03-16-2011, 19:17
преди 2000 бяха декларациите ,доста преди това :) а разликата между муайтаи и кикбокс определено не е в ударите с колене и лакти..

fatrat
03-16-2011, 19:19
абе определено си помня че '02 съм се подписвал на декларация :)

Waterpolo1997
03-16-2011, 19:35
Случайно забелязахте ли, че темата е от 2008?

ZipFail
03-16-2011, 22:46
За улицата ти трябва боен спорт. Поставете се на негово място-ако вие не можете да се биете за къв чеп ви е тва "осъвършенстване на тялото и духа" и бла бла бла
За какъв чеп ти е да можеш да се биеш, като на характер си си същото лайно ? 'Много в краката, малко в главата' е кофти прицип в живота..

hous3mus1c
03-17-2011, 15:57
ако искаш да си горе долу подготвен за улицата ходи на ММА ... доста по-труден е, но ще те научи на много неща, не само да се дървиш и да го даваш тежко ;)

Разликата между Кик бокс и Муай Тай е че в Муай Тай се удря и с лакти и колена, докато в Кик бокса не може.

Бойни изкуства не се тренират за да пребиваш хора, а за да се научиш на отговорности, постоянство и дисциплина.

това са глупости немога да разбера защо всички постоянно повтарят "Разликата между Кик бокс и Муай Тай е че в Муай Тай се удря и с лакти и колена, докато в Кик бокса не може." и така решават, че муай тай-я е по- добър.. Ако ти трябва за улицата ще удряш с каквото падне, а и има толкова много кикбоксиори, които са в к1 и са правили нокаут с колена например...

drogba333
03-17-2011, 18:15
За улицата ти трябва боен спорт. Поставете се на негово място-ако вие не можете да се биете за къв чеп ви е тва "осъвършенстване на тялото и духа" и бла бла бла
За какъв чеп ти е да можеш да се биеш, като на характер си си същото лайно ? 'Много в краката, малко в главата' е кофти прицип в живота..
За такав защото на улицата ако те нападнат не трябва да обесняваш кои е Ояма, или дап оказваш ка ксе прави ката, или да расправяш биографията на някои каратист. Наи добре на улицата да си без характер за да не те закачат

ZipFail
03-17-2011, 18:44
Tо явно е и по-важно да можеш да биеш, отколкото да пишеш грамотно :)

navar
03-17-2011, 19:13
не виждам проблем ,да можеш да правиш добре и двете...

TheManTheLegend
03-20-2011, 07:06
Във фитнес залата където ходя си е хубаво написано на табелка:
"По-добре здрав и тъп от колкото само тъп" 8-) :lol:

ZipFail
03-20-2011, 09:46
За тези, които се смятат за тъпи, сигурно това е доста полезна мъдрост...аз лично препочитам 'здрав и умен' :)