PDA

View Full Version : Да го направя ли?Има ли смисъл?



de_bella
09-24-2008, 10:14
Тия два екзистенциални въпроса ме мъчат в момента.
Историята е много дълга и ще я разкажа във възможно най-съкратения вариант.И моля ви без тъпи отговори,защото когато и вие имате нужда от съвет ще видите какво е :-o
... тогава бях на 12,а той на 10.Лятната ваканция се запознахме за пръв път тъй като имахме общо село.От първия поглед тогава усетих нещо което няма да забравя никога.Той ми грабна окото,както и аз неговото както се оказа по-късно,но бяхме много малки,а и той две години по-малък от мен.След няма и месец станахме нещо като гаджета,но какви гаджета можехме да бъдем като и двамата бяхме адски срамежливи.Пък и аз така и не можех да преживея разликата в годините ни.Казах му че не искам да сме гаджета повече на 2рия ден и от там се започна този вече 6годишен ужасТ.Няма да ви разказвам за този период с подробности - в началото се виждахме често,а аз толкова влюбена,той също,но нищо не можех да направя.Започна да си идва все по-рядко на село и му виждах очите точно 1 на година,но като ги виждах как ми се усмихват просто полудявах,виждах в очите му,че не ме е забравил.И така от 2 години има няма почти нищо не съм чавала за него,но продължавам да го обичам,имам му скайпа,но никой никога не е писал на другия.Вече не ме притеснява това че той е на 17,аз на 19,но пък времето ни мисля че мина.Сега си имам серизен приятел,който мн обичам,но не мога и да забравя него.А понякога го чувствам като предателство към този с когото съм сега.Може би ако веднъж завинаги ми каже,че всичко е минало ще се успокоя и за това сега... той има рожден ден скоро.И се чудя дали да не му напиша нещо от сорта на "Честит Рожден Ден и не забравяй че много те обичам" за да видя реакцията му.Не знам,не мога да преценя дали е добър вариант да се връщам в миналото,но така ще разбера какво чувства наистина,възможно ли е толкова стара любов да се възроди от пепелта.
Тези,които знаят какво е да обичат,ама в истинския смисъл на думата,не просто привличане за мах няколко месеца,ще ме разберат най-добре.

hild
09-24-2008, 11:08
Напиши му за рожденния ден
"ЧРД и не забравяй, че те обичам и винаги съм те обичала!"

ThunderGoddess
09-24-2008, 11:39
Хахаха, детска любов! И аз помня моята. Трябва да продължиш напред според мен.

Pliok0019
09-24-2008, 12:14
Давай! Щом го искаш, действай!

"Ако видиш шанс за щастие - сграбчвай го!"

no_baby
09-24-2008, 12:32
Давай! Щом го искаш, действай!

"Ако видиш шанс за щастие - сграбчвай го!"
+ :-)

tItEufFf
09-24-2008, 13:51
Защо детската любов никога не се забравя..

Пиши му!!! И успех .. Само че ако и той ти каже нещо от сорта "и аз все още не съм те забравил и те обичам" ..какво ще правиш? Нали си имаше сериозен приятел ... Помисли си ;)

BrokenInnocence
09-24-2008, 14:11
Според мен си струва да пробваш, ако не друго поне няма постоянно да си казваш "ами ако". Пък дори да те отреже, поне ще знаеш, че всичко е приключило завинаги.

HONDA
09-24-2008, 16:10
Потърси го, но не с цел да се събирате (според мен това е невъзможно). Просто за да си изясните нещата и да не си под напрежение. Явно това, че не си наясно не ти позволява да го забравиш. Нали твърдиш, че обичаш сегашния си пич, бъди с него. Просто преживей онази невероятна детска любов.

soul1199
09-24-2008, 16:21
Напиши му за рожденния ден
"ЧРД и не забравяй, че те обичам и винаги съм те обичала!"


колко романтично :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

+ 1 :) :) napi6i go 6e my haresa :)

Crazytu
09-24-2008, 17:29
Потърси го, но не с цел да се събирате (според мен това е невъзможно). Просто за да си изясните нещата и да не си под напрежение. Явно това, че не си наясно не ти позволява да го забравиш. Нали твърдиш, че обичаш сегашния си пич, бъди с него. Просто преживей онази невероятна детска любов.

Съгластна съм :)

Honey:)
09-24-2008, 17:39
Потърси го, но не с цел да се събирате (според мен това е невъзможно). Просто за да си изясните нещата и да не си под напрежение. Явно това, че не си наясно не ти позволява да го забравиш. Нали твърдиш, че обичаш сегашния си пич, бъди с него. Просто преживей онази невероятна детска любов.

Съгластна съм :)
+1

tarataika
09-24-2008, 17:45
Не бива да виниш себе си, че имаш чувства и към двамата. Най-добре си изясни какво имаш точно към него - дали наистина е любов, или е просто умиление към детската искрена любов

BaiToq
09-24-2008, 19:46
Сърцераздирателно!!!
Умопомрачително!!!
Тъпо... :-o

danielchety
09-24-2008, 19:58
Напиши му за рожденния ден
"ЧРД и не забравяй, че те обичам и винаги съм те обичала!"

\:D/

SunShinePearl
09-24-2008, 21:12
Според мен си струва да пробваш, ако не друго поне няма постоянно да си казваш "ами ако". Пък дори да те отреже, поне ще знаеш, че всичко е приключило завинаги.
мхм

mozyk
09-24-2008, 21:45
ЗАБРАВИ ГО МА, НЕ Е ТРУДНО. НЕ МИСЛИ ЗА НЕГО.