PDA

View Full Version : Рутер простотии



SINDEL
09-24-2008, 07:14
Ми зна4и от 2 дена мъ4им един рутер и ми взе здравето тая простотия. На Netgear е, не е безжи4ен - демек с кабели и т.н.
Та, има си програмка дето да помага за инсталацията уж, ама.....

Идеята е да вържем компютър и лаптоп с тва 4удо. Зна4и в нас вси4ко си проработи, с 1000 зора и помощ от няколко 4овека успяхме да го подкараме. Добре ама като занесох рутера и лаптопа при мъж ми и не става. Настроихме там неговото IP, DNS и не знам си кво си още, но когато му дам accept на новите настройки, изведнъж ми заявява, 4е това IP не било същото като IP-то за WAN и изобщо не иска да ги accept-не.

Еби му майката и какво е тва WAN и какво общо има с LAN настройките и вси4ко!
Не знам какво да го правя ве4е, помощ.... :(

SINDEL
09-24-2008, 08:06
Aaaa...
Е, добре е да го знам :)

SINDEL
09-24-2008, 09:04
Лошо.
И как се процедира тогава?

MajeStic
09-24-2008, 11:14
проблема е доста вероятно да не е от рутера, а от провайдера, защото те пращат пакетите (интернета) на определен МАК адрес, а не към ай пи (всеки може да си смени айпи-то и да краде нет), а мак адреса е уникален за всяко мрежово устройство. ;)

Подкрепям. Megalan са на този принцип. Имат защита по MAC адрес. Трябва да се обадиш на интернет доставчика ти и да кажеш за какво става въпрос.

dshiznit
09-24-2008, 15:18
звъни се на провайдъра да смени макадреса- те ще го засекат.
Понякога обаче се правят, че нямате право да ползвате рутери и т.н. зависи от договора.
или промени мак адреса на рутера като този на ланката на която се доставя нета.

SINDEL
09-24-2008, 17:47
Добре, хора, гледайте какво стана.

От лаптопа настроих рутера и му въведох макадреса на лан картата. И нета тръгна, но само на лаптопа. Компютъра, нищо 4е и той е вързан уж в мрежата, няма нет.

Някакви идеи?

PiruBloodz
09-24-2008, 17:52
аз моя го занесох във офиса на интерента и те ми го направиха.. и в нас само си го включих и си имам нет на 3те пц-та 8-)

deggial
09-24-2008, 19:16
и компа и лаптопа трябва да са в една мрежа(смисъл ип-тата им да са в една мрежа) с това на LAN на рутера ...примерно на компа сложи същите настройки като на лаптопа самоче последното число с 1 по-голямо или по-малко само да не съвпадне с рутера или лаптопа ....

SINDEL
09-25-2008, 11:00
Оправих го :-P