PDA

View Full Version : Любимия празник...късче надежда..!!!



natity91
09-24-2008, 14:54
здравейте. Незнам дали е тука мястото на тази тема , но незнаех къде другаде да я поставя. Така..става въпрос за най-великия,най-святия,най-красивия...абе най най празника-Коледа! :grin: Знам, че е малко раничко,но взе да става студено и очаквам с нетърпение украсените елхи,подаръците,играчките, оледните песни...цялата тази еуфория ми липсва страшно много.Интересно ми е вие как приемате празника,как го празнувате,очаквате ли го и какво си мислите в този ден... Аз лично едиствено на този ден си мисля само хубави неща и някък ми греят очите.Вдъхва ми надежда цялата тая красота. :) Дори вече си тегля коледни картинки и само чакам още месец и почвам с украсите... :wink: някак всичко е по хубаво по Коледа. Вие как мислите??? Чакам мнения. :twisted: :smt007

kalinapet
09-24-2008, 15:19
Наистина е раничко. :-D
И аз обичам празника, но в последните няколко години не го празнувам както по-рано - изглежда ми като всеки обикновен ден.
[-o< :-|

stefity
09-24-2008, 15:38
Ехх Коледа, Коледа... Ми, какво мога да кажа? Наистина празника си е празник, всички си прекарваме добре... подаръци, хубава храна, събира се цялото семейство... но, замисляме ли се за хората, които нямат шанса да празнуват като нас, които нямат шанса на топла вечеря около семейството... с куп подаръци. А стоят някъде на студено, някъде, където им се струва, че са забравени от близките си, и от празничния дух... забравени от надеждата на Коледа. Просто покрай тези празници, колкото и хубави да са те, няма как да не се замисля за тези хора, и за това, че понякога не оценяваме това, което имаме.

Fionna
09-24-2008, 15:53
Единствено чакам 30 юни...за друго не ми говорете...

bulgarche
09-24-2008, 15:59
Коледата да го духа, барабар с дядото, носещ същото име!

Ice_Queen_
09-24-2008, 16:02
От 2 години не вярвам в магията на Коледа..а Нова година е просто тъп повод да се напием.. вече не ги харесвам тия празници..

Boot
09-24-2008, 16:03
Очаквам Коледа с нетърпение за да се НАЯМ!

hahavteen
09-24-2008, 16:05
Тази година и аз чакам Коледа с нетърпение защото ще си дойде в България :grin:
Иначе не е кой знае какво откакто почина дядо ми а последните 3-4 години даже не съм си идвала в БГ... :-o

Romance
09-24-2008, 16:14
Мразя Коледа и всичко свързано с нея ме подтиска.
Не обичам тъпите окраси по къщите,гадните коледни филми,които дават всяка година,събирането със семейството и най - вече задължението да си стоиш в къщи тогава..

Това важи и за бъдни вечер, Великден и всякви такива.

TinkyWinky
09-24-2008, 16:33
]Единствено чакам 30 юни...за друго не ми говорете...
+ 1 :D :D

а иначе на Коледа ми е по-скучно отколкото в един обикновен ден примерно... не обичам празника :D

OneInThisWorld
09-24-2008, 16:49
Ami hubavo e, no opredeleno ne se kefq taka, kakto kato malka. No s ogled na predstoqshtite meseci Oktomvri i Noemvri (ne moga da gi turpq) i az iskam da doidat praznicite.. Vakanciq, priqtelq mi se pribira ot sofia, svobodno vreme.. :) Inache kakto po-gore kazaha po-dobro ot kraq na Iuni si nqma ; )

i'm so excited!
09-24-2008, 17:58
Ехх Коледа, Коледа... Ми, какво мога да кажа? Наистина празника си е празник, всички си прекарваме добре... подаръци, хубава храна, събира се цялото семейство... но, замисляме ли се за хората, които нямат шанса да празнуват като нас, които нямат шанса на топла вечеря около семейството... с куп подаръци. А стоят някъде на студено, някъде, където им се струва, че са забравени от близките си, и от празничния дух... забравени от надеждата на Коледа. Просто покрай тези празници, колкото и хубави да са те, няма как да не се замисля за тези хора, и за това, че понякога не оценяваме това, което имаме.
'замисляме се за хората, които нямат шанса да празнуват като нас с хубава храна ..'
а защо не се замисляш за тея хора, когато си хвърляш недоядената вафла в кошчето през юли ?
точно това е ,което ме дразни по коледа, всеки става загрижен, милостив, преизпълнен с любов към близките и със съчуствие към бедните дечица по домовете .. то не са лицемерни благотворителни кампании ,то не са преигравания, да ти се доповръща чак.
много са щедри всички иде ли коледа, а през останалото време от годината горките деца и уличните музиканти ядат чепа и единственото което получават е съжаление и чат-пат някой отвратен поглед.
иху аху ,голяма трапеза, подаръци, за какво са ми тия изпросени подаръци, това не е поДАРък, това е задължение, това не е от сърце. за какво ми е някакъв безличен предмет от човек ,който не дава и 5 стотинки за мене целогодишно, за да си изкупи вината, че ми го е начуквал примерно безброй пъти ли? чудесен повод е коледа да си опростиш греховете. ама друг път.

Deliverance
09-24-2008, 18:17
x

merilin1
09-24-2008, 18:18
ми аз съм родена декември месец и като цяло този месец ми е любимия...особено Коледа...просто като наближи иии ме удря едно празнично настроение, една коледна магия... :D иии гледам Сърдити старчета иии Сам в къщи поо телевизора :D

На Коледа стават чудеса... :oops:

TERRORMACHINE
09-24-2008, 20:23
Смотан празник, смотани традиции...

p0ps
09-24-2008, 20:33
На мен тва ми е любимия празник.. И аз много обичам да гледам коледни комедии :grin: :grin:

Seducti0n
09-24-2008, 20:39
Оооо, обожавам Коледа и настроението което се създава още в началото на декември.
Иначе преди няколко дни като излизах вечерта ме лъхва един такъв полъх на зима и ми става много хубаво /душевен оргазъм направо/
И чакам с нетърпение!
Коледааааа :grin: :smt003 :::

Valhala
09-24-2008, 20:52
Оооо, обожавам Коледа и настроението което се създава още в началото на декември.
Иначе преди няколко дни като излизах вечерта ме лъхва един такъв полъх на зима и ми става много хубаво /душевен оргазъм направо/
И чакам с нетърпение!
Коледааааа :grin: :smt003 :::


Горе-долу и аз така,само че за някой неща съм критичен случай :lol:

Pooky
09-24-2008, 20:57
Дядо Коледа е наркоман,на КАФЕВО!
:razz: :razz:
Иначе аз мн го чакам тоя празник като се сетя и ми грейват очите :)

Yancheto
09-25-2008, 06:37
Оооо, обожавам Коледа и настроението което се създава още в началото на декември.
Иначе преди няколко дни като излизах вечерта ме лъхва един такъв полъх на зима и ми става много хубаво /душевен оргазъм направо/
И чакам с нетърпение!
Коледааааа :grin: :smt003 :::

Йей,при мен е същото!Обожавам Коледа и Нова година! :grin:

batty
09-25-2008, 08:02
v4era i az se setoh za tva .s priqtelq mi si gov za samrmi i sporehme koi parai po hubavi :D :D uhh 4e vkusno .gotin praznik ma sa kato poporasnah i ve4e mi se struva ne 4ak tolko int samo menkam ka6tite v koito qm pri mama posle pri tate baba daqdo... i posle sme debeli :D no tazi god imama vadhonovenie istonska koleda- imame si malak 4len na sem :grin:

natity91
09-25-2008, 08:24
Оооо, обожавам Коледа и настроението което се създава още в началото на декември.
Иначе преди няколко дни като излизах вечерта ме лъхва един такъв полъх на зима и ми става много хубаво /душевен оргазъм направо/
И чакам с нетърпение!
Коледааааа :grin: :smt003 :::

Йей,при мен е същото!Обожавам Коледа и Нова година! :grin:



Радвам се , че мислите така... за разлика от повечето. :( Не само заради яденето или пиенето... всеки ден ядеш и пиеш... просто е хубаво,красиво е...има магия. И не е нужно да си малък, за да я усетиш. Всичко зависи от теб! Дали искаш да изживееш красиво миговете или просто искаш да гледаш черно бяло на света по Коледа. Айде надявам се да прекарате наистина хубаво и да ви се случи някое чудо... :smt114 :-)

DimovB
09-25-2008, 09:20
като по-малък много му се радвах
сега вече го приемам като най-обикновен ден, с малко повече ядене и пиене 8-)

Boot
09-25-2008, 09:36
Нова година ми е далеч по-интересен празник откъм преживявания (особено предишната мина всякакви граници на очакваното,съмнявам се някой от тук пишещите да е имал такава Нова година 8-))...

.
Най-накрая си успял да набиеш някой шестокласник на живо?! 8-)