PDA

View Full Version : MOLQ POMAGAITE SVETKAVICHNO "RAZLIKATA M/U SMIRENOST I



harmaiani94
09-24-2008, 13:47
MOLQ POMAGAITE KAKVA E RAZLIKATA M/U SMIRENOST I PREMIRENOST AZ LICHNO MISLQ, CHE NQMA AMA ISKAM DA VIDQ DALI SAM PRAVA

FootballManager
09-24-2008, 14:04
Има разлика(според мен)! Нзн точните определения,но съм сигурен!Провери в тълковен речник! :wink:

harmaiani94
09-24-2008, 14:07
Има разлика(според мен)! Нзн точните определения,но съм сигурен!Провери в тълковен речник! :wink: RAbotata e tam, che sega nqmam ot kade da namerq ako znaesh nqkade v neta p;s usluji che sam v kriza :( :(

BaBy_bS
09-24-2008, 14:09
смиреност е да бъдеш смирен,тих,нещо такова,докато примиреност е да се откажеш от нещо,да се примирш с нещо или с някой :)

Scouse
09-24-2008, 14:12
correct <---- :)

RiseGirl
09-24-2008, 14:14
Смиреният човек е този който изоставя всички недобри мисли и постъпки. Той знае, че ако не си добър към другите, то тогава не си добър и към себе си. Отнася равнодушно към нещата които засягат личното му име и изгода и така получава без да отнема нещо от другите. Обикновенно човек иска да се наслаждава на слава, лични облаги, по-добър живот, повече удобства или повече пари и затова той рядко е напълно удоблетворен или ако е то е за кратко. Смирения е винаги удовлетворен, защото е наясно със взаимоотношенията вътре в себе си, а също и към другите. Смирения човек не е слаб човек. Напротив!!! Той има силна воля, решителност и непоклатимост; проявява огромно търпение. Неговите действия и дела са проява на чистото и спокойно съзнание лишено от привързаности и страсти понеже се е преборил с егото си., а ако не се е преборил значи невъзможно да го наречем смирен, понеже егоизмът е основна пречка за вътрвешен мир. Този постигнал покоя(смирението) е 100 пъти по-силен и непоколебим отколкото онзи дръзкия, действашия със сила опитващ се с напъване да придобие, понякога дори нараняваш другите - егоцентричен човек.
Примирението е нашето доброволно или недоброволно съгласие с дадено нещо, тоест приемането на това, че не трябва да се борим срещу дадено нещо, че е безмислено или пък непосилно. Понеже неискам да гледам към тази дума с непозитивност ще и дам едно друго по-добро тълкование.

Примирението е нащето доброволно съгласие и жертвоготовност за това да появявим Търпение. Примирението е непротивопоставяне на осъзнатата от нас истина или това което сме прозряли като добро за нас и попринцип. Ако се противопоставяме на онова което трябва в себе си, което е добро за нас няма да стигнем до мира.
Пример за (Не)Примирение или лош пример за Примирение: Даден човек пуши по поне кутия цигари на ден от много години. Те вече сериозно влияят на здравето му. Той усеща това и осъзнава, че е наложително да ги спре, но се примирява с мисълта, че неможе да ги откаже. Това е грозен пример на думата Примирение доближаващ се до безсилие и слабохарактрност. Това е най-лошия аспект на тази дума проявяващ се в действията като несериозност и нехайство. Аз не приемам това за Примирение, защото неискам да окалям тази красива дума носеща смисъла и енергията на при мира, към мира. В този случай примирението е е непротивопоставянето на нещо негативното, а това не може да ни води към мира, защото примирението е асимилиране с истината и доброто.

Примирението(при мира, към мира) е това, което е преди Смирението(със мира, в мира) и води към него.

harmaiani94
09-24-2008, 14:15
10x 10x prosto sym adski ama adski zle po literatura a pak nashta shmatka ni dade da pishem razlikata m/u smirenost i premirenost ;(
btw sorry za ezika prosto klaviaturata mi se bygna ;(

harmaiani94
09-24-2008, 14:48
oth_fenka, obicham te spasi mi jivota :-) :-) :-) :-)